Projekt MTZ 52
#1

Täna sa oma õuele veeretatud üks vana ja õnnetu olemisega 52. Traktor sai ostetud selle pärast, et juba ammu on meie peres puudu üks traktor, millel ka esisild veaks- T-40 on mul ka, aga sellel tagavedu. Tulevikus peaks tema ülesandeks olema lumetõrjetööd hoovis ja sissesõiduteel ning küttepuude vedu metsast.
Traktoril vigu piisavalt ja jube raibe näeb välja, lekib...pm igalt poolt... aga käima läheb(mäest või tõmmates) ja liigub!
Käivitusmootor ei tööta, aga positiivne on see, et vähemalt on see starteriga.
Mootor "vana hea" D-50 millel jahutussüsteemis pidavat kerge surve sees olema ja kündmisega pidi keema minema.
Kabiin on väga väsinud ja poritiibadest osa on vist rattad nahka pannud. Homme teen pilte ka, hetkel liiga pime mu pildimasina jaoks.
Esialgu peaks traktorilt saastakihi maha pesema, siis täpsemalt näha, mis kuskil toimub, saab jõudumööda hakata lekkeid tuvastama ja likvideerima. Käivitusmootori sebisin vist ka välja juba... Hea oleks leida kuskilt mõni korralikum kabiin-Kas 80-82 väike kabiin istub sinna probleemideta või on lihtsam ikka 50 kabiin panna? Kui kellelgi peaks mõni MTZ kabiin vedelema ja selle eest palju raha ei taha, siis võiks mulle pakkuda, oleksin väga tänulik!
Kuna sellise Traktoriga igasugune kogemus puudub, siis tegingi selle teema, sest küsimusi tekib kindlasti palju, kas eestikeelset oskusteavet ka leidub sellele masinale mingi raamatu vms näol?

Taivo
55624799
Vasta
#2

Kui tagasilla-käigukasti-vahekasti vahelt õli lekib, siis lihtsat väljapääsu kahjuks pole. 80ne kabiin peaks patjade poolest peale sobima, aga siis on vaja ka 80ne kütusepaake ja omakorda 50ne kapott on tagant äärest liiga kitsas ja ei istu 80ne kabiiniga kokku. 

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#3

Kabiini saaksid minu käest. Korraliku. Ja erinevaid juppe on samuti terve hulk. Anna julgelt teada kui midagi tarvis.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#4

Tänud tagasiside eest, igasugune info on abiks!
Täna sai mõned tunnid tegeletud traktoriga, mootoriosa sai enam-vähem puhtaks pestud, hea tulemuse saamiseks tuleks tegelikult protsessi veel korrata- lasin mootori soojaks, pihustasin pritsist diisliga üle, veits aega mõjuda ja survekaga saast maha.
Kui käivitama hakkasin, siis valasin süsteemi silmini vett täis ja tule taevas appi- pihusti juurest kuskilt hakkas immitsema vett...? Ei saanud mina asjale pihta, ainuke mõte, et mõra kuskil seal plokikaanes, silmaga eristatavat miskit ei paistnud küll ja mootor töötab ka nagu ilusti, mootoriõli puhas, ei ole veesegune. Eks homme uurin edasi!

Taivo
55624799
Vasta
#5

Ümber pihusti ehk pronkspuksi vahelt pressib välja, võta pihusti maha ja proovi vähe kohendada.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#6

(06-11-2014, 08:08 AM)mlsluik Kirjutas:  Ümber pihusti ehk pronkspuksi vahelt pressib välja, võta pihusti maha ja proovi vähe kohendada.

Ok, homme vaatan järgi... 
Tänasest traktori putitamisest ei tulnud midagi välja, käisin paar tiiru ümber selle ja läksin teise traktoriga metsast puid koju vedama Toungue

Taivo
55624799
Vasta
#7

Eile tõin ära ka uue kabiini traktorile, vajab kerget kõpitsemist, aga muidu täitsa kobe. Eks peab selle kabiinivahetuse nüüd ette võtma millalgi! Cool 
Tänud Jaanusele!

Taivo
55624799
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne