Kodutehnika remont

(14-07-2020, 22:56 PM)Marko Kirjutas:  Sind suunatakse kauplusesse nii kui nii tahad või ei.
Mul u 10 aastat vana teeb pause, paarisekundilisi. Teenusepakkujale kaebasin, teler ka temalt soetatud, soovitati kaasaegsem telekas osta. Kogu mäng käib ju ühte väravasse.
No ma jonni pärast juba uurin et kas asi on ikka nii hull et kohe uue järgi minna? Endal kodus tv pilt olemas ja see vigane maakodus  kannatab remondiaja ära - aga kas ja kes üldse viitsib remontida? Tegelt võib imeväike viga/junn läbi olla ja sellepärast uut ostma minna...
Vasta

Mina tavaliselt enne jäätmejaama viimist kisun asja lahti ja uurin mis tal viga on.
Nii mõnigi asi on saanud niimoodi korda.

Kui seest leiad mõne punnis kondeka siis vaheta need välja.
Kui ei leia või pole nende vahetusest kasu siis teise-kasutatud teleka ostmine on tavaliselt odavam kui remont.
Vasta

(15-07-2020, 00:20 AM)krossifänn Kirjutas:  
(14-07-2020, 22:56 PM)Marko Kirjutas:  Sind suunatakse kauplusesse nii kui nii tahad või ei.
Mul u 10 aastat vana teeb pause, paarisekundilisi. Teenusepakkujale kaebasin, teler ka temalt soetatud, soovitati kaasaegsem telekas osta. Kogu mäng käib ju ühte väravasse.
No ma jonni pärast juba uurin et kas asi on ikka nii hull et kohe uue järgi minna? Endal kodus tv pilt olemas ja see vigane maakodus  kannatab remondiaja ära - aga kas ja kes üldse viitsib remontida? Tegelt võib imeväike viga/junn läbi olla ja sellepärast uut ostma minna...
13 aastat vana 50" Samsungi plasmatelekas teeb samamoodi, et aegajalt kaob mõneks ajaks pilt ära. Olen suhelnud erinevate elektroonika/telekaremondi töökodadega nii Pärnus kui ka Tartus ning läbiv vastus on see, et selle aeg-ajalt juhtuva töötemperatuuriga väljatuleva vea võib isegi lõpuks üles leida, aga nii vanadele asjadele ei toodeta enam sobivaid detaile ning seetõttu pole katkist osa millegi vastu vahetada.
Vasta

Sel juhul pole tegu mitte remonditöökoja vaid jupivahetajatega.
Trükiplaate, skeeme ning toitemooduleid leiab jah vaid vanakraamist.
Kondekad, mikroskeemid, transistorid, takistid pole lettidelt kuhugi kadunud kuid vea leidmiseks ja likvideerimiseks peab veidi rohkem oskama kui kaant avada ja plaati vahetada.
Vasta

Paar sellist - võibolla ehk joppab nippi:

Visuaalselt punnis, pruunid detailid vahetada.
Katsudes, liiga kuumadele kividele lisada alumiinium radiaatoreid.
Külmjooteid otsida ja üle joota kolviga või edukamad J.Tatikad võiks proovida ka tervet plaati praeahjus küpsetada 200c juures 5 minutit ning lasta tal jahtuda avatud uksega, nb! plaati mitte puutuda kui kuum on.
Nimelt võib olla mõni külmjoode mõne 100 jalgse protsessori all ja see katkeb kui kivi soojaks läheb.
Vasta

Ilmselt saab remontida kõike. Suure tõenäosusega lihtsalt kui endale selline töö ikka täitsa võõras on,ehk pead seda teha laskma kusagil,taandub asi kiirelt $/h suhtele. Ja tavaliselt saab kiiresti selgeks,et seda pole mõtet remontida. Või noh,võib hakata uitavat viga otsima ja tuvastama ning siis kiviaegset varuosa otsima või sobilikku asendust. Aga töömehe tund ju jookseb. Ja ega ilma rahata taha ju keegi meist tööd teha. Mitte,et ma propageeriks kõike kohe ära viskamist.
Ma oma pisikese külmiku vaatamata sellele,et mina ja elekter ei sobi kokku,harutasin ikka ka lahti. Ja siit samast saadud vihje peale lühise kohta leidsingi üles ühe juhtme,mis hõõrus sobilikult vastu mingi jubina kinnituskruvi. Oli sealt ikka päris lahedalt ära keevitanud selle kruviotsa. Tegin juhtme pikemaks ja tõin ta sealt sootuks mootori juurest hoopis väljapoole. Kapi all ju ruumi küll seal agregaadi kõrval Smile
Nüüd lapsed õnnelikud,sest neil teisel korrusel oma pisike külmik.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(15-07-2020, 14:24 PM)wagoneer Kirjutas:  Ilmselt saab remontida kõike. Suure tõenäosusega lihtsalt kui endale selline töö ikka täitsa võõras on,ehk pead seda teha laskma kusagil,taandub asi kiirelt $/h suhtele. Ja tavaliselt saab kiiresti selgeks,et seda pole mõtet remontida. Või noh,võib hakata uitavat viga otsima ja tuvastama ning siis kiviaegset varuosa otsima või sobilikku asendust. Aga töömehe tund ju jookseb. Ja ega ilma rahata taha ju keegi meist tööd teha. Mitte,et ma propageeriks kõike kohe ära viskamist.
Ma oma pisikese külmiku vaatamata sellele,et mina ja elekter ei sobi kokku,harutasin ikka ka lahti. Ja siit samast saadud vihje peale lühise kohta leidsingi üles ühe juhtme,mis hõõrus sobilikult vastu mingi jubina kinnituskruvi. Oli sealt ikka päris lahedalt ära keevitanud selle kruviotsa. Tegin juhtme pikemaks ja tõin ta sealt sootuks mootori juurest hoopis väljapoole. Kapi all ju ruumi küll seal agregaadi kõrval Smile
Nüüd lapsed õnnelikud,sest neil teisel korrusel oma pisike külmik.
Ja mis kõikse tähtsam selle juures, kui need teise korruse elanikud said ise ka oma panuse anda remontimisel. Näiteks kruvi, või mutri maast otsimisel, isoleerpaela ulatades või lihtsalt vaikselt hinge kinni hoides jälgida igat "täpisliigutust".  Smile

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(15-07-2020, 15:20 PM)h2rra Kirjutas:  
(15-07-2020, 14:24 PM)wagoneer Kirjutas:  Nüüd lapsed õnnelikud,sest neil teisel korrusel oma pisike külmik.
Ja mis kõikse tähtsam selle juures, kui need teise korruse elanikud said ise ka oma panuse anda remontimisel. Näiteks kruvi, või mutri maast otsimisel, isoleerpaela ulatades või lihtsalt vaikselt hinge kinni hoides jälgida igat "täpisliigutust".  Smile

Parimat  h2rra

Kus juures poiss(või noh noormees juba 16a) käis mulle vajalikke tööriistu garaazist toomas ja otsis juhtmejupi. Siis lasi täiteballoonist gaasiga funkava jootekolvi täis. Nii,et midagi ikka tegi igavusest Smile  Ja kuna ma suutsin selle väikse tööga ilgelt sodi tekitada,siis oli plika(10a) sunnitud selle harja ja kühvliga ära koristama. Nii,et selle väikse kapi tjuunimine oli selline pereüritus Smile  A kuna prouale ei meeldinud idee ülemise korruse külmkapist,siis tema selles projektis ei osalenud. Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Käisin täna Tartu Arwestis.Viisin vana Sony kassettdecki rihmavahetusse kuna aastaid seisnud pillil olid rihmad suht plastilini sarnaseks muutund ja ümber veorullikute kleepunud.Rihmad tellisin ise Hiinast ja andsin kaasa.Paari tunni pärast helistati et makk korras - kõige hullem olevatki olnd selle vana pasa puhastamine rullikutelt aga muidu töö kiire! Telekaga ongi nii nagu arvata võis Sad Öeldi et liiga vana mudel ja ei tarvitse õigeid juppe saadaval olla.Keegi ei suru peale veaotsingut mis maksab 29€ - see sinu vabal tahtel aga kui juppe pole siis jääd oma 29 rublast ilma ja viid kasti ikkagi jäätmejaama Sad  Vot takie dela...
Vasta

Plasmatelekat prooviks mina esialgu puhastada. Aaastaid juba tolmuimejana töötanud. Selleks tagasein maha, tolmuimeja imema ja väikse akvarellipintsliga (pehme) tõstad tolmu õhku ja imeja veidi eemalt tõmbab endasse. Kui nüüd sama viga veel esineb, siis prooviks lisada mõne väikse ventika altpoolt puhuma. Muuseas, kõik need TV-d, arvutid ja muud soojenevad seadmed imevad endasse märkimisväärse koguse tolmu. Aegajalt tuleks kõik need üle käia pintsli ja imuriga, ikka seestpoolt.

Mul ka kodus üllatus, pesumassin viskas põrandale vett. Aega saan, siis uurin, täna ei taha enam.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(15-07-2020, 19:28 PM)aavu Kirjutas:  Plasmatelekat prooviks mina esialgu puhastada. Aaastaid juba tolmuimejana töötanud. Selleks tagasein maha, tolmuimeja imema ja väikse akvarellipintsliga (pehme) tõstad tolmu õhku ja imeja veidi eemalt tõmbab endasse. Kui nüüd sama viga veel esineb, siis prooviks lisada mõne väikse ventika altpoolt puhuma. Muuseas, kõik need TV-d, arvutid ja muud soojenevad seadmed imevad endasse märkimisväärse koguse tolmu. Aegajalt tuleks kõik need üle käia pintsli ja imuriga, ikka seestpoolt.

Mul ka kodus üllatus, pesumassin viskas põrandale vett. Aega saan, siis uurin, täna ei taha enam.
Tänud aavu soovituse eest.A miks mitte enne jäätmajaama viimist "karul kõht lahti lõigata" Rolleyes Kaotada pole midagi ja kui viga tolmurullides siis ehk....?
Vot väikseid pinsleid pole aga ehk aitaks piisavas koguses suruõhku "surnud karu perse" ja ehk ärkab üles Big Grin
Vasta

Tsitaat: ehk aitaks piisavas koguses suruõhku
Toas ei soovita. Õues ehk. Muidugi oli siin eelnevalt palju häid soovitusi. Edu! Kui kaan maas, siis muidugi kondekad, nende põhi peab tasapind olema, kui punnitab, siis vigane. Ja kõrbenud kohad ka erilise tähelepanuga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(15-07-2020, 19:28 PM)aavu Kirjutas:  Mul ka kodus üllatus, pesumassin viskas põrandale vett. Aega saan, siis uurin, täna ei taha enam.
Uurisin. Ainult äravoolu filter oli paari aastaga kogunud umbes kolmveerandi oma pinnast mingeid ebemeid nagu vatti. Käivitasin tühjalt 15 minuti kiirpesu. Ei mingit veetilka põrandal. Eelmine kord tundus, et kogu vesi oli põrandal, mida pumpas, või vähemalt kolm neljandikku. Lubasin kaasal pesta ja jälgida, eks näe mis juhtub. Ilmselt on targem ise ka juures olla, siis saab mopiga põrandat kuivatada.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(15-07-2020, 19:55 PM)krossifänn Kirjutas:  
(15-07-2020, 19:28 PM)aavu Kirjutas:  Plasmatelekat prooviks mina esialgu puhastada. Aaastaid juba tolmuimejana töötanud. Selleks tagasein maha, tolmuimeja imema ja väikse akvarellipintsliga (pehme) tõstad tolmu õhku ja imeja veidi eemalt tõmbab endasse. Kui nüüd sama viga veel esineb, siis prooviks lisada mõne väikse ventika altpoolt puhuma. Muuseas, kõik need TV-d, arvutid ja muud soojenevad seadmed imevad endasse märkimisväärse koguse tolmu. Aegajalt tuleks kõik need üle käia pintsli ja imuriga, ikka seestpoolt.
Võtsin "karul kõhu" lahti.Üllatavalt puhas oli ja ei mingeid tolmurulle aga silma hakkas kaks suurt kondekat milledel "katus" pisut kummis.Pildilt ehk ei paista nii välja aga näpuga katsudes küll. Ju siis näppisin liiga kõvasti ja pääle kokkupanekut/käivitamist ei võtnud enamp üldse pilti ette - et ongi äkki viga seal  Rolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tsitaat:Üllatavalt puhas oli
Kui mõne õrnema koha peal sama tolmukiht on nagu kondekate peal, siis võib ka soojakartlik detail läbi olla. Nendeks on transistorid, nende jahutusradikad, dioodid või dioodsillad ja võimsad takistid. Kasulik on pehme pintsi ja imuriga üle käia. Muidugi kondeka põhjad on ka õiged sümptomid.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(18-07-2020, 19:04 PM)aavu Kirjutas:  äravoolu filter oli paari aastaga kogunud

Äravoolufiltri puhastamine on elementaarne hooldus ju....
Paari kuu tagant võiks ikka vaadata.
Küllap on seal ikkagi ka mõni voolikuühendus veidi piiripealse kvaliteediga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Üks naine kiitnud sõbrannale: Mehel oli pulma-aastapäev meelest läinud, viskasin kättemaksuks kopsikutäie vett pesumasina alla. Mees juba teist päeva remondib, paras talle!
Vasta

(18-07-2020, 20:39 PM)krossifänn Kirjutas:  [quote pid='503430' dateline='1594832127']
Võtsin "karul kõhu" lahti.Üllatavalt puhas oli ja ei mingeid tolmurulle aga silma hakkas kaks suurt kondekat milledel "katus" pisut kummis.Pildilt ehk ei paista nii välja aga näpuga katsudes küll. Ju siis näppisin liiga kõvasti ja pääle kokkupanekut/käivitamist ei võtnud enamp üldse pilti ette - et ongi äkki viga seal  Rolleyes

[/quote]
 Nood võimsad konded tunduvad võrgualaldi omad olema ning need üldjuhul arvuti, teleka jne toitekates läbi ei lähe. Need on liiga vähe kummis igaljuhul et silmajärgi öelda et läbi võiksid olla. Läbiläinud konde on tunduvalt rohkem kummis, mõnikord on juba tollest purunemis ristist sodigi välja ajanud.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Mul oli telekaga selline juhus, kus pidusel istumisel telekas mängis pool ööd taustaks ja hommikul pilti ette ei võtnud.
Võtsin siis teleka maha, tagant kaan minema ja avastasin, et tal on väike lüliti mis katkestab vooluahelat ja keegi oli seda näppinud.
Varem ei teadnudki, et kuskil serva all saab täitsa tummaks lülitada ja ei peagi pistikust välja võtma.

Ehk sul sama nupp kuskil?
Vasta

Meie majapidamises asendati hiljuti täiesti töötav kineskoop moodsa lameda televusseriga. Noh, on nagu teine tera küll. Igatahes, võin pakkuda ülejäänud kineskoopi katkise plasmateleri asenduseks, täiesti tasuta. Big Grin Tartus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne