VW Type2 - 1976
#21

(02-02-2015, 16:14 PM)stern100 Kirjutas:  Ei ole küll spetsialist aga...1 uus beetle mootor on pakkuda kui huvi.
kas põrnika mootor või mõne agregaadi bokser? Enamasti käib "uus mootor" pigem käsikäes nn statsmootoriga Wink
Põrnikaklubis on muistne dogma, et agregaadi mootor ei ole neljarattalisele päris õige. Kas ja mis täpselt vahet, ma ei teagi. Mul peaks kah üks-kaks plokki (ja vast ka sisud) olema, mis ei ole valmistajatehasest auto peale pandud. Aimu annab ploki kood, mis asub generaatorijalal. Kui algus pole põrnika aastakäigule viitav, ei ole "põrnika oma". Otsing andis esimese määramistabelina selle ja koodi algused on mulle justkui tuttavad: http://chircoestore.com/tech_articles/?p=156

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#22

äitäh
mul nüüd mootoreid jagub aga jah põrri foorumis võib olla huvilisi
Vasta
#23

(02-02-2015, 18:36 PM)13piisab Kirjutas:  
(02-02-2015, 16:14 PM)stern100 Kirjutas:  Ei ole küll spetsialist aga...1 uus beetle mootor on pakkuda kui huvi.
kas põrnika mootor või mõne agregaadi bokser? Enamasti käib "uus mootor" pigem käsikäes nn statsmootoriga Wink
Põrnikaklubis on muistne dogma, et agregaadi mootor ei ole neljarattalisele päris õige. Kas ja mis täpselt vahet, ma ei teagi. Mul peaks kah üks-kaks plokki (ja vast ka sisud) olema, mis ei ole valmistajatehasest auto peale pandud. Aimu annab ploki kood, mis asub generaatorijalal. Kui algus pole põrnika aastakäigule viitav, ei ole "põrnika oma". Otsing andis esimese määramistabelina selle ja koodi algused on mulle justkui tuttavad: http://chircoestore.com/tech_articles/?p=156

Jah, agregaadi mootor. Oli vist 1 generaatori peal, teine tuletõrje veepumba peal.
Vasta
#24

Statsionaarmootori saab autole paigaldada küll, seespool neil erinevusi pole. Teema on ainult selles, et enamus pumba- ja geneka mootoreid on 1,2-liitrised ehk siis kõige nõrgemad ja uimasemad. Mõned aastad tagasi tuli aga müüki ports 1,6-liitriseid stsatsionaare ja nendega sõidavad mõnedki klubi autod ringi.

When I die, I want to go peacefully sleeping, like my grandfather did. Not screaming, like the passengers in his car.
Vasta
#25

pühin teemalt tolmu 

buss on veetnud "pesas" juba 8 kuud - seisnud siin ja seal aianurgas
aga mis sest kasu, et ta seal seisab ega ta ise ei paranda oma puudusi
suur suvi läbi ja nüüd siis lubasin endale, et pühendan rohkem aega bussile
et asjaga oleks parem tegeleda s.t. põhja alt
siis mõtlesime teha paar abivahendit
1. ratastel käru millel saab liigutada misiganes auto keret kui sillad ja rattad alt ära on
stiilis midagi sellist
[Pilt: 12179Bcp.jpg]
2. keregrill siis samuti erinevate keredele sobiv ja seda siis stiilis midagi sellist
[Pilt: R.jpg]
vajalik raud selleks sai täna kokku korjatud
rattad on kah olemas
nüüd vaja siis lõigata puurida keevitada ja ...
eks paistab mis välja tuleb
Vasta
#26

Ma pakun oma vana idee täitsa tasuta kasutamiseks: kere raskuskeskme muutmise teeksin mitte aukudesse topitavate pulkadega vaid keermega. 

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

tahtsin küsida lühidalt aga foorum ei lase ühe sõnaga Big Grin

miks ?
Vasta
#28

Mugavus, täpsus, võimalus kere riputusel tehtud viga jooksu pealt likvideerida, mitte tungidega jebides 10 korda proovida. Pealegi muutub see tasakaal juppe eemaldades või lisades, kogu aeg on vaja korrigeerida. Ega ta niipalju keerulisem tule ju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#29

grill loomulikult keermetega timmitav.
otsige netiavarustest ksf! stihl-i tehtud grilli kohta juttu.
igasugu edasised küsimused jäävad ära.

aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida vaid ikka tähtsast teemast. ehk siis lühikesest vastusest. proovisin. ei lase. lisasin vaheldumisi entereid ja tühikuid. ikka ei lase. vaatasin tsitaati eelnevast postitusest. tundub täitsa tühikuteema olevat. proovisin uuesti. null. lisasin kompotti ka tabulaatori. ei midagi.
seega pean tunnistama, et vähemasti mina olen lollim kui netisoft.
ja alandlikult julgeksin küsida, ehk saaks jagada foorumist jagu saamise sisteemi.
Vasta
#30

mitmes? hmm, kuidas nüüd öelda. põle nigu esimesegagi veel pihta hakand.
parem ää pane tähele. ma nii tohman, et iba ajada mõistan, aga seletada seda enam ei mõista mitte.

aga kui ikka ajast rääkida, siis lisaks lühikestele postidele ei saa ma ka otsimisega hakkama. proovisin siin ja koogelmooglis. kombineeritud märksõna grill ja trapets (kuna trapetslatt oli tal kasutusel) ei toida mitte kuidagi, ka kombinatsioon stihl-iga ei muuda asja. kas minu saamatus või arvutuslükati omapära või on vastavad teemad ajaloo prügikasti läinud?
igatahes grill oli tal väga pädev tehtud. mõtte ja mõistusega. täita tööriist.
Vasta
#31

Lisan siia koos pesuveega IT teemasse visatud kadunud postituse/lapsukese:

Meelisele veel: Vanker peaks olema muudetava pikkusega, seal võivad ka tihvtid olla keerme asemel.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

jah vanker tuleb muudetava pikkusega ehk see põranda pealne pikk toru on teleskoop
raskuskeskme muutumine ja lihtsam muutmine ....ma ei tea
palju see muutus mängub rolli kui lõikan põhjast kuni 10kg välja
grilli pöörlemine on fikseeritud s.t. ei hakka ta ju iseseisvalt kohe pöörlema

jah alguses võib olla vaja paar korda kõrgust sättida enne kui hea saab
aga kui juba on enamvähem tasakaalus siis ei usu, et seda kogu aeg peab reguleerima kui lõikan tüki ära ja juurde panen
Vasta
#33

teema millele enne viidati on see
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=14796

leidsin selle ise kui otsisin ülesse kasutaja stihl ja siis valisin profiilist tema teemad
aga jah niisama otsides kui ei tea õiget märksõna on keeruline
seega kui keegi viitab mingile ajaloolisele teemale võiks anda ka märksõna või lingi kaasa
Vasta
#34

Stihli grillil on auto ülestõstmine keerme abil, raskuskeset ei saa üldse muuta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

ok
üks rääkis aiast ja teine aiaaugust
aga mina vaatasin, et ega kurja koera pole Big Grin
Vasta
#36

Kui natukene nuputada (pikendada) saab sama keeret kasutada nii kere sildadelt maha tõstmiseks kui ka raskuskeskme korrigeerimiseks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#37

vabandust, minu paha, ma selle raskuskeskme jutu suutsin kuidagi kõrvale jätta. samas, nagu äsja viidatud, et kui veidi mõelda, siis täiendava timmimise võimaluse lisamine väga probleem vast pole.
Vasta
#38

bussi juures nüüd ka miskit tehtud

enamasti just palju ettevalmistusi, et edaspidi oleks lihtsam ja mugavam
grill ja käru said valmis nagu ka ruum keretöödeks ettevalmistatud
buss ise sai rüüstatud ehk põhiline ja suurem lammutamine on tehtud
jäänud veel vaid sillad ja mootor koos kastiga eemaldada
kere sai suures osas puhtaks visatud kõigest segavast
20.10 oli buss veel täitsa komplektne ja valmis sõitma
[Pilt: 20151020_180054.jpg]
vahepeal ehk järgmisel päeval oli midagi sellist
see heledam nn. beež vms. värv on sinna hiljem peale lastud aga vaid kongi osas
[Pilt: 20151021_203104.jpg]
seina seest tuli välja selline kleebis
[Pilt: 20151021_203118.jpg]
tuuleklaasi serva suurimad kahjustused on sellised
PS. ise kartsin sealt oluliselt hullemat pilti leida
[Pilt: 20151024_113150.jpg]
salong tühi armatuur väljas
see tumedam roheline tundub olevat originaal värv ja olgem ausad on ka päris kole
vaid kaasreisija uks on vahetatud s.t. pole seest poolt vaadates seda rohelist tooni
teised uksed luugid paistavad olema originaalid
[Pilt: 20151024_182148.jpg]
tagumisi tiivaäri on eelnevalt parandatud sedasi
s.t. uus tiivaäär on pandud bussi küljepleki taha ja kohe ka pahtel pähe määritud - kole kole
[Pilt: 20151024_202155.jpg]
keset külge on nn. karpi vahetatud
seal on küll plekid serev servaga pandud  aga vahe on suur punkte hõredalt ja peale kerget koputamist hakkas pahtlist valgus läbi paistma
[Pilt: 20151024_202208.jpg]
tagumise küljeakna alumine serv ehk tihendi taha kogunenud niiskuse tagajärjed
ja niiskus kogunes sinna seetõttu et tihendid olid pragulise ja katki
osalt ka silikooniga üritatud parandada
[Pilt: 20151024_202219.jpg]
parempoolne tagumine kannikas
tiivaääre vahetuse p***o suuremas plaanis
[Pilt: 20151024_202244.jpg]
keregrilli kinnitusrakised ees ja taga
[Pilt: 20151024_202315.jpg]
[Pilt: 20151024_202334.jpg]

 mootori ruumi luuk ei taha vabatahtlikult oma tööpostilt lahkuda
aga me kindlasti veename teda jõulisemate meetoditega alla andma
nüüd siis järgmisega võtame alt sillad ja mootori koos kastiga ja kere läheb grilli ning seejärel liivapritsi.
Vasta
#39

eemaldusid mõned detailid

mootor ja esisild
[Pilt: 20151025_130841.jpg]
tagasild ja käigukast
[Pilt: 20151025_130847.jpg]
ja kuna omad rattad autolt läinud siis panime alla asendusrattad
[Pilt: 20151025_140444.jpg]
[Pilt: 20151025_140836.jpg]
Vasta
#40

kui huvi on siis me just lõpetasime ühe sellise kereremondi ja nüüd ootab kokkuladumist, sul pole vist kaugele tulla, mustjõe 45 asume
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne