Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 6

(07-05-2020, 08:53 AM)diesel Kirjutas:  tarbimisühiskond. asjad on vaid korraks.
kõik möödunu tuleb minema pühkida ja unustada.
vanemad ei puhu pilli, kellele neid üldse vaja on.
austamine ja mäletamine on eelajaloolised igandid.

masendav.

Mineviku austamine ja asjade kokku kuhjamine on kaks täiesti erinevat asja. Niipalju võiks siiski vahet teha. Keegi ei mõtle, et kui on garaazis näiteks heas seisukorras auto ja see läheb samateed Kuusakoskisse kui esivanem ei saa tervislikel vms põhjustel tegeleda. Samas ei saa ka eeldada, et kui auto on seisnud välitingimustes samas kohas 40a ja on saamas maaga üheks, siis järeltulev põlvkond on kohustatud selle restuareerima tehasekonditsiooni oma kulu ja kirjadega, sest see oli esivanema Suur Soov, mida ta küll ise ei suutnud teha. Terve mõistus on võtmesõnaks. Ei saa sundida inimesi elama enda tahte järgi. Tahaks ka loota, et mu kila-kola säiliks kauem, kuid kui näiteks poeg viskab ühel hetkel garaazi tühjaks, müüb autod maha ja teeb sinna tuuningstudio või mida iganes peale mind, siis mis vahet seal on? Ma ei saa nõuda, saan vaid loota, et mingi piskiku saab kaasa, et nii ei läheks.
Vasta

(07-05-2020, 08:53 AM)diesel Kirjutas:  tarbimisühiskond. asjad on vaid korraks.
kõik möödunu tuleb minema pühkida ja unustada.
vanemad ei puhu pilli, kellele neid üldse vaja on.
austamine ja mäletamine on eelajaloolised igandid.

masendav.
Üldine trend praegu. Minuarust seda isegi propageeritakse ülevaltpoolt. Seda tehakse jällegi kasusaamise eesmärgil. "lollide" pealt on ju võimalik täiega teenida. Kõik keda on dresseeritud rahajumala poolt, neilt saab kõike kergelt kätte... Kui midagi asjadest ei jagata, mingeid arusaamu ja austust pole... no mida veel tahta. Orjus on kerge tulema. Big Grin
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kui prügikogumisest juba rääkimiseks läks, siis lisan siia ühe markantseima juhtumi ajaloost, mille puhul kahjuks ka vastav hobi lõpuks asjaosalistele saatuslikuks sai:
https://allthatsinteresting.com/collyer-brother
Vasta

massiliselt on tänapäeval rahvas ajupestud või pimedusega löödud.
tuima näo ja sirge seljaga läheb kõik joonelt prügimäele.
vaja teha ruumi uutele ja läikivatele hiina asjadele.
suurem osa või suisa kõik vanematest jäänu on prügi.

meenutaks siinkohal, et te ise olete ka otseselt oma vanematest.

leidke niipaljugi aega ja austust, et anda asjadele võimalus.
kuulutage kuskil. müüge. andke tasuta. isegi makske peale.
prügimäel ju maksate nagunii.

päranduseks saadud talu on vaja tühjaks teha. nii pidi müües paremat hinda saama.
keset õue pirakas lõke kuhu kõik sisse läks. mööblist kuni kõige pisema pliiatsijupini välja.
suur-suur sületäis vanu ja korralike höövleid leidis kiitust. pidid hästi põlema.

rahvas on juurtetu, kultuuritu ja väärtushinnangud täiesti pees.
Vasta

(07-05-2020, 11:03 AM)diesel Kirjutas:  rahvas on juurtetu, kultuuritu ja väärtushinnangud täiesti pees.
Just! Minuarust ei mõelda üldse homsele päevale. No ei soovi kellegile halba aga ehk see praegune kriis natukenegi loksutab inimeste väärtushinnanguid õiges suunas.
Prügimäele rändavad ka meie kultuuriväärtused, seda juba aastakümneid. Muinsuskaitse ilmselt istub juba riigi algusest saati pimikus.
Vasta

(07-05-2020, 10:40 AM)mossepower Kirjutas:  Kui prügikogumisest juba rääkimiseks läks, siis lisan siia ühe markantseima juhtumi ajaloost, mille puhul kahjuks ka vastav hobi lõpuks asjaosalistele saatuslikuks sai:
https://allthatsinteresting.com/collyer-brother

Rämpsu kogumine on psüühiline haigus, obsessiiv - kopulsiivne isiksushäire. Küllaltki laialt levinud tõbi, ka minul on see täiesti olemas. Aga mina olen teistsugune, ma pole haige! Cool  Ma saan probleemist aru, teadvustan endale selle tõsidust ja tulenevaid probleeme ning seetõttu arvan, et ma võin ikkagi vaikselt asjakesi tallele panna, ma olen terve! Aga ruumi on vähevõitu ainult!  Sad 
Selle kohta on ka sõbraklikes paralleelfoorumites Naistekas ja Perekool palju head lugemist

https://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?15,2905030

https://foorum.perekool.ee/teema/kuidas-...saada-abi/
Vasta

Vanaema, talust pärit, korjas keskküttega korteris madratsi alla ajalehti, Tulehakatuseks! Harjumus on suur jõud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Viimasel ajal päris mitmed asjad pakkunud tasuta ja mõne ka  raha eest. Muidu ei taha keegi, raha eest mõni üksik. Kusagil teemas halati, kui pask on tänapäevane 25 ja 40 silindri kaas, pakun vanu kaasi, täiesti terved, ainult üks huviline oli, aga ühe vedruga ei soovitud. Kas peksin kirjutama, et toon koju kätte ka. Ma tõesti ei viska ega anna ära asju, mida ise vajan. Miskit pole teha, ju siis väiksed pilusilmad vajavad neid rohkem. Kuna hoone on vana ja varisemisohtlik, siis kahjuks tuleb teha seest tühjaks, pärast soga seest on hoopis hull sorteerida.
P.S. elektrimootoritest ei viitsi isegi pilte teha, ega silte uurida. Mida ise ei kasuta, lähevad lihtsalt uute elektriautode toormeks. Sama gaz-51 pooltelgede ja rattarummudega.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(07-05-2020, 09:25 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(07-05-2020, 08:53 AM)diesel Kirjutas:  tarbimisühiskond. asjad on vaid korraks.
kõik möödunu tuleb minema pühkida ja unustada.
vanemad ei puhu pilli, kellele neid üldse vaja on.
austamine ja mäletamine on eelajaloolised igandid.

masendav.
Üldine trend praegu. Minuarust seda isegi propageeritakse ülevaltpoolt. Seda tehakse jällegi kasusaamise eesmärgil. "lollide" pealt on ju võimalik täiega teenida. Kõik keda on dresseeritud rahajumala poolt, neilt saab kõike kergelt kätte... Kui midagi asjadest ei jagata, mingeid arusaamu ja austust pole... no mida veel tahta. Orjus on kerge tulema. Big Grin
Julgeksin vastu vaielda, et tegu oleks justkui praeguse trendiga. Minu kadunud vanaisa tõi omalajal ikka mitu korda jutuks, et seni kuni vana peremees (vanaema isa) oma talus veel elas ja vanaduspõlve veetis ei tohtinud ka ühtegi vana asja ära visata. Maja kõrval olevas abihoones seisid hobusevankrid ja rakmed ning kõikvõimalik sellega kaasnev kraam, kuigi hobust polnud juba 15 aastat enam majapidamises, terve lakapealne oli prügimäelt katkiseid jalgrattaid täis veetud. Elamine ise oli ülekoormatud vana mööbliga, mis kopitavaid kaltse ja paberipahna täis. Midagi muidugi ära visata ei tohtinud kuna see tegevus hakkavat peremehe haige südame peale.
Kui aeg oli sealmaal, et vana peremeest enam elavate kirjas ei olnud, siis said kõik kergendusega hingata ja see kõik ebavajalik pahn läks lõkkesse. Isegi hobusekraami ei õnnestunud kellegile tasuta äravedamiseks pähe määrida. Ja see leidis aset arvutuslikult 1970ndate keskel.
Vasta

(07-05-2020, 14:13 PM)metsakohin Kirjutas:  Kas peksin kirjutama, et toon koju kätte ka.
Oh, mis sa nüüd. Tuleb käse pesta, punane vaip maha rullida ja öelda: " Valmistan ka teie edaspidise elu ette ära! "   Big Grin

Häda selles, et oskajaid jääb järjest vähemaks ja varsti on järel ainult need mehed, kes suudavad veel öelda: " On jah ilus kaan...."

T.
Vasta

(07-05-2020, 14:16 PM)mossepower Kirjutas:  ...terve lakapealne oli prügimäelt katkiseid jalgrattaid täis veetud.  ...... ja see kõik ebavajalik pahn läks lõkkesse. ....... Ja see leidis aset arvutuslikult 1970ndate keskel.

Tule taevas appi! Mul lõi ka valu südamesse ja kõrvus hakkas kohisema. Sellest on ju siin foorumis räägitud küll, need olid projektid, toorikud ja doonorid! Aga äkki jäi midagi ikka alles ka, jalgrattad õnneks eriti hästi ei põle ?
Vasta

(07-05-2020, 15:11 PM)kass Kirjutas:  
(07-05-2020, 14:16 PM)mossepower Kirjutas:  ...terve lakapealne oli prügimäelt katkiseid jalgrattaid täis veetud.  ...... ja see kõik ebavajalik pahn läks lõkkesse. ....... Ja see leidis aset arvutuslikult 1970ndate keskel.
Tule taevas appi! Mul lõi ka valu südamesse ja kõrvus hakkas kohisema. Sellest on ju siin foorumis räägitud küll, need olid projektid, toorikud ja doonorid! Aga äkki jäi midagi ikka alles ka, jalgrattad õnneks eriti hästi ei põle ?
Nüüdseks on viimase 10 aastaga sugulased samas talus omakorda kõik uueks, ilusaks ja tänapäevaseks renoveerinud, (prügi) pole enam kindlasti alles midagi. Nemad said omakorda ka veel kõvasti vahepealse ajaga tekkinud pahna likvideerida. Maja pööningult tulnud sodi põletades olevat kuskil puhvaika v. mantli taskus olnud kärbik ka lõkkes lahti läinud nii, et töömehed peaaegu hirmust püksid täis teinud. Ju vana peremees saatis veel omamoodi terviseid tänapäeva.

Aga nende rattajäänuste vastu tundis ka ksf. Valdo ca. 15 aastat tagasi huvi. Kahjuks suhteliselt samal ajal maakodu omandisuhe muutus ning minul enam sinna asja ei olnud.
Vasta

Eks 50 aasta pärast saavad meie lapselapsed hädaldada kuidas vanaisa 20ndatel golfkolme vanarauda viis  Big Grin
Vasta

Pean oma sõnu sööma. Tuleb lihtsalt kannatlik olla ja tuleb ka huviline, kes viitsib või loodab vanast asjast (silindrikaanest) asja saada. Kahjuks jääb manuaalse ajamiga kärgedest nektari eemaldamise aparaat ikka veel uute elektriautode tooraineks.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

metsakohin Kirjutas:Viimasel ajal päris mitmed asjad pakkunud tasuta ja mõne ka  raha eest. Muidu ei taha keegi, raha eest mõni üksik. Kusagil teemas halati, kui pask on tänapäevane 25 ja 40 silindri kaas, pakun vanu kaasi, täiesti terved, ainult üks huviline oli, aga ühe vedruga ei soovitud. Kas peksin kirjutama, et toon koju kätte ka. Ma tõesti ei viska ega anna ära asju, mida ise vajan. Miskit pole teha, ju siis väiksed pilusilmad vajavad neid rohkem. Kuna hoone on vana ja varisemisohtlik, siis kahjuks tuleb teha seest tühjaks, pärast soga seest on hoopis hull sorteerida.
P.S. elektrimootoritest ei viitsi isegi pilte teha, ega silte uurida. Mida ise ei kasuta, lähevad lihtsalt uute elektriautode toormeks. Sama gaz-51 pooltelgede ja rattarummudega.
Vot nend mittevajalike asjadega ongi see häda et mitte keegi ei taha, olen oma kola pakkunud aastate jooksul küll igalepoole. Noo ei taheta tasuta ka ei taheta, küll öeldakse "Jah see on väga vajalik. Ära mingil juhul ära viska"  Ma pakun et võta omale tasuta siis on vastus "oh ma ei ta kas mul ikka on vaja ja kui vaja on siis tulen su käest küsin "   Ega ma ei saa ka kõigile vanaraualadu olla.    Ka meil kui vanemad ostsid maja mis oli kraami nii täis et lõkepõles kaks nädalat majataga. Ennem oli maja 20 a tühjana seisnud ja koristades tekkis kahtlus kas vanaperemees ikka maeti maha või on haigevoodis alles. Karmimadki külamehed käisid oksendamas, eelmised peretütred olid kõik oma päevade lapid ka ilusti suurde hunnikusse kogunud. Sellisest kohast ei oska küll midagi säilitada et austada esivanemaid. Ok mõni vana taldrik ja paar tooli oli ikka säilinud need siiani alles.
 
Ps. vanakooli elektri kaitsmeid "korke" tahate ilusad portselanist ?       
Kaks ämbritäit katkisi just viskasin ära .... noo ei austa kuigi saaks traadi sisse panna ja parandada....
Vasta

Üks isetehtud traktor on Pärnus Savi tänava romulasse toodud.
Tundus ebatavaliselt korralikult ja põhjalikult valmistatud asi isetehtud masina kohta.
   
   
   
Vasta

Huvitav mida romula sellega teeb? Saadi kuskilt ja lihtsalt metalliks?

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta

(11-05-2020, 20:10 PM)weix1 Kirjutas:  Huvitav mida romula sellega teeb? Saadi kuskilt ja lihtsalt metalliks?
Huvi korra: http://www.refeus.ee/?id=61
Vasta

https://www.osta.ee/liigendtramm-kt4-nr-...92344.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne