Kodutehnika remont

muska71 Kirjutas:Äkki tasub mõelda uue induktsioon pliidi peale?Mul ka keraamiline pliit mis pea uus,aga seisab ja naine kasutab ainult ahju sellel.Külapeal sugulasel nägime ja katsusime induksiooni ja hakkas meeldima ja nüüd ongi see https://online.depo-diy.ee/product/155314/19582 hoopis töös...Voolu kulutab ka vähem ja nigu poti eemaldad siis seiskub ise.Konkreetne pliit peab paar aastat kindlasti vastu ja olen ka ise seda korra elustanud kuna sisenev vool on nii disainitud,et ei saagi kesta ja tegin ümber...
Ka induktsioon on plaanidest läbi käinud, selle miinus on et pead kogu potipargi välja vahetama kuna tavanõud (väidetavalt?) ind.peal ei töötavat?
Uus keraamiline maksab samas ~300€ ümber või isegi vähem, variant ka uus osta. Senine kestnud 15 aastat ka juba...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(19-03-2023, 12:04 PM)Walter Kirjutas:  
muska71 Kirjutas:Äkki tasub mõelda uue induktsioon pliidi peale?Mul ka keraamiline pliit mis pea uus,aga seisab ja naine kasutab ainult ahju sellel.Külapeal sugulasel nägime ja katsusime induksiooni ja hakkas meeldima ja nüüd ongi see https://online.depo-diy.ee/product/155314/19582 hoopis töös...Voolu kulutab ka vähem ja nigu poti eemaldad siis seiskub ise.Konkreetne pliit peab paar aastat kindlasti vastu ja olen ka ise seda korra elustanud kuna sisenev vool on nii disainitud,et ei saagi kesta ja tegin ümber...
Ka induktsioon on plaanidest läbi käinud, selle miinus on et pead kogu potipargi välja vahetama kuna tavanõud (väidetavalt?) ind.peal ei töötavat?
Uus keraamiline maksab samas ~300€ ümber või isegi vähem, variant ka uus osta. Senine kestnud 15 aastat ka juba...
Ma ei vahetaks oma induktsioonpliiti küll millegi muu vastu välja. Seda, kas potid-pannid sobivad, saad ju magnetiga kontrollida. Integreeritav induktsioonpliit ca 200 algab, aga nagu kõigega, siis pole kõige odavamat mõtet osta.

Pähkliajude hirm
Vasta

Lisaks veel,kui kodus on kass siis on lisalüliti paigaldamine soovituslik ja vanakooli emailpotid ja raudpannid töötavad.
Vasta

(19-03-2023, 12:04 PM)Walter Kirjutas:  Ka induktsioon on plaanidest läbi käinud, selle miinus on et pead kogu potipargi välja vahetama kuna tavanõud (väidetavalt?) ind.peal ei töötavat?
Uus keraamiline maksab samas ~300€ ümber või isegi vähem, variant ka uus osta. Senine kestnud 15 aastat ka juba...
Isiklik kogemus: tahtsin katsetada ja ostsin ostast 15 raha eest neljaaugulise induktsiooni. Eufooria lõppes, kui jõudsin googeldades analoogse infoni, kokkuvõttes ei sobinud kodus sel hetkel üks pann, millel kleebised siiani küljes(kõik ülejäänud 20 potti-panni olid " parketikõlbulikud". Magnet on tõe kriteerium ja senini on majaemand hädas kiire keema minemisega, kaks aastat saab kohe täis. Keraamiline oli 18a vana ja töökorras(siiani), aga kuradike õlal õhutas kaasa... proovi. Õnneks on majapidamises kõik kütte(kehad) esindatud ja vahepeal sain ka naisele...seega, induktsioon on nagu naelrehv....või lamelll...või....Hapukapsasuppi keedan tänini ise, 1983 valmistatud kastrulis(templiga ja emaileeritud) ja unistan, et toas võiks ka puupliit olla, hea oleks end kasulikuks teha...
Vasta

Mõistlik oleks potid pannid kaenlasse rabada ja naabri pool järgi proovida.
Mul mingi hiidvana Hackmani seeria 4 potti. 
Kolm ei tööta ja üks töötab induktsiooni peal.  Anomaalia ilmselt.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ega nende induktsioonpliidi pottide ja pannidega tasu ka kokku hoida. Kui energia ülekanne toimub läbi magnetvälja ning poti magnetiseeruv põhi on see, mis peab selle välja kinni võtma siis on ikka vahe küll kas seal on ainult näpuotsaga seda Ferrumit või on ikka tummine raud (enamasti spetsiaalne pott või pann). Ma nüüd elektris nii tugev ei ole, aga minu talupoja loogika ütleb, et siin tekib ka energiakulu kui anum pole sobiv.

Kasutan induktsiooni juba 10 aastat. Enamasti on magneti testist piisanud. Aga on kätte sattunud ka mõni selline nähtavalt kehvema kvaliteediga anum, mis magnetit võtab ent pliidi peal läheb ikka aeglaselt soojaks.

Induktsioonpliidi kõige suurem eelis on kiirus, millega asjad soojaks lähevad. Teine, mida enamasti keegi aga ei maini, on puhtus. Pliidi plaat soeneb tegelikult ainult läbi selle et kuum pott on tema vastu. Seetõttu kui midagi üle keeb või plaadile läheb ei hakka seal kohe midagi kõrbema ning isegi "kuumast peast" saab lapiga üle tõmmata puhtaks.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kuhu see energia siis "kaob" kui midagi soojaks ei lähe?  Big Grin
PS Nendele, kes keelduvad "progressiga kaasa minemast" toodetakse spetsiaalseid vaheplaate, et saaks (näiteks) oma alumiiniumpotte edasi kasutada ...
Vasta

Kellegil vanemat musta värvi Beko pliiti/praeahju pole seisma jäänud? Nuppe oleks vaja, praegustel kirjad ära kulunud.
Vasta

Pealtlaetav pesumasin Electrolux EWT1266TDW on vastupidanud juba umbes 7 aastat ilma remondita.

Soovitage midagi sama head.
Vahet pole kas pealt või küljelt laetav.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kuidas sa seda ette kujutad ?
Kui uus mudel tuleb välja iga aasta või üle aasta ja vanemaid kui 2...3 aastat ei müüda siis 7 aasta kogemusega masina teadmisest on vähe kasu kui seda osta ei saa.
Vasta

Kas leidub siin mõni asjatundja, kes oskab nõu anda Elektroluxi nõudepesumasina kohta. 
Töötas umbes kaks aastat ja siis hakkas kummitama veakood i20 - seade ei tühjene veest. Minu poolne tegevus, vastavalt juhendile, mingit nähtavat tulemust ei andnud. Viisin töökotta, ootasin kaks päeva ja sain tagasi, loovutades tagasihoidliku summa.
Nüüd aasta möödas ja jälle sama jama. Valamu äravool ei ole ummistunud, sisemist filtrisüsteemi on regulaarselt puhastatud, tühjendusvoolik ei ole muljutud, ega järsult väänatud. 
Ilge jama on teda kätte saada ja tagasi kapi sisse panna. Tänud ette ja hea nõu korral ka pärast.
Igasuguse kruvimise ja harutamisega saaksin hakkama,pärastise koostamisega samuti.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(03-08-2023, 12:30 PM)metsakohin Kirjutas:  Kas leidub siin mõni asjatundja, kes oskab nõu anda Elektroluxi nõudepesumasina kohta. 
Töötas umbes kaks aastat ja siis hakkas kummitama veakood i20 - seade ei tühjene veest. Minu poolne tegevus, vastavalt juhendile, mingit nähtavat tulemust ei andnud. Viisin töökotta, ootasin kaks päeva ja sain tagasi, loovutades tagasihoidliku summa.
Nüüd aasta möödas ja jälle sama jama. Valamu äravool ei ole ummistunud, sisemist filtrisüsteemi on regulaarselt puhastatud, tühjendusvoolik ei ole muljutud, ega järsult väänatud. 
Ilge jama on teda kätte saada ja tagasi kapi sisse panna. Tänud ette ja hea nõu korral ka pärast.
Igasuguse kruvimise ja harutamisega saaksin hakkama,pärastise koostamisega samuti.
Oli Husqvarna masinaga sama jama, peaks olema sama mis Electrolux , kui võimalik proovi raputada masinat, kas hakkab tööle, mul jebis mingi andur või sensor, aga peale raputust kadus viga ära mõneks ajaks  Lõpuks sai uus ostetud, vahelduva eduga oli i10 i20 ja i30 vead lõpus
Vasta

(03-08-2023, 11:47 AM)MeelisV Kirjutas:  Kuidas sa seda ette kujutad ?
Kui uus mudel tuleb välja iga aasta või üle aasta ja vanemaid kui 2...3 aastat ei müüda siis 7 aasta kogemusega masina teadmisest on vähe kasu kui seda osta ei saa.

No oleks abiks ka see, kui keegi teab mis masinad rohkem roostetama kipuvad või millised ei allu remondile?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(03-08-2023, 13:57 PM)Kult Kirjutas:  
(03-08-2023, 12:30 PM)metsakohin Kirjutas:  Kas leidub siin mõni asjatundja, kes oskab nõu anda Elektroluxi nõudepesumasina kohta. 
...............
Oli Husqvarna masinaga sama jama, peaks olema sama mis Electrolux , kui võimalik proovi raputada masinat, kas hakkab tööle, mul jebis mingi andur või sensor, aga peale raputust kadus viga ära mõneks ajaks  Lõpuks sai uus ostetud, vahelduva eduga oli i10 i20 ja i30 vead lõpus
Minu viga, jätsin mainimata, et seekord masin ka reaalselt ei tühjene veest. Raputada keeruline, selleks pean ta ikka mööbli seest välja harutama.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(03-08-2023, 16:20 PM)tõnn Kirjutas:  
(03-08-2023, 11:47 AM)MeelisV Kirjutas:  Kuidas sa seda ette kujutad ?
Kui uus mudel tuleb välja iga aasta või üle aasta ja vanemaid kui 2...3 aastat ei müüda siis 7 aasta kogemusega masina teadmisest on vähe kasu kui seda osta ei saa.

No oleks abiks ka see, kui keegi teab mis masinad rohkem roostetama kipuvad või millised ei allu remondile?
Whirlpoolid, mis mul vanematel ja mul kodus on/ on olnud ei ole ükski roostetanud.
Esivanemate praegusel masinal vahetati garantiikorras välja paak koos trumliga, sest trumlit hoidev rist lagunes ära. Masin nüüdseks arvan mingi 10a vana.
Mu eelmisel whirlpoolil suri pärast 10+a (ja kolimist) ära elektroonikaplokk. Uue ostsin jälle Whirlpooli  Big Grin (2018 vist oli)
Vasta

Mingil Samsungil vist oli veetasememe mõõtmine läbi rõhuanduri. Selle küljes oli masina sisemusse suunduv voolik. Järjekordse kepp/käpikud (ka E20 mäletamist mööda) ajal sai voolik anduri küljest lahti võetud ja läbi puhutud. Alguses õhk ei liikunud, seejärel käis "pops" ja õhk sahises mõnuga masinasse. Rohkem probleeme ei olnud. Võimalik, et miski praht oli voolikusse kodu teinud ja ei lasknud anduril vee taset õieti hinnata.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(04-08-2023, 09:35 AM)Aspelund Kirjutas:  Mingil Samsungil vist oli veetasememe mõõtmine läbi rõhuanduri. Selle küljes oli masina sisemusse suunduv voolik. Järjekordse kepp/käpikud (ka E20 mäletamist mööda) ajal sai voolik anduri küljest lahti võetud ja läbi puhutud. Alguses õhk ei liikunud, seejärel käis "pops" ja õhk sahises mõnuga masinasse. Rohkem probleeme ei olnud. Võimalik, et miski praht oli voolikusse kodu teinud ja ei lasknud anduril vee taset õieti hinnata.
Electroluxil peaks all sõela juures olema ca 5mm ava plastkorpuses ning teiseltpoolt läheb see voolikuga anduri külge. See plastosa mis on kõige peenem kipub rasvaga ummistuma ning masin hakkab siis trikitama. Kui ta ei ürita pumpama hakata võib viga muidugi muus olla.
i20 ja i10 vea puhul saab muidu masinat sisse välja lülitades programmi jätkata, kuidas ta siis käitub? Annab kohe veateate uuesti või teeb tsükli lõpuni?
Vasta

(04-08-2023, 09:28 AM)maaks Kirjutas:  Whirlpoolid, mis mul vanematel ja mul kodus on/ on olnud ei ole ükski roostetanud.
...
Mu eelmisel whirlpoolil suri pärast 10+a (ja kolimist) ära elektroonikaplokk. Uue ostsin jälle Whirlpooli  Big Grin (2018 vist oli)

Meil niihästi ei ole läinud. Esivanemate oma mädanes 8 aastaga üsna koledaks ja sisi sai äikest. Vahetasime odava virli vastu ja see on nüüd kuuendal aastal jälle rebasekarva luugiservadega. Aga peseb ja miskit ette heita ei oska.

Meie eelmine Whirlpool ikaldus elektroonikasse mõnda aega peale sama äikest (selle läraka enda läbi elektrikarjuse elas kusjuures üle). Praegune on miskine neli aastat vana ja luugiservades on pruuni aimata. Arvestades üsna olematut sooduspakkumise hinda, siis ei oskagi kurta.
Vasta

(03-08-2023, 12:30 PM)metsakohin Kirjutas:  Kas leidub siin mõni asjatundja, kes oskab nõu anda Elektroluxi nõudepesumasina kohta. 
Töötas umbes kaks aastat ja siis hakkas kummitama veakood i20 - seade ei tühjene veest. Minu poolne tegevus, vastavalt juhendile, mingit nähtavat tulemust ei andnud. Viisin töökotta, ootasin kaks päeva ja sain tagasi, loovutades tagasihoidliku summa.
Nüüd aasta möödas ja jälle sama jama. Valamu äravool ei ole ummistunud, sisemist filtrisüsteemi on regulaarselt puhastatud, tühjendusvoolik ei ole muljutud, ega järsult väänatud. 
Ilge jama on teda kätte saada ja tagasi kapi sisse panna. Tänud ette ja hea nõu korral ka pärast.
Igasuguse kruvimise ja harutamisega saaksin hakkama,pärastise koostamisega samuti.
Saab jah teoorias edasi minna programmiga, tegelikult natuke mõtleb ja annab veateate. Tundub, et ei pumpa üldse. Tänud kaasamõtlejatele, täna-homme pole mahti asja täpsemalt uurida, sest ilm ilus ja vaja värskes õhus toimetada.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(04-08-2023, 12:56 PM)kass Kirjutas:  Hommik!
Meil on ka pesumasin, automaatpesumasin! Enne seda oli ka üks automaatpesumasin. Ehk on abiks...

Oh ma mäletan kui mammale tütred juubeliks Riga pesumasina kinkisid.Sel oli kolmeharuline pistik aga meil olid seinas kaheharulised. Kõigepealt käidi Paides ühe tädimehe tööjuures kolmeharulist pesa toomas, see võttis ca 3 tundi aega + ülejäänud seltskonnal ärajoodud õlled-viinad. Mäletan seniajani kuidas muidu kõik ennast elektrikuteks pidavad tädimehed terve päeva pistikut ümber seadistasid, testriks märjaks tehtud näpp. Vahepeal said õlled- viinad otsa siis käidi Järva-Madise poest kaupmehe juures kodus varusid täiendamas. Järgmise päeva lõunaks saadi siis Rigale hääled sisse ja kõik jäid ellu. Ainult vanaema kartis seda masinat veel jupp aega millegipärast. Boonusena õppisin selle ajaga täiendava koguse eesti ja venekeelseid rumalaid sõnu....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne