Soolhape- kust saab ?
#21

(26-11-2014, 00:05 AM)Janka Kirjutas:  Euroliit?
Nu ma nüit ei tää...
...a siin frangiriigis om see vedelik igas supermarketis olemas. Liitrises pudelis kõrvuti dest.vee, atsetooni, metanooli ja igasugu muu kodukeemiaga.
Jah, toidupoes lausa. Eraldi riiulis ainult.

Usun, et seal võib olla jah. Ma tean ka et Saksamaal müüb talumees teeääres mannergust piima ja kasutab seda mannergut vahepeal istujmiseks ka kui jalg ära väsib ja kedagi ei koti Smile . See euroliit ei ole võib-olla tõepoolest nii hull, aga meil täideti juba veneajal kõiki vene ukaase saksa tõpsusega ja eks nüüdki minnakse meil riigikabinettides oma agaruse ja orjameelsusega üle võlli, et oma eksistentsi õigustada. Näiteks poes kus mu tööruumid on, on ka ehituspood ja nemad väitsid, et selliste asjade, nagu happed, müügiks puudub neil luba....ja see olevat kallis soetada. Lihtsam on mitte müüa....
Vasta
#22

Asi olemas. Poeg ostis kusagilt Tartu laost 12 liitrit, 33% list, hinnaga 15 euri. Kui kellelgi huvi, siis võin täpsustada.
Vasta
#23

(26-11-2014, 08:20 AM)maitus Kirjutas:  ...
Lihtsam on mitte müüa....
Ja nii ongi.
Vasta
#24

Asi küll juba olemas, aga basseinipoed müüvad 15% soolhapet. Basseinivee pH muutmiseks. Näiteks see
Vasta
#25

(26-11-2014, 09:56 AM)cyber Kirjutas:  Asi küll juba olemas, aga basseinipoed müüvad 15% soolhapet. Basseinivee pH muutmiseks. Näiteks see
Helistasin hapet otsides kahte ujulasse ja mõlemas väideti, et ei kasutata enam soolhapet. Ise ma kommenteerida ei oska Smile ...
Vasta
#26

(26-11-2014, 09:29 AM)maitus Kirjutas:  Asi olemas. Poeg ostis kusagilt Tartu laost 12 liitrit, 33% list, hinnaga 15 euri. Kui kellelgi huvi, siis võin täpsustada.

Oleks huvi -- mis kohast jutt? Vaja mõni tsingitud detail puhtaks hapendada ja trükkplaatide söövitamisel kasutada.

Tänud ette!
Vasta
#27

Mina olen ka Inglest ostnud. 5L plastkanister kanget (suitsevat) maksis äkki 10€???
Tsikid (müügiagendid) toovad Talina piires töö ajal ise kohale ka, kui kaup on enne makstud, suhtlemine minusuguste haigetega on sõbralik ja kiire.

Aga see on ohtlik asi; kasutamiseks vaid edasijõudnutele. (hape vette või vesi happesse, selles on küsimus, eksole)
Kui kanku selle happega seisab töökoja nurgas, siis lähedal olevad raudasjad läevad kui nõiaväel rooste.

P.S. Tsingitud detaili teevad ka Volta tibid edukalt puhtaks. Hind vist 1€/kg ei löö kedagi jalust ning ise hapetega mässata ei tasu. Hinna sees ka uus tsingikiht.
Trükkplaadi puhul oli vist mingi lahuse % oluline, puhas hape ei tee vasele midagi. Seda suurust ikka tead?
Vasta
#28

(11-10-2016, 18:22 PM)stihl Kirjutas:  Trükkplaadi puhul oli vist mingi lahuse % oluline, puhas hape ei tee vasele midagi. Seda suurust ikka tead?

Mitte, et sel jälle tähtsust oleks, aga pigem on see kontsentreeritud väävelhape, mis "külmast peast" vasega ei reageeri.
Vasta
#29

Kui peate silmas el.skeemide tr.plaate,siis ikka abiks raud(Fe) kloriid Rolleyes
Mul Paps vana raadioehitaja,asja nähtud küll.
Zn eemaldab soolhape küll,saad nn.saltseri,tinutamiseks hea ,mõnel pool.
Vasta
#30

(11-10-2016, 18:22 PM)stihl Kirjutas:  Mina olen ka Inglest ostnud. 5L plastkanister kanget (suitsevat) maksis äkki 10€???
Tsikid (müügiagendid) toovad Talina piires töö ajal ise kohale ka, kui kaup on enne makstud, suhtlemine minusuguste haigetega on sõbralik ja kiire.

Aga see on ohtlik asi; kasutamiseks vaid edasijõudnutele. (hape vette või vesi happesse, selles on küsimus, eksole)
Kui kanku selle happega seisab töökoja nurgas, siis lähedal olevad raudasjad läevad kui nõiaväel rooste.

P.S. Tsingitud detaili teevad ka Volta tibid edukalt puhtaks. Hind vist 1€/kg ei löö kedagi jalust ning ise hapetega mässata ei tasu. Hinna sees ka uus tsingikiht.
Trükkplaadi puhul oli vist mingi lahuse % oluline, puhas hape ei tee vasele midagi. Seda suurust ikka tead?

Tänud vastamast!

Söövituslahusesse läheb lisaks soolhappele ka veidi muud keemiat. Ohtudest olen teadlik, vett happesse kallama ei hakka ja silmad kavatsen (loe: loodan) ka pähe jätta. Jändamise motiiv on lihtne -- valmis segatud söövituslahus on pea lõpmatult taaskasutatav, kui kontsentratsiooni langedes oksüdanti lisada. Erinevalt nt FeCl3 lahusest ... Garaažinurgas vedeleva kanku info panen kõrva taha. Wink

Tallinnas on kindlasti palju toredaid kohakesi, kust soovitud happe või teenuse kätte saaks, aga asun ise Tartus ning iga pisikese detaili keevituseelse puhastamiseks päälinnas käimine oleks logistiline košmaar. Loodan kohalike võimalustega hakkama saada.
Vasta
#31

Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.
Vasta
#32

(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

Mine lähimasse trükikotta.Saarel muud kohta ei viska ette
Vasta
#33

Need valatud asjad on kõik mingisugune tsingisulam, mis selle kooseisu peale tsingi kuulub, mina ei tea. Õigel eesti mehel on alati peale talvepuude ja talvekartulite ka väike tsingivaru kodus olemas, vähemalt vanasti oli. Aga maailm pole enam endine, paraku. No õndsal nõukogude ajal olid näiteks ПР-tüüpi sulav(toru)kaitsmete sulavelemendid tsingist, aga neid Teil ka ilmselt pole kusagilt võtta. Mida siis teha, tsinkplekki katsuda lahustada? Meil töö juures näiteks vedeleb puhas tsink aeg-ajaltlausa  põrandal maas, siis kui kuumtsingistud võrku käideldakse.
Vasta
#34

Soolhapet saab minu käest...asun Tallinnas, Mustamäel.
5143420
Martin
Vasta
#35

(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:   kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks.  Velje raskustega poovisin, 
????????
Minu andmetel on tasakaalustusraskused tinast olnud aegade algusest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Uuemad on tsingist ka, tänu mingitele nõuetel mis peaks looduse pliiga saastamist vähendama.
Vasta
#37

(13-10-2016, 22:32 PM)v126 Kirjutas:  Uuemad on tsingist ka, tänu mingitele nõuetel mis peaks looduse pliiga saastamist vähendama.


Ma ei ole küll kodus nende teemadega, kuid äkki on siiski kasutusel tsingitud teras, mitte puhas tsink.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

(12-10-2016, 22:37 PM)kass Kirjutas:  Need valatud asjad on kõik mingisugune tsingisulam, mis selle kooseisu peale tsingi kuulub, mina ei tea. Õigel eesti mehel on alati peale talvepuude ja talvekartulite ka väike tsingivaru kodus olemas, vähemalt vanasti oli. Aga maailm pole enam endine, paraku. No õndsal nõukogude ajal olid näiteks ПР-tüüpi sulav(toru)kaitsmete sulavelemendid tsingist, aga neid Teil ka ilmselt pole kusagilt võtta. Mida siis teha, tsinkplekki katsuda lahustada? Meil töö juures näiteks vedeleb puhas tsink aeg-ajaltlausa  põrandal maas, siis kui kuumtsingistud võrku käideldakse.

Mul vedeles ka mingi tsingi laadne (murdes oli kristallne) kamakas tükk aega tonkisin peale varbaga, aga nüüd on kadunud. Neid sulav kaitsmeid ei ole enam kuskilt võtta. Kas metalli tsinkimisel on tegu puhta tsingiga või ikkagi mingi sulamiga?

Velje raskused on tõesti mingi ZN sulam ja veljele kinnitamiseks on teras klamber sisse valatud.
Vasta
#39

(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

POstitustest ei selgunud, kas tahetakse saltserit jootmis tööks, või muuks keemiliseks katseks. jootmiseks pakutakse Oomipoest selliseid keemilisi vahendeid   

https://www.oomipood.ee/category/jooteva.../jooteaine

Tsink reaktiivina graanuleid saab 100 grammistes pakendatult (9€ kopikatega + käibemaks) ikka ja jälle   Keemiakaubanduse  AS ist

http://keemiakaubandus.ee/tooted/keemiatooted/ 

Jootmiseks aga on parim Ortofosfor hape.   mida saab jällegi Keemiakaubandusest Või väiksemates kogustes minult.  Saaremaale ligem Oomipood asuv vast Pärnus. Tänapäeval saadetekse ka postiga koju kätte

Parimat  h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#40

(14-10-2016, 10:17 AM)h2rra Kirjutas:  
(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

POstitustest ei selgunud, kas tahetakse saltserit jootmis tööks, või muuks keemiliseks katseks. jootmiseks pakutakse Oomipoest selliseid keemilisi vahendeid   


Parimat  h2rra.

Jah see läks tõesti meelest lisada. Saltserit oskan mina kasutada ainult jootmisel, sellest ka ei taipanud täpsustada. Saltserit on minul vaja läinud siiani ainult trosside (mootorrattad jm. väiketehnika) ja ka radikate jootmisel. Kaablite ja muu elektroonika tarvis olen kasutanud "Flus" nimelist vene toodangut ja mingit würdi vedelikku mis peaks olema ka happe baasil. Muidugi ei ole ma näinud mitte ühtegi sellist euroliidus lubatud toodet mis puhastaks pinda sama hästi kui saltser. Tõsi saltseril on omad vead (hilisem söövitus), aga head omadused kaaluvad vead üles. Kuidas Ortofosfor happega jootmine käib või tuleb sellega ka lahus valmistada?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne