Kus saaks kroomi taastada?
#1

Olen enda vörriga nii kaugele jöudnud, et oleks vaja sarvedelt rooste eemaldada ja kroom taastada, mida tuleks teha? 
Vasta
#2

Endal samuti kroomi taastamine tarvis ette võtta. Netist uurides jäi silma selline leht: http://www.gaterosplating.co.uk/, mis pakub erinevaid galvaniseerimise komplekte. Kasutajate arvamusi lugedes on vähemalt esmamulje, et Replica Crome Kit annab kodukroomija töö kohta suhteliselt hea tulemuse, läike varjund olevat natuke kroomist kollakam. Minu jaoks oli kõige kaalukamaks argumendiks sõltumatus kroomimisteenusest - saab kodus ise jõudumööda teha ja katsetada, ei pea korraga mingit partiid ettevalmistama. Eestisse saatmine on 40£. Eks uue aasta alguses proovib ja muljetab.

Küsiks teadjamatelt eeltöö, täpsemalt lohkude ja aukude tinatamise kohta. Kui kanda haljale plekile Stannioli jootevedelikku (homme vaatan margi järgi, ostetud Tööriistamarketist) ja gaasipõletiga kuumutada, hakkab tavaline jootetina (40/60) vähemalt esialgu pleki külge küll, ei irdu isegi pleki lõikamisel kääridega. Mis saab paari, viie või kümne aasta pärast, kui sedasi silutud detail ära kroomida? Kas liide jääb püsima või söövitab jootevedelik raua ära ja tinatükid kukuvad koos kroomiga ära?
Vasta
#3

(22-12-2014, 19:36 PM)T00M4S Kirjutas:  oleks vaja sarvedelt rooste eemaldada ja kroom taastada, mida tuleks teha? 
Sind aitab otsing.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#4

(22-12-2014, 19:36 PM)T00M4S Kirjutas:  Olen enda vörriga nii kaugele jöudnud, et oleks vaja sarvedelt rooste eemaldada ja kroom taastada, mida tuleks teha? 

1. Vana kroomi keemiline eemaldamine.
2. Lihvimine, vajadusel vahepeal aukude/õnaruste vasega või hõbedaga täis jootmine ja taas lihvimine.
3. Poleerimine, lõpuks päris peegelsiledaks.
4. Alusvask (võib ka ära jätta, aga siis pole tulemus tihti kvaliteetne).
5. Galvaaniline kroomimine ise.

1, 4 ja 5 vajavad kalleid eriseadmeid ja seda pole mõtet ise kodus aretada (peale selle on kroomiühendid ja tekkivad aurud tervisele kahjulikud). 2 ja 3 saab vajadusel ise teha, aga see tegevus on meeletult töö- ja kulumaterjalimahukas. Aga siis tuleb leida keegi, kes on nõus 5 tegema seisus, kus 3 ja 4 on tehtud.

Reeglina tellitakse neid täispaketina (1-5), aga see töö on mõnevõrra kulukas. Näiteks üks Igori nimeline härrasmees Narvas tegeleb sellega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Voltas  võetakse vana kroom suht hea hinnaga maha.

Suured augud täita ainult vase või hõbedaga.

Väikesed augud lihvida välja.

Lihvimisjäljed välja järjest peenema liivapaberiga.

Lõpuks poleerimine.

Kui eelnevad tehtud, tasub pöörduda kroomija poole.

Kui ultrasiledat ja läikivat pole vaja, võib lasta nii vasetamise kui kromimise korraga teha.

Kui vajad väga head pinda, siis on pärast vasetamist lihtsam poleerida.

Kaasfoorumlastest vahendab Narva kroomimist minuteada Indrek Sirk, fooruminimega Indreksirk.

Jõudu tööle!

P.S. Minu Gauja projekti kroomi- ja ka eeltööd tegi Märt Karu, olen rahul, kas ta veel teeb, ei tea. Tema peaks ka siinset foorumit külastama.

Do'nt panic
Vasta
#6

https://www.facebook.com/groups/447420955303354/

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#7

kroomib Talleks Vana-Narva mnt-l
Vasta
#8

(08-01-2015, 18:56 PM)hundu77 Kirjutas:  kroomib Talleks Vana-Narva mnt-l

Pigem ikka Vasar

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#9

(08-01-2015, 18:59 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(08-01-2015, 18:56 PM)hundu77 Kirjutas:  kroomib Talleks Vana-Narva mnt-l

Pigem ikka Vasar

srry Vasar jah
Vasta
#10

Kui Ni ja Cr detailide taastamine ning galvaanikaga katmine tekitab probleeme, saab nõu ja jõuga abiks olla Vanakaru, tel. 56684440. Teatavasti Vasar väikestes kogustes teenuste osutamisest eriti huvitatud ei ole. Miinimum kogus oleks NiCr vanni kastmisel umbes 2m2. Head lihvimist, rooste aukude täitmist, jälle lihvimist, poleerimist, peale Cu katmist jälle poleerimst jne!
Vasta
#11

Ma olen pigem sedaqpidi aru saanud, et kogus võib olla kuitahes väike, lihtsalt miinimumhind on selline, et otstarbekas on suurem ports korraga kohale sikutada.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#12

(02-02-2015, 12:46 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Ma olen pigem sedaqpidi aru saanud, et kogus võib olla kuitahes väike, lihtsalt miinimumhind on selline, et otstarbekas on suurem ports korraga kohale sikutada.

Eelkõnelejal täiesti õigus. Vasaras on miinimumhind 100. Viid väikse seibi on 100...viid suure stange...on ikka 100 Smile
Vasara kodulehel on ettevalmistustöö tegijate numbrid ka üleval...võite helistada ja küsida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne