Soolhape- kust saab ?
#41

(14-10-2016, 22:25 PM)fanatt Kirjutas:  Tõsi saltseril on omad vead (hilisem söövitus), aga head omadused kaaluvad vead üles. 
Millega neutraliseerid, soodaga?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#42

(14-10-2016, 22:25 PM)fanatt Kirjutas:  
(14-10-2016, 10:17 AM)h2rra Kirjutas:  
(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

POstitustest ei selgunud, kas tahetakse saltserit jootmis tööks, või muuks keemiliseks katseks. jootmiseks pakutakse Oomipoest selliseid keemilisi vahendeid   


Parimat  h2rra.

 Kuidas Ortofosfor happega jootmine käib või tuleb sellega ka lahus valmistada?

Võib koguse suurendamiseks lahjendada, kuid ise kasutan( laiskusest) puhast hapet. Joodetav detail jääb nii siledaks ja läikivaks, et edaspidi unustate saltseri nimetuse. Jootmise tehnoloogia on sama nagu saltseriga... määrige peale, või kastke sisse.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#43

(15-10-2016, 11:05 AM)h2rra Kirjutas:  
(14-10-2016, 22:25 PM)fanatt Kirjutas:  
(14-10-2016, 10:17 AM)h2rra Kirjutas:  
(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

POstitustest ei selgunud, kas tahetakse saltserit jootmis tööks, või muuks keemiliseks katseks. jootmiseks pakutakse Oomipoest selliseid keemilisi vahendeid   


Parimat  h2rra.

 Kuidas Ortofosfor happega jootmine käib või tuleb sellega ka lahus valmistada?

Võib koguse suurendamiseks lahjendada, kuid ise kasutan( laiskusest) puhast hapet. Joodetav detail jääb nii siledaks ja läikivaks, et edaspidi unustate saltseri nimetuse. Jootmise tehnoloogia on sama nagu saltseriga... määrige peale, või kastke sisse.

Väga huvitav, peab järgi proovima! Mis kontsetratsiooniga hapet kasutad? Kas päras neutraliseerid ka joodist kuidagi? Kas toimib ka mitte värviliste metallide puhul?  Mina olen peenema  elektroonika (mõni robustne ja suuremate detailidega trükiplaat) neutraliseerimisel kasutanud laiskusest lihtsalt sooja vett vatitikuga. Kaableid enamasti ei olegi neutraliseerinud.
Vasta
#44

(16-10-2016, 12:54 PM)fanatt Kirjutas:  
(15-10-2016, 11:05 AM)h2rra Kirjutas:  
(14-10-2016, 22:25 PM)fanatt Kirjutas:  
(14-10-2016, 10:17 AM)h2rra Kirjutas:  
(12-10-2016, 21:04 PM)fanatt Kirjutas:  Kui siin jutt juba lahustele läks siis soovitage kus kohast saaksin tsinki saltseri tegemiseks. Soolhape 33% olemas. Velje raskustega poovisin, sulatasin ära ja lahustasin happes. Algul oli asi hea, kuid 2 päeva pärast läks lahus häguseks ja utiliseerisin selle. Ju siis ei olnud piisavalt puhas tsink.

POstitustest ei selgunud, kas tahetakse saltserit jootmis tööks, või muuks keemiliseks katseks. jootmiseks pakutakse Oomipoest selliseid keemilisi vahendeid   


Parimat  h2rra.

 Kuidas Ortofosfor happega jootmine käib või tuleb sellega ka lahus valmistada?

Võib koguse suurendamiseks lahjendada, kuid ise kasutan( laiskusest) puhast hapet. Joodetav detail jääb nii siledaks ja läikivaks, et edaspidi unustate saltseri nimetuse. Jootmise tehnoloogia on sama nagu saltseriga... määrige peale, või kastke sisse.

Väga huvitav, peab järgi proovima! Mis kontsetratsiooniga hapet kasutad? Kas päras neutraliseerid ka joodist kuidagi? Kas toimib ka mitte värviliste metallide puhul?  Mina olen peenema  elektroonika (mõni robustne ja suuremate detailidega trükiplaat) neutraliseerimisel kasutanud laiskusest lihtsalt sooja vett vatitikuga. Kaableid enamasti ei olegi neutraliseerinud.

Mina ei neutraliseeri seal midagi, kuna ortofosfor hape on põhikomponent kõikides roostevastastes ainetes. Elektroonika tarvis on ikka omad kemikaalid, mis on oomipoest saadaval.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#45

Ise olen 85% fosforhapet jootmise jaoks etanooliga (viinaga) lahjendanud nii, et hape kuskil 30% peale jääb. 
Miks just etanooliga? Netist kunagi leidsin sellise retsepti.
Joodab igat metalli va alumiiniumi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne