Kodutehnika remont

Minu pealtlaetaval Electroluxil läks rihmaseibi poolt laager, kloppis ka hirmsasti ja hakkas pesu määrima. Võtsin lahti ja oli laager läbi, rihmaseib, mis on trummli küljes oli ka 3-mm lapik, vahetasin mõlemad laagrid trummlil ja rihmaseibi(ratta) , kokku 60€ aga uus masin 400,- Kestab kaua kestab aga rohkem talle remonti pole vast mõtet teha.

m 402
saab 96
Vasta

Murdunud võlliga pesumasin turule jõudnud otsapidi või siis saab siit varuosi Big Grin

https://www.kuldnebors.ee/82918313

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Uut kodu otsivad kaks eest laetavat pesumasinat, Beko wb6108xd - vajab käivitamiseks täpselt sihitud lööki või uut ukselülitit.
Zanussi turbodry, vajab uut veeklappi, sissetulevale veele.
Zanussi on kuivatiga, kuid hommikuks on trumlis vesi.

Hind sümboolne, võin ka jupitada.
Asjaga kiire, asuvad jõhvis.
Vasta

(03-07-2019, 19:17 PM)tõnn Kirjutas:  Uut kodu otsivad kaks eest laetavat pesumasinat, Beko wb6108xd - vajab käivitamiseks täpselt sihitud lööki või uut ukselülitit.
...või lihtsas lahenduses ukselüliti likvideerimist juhtmete kokkuühendamise teel.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(03-07-2019, 19:17 PM)tõnn Kirjutas:  Uut kodu otsivad kaks eest laetavat pesumasinat, Beko wb6108xd - vajab käivitamiseks täpselt sihitud lööki või uut ukselülitit.
Zanussi turbodry, vajab uut veeklappi, sissetulevale veele.

Beko-de põhiviga on tõesti, et ukselukku pistiku klemmid sulavad ära suure koormuse all ja teine põhiviga on sisselülitus nupp mis ka võib peale pauku jälle toimida Big Grin
Vasta

(02-07-2019, 19:35 PM)Qunts Kirjutas:  
(02-07-2019, 10:08 AM)R0mm Kirjutas:  Hakkas ühtäkki Electroluxi pealtlaetav pesumasin sellist maanduva lennuki häält tegema. Esimene diagnoos muidugi, et jusiis laagrid läbi. Peale asja uurimist aga tundub hoopis, et trumli küljest mingi võll puruks. Rihmaratta vastaspoolsel küljel polt käib koos selle detailiga ringi (kui üritan lahti keerata), millesse ta keeratud on, trummel kaasa ei keerle. Youtubes mingi asjapulk keeras selle poldi lahti nagu naksti. Laagril sai metallist kate maha võetud ja laager näib kena..vähemalt välimine (juhul kui seal seespool kõrval veel teinegi on pealtlaetaval).Trumlit seestpoolt vaadates on seal keskosas, kuhu ilmselt on mingi võll needitud, näha kerget mõlki, mis punnitab trumli siseosa poole. Trumlit keerutades kostub selline metalne krigin. Ringi käib üsna vabalt, ei logise kuskile pidi. Kas selline kirjeldus paneb mõnel targemal lambi peakohal põlema ja oskab arvata kas veel on lootust ja mõtet masina elupäevi pikendada, või pigem tuleks poodi uue järgi minna?

Pealtlaetava Electroluxi võid minema visata. Sellel ei käi paak lahti, seega oleks ainuke lahendus uus sisu aga see maksab palju.
Räägi mis pulbrit kasutad? Viga peitub pulbris mis sööb selle Silumiiniumist flantsi ära.
See ei ole ainult Electroluxi viga vaid kõikide masinate tüüpviga Whirlpool, Bosch/Siemens, Miele jne.

Eks ta seda teed kipub minema. Pesupulbreid seal erinevaid kasutanud, kuid viimane ots elas pesugeelil. RIP!
Vasta

(04-07-2019, 17:54 PM)R0mm Kirjutas:  
(02-07-2019, 19:35 PM)Qunts Kirjutas:  Pealtlaetava Electroluxi võid minema visata. Sellel ei käi paak lahti, seega oleks ainuke lahendus uus sisu aga see maksab palju.
Räägi mis pulbrit kasutad? Viga peitub pulbris mis sööb selle Silumiiniumist flantsi ära.
See ei ole ainult Electroluxi viga vaid kõikide masinate tüüpviga Whirlpool, Bosch/Siemens, Miele jne.

Eks ta seda teed kipub minema. Pesupulbreid seal erinevaid kasutanud, kuid viimane ots elas pesugeelil. RIP!

Meie peres kasutatakse juba aastaid pesukapsleid. Jube hea viska ühe pesuvahele ja korras ei ole vaja mingeid pesukeele ja loputus aineid ja mis kõigetähtsam ei saa üle doseerida.
Vasta

Silumiini ei söö mitte pulber vaid pesuaine.
Pesuainet sisaldab nii pulber kui ka pesugeel.

Parandage mind, kui ma eksin.
Vasta

tõnn pajatas:

Silumiini ei söö mitte pulber vaid pesuaine.

Pesuainet sisaldab nii pulber kui ka pesugeel.

Kui nüüd(eelpool mainitud ained)  korralikult  ritta panna ,siis milline neist silumiini (ehk vanasti Hitleri sitta) ei söö. Rolleyes
Vasta

Seda ma üritangi väita, et pressi see pesugeel kasvõi kuubikuks, metalli armastab ta edasi.
Keegi võiks teha sama testi nagu tehti kunagi pidurikettaga.
Panna eri pulbrid, geelid, ained silumiinile ritta ja jälgida tulemusi.
Vasta

(05-07-2019, 08:32 AM)tõnn Kirjutas:  Seda ma üritangi väita, et pressi see pesugeel kasvõi kuubikuks, metalli armastab ta edasi.
Keegi võiks teha sama testi nagu tehti kunagi pidurikettaga.
Panna eri pulbrid, geelid, ained silumiinile ritta ja jälgida tulemusi.

Küllap valmistajatehased on selle ära teinud. Sellepärast ongi garantii mootorile 10 aastat ja masinale vist paar aastat.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(02-07-2019, 19:35 PM)Qunts Kirjutas:  ...
Räägi mis pulbrit kasutad? Viga peitub pulbris mis sööb selle Silumiiniumist flantsi ära.
...

Mis pulbrit siis pruukida ei tohiks?

Pesugeeli kapslid sisaldavad ju samuti kogu kuradi mendelejevit - ma ei usu kuskilt otsast, et need nüüd mingi imerohi oleks.

Kusjuures ma hakkan mõtlema, et meie pere on pruukinud pidevalt keskmise hinnaga pulbreid (enamasti küll sooduspakkumiste hetkedel soetatuid) ja meil pole ükski masin ikaldunud muu, kui mingi lollaka elektriprobleemi nahka. Tõsi, meil on masina koormus ka väike, harva tuleb kaks täit päevas. Seega alla 400 masinatäie aastas. Vesi puurkaevust, läbi nöör ja aktiivsöe filtri.
Vasta

see veekvaliteet nüüd küll masina eluiga ei mõjuta.olen mitut 20 aastat vana masinat lammutanud mis töötanud just puurkaevu veega ja sellistel aegadel mil calgonit veel ei tuntud ja kuskil pole sellist jama torudes mis calgonit reklaam näitab.
Vasta

Ehk on hoopis asi selles, et kasutatakse superöko programme (väga vähe vett ja madal temperatuur), aga pesuaine kogusega liialdatakse.
Vasta

Kui tihti filtreid vahetama- puhastama peab ?

Mul on viimased 20 aastat olnud selline piine silmaga nailon filter mida saab ka vajadusel hambaharjada puhastada 

Viimastel aegadel on hakanud aga jubedat muda koguma , puhasta iga nädal 

Eriti hull on peale suurt äikesevihma 

Vanasti sai  korra aastas puhastatud ja polnud häda midagi

Kui muda täis mätsib siis kaob veesurve ära 

Oma puurkaev ja veeautomaat
Vasta

   

Sellised katlakivitükid läksid liikvele peale puhastusaine kasutamist
Vasta

(05-07-2019, 13:02 PM)kalleb Kirjutas:  Kui tihti filtreid vahetama- puhastama peab ?

Mul on viimased 20 aastat olnud selline piine silmaga nailon filter mida saab ka vajadusel hambaharjada puhastada 

Viimastel aegadel on hakanud aga jubedat muda koguma , puhasta iga nädal 

Eriti hull on peale suurt äikesevihma 

Vanasti sai  korra aastas puhastatud ja polnud häda midagi

Kui muda täis mätsib siis kaob veesurve ära 

Oma puurkaev ja veeautomaat


On mulje jäänud, et nöörfilter kestab veidi kauem, ei ummistu niimoodi konkreetselt ja järsku ära. Neid on saada ka erineva nööritihedusega (vms), numbrid on mikronites, tavaliselt 5-50 mikronit, paneks pigem kõige suurema numbriga kui palju sodi tuleb. Seda vahetama (nailonfiltrit puhastama) peabki vastama vajadusele, usun et nöörfilter peaks kuu aega ikka vastu pidama.
Vasta

mul kah puurkaev ja juba aastaid mingi x nöörfilter vahel,mustaks läheb vast paari kuuga,aga vahetanud olen korra aastas ja kui must juba siis vannis duzzi võtta kehva kuna surve ei hoia voolikus vett ja peksab kraanile tagasi.
Vasta

(05-07-2019, 13:10 PM)tõnn Kirjutas:  Sellised katlakivitükid läksid liikvele peale puhastusaine kasutamist

Oled sa 100% veendunud, et tegu katlakivi aga mitte pesumasina trumli kinnituse tükkidega? Mina küll ei ole.
Vasta

Nagu paekivi tükid, kuid pehmememad. Ei ole plastikuga tegu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne