Accord Hatchback
#61

Katsun sellele postitusele nüüd siis ühe pildi lisada. Tegelikult olin vahepeal kodunt ära ja pole saanud autot teha. Täna aga panin natuke sisu kokku tagasi ja rookisin alt ära kogu väljalasketorustiku. Põhjuseks katkine sukk, mille homme uuega asendan.
Varsti on lootust auto teele saada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#62

Projekti arengust niipalju, et eile õhtul paigaldasin hondale reedel parandatud summuti. Keevitatud sai pükse ja vahetatud sukk ning lisatud paarkümmend sentimeetrit toru, et vana suka pikkus välja tuleks. Summutiparanduse kogumaksumus 450.- Hääl on kohe märksa vaiksem ja mahedam kui varem ja ei häiri enam. Enne tegi mu auto sellist häält, mis oleks kohane paar korda suurema töömahuga autole. Samas kui nüüd järsult gaasi vajutada, kostub auto tagaosast ralliautole omane vruummmmmm, mille sõbrad kohe pulli peeruks ristisid. Selle hääle tekke põhjuseks on arvatavasti tagumine pütt, mis on vist pärit mõne muu auto alt. Igatahes robustne keevitustöö ja omaaretatud torud viitavad sellele. Äkki \"al\" oskab öelda, mis auto pütiga tegemist?

Täna võtsin kätte ja vahetasin ära väntvõlli otsatihendi. Algul kartsin seda protsessi veidi, aga kui rahulikult tegutseda ja rihmarataste paiknemine omale kuidagi ära märkida, saab algaja selle tööga hakkama küll. Ise tegin seda esimest korda ja sain edukalt hakkama.

Mõne tilulilu panin veel auto külge ja ausalt öeldes hakkab asi valmis saama.Veel on vaja külge panna esituled ja esistange, vahetada õli ja laduda kokku sisu. Kui mingeid jamasid ette ei tule, on nädala lõpuks valmis.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#63

Tänase päeva jooksul asendus riisiveskis olev Esso poolsünt Comma Semi-Synthetic Motor Oil-iga ja otseloomulikult tuli ka uus õlifilter.
Panin ka külge vasaku esiratta logari ja viimase küljeliistu. Õhtupoolikul leidsid oma koha auto küljes ka esipamper ja ninaplekk,mille värvisin küll ajutiselt aerosooliga üle, sest see vajab veel veidi pahteldamist ja autovärviga katmist. Selleks pole aga praegu aega ja tõttõeldaon selle ninaplekiga seoses väikesed plaanid kah. (mingeid kulme ega õhuvõtuavasid kindlasti ei tule)

Auto välimuse poole pealton jäänud veel esituled,nende vaheline iluvõre ja mõned väikesed iluliistud. Iluvõre ja liistudega on aga selline jama,et need on osaliselt puudu ja osaliselt katki, ning seega tuleb nende asemele midagi tekitada. Sellega tegeleme aga hiljem.

Täna kodu ümber väikest testisõitu tehes kostus tagumiste amortide juurest imelik kägin või kriuksumine. Kas hakkavad need otsi andma, või on lihtsalt kolmekuulisest seismisest natuke kinni jäänud? Ma ei taha vist teada kui palju need amordid maksavad.
Mootori tühikäiku kuulates jäi kõrva ka imelik tiksumine klapikambri kaane alt. Pole küll enne reguleerimist vajavaid klappe kuulnud ega näinud,kuid mis seal muud ikka vaikselt tiksuda saab?

Nüüd aga probleemist- nimelt puuduvad mu autol park-ehk seisutuled. Muidu pole nagu viga aga ülevaatus on tulemas. Originaal tulede kang on katki ja juba praegu on lähituled lülitatavad isepandud lülitist. Kuna kangi parandada ei saa ega oska, ning terve auto elektrisüsteem on korralike kõride sees,on vist kõige lihtsam parktulede jaoks uued juhtmed vedada ja lüliti vahele panna.
Küsimus, millele tahaks homme hommikuks vastust saada- kust ja kuidas võtta nende tulede jaoks voolu? (pole ise suurem asi autoelektrik)
Aidake, kui oskate!

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#64

valts Kirjutas:Originaal tulede kang on katki ja juba praegu on lähituled lülitatavad isepandud lülitist. Kuna kangi parandada ei saa ega oska, ning terve auto elektrisüsteem on korralike kõride sees,on vist kõige lihtsam parktulede jaoks uued juhtmed vedada ja lüliti vahele panna.

Vaata mõnes lammaris pisut ringi. Samasugust tulede lülituskangi, nagu minu Mazdal oli, sai nähtud nii sellest vanemate kui ka uuemate sama marki autode küljes.
Vasta
#65

Niipalju kui mulon õnnestunud lammarites käia, olen seda tuledekangi ka uurinud aga kusagil pole seda olnud.
Tegelikult sain pargid tööle. Puhastasin pirnipesad korralikult ära ja ostsin igaks juhuks ka uued pirnid. Hakkasidki põlema,kuid vaid koos lähituledega. Kui nüüd ülevaatusel peaks nõutama vaid parktulesid,siis on p****ses. Aga loodame et seda ei tehta ja alati on ju võimalus loll nägu pähe teha ja öeldaet mina ei tea asjast midagi.

Arengust niipalju,et auto on nüüd väliselt täiesti koos ja toimiv -kui välja arvata mõned puuduvad liistud mis tuleb millestki ise aretada.
Kogu sisustus on kah puhastatud ja kokkupanekuks ette valmistatud. Ehk saab homse õhtuga ühelepoole.

NB!!! Kui keegi teab kusagil seismas mõnda 84-85 aasta accordi (keretüüp pole oluline) siis võiks mulle teada anda.Ehk õnnestub puuduvad iluvidinad saada.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#66

vinge masin Smile
ära unsuta kleepsu ja siniste tulukeste tuuningut teha Big Grin

järgmisel automoto yritusel on lootust näha seda Smile ?
Vasta
#67

Tänan!

Sinu kurvastuseks mingeid tulukesi ega kleepse ei tule. Isegi CD makist vaatan raha säästmise nimel mööda.
Kui aga ühest kleepsust rääkida, siis kapoti peale paneks hea meelega midagi, mis selle jubeda kaltsujälje (loe värvimise osa) kinni kataks.
Kui kellegil on mõni vahva kleebis mõõtudega umbes 50*50 cm, siis võib mulle pakkuda. Samuti olen nõus tasuta kandma mõne firma reklaamkleepsu.

Autot oleks saanud juba sellel kokkutulekul näha kui ma oleks nädal varem koju saanud. Või äkki teeks sellel nädalavahetusel uue kokkutuleku. Tulge näiteks mulle külla Smile.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#68

Jõhkrat plakatit tahad endale :|
Ei oleks lihtsam/ilusam yle värvida ?

valts Kirjutas:Kui kellegil on mõni vahva kleebis mõõtudega umbes 50*50 cm, siis võib mulle pakkuda. Samuti olen nõus tasuta kandma mõne firma reklaamkleepsu.
Vasta
#69

Valts, lase omale valmistada Tom\'i tehtud Automoto logo,see on minu meelest väga ilus ja ega ta hingehinda vast ei maksaks.Sobiks IMO igatahes paremini, kui mõni Selveri, Statoili vms reklaam.
Vasta
#70

Väga hea mõte Hõljuk! Nii peakski tegema.
Kuskilt on nagu meelde jäänud, et \"oldmoped\" tegeleb reklaamkleebiste ja muu sellisega. Peaks temaga ühendust võtma, äkki ta saab aidata.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#71

korgits Kirjutas:Ei oleks lihtsam/ilusam yle värvida ?

Kui värvida, siis juba mattmustaks. Black hood means performance Wink
Vasta
#72

pppp Kirjutas:
korgits Kirjutas:Ei oleks lihtsam/ilusam yle värvida ?

Kui värvida, siis juba mattmustaks. Black hood means performance Wink

But there is no performance under the hood, only powerless japanese TB-(tinyblock).


1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#73

Küllap seal ikka igapäevasteks sõitudeks piisavalt seda va perhvoormantsit on...

p@enam.ei.ürita.\"nalja\".teha
Vasta
#74

\"pppp\"- tegelt jah, performance või mitte,aga igapäevasõitudeks on tegemist päris hea liiklusvahendiga. Püsib hästi teel,võtab mõõdukalt kütet, on suht mugav sõita ja läheb hästi edasi- eriti meeldib mulle kiirenduse jõuline algus ja see \"lauaga selga\"moment, kui karpas teine lõõr esimesele appi tuleb.
Aga see selleks.

kahjuks ei jõudnud tänasega niikaugele et auto valmis oleks. Kuid võin lubada et homme lõunaks on asi bueno. Igasugu väikesed nikerdamised ja mõned vaheletulevad kodused toimetused võtsid oma aja ja seetõttu jäid istmed sisse panemata ja mõned väikesed asjad veel üle vaatamata.

Homseni!

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#75

see tuledelüliti teema on valus teema, nagu teada oli originaal katki (1 pisike plastkõrvake!) ja sai kiiruga asendatud tavalüliti. Kui leiad samasuguse 3 postitsiooniga lüliti (NB! otsevool, st. min 10A), saad ka gabariidid eraldi põlema. Üldiselt TÜV ei tohiks sest numbrit teha, sest automaatselt lülituvad päevatuled on paljudel.
Lammutusest otsimine on suht tulutu tegevus, sest tegu haruldusega ja krdi jaapanlased on kõigile Honda mudelitele erinevad lüliti plokid aretanud. pealtnäha sarnane aga... ;(
Sauel Tule tn parklas seisis üks must, analoog. kes lähemal, minge uurige asja staatust.

summuti koha pealt oskan öelda vaid, et üks ebakindel käsi keevitas paar suuremat rebendit torudes ja rohkem ei ole puutunud. Kui suurest potist kolinat kostab siis aitab natuke ja ajutiselt (loe: igaveselt) haamerkeevitus. 1 \"keevitus\" õiges kohas ja tulemus on uskumatu.

kapott kinnitub muideks vaid mõne poldiga ja värvi jäi ju alles ?


Vasta
#76

Nüüd võin küll öelda et auto on selleks korraks valmis ja esimesed sõidud üle paari kuu jälle tehtud. On ikka hea vaikne sõita küll kui sukk terve vastu vahetatud ja terve auto seest loodetavasti müra tõrjuva parketi aluskattega ära polsterdatud.

Tagantjärgi võib öelda, et algselt paarinädalalaseks plaanitud kergest värvimistööst sai sujuvalt auto välimuse ja sisustuse põhjalik renoveerimine. Igasugu pisiasjadele sai hulga tähelepanu pööratud ja mitmedki asjad taas töökorda seatud. Muret teeb vaid nende f***ing iluliistude puudumine. Kuidagi näotu on kui võid stangeservast sisse piiluda.

Siinkohal olekski foorumlastele väike palve:kui keegi elab Saue kandis, siis äkki on mõnikord võimalik sinna Tule tänava parklasse vaadata ja seal paiknev musta värvi Hatcback üle vaadata. Et mis seisus masin on jms. Pildid oleks muidugi mega!

Minu autost saab pilte nädala pärast kui digifotokaga sõberkoju tuleb.

Lõpetuseks tahaksin öelda tänusõnad kõigile kes mind hea nõuga aitasid. Tänu teile sain hulga targemaks ja ei pidanud hakkama jalgratast leiutama.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#77

Ega ma tegelikult ei lootnudki et auto nüüd 100% korras on ja ma sellega rahulikult liikuda saan. Täna sai veidi ringi sõidetud ja süvenes veelgi mu kahtlus, et tagumise veermikuosaga ei ole kõik korras.

Esiteks sõidu ajal kostub tagasilla kandist aukude ja muhkude ületamisel mingit kolinat-kobinat ja kui aeg-ajalt teevad tagaamordid lurtsumise ja sahisemise häälitsusi. Kas hakkavad otsa lõppema?Samas kui seisvat autot üles-alla õõtsutada, siis tundub amort toimivat.
Samuti tunduvad vahetust või pealekeeramist vajavat tagumised rattalaagrid.(raputades lokusvad) Tõrgub ka vasakpoolne pidur käsipidurit kasutades. Muidu pidurdab auto hästi ja kuhugi ei kisu.
Talvisest pidurite lahkamisest tean aga seda, et tagatrumlid on viimse vindini üle treitud ja ega klotsid kah just uued ei ole.

Ootaks siis nõu amorditeemadel.
\"al\",ega sa tea millal amordid vahetatud on (kas üldse)ja kas sa tead ka öelda kuskohas asub käigukasti õli lisamise/kontrollimise koht

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#78

amordid on teadmata ajalooga, loksuda võivad ka ülemised kinnitused.
Tagumised klotsid ja silindrid said teadaolevalt uued, uued trumlid maksavad 1, kuni mitusada eek tk (nissan 350, passat 200) lammutusest saada samasugused kui Su vanad 200ga.
käimakasti õli kontrollitakse spido ajami avast. st reduktor tasa tasa välja ja kui sellel õli jälgi ei ole täheldada, siis...
Sisse läheb 10w/30-40 (mineraal mootori) õli, st. mitte GL4 ega 5. mahub 2,5l.


Vasta
#79

Nüüdseks on trumlid asendunud uutega kuid käsipidurit ikka võtma ei saa. KLotsid ja trumlid saavad küll nagu korralikult kokku aga vajalik hõõrdejõud nende vahel puudub. Käega küll trumlit ei keera,aga palju puudu kah ei jää.
Kas tõesti tuleks vahetada ka klotsid? Praegused on minu meelest küll kobedad. Olen proovinud kõiksugu reguleerimist aga kässarit võtma ei saa. Äkki oskab keegi midagi soovitada.

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#80

Tahtsin lihtsalt kirjutada et Hondaga on nüüd kõik probleemid lahendatud ja auto täiesti korras ning ise lähen homme aega teenima.

Ärge mind siis mitteaktiivsuse eest välja visake.
I`ll be back after 8 months (I hope)

Olge siis lahedad ja tegelege talvel projektidega, et kevadel tänavatel palju uusi ja huvitavaid sõidukeid näha oleks.

terv,
Valts@ei taha minna

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne