Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 6

(23-10-2021, 12:41 PM)karlarnold Kirjutas:  
(23-10-2021, 04:21 AM)tets Kirjutas:  
(23-10-2021, 00:13 AM)valgeratsu Kirjutas:  Täna sai Tallinna liikluses vurisemas nähtud hõbedast sinivalge CD numbriga Geely MK2 sedaan, esimene hiina sõiduauto, mille ma siin näinud olen. Kas keegi siin on selle isendiga juba varemalt tutvunud ja teab, millisele suursaatkonnale ta kuulub?…
Hiina?

(23-10-2021, 09:40 AM)Aare R. Kirjutas:  Hiina jah, minu teadmiste kohaselt on Geely ka Volvo omanikfirma.
Millel põhineb see nii kindel väide, et Hiinas toodetud auto just Hiina suursaatkonnale kuulub? Kui on mingit siseinfot, siis võiks seda ka jagada, et miks, kui palju jne.
Vabandan, et mu postitus segadusse ajas- ma ei väitnud, et tegu Hiina saatkonnaga on, ma vastasin nii eelnevale postitusele, sest mulle tundus, et küsiti, kas on Hiina auto.
Vasta

(20-10-2021, 10:43 AM)cesium Kirjutas:  Ammu pole kohanud, töötav GAZ-66 BM-302B (vist)

...
Aparaat, millele siiani ei ole samaväärset asendust leitud. On parema läbivusega sõidukeid ja on kordades paremaid pinnase puurimise aparaate, aga selle kombinatsiooni vastu ei saa. Kerge ja lihtne. Uuema aja asjad on roomikutel ja vajavad eraldi transporti. Selle aparaadi jaoks on vaja vaid oskajat operaatorit ja assistenti. Kunagi sai kaasas käidud brigaadiga, mis suutis poste vahetada 8-10tk päevas, koos liini ümbertõstmisega ja seda avamaastikul. Puuragregaat oli juba tol ajal nii väärtuslik, et šassisid vahetati kui sokke saunapäevadel.


Vasta

Riga+Druzba Big Grin
[Pilt: 20211018_141826.jpg][Pilt: 20211018_141812.jpg]
Vasta

(21-11-2021, 18:16 PM)pannkook Kirjutas:  Riga+Druzba

See on pigem mingi haige "kunstiteos"
Postament on ratta külge keevitatud, ketirattad asuvad amordi eri otste küljes jne. Ma rohkem ei viitsi otsida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ma nägin viimati abzurD saagi küll lapsepõlves, aga kas pildi järgi ka käivitamine välistatud pole? Kas tal starter mitte sinna ei käinud, kus ta vastu Riga esiharki on?
Vasta

(22-11-2021, 14:41 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma nägin viimati abzurD saagi küll lapsepõlves, aga kas pildi järgi ka käivitamine välistatud pole? Kas tal starter mitte sinna ei käinud, kus ta vastu Riga esiharki on?

Sinne, vasta roolikannu käib jah aga mõõtude poolest võiks  ta vast isegi hargitorude vahele ära mahtuda...
Põle küll starterit ammu peos hoidnud. Pööningul küll paar saagi vedeleb, kunagi võiks pulli perast käimagi proovida.

loll on loll olla.
Vasta

Milleks mopeedile starter?
Vasta

Tavalisel mootorsael on tsentrifugaal sidur.
Kui druzbal on ka sedasorti sidur siis ilma käsistarterita käivitamine on võimatu.
Võibolla Tsäkk Norris suudaks.  Big Grin

Kõige toredam on see, et mootor on paigaldatud esirattale.
Kui sportlikku sõiduviisi harrastades peaks keti maha viskama siis on lend üle lenksu.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(23-11-2021, 16:20 PM)tõnn Kirjutas:  Tavalisel mootorsael on tsentrifugaal sidur.
Kui druzbal on ka sedasorti sidur siis ilma käsistarterita käivitamine on võimatu.
Võibolla Tsäkk Norris suudaks.  Big Grin
Sidur täitsa olebas sõprusel.
Vasta

Selline versioon nagu pildil, võiks 70 km. h välja joosta. Esihark on nii nõrga, et ma ise ei julgeks küll sellega kihutada.  Sajakilose mehe peaks peale õnnetust küll üsna maadligi suruma ja näole ilmselt tekivad eriti värvilised maalingud. ....
Vasta

druzba jt. idapäritolu saemootorite kasutamine sääreväristajatel/mopeedidel oli üsna tavaline enne teise-käe-plastikrollude taskukohaseks muutumist.
Saage oli, vabu raame kah. See oli poisikeste unistus eriti kuna võimsust oli saagidel ka ju rohkem kui mopeedil/sääreväristajal.
Tsentrifugaalsidur oli nõrk koht ja kulus kiiresti, kui kohapealt liikuma hakates hoogu sisse ei lükanud.
Julgen väita, et sääraseid kooslusi on toodetud eestis sadu, kuid mina olen trehvanud vaid tagaveolisi.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(24-11-2021, 14:07 PM)isandpauk Kirjutas:  druzba jt. idapäritolu saemootorite kasutamine sääreväristajatel/mopeedidel oli üsna tavaline enne teise-käe-plastikrollude taskukohaseks muutumist.
Saage oli, vabu raame kah. See oli poisikeste unistus eriti kuna võimsust oli saagidel ka ju rohkem kui mopeedil/sääreväristajal.
Tsentrifugaalsidur oli nõrk koht ja kulus kiiresti, kui kohapealt liikuma hakates hoogu sisse ei lükanud.
Julgen väita, et sääraseid kooslusi on toodetud eestis sadu, kuid mina olen trehvanud vaid tagaveolisi.
Ka siin samas foorumis oli 15 aastat tagasi aktuaalne teema ning ka mõned päris toredad Družba-võrride pildid käivad teemast läbi: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=6163
Vasta

[Pilt: 51760938537_ea7064c57b_c.jpg]IMG_20211221_112637[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

[Pilt: 51762413289_62240a44ba_c.jpg]IMG_20211221_112508[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

[Pilt: 51762628705_5df6a2e991_c.jpg]IMG_20211221_112613[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

Kevadkündmise käigus Varbola kandis tabatud imeloom keset metsa. Tänane päev. Selgeid identifitseerimisvihjeid ei leidnud kiiruga, kuid tundub mingisugune Citroen olevat?
Vasta

Uskumata?Kunda teeäärde ka koguneb,kuid tänapäevaseid.
Vasta

(21-12-2021, 22:48 PM)AnatoliJermakov Kirjutas:  Kevadkündmise käigus Varbola kandis tabatud imeloom keset metsa. Tänane päev. Selgeid identifitseerimisvihjeid ei leidnud kiiruga, kuid tundub mingisugune Citroen olevat?

Jube tuttava tegumoega isetehtud esigrill, aga mitte ei löö põlema, millele kuulus või kus nähtud. EAG-s seda autot ka pole.
Citroeni julgeks välistada, paistab olema Saksa või Inglise auto baasil NIA.

Palun saada täpsem asukoht PS, läheks hea meelega vaataks ja üritaks identifitseerida mõnikord, see mul maakodu läheduses.
Vasta

Pakun ,et lume all olev auto on algselt olnud  FIAT 508c aastast  1939
Vasta

Kas birkat ei olnud?
Vasta

Maz kraanad

Täna last kooli viies märkasin (tallinnas tondil) ühes pisikeses hoovis oli vähemalt 4 maz kraanat pargitud kenasti ära + veel igasugu muid masinaid!

Aga ei saanud aru, et need masinad viimasel ajal oleks mingit tööd teinud! Pigem lihtsalt ootavad oma lõppu!


Ps! Ei saa siin foorumis normaalselt pilti lisada![/url]
Tehtud ainult kasutamiseks arvutiga!
Nii kui proovid telefonist (iphone) pilti lisada ala Flikr ei saa seda lihtsalt teha! Esiteks ei saa ma kopeerida sellist pildi aadressi mis oleks niiöelda pikk aadress koos pildi suurusege jne. Vaid tuleb lühike ja seda see foorum ei tunnista!

Panen praegu ainult lingi;
https://flic.kr/p/2nfMVoB


Keegi võiks ikka tõsiselt selle pildi lisamise tänapäeval enim kasutatavate vahenditega ka korda teha!
Mitmed postitused jäänud selletõttu tegemata, et pole aega arvutis istuda![url=https://flic.kr/p/2nfMVoB]
Vasta

(21-04-2022, 13:51 PM)Occassion Kirjutas:  Maz kraanad

Täna last kooli viies märkasin (tallinnas tondil) ühes pisikeses hoovis oli vähemalt 4 maz kraanat pargitud kenasti ära + veel igasugu muid masinaid!

Aga ei saanud aru, et need masinad viimasel ajal oleks mingit tööd teinud! Pigem lihtsalt ootavad oma lõppu!


Ps! Ei saa siin foorumis normaalselt pilti lisada![/url]
Tehtud ainult kasutamiseks arvutiga!
Nii kui proovid telefonist (iphone) pilti lisada ala Flikr ei saa seda lihtsalt teha! Esiteks ei saa ma kopeerida sellist pildi aadressi mis oleks niiöelda pikk aadress koos pildi suurusege jne. Vaid tuleb lühike ja seda see foorum ei tunnista!

Panen praegu ainult lingi;
https://flic.kr/p/2nfMVoB


Keegi võiks ikka tõsiselt selle pildi lisamise tänapäeval enim kasutatavate vahenditega ka korda teha!
Mitmed postitused jäänud selletõttu tegemata, et pole aega arvutis istuda![url=https://flic.kr/p/2nfMVoB]
Need seal jah juba aastaid ja pakun,et seni kuni omanik elus seni ka seisavad naga taatidel ikka...Nendest siin varemgi juttu olnud ja olen ka vist postitanud.
Vasta

ei leidnud esimese hooga nende kohta infot aga siiski huvitav mida siis omanik plaanib selle kolaga peale hakata? 
Teisalt kui vaadata kuidas mupo muidu iga pisikese asja peale inimestele kraesse kargab siis siin midagi ei nähta? Mitte et ma pahatahtlik oleks ja sooviksin seda vaid tean juhuseid kus on tehtud majas remonti ja killuhunnik on olnud hoovis akna all olid kohe rajakad platsis!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne