Kodutehnika remont
#41

(24-04-2015, 21:15 PM)Qunts Kirjutas:  
(24-04-2015, 20:54 PM)urmet48 Kirjutas:  BEKO 51031 ei tsentrifuugi ja jätab vee masinasse. Kohalik edasimüüja laiutab käsi. Masin 4 aastat vana.

Vaata pump üle, äkki seal mingi sodi ees.
On olnud juhuseid kus pumba korgi lahti keeramisega vett ei tulegi, või on sellist sodi/metall raha täis, et pump on kinni kiilunud aga kui seal sodi ei ole siis võib aitadata alumise lõdviku eemaldamine (lõdvik mis tuleb paagist ja läheb pumpa) On olnud mõni sokk ees või naiste aluspesu Big Grin Samas meeldib mulle kõigerohkem leida sealt kuld esemaid Big Grin
Kui need asjad on puhtad siis viga on pumbas (Kui kuum vesi pumbas hakkavad naad kiiluma) 
Seega tuleb pump vahetada, kuna see on plastmassist ja remontida pole mõtekas.
NB. üks asi meenus veel:
Kuhu sul on ühendatud äravoolu toru ???
Paljudel juhtudel on seinast välja ulatuv torujupp mille külge lükkatakse. Tavaliselt on need otsad keermega ja siis tuleb see lahti seinast keerata ja seal sees on vedru ja kuul, ja pesujääkidest tekib sinna sette ja kuul enam ei avane ja seega vesi ei saa eemalduda (minu soovitus visake see kuul ja vedru suure kaarega minema)

NB. Kui masin vett välja ei saa siis järelikult ta tsentrifuugi ka teha ei saa !!! Lihtsalt nad ei trentrfuugi vesi sees, muidu kui tsentrifuugiks oleks kogu majapidamine vett täis.

Edu soovides Big Grin

Pagana plikade riiete taskutest sattunud 3 juuksenõela pumba vahele. Müstika lahendatud. Võtsin alt korgi lahti ja põrand ujus. Esimese hooga sinna pumba vahele ei vaadanud. Polnud ju põhjust. Aga ilusti pumba labade vahele need juuksenõelad pikitud olid. Tänud!
Vasta
#42

(26-04-2015, 08:59 AM)urmet48 Kirjutas:  
(24-04-2015, 21:15 PM)Qunts Kirjutas:  
(24-04-2015, 20:54 PM)urmet48 Kirjutas:  BEKO 51031 ei tsentrifuugi ja jätab vee masinasse. Kohalik edasimüüja laiutab käsi. Masin 4 aastat vana.

Vaata pump üle, äkki seal mingi sodi ees.
On olnud juhuseid kus pumba korgi lahti keeramisega vett ei tulegi, või on sellist sodi/metall raha täis, et pump on kinni kiilunud aga kui seal sodi ei ole siis võib aitadata alumise lõdviku eemaldamine (lõdvik mis tuleb paagist ja läheb pumpa) On olnud mõni sokk ees või naiste aluspesu Big Grin Samas meeldib mulle kõigerohkem leida sealt kuld esemaid Big Grin
Kui need asjad on puhtad siis viga on pumbas (Kui kuum vesi pumbas hakkavad naad kiiluma) 
Seega tuleb pump vahetada, kuna see on plastmassist ja remontida pole mõtekas.
NB. üks asi meenus veel:
Kuhu sul on ühendatud äravoolu toru ???
Paljudel juhtudel on seinast välja ulatuv torujupp mille külge lükkatakse. Tavaliselt on need otsad keermega ja siis tuleb see lahti seinast keerata ja seal sees on vedru ja kuul, ja pesujääkidest tekib sinna sette ja kuul enam ei avane ja seega vesi ei saa eemalduda (minu soovitus visake see kuul ja vedru suure kaarega minema)

NB. Kui masin vett välja ei saa siis järelikult ta tsentrifuugi ka teha ei saa !!! Lihtsalt nad ei trentrfuugi vesi sees, muidu kui tsentrifuugiks oleks kogu majapidamine vett täis.

Edu soovides Big Grin

Pagana plikade riiete taskutest sattunud 3 juuksenõela pumba vahele. Müstika lahendatud. Võtsin alt korgi lahti ja põrand ujus. Esimese hooga sinna pumba vahele ei vaadanud. Polnud ju põhjust. Aga ilusti pumba labade vahele need juuksenõelad pikitud olid. Tänud!
Pumba juures ka mingi viltri moodi asi kui see umbes siis ka vett ei väljuta.
Vasta
#43

Tsitaat:Pagana plikade riiete taskutest sattunud 3 juuksenõela pumba vahele.
Rinnahoidjast oli see metalltraat, ainult kraapis trumlit, oli küttekeha vahel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#44

Küsiks KunstKrahvilt veel ühe rumala küsimuse: Ostas ja mujal liigub rikkega nõudepesumasinaid, milledel on kirjeldatud sümptoom "ei saa programmi vahetada" ntx
https://www.osta.ee/aeg-noudepesumasin-6...src=search
Kas neil on reeglina elektroonika hävinud või on mingi lihtne tüüpviga nagu andur sodine, võõrkehad kusagil vahel, nupp kinni jne? Või on võimatu midagi ennustada?
Häda korral olen võimeline ka ise uue elektroonika peale ehitama ja programmid kirjutama, aga kas tasub nii palju vaeva näha ning aega kulutada? Eelistaksin töökorras masinat või siis lihtsalt kõrvaldatava veaga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#45

(27-04-2015, 08:33 AM)Basilio Kirjutas:  Küsiks KunstKrahvilt veel ühe rumala küsimuse: Ostas ja mujal liigub rikkega nõudepesumasinaid, milledel on kirjeldatud sümptoom "ei saa programmi vahetada" ntx
https://www.osta.ee/aeg-noudepesumasin-6...src=search
Kas neil on reeglina elektroonika hävinud või on mingi lihtne tüüpviga nagu andur sodine, võõrkehad kusagil vahel, nupp kinni jne? Või on võimatu midagi ennustada?
Häda korral olen võimeline ka ise uue elektroonika peale ehitama ja programmid kirjutama, aga kas tasub nii palju vaeva näha ning aega kulutada? Eelistaksin töökorras masinat või siis lihtsalt kõrvaldatava veaga.

Pole see asi nii hull midagi !!!
Pigem on veega üle see plokk valatud või siis mõni külamaks kuskil plokkis Big Grin
Aga meenus ka asi, et mitteteadjad tavaliselt kirjeldavad asju vähe teisiti !!!
Vaata kui ta ainult pumpab siis masin on avarii reziimil ja tahab ilmtingimata veest vabaneda mida tal sees ei pruugi olla ja siis ei luba ka masin muid funktsioone kasutada, ehk ta saab aru, et vesi sees !
Viga võib olla põhja andur, Nivoo andur või siis elektroonikas midagi.
Kui põhja andur annab impulssi elektroonikale, et põhjal vesi siis masin lülitub avariise ja proovib ruttu veest vabaneda , see võib tähendada , et põhjal tõesti vesi aga võib ka tähendada andurite töö häireid !!!
Kõik asjad on omavahel seotud ja sellest tulenevalt ei ole kunagi ühest viga.
Minul tekkis küsimus kust sa võttaksid programmi mida uuele omavalmistatud elektroonikale peale lugeda ???
Vasta
#46

(27-04-2015, 22:45 PM)Qunts Kirjutas:  Minul tekkis küsimus kust sa võttaksid programmi mida uuele omavalmistatud elektroonikale peale lugeda ???
Eks tuleks ise välja mõelda. Hakatuseks oleks tarvis täpselt teada, milliseid asju ja millises järjekorras on tarvis lülitada ning kui kaua midagi töötada lasta. Samuti millistest anduritest ja mis kujul tuleb info. Jämedalt võttes on tarvis teada, milliste sisendsignaalide puhul millised väljundsignaalid olema peavad. Siis kirjutad softi ja katsetad, silud ja jälle katsetad. See on aega võttev ja põnev tegevus. See eest hakkab asi tööle täpselt nii nagu ise tahad ja boonuseks on võimalus piiramatult täiendada. Ntx kirjeldatud avariirežiimi puhul saaks tekitada LCD-le kirja, kus masin ütleb ise mis tal viga on ja miks ta nii või naa käitub. Viimaste projektide juures olen kirjutanud softi nii et läpaka külge haakimisel puistab kontroller kõik südamelt ära. LCD-l jookseb ainult kõige vajalikum, mida igapäevaselt tarvis on. Paraku ei viitsiks kogu seda projekti ette võtta kui saaks mõistliku hinnaga töötava asja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#47

Nõudepesu masinatel igasugu pesu ja loputusained kena lisakulu
Vasta
#48

(28-04-2015, 08:58 AM)Basilio Kirjutas:  
(27-04-2015, 22:45 PM)Qunts Kirjutas:  Minul tekkis küsimus kust sa võttaksid programmi mida uuele omavalmistatud elektroonikale peale lugeda ???
Eks tuleks ise välja mõelda. Hakatuseks oleks tarvis täpselt teada, milliseid asju ja millises järjekorras on tarvis lülitada ning kui kaua midagi töötada lasta. Samuti millistest anduritest ja mis kujul tuleb info. Jämedalt võttes on tarvis teada, milliste sisendsignaalide puhul millised väljundsignaalid olema peavad. Siis kirjutad softi ja katsetad, silud ja jälle katsetad. See on aega võttev ja põnev tegevus. See eest hakkab asi tööle täpselt nii nagu ise tahad ja boonuseks on võimalus piiramatult täiendada. Ntx kirjeldatud avariirežiimi puhul saaks tekitada LCD-le kirja, kus masin ütleb ise mis tal viga on ja miks ta nii või naa käitub. Viimaste projektide juures olen kirjutanud softi nii et läpaka külge haakimisel puistab kontroller kõik südamelt ära. LCD-l jookseb ainult kõige vajalikum, mida igapäevaselt tarvis on. Paraku ei viitsiks kogu seda projekti ette võtta kui saaks mõistliku hinnaga töötava asja.
Lahe teada, et oskad selliseid asju ise valmistada, siis ei tohiks ju probleem olla elektroonikat remontida Big Grin
Minule teeb kõigerohkem muret tänapäeva elektroonika komponentide väike suurus (olen pool pime).
Mis on mõistlik hind sinujaoks ?
Mõni ostab 25€ ja tahab töötavat aga saab tihtilugu mitte töökorras asja. Teine kodanik on nõus maksma 100€ asja eest millel garantii.
Vasta
#49

(28-04-2015, 21:02 PM)Qunts Kirjutas:  Lahe teada, et oskad selliseid asju ise valmistada, siis ei tohiks ju probleem olla elektroonikat remontida Big Grin
...
Mis on mõistlik hind sinujaoks ?
Mõni ostab 25€ ja tahab töötavat aga saab tihtilugu mitte töökorras asja. Teine kodanik on nõus maksma 100€ asja eest millel garantii.
Tundmatu asja ilma skeemita remontimine võib osutuda üle jõu käivaks ja uue elektroonika tegemine nullist oluliselt kergemaks ülesandeks, kuigi ka sellega on palju tegemist. Nagu öeldud, läheks selline variant käiku häda korral. Ja see peab vähemalt keskmise suurusega häda olema! Smile
Mõistlik hind oleks minu jaoks 50 euro kanti. Sellise hinnaga on neid liikunud ka. Paraku on masinad enamasti kaugel, niisiis lisandub hinnale paar-kolmkümmend euri kütusekulu ja raisatud päev. Kuna asjaga kiiret pole, siis ma kaugete pakkumiste peale väga leili ei lähe. Pärnumaal liigub nõudepesumasinaid väga harva ja lauapealset ega 45cm laiust ma eriti ei taha. Kui juba siis juba - võtaks täismõõdus, 60cm laia. Piisavalt suur koht on köögis olemas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#50

(29-04-2015, 08:43 AM)Basilio Kirjutas:  
(28-04-2015, 21:02 PM)Qunts Kirjutas:  Lahe teada, et oskad selliseid asju ise valmistada, siis ei tohiks ju probleem olla elektroonikat remontida Big Grin
...
Mis on mõistlik hind sinujaoks ?
Mõni ostab 25€ ja tahab töötavat aga saab tihtilugu mitte töökorras asja. Teine kodanik on nõus maksma 100€ asja eest millel garantii.
Tundmatu asja ilma skeemita remontimine võib osutuda üle jõu käivaks ja uue elektroonika tegemine nullist oluliselt kergemaks ülesandeks, kuigi ka sellega on palju tegemist. Nagu öeldud, läheks selline variant käiku häda korral. Ja see peab vähemalt keskmise suurusega häda olema! Smile
Mõistlik hind oleks minu jaoks 50 euro kanti. Sellise hinnaga on neid liikunud ka. Paraku on masinad enamasti kaugel, niisiis lisandub hinnale paar-kolmkümmend euri kütusekulu ja raisatud päev. Kuna asjaga kiiret pole, siis ma kaugete pakkumiste peale väga leili ei lähe. Pärnumaal liigub nõudepesumasinaid väga harva ja lauapealset ega 45cm laiust ma eriti ei taha. Kui juba siis juba - võtaks täismõõdus, 60cm laia. Piisavalt suur koht on köögis olemas.
Kui sa ostad 50€ mitte töökorras ja lisad sinna 20 ja kulutatud päev siis odavam oleks ju osta 100€ kasutatud masin millel garantii ja samas Gargobussiga saab ju saata üle Eesti.
Esiteks jäeb ära ju remontimisele kulutatud päev lisaks veel maha sõidetud kütuse kogus ning terve päev mille kulutad sõitmisele.
See on kõigest minu arvamus.
See on nali: Tänapäeva mootsates majapidamistes on 2 nõudekat üks köögis mis peseb nõusid ja teine garaazis mis peseb auto mootori juppe Big Grin
Vasta
#51

Mootori juppe saab pesta suruõhu ja bensiinivanni koostöös aga ideel on jumet.
Kas Mieled ka remondile alluvad?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

(06-05-2015, 22:06 PM)Marko Kirjutas:  Mootori juppe saab pesta suruõhu ja bensiinivanni koostöös aga ideel on jumet.
Kas Mieled ka remondile alluvad?

Ikka alluvad Big Grin
Kirjutasin sulle ka privaatselt ja loodan, et leiame lahenduse Big Grin
Vasta
#53

Küsiks Kunstkrahvilt nõu.
Omandasin osta.ee-st nõudepesumasina Rosenlew 3547. Müüja ütles kohe ära, et veega proovinud ei ole, aga tuled särama hakkavad ja uriseb ka.  Smile Kuna asi maksis vaid 35 euri ja toodi täna koju kätte, siis ei hakanud väga põdema. Proovisin ära ja tundub enam-vähem toimivat. Peab vett, soojendab jne. Ainult enne lõppu jääb seisma, või vähemalt tundub nii. Suurema osa vett justkui  saab välja, aga kas jääb midagi sisse või ei peagi ta midagi edasi tegema, vot ei saa aru. Osa tulesid jääb põlema 
   
ja masin jääb seisma. Ukse avades vesi veel tilgub ja sulgedes kustub üks tuluke ära. 
   
Nii jääbki. Võib olla olen ise loll, siis nii öelgegi.  Smile
NB! Antud pildid on tehtud loputusprogrammiga. Alguses proovisin pesuprogrammiga, et proovida kas vett soojendab ja tulemus oli sama. Palja pildistamise pärast ei hakanud aega ja elektrit raiskama. Ah jaa, uue programmi valimiseks tuli vajutada "cancel" et laseks midagi teha. Sealt ka minu arvamus, et programm jääb ripakile ja ei tee lõpuni.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#54

Hetkel peres olev nõudepesumasin üritab enne programmi lõppu nõusid kuivatada. See väljendub ka justkui mittemillegi tegemisena, ning võtab üsna kaua aega.
Ehk on ka millegi sarnasega tegu?
Vasta
#55

jah nii nad teevad
ehk suht pikalt on vaikust peale aktiivse pesu lõppu - kuivatus
Vasta
#56

Mul neid üsna mitu olnud, kuivatusprogrammi pole täheldanud, see eeldaks vähemalt ventilaatori töötamist ju...
Ehk on kasutusjuhendist abi?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#57

Ma miskipärast arvasin ka, et mingi ventikas peaks kuivatamisse kaasatud olema. Aga võib olla ongi nii, et laseb lihtsalt nõudel tilkuda mingi aja. Instruktsiooni peab interneedusest otsima hakkama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#58

Miele odavfirma variandil ei ole mingit ventilaatorit igatahes. Seest kütab soojaks ja seisab vaikselt nurgas tund või rohkemgi. siis teeb kolm piiksu ja valmis. 
Vasta
#59

Kiirprogrammi ja loputusega kuivatus ei toimi ! Ja see kui masin ei tee justkui midagi ongi kuivatus kus ta sooja vee auruga kuivatab ja lõppuks jahutab (aega võib kuluda umbes tunni jagu mitte milleg tegemiseks)
Uuematel on jah lisatud ventilaator, et kuivatus oleks efektiivsem.
Peale kuivatust pumpab selle viimase vee välja ja programm peab lõppema !!!
Kui igakord pead vajutama Sanell siis mingi tsükkel jäeb poolikuks või !!!
Teed ukse lahti ilma eelnevalt voolu välja lülitamist ja paned järgmise korraga tööle ja siis ta tahab kohe alustada sama programmi.
Järgmine kord. uks irvakil paned voolu sisse valid programmi ja viimasena lükkad ukse kinni.
Nool paremale peaks täheldama programmi lõppu.
Kaks alumist lampi peaksid tähistama: üks peaks olema sool (mitte tavaline vaid nõudekale mõeldud mis pehmendab vett) ja 2 peaks olema kirgastus aine või kuidas seda öelda, et nõud jäeksid läikivad.
3in1 on siis tabletti varjant kus pesuaine loputus ja kirgastus kõik ühes.

Äkki teed midagi lihtsalt natuke valest, kuna pole omanud sellist asja.
Kiiruga otsisin sulle kasutus juhendi mis küll kahjuks soome keeles aga kui muugeldada siis leiab äkki ka Eesti keelse.
http://pdfretriever.com/ref_sien.php?ID=1079495&lg=Q&h=d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e&src=15
Vasta
#60

Aru ei saanud kas ta siis vett soojendas pesuprogrammiga ? Loputades vett ei soojenda ükski masin.
Kui vett ei soojenda siis kuivatust ei toimu sammuti.
Nende nõudekate tüüp viga on külm jooted elektroonika plokkis kütte releel (lihtsalt üle joota ja natuke tina lisada) Asub seal samas lampide ja nuppude taga.
Kui mure endiselt võid helistada 55 viis 88 viis 88 lahkame koos läbi telefoni Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne