Kodutehnika remont

Hommikul sai natukene tegeletud. 

Tundub, et nüüd töötab . Teeb oma pesureziimi hetkel. 

Igatahes : 

*Võtsin äravoolu toru lahti ja panin otsaga ämbrisse . Siis masin tööle , uhas ca 3 liitrit vett välja ja seda iga kord. Seega see osa pidi olema ummituse ja probleemi vaba - puhastasin masina sees oleva sõela juba alguses ära. 
*Vee pealevool on korralik.

Kuid toiming mis kaotas veakoodi ära seisnes selles, et keerasin veekraani kinni - panin masina tööle - lasin tal veidi üritada - siis uks lahti ja uuesti programm peale nüüd koos veega. 

Tunde järgi oli mingi kala siis masina sissetuleva vee süsteemi osas. Vb tempi/surve andur vms.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Pole otseselt remondi teema kuid soov osta naisele jõuludeks akuga varstolmuimeja. Valida ei oska. On ehk siin keegi kel on isiklikud kogemused mida jälgida mida mitte.
Vasta

juri73 Kirjutas:Pole otseselt remondi teema kuid soov osta naisele jõuludeks akuga varstolmuimeja. Valida ei oska. On ehk siin keegi kel on isiklikud kogemused mida jälgida mida mitte.
niipalju kui mu tuttavatel neid erinevate tootjate omi on olnud siis varem või hiljem vaevlevad need akude probleemi käes. Kas mõjub hävitavalt nende pidev laadijas hoidmine või miski muu ei tea..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(15-11-2021, 12:11 PM)Gravity Kirjutas:  Hommikul sai natukene tegeletud. 

Tundub, et nüüd töötab . Teeb oma pesureziimi hetkel. 

Igatahes : 

*Võtsin äravoolu toru lahti ja panin otsaga ämbrisse . Siis masin tööle , uhas ca 3 liitrit vett välja ja seda iga kord. Seega see osa pidi olema ummituse ja probleemi vaba - puhastasin masina sees oleva sõela juba alguses ära. 
*Vee pealevool on korralik.

Kuid toiming mis kaotas veakoodi ära seisnes selles, et keerasin veekraani kinni - panin masina tööle - lasin tal veidi üritada - siis uks lahti ja uuesti programm peale nüüd koos veega. 

Tunde järgi oli mingi kala siis masina sissetuleva vee süsteemi osas. Vb tempi/surve andur vms.


  Oli kunagi sama jama. Aitas see, kui masin vooluvõrgust välja, kallutasin tahapoole 45 kraadise nurga alla ja jäi nii puhkama, nii paariks tunniks. Aitas, töötas veel paar aastat.
Vasta

Kui abitolmuimejaks, siis 18v Makita akukas. Meil leiab tihti kasutamist neil kordadel, kus suure imeri kasutamine liiga mahukas on.

A.

(17-11-2021, 20:06 PM)juri73 Kirjutas:  Pole otseselt remondi teema kuid soov osta naisele jõuludeks akuga varstolmuimeja. Valida ei oska. On ehk siin keegi kel on isiklikud kogemused mida jälgida mida mitte.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Minu poolt ka hääl Makitale, pole küll teisi proovinud aga sellega rahul. Tasub veidi juurde kulutada ja tsüklon juurde osta. See hoiab filtri suht puhtana ja säilitab imemisvõimsust.
Vasta

(17-11-2021, 21:34 PM)Aspelund Kirjutas:  Kui abitolmuimejaks, siis 18v Makita akukas. Meil leiab tihti kasutamist neil kordadel, kus suure imeri kasutamine liiga mahukas on.

A.

(17-11-2021, 20:06 PM)juri73 Kirjutas:  Pole otseselt remondi teema kuid soov osta naisele jõuludeks akuga varstolmuimeja. Valida ei oska. On ehk siin keegi kel on isiklikud kogemused mida jälgida mida mitte.
Mõtlesin ka selle peale kuigi mul BOSCH-i tööriistad. Seal ka täiesti olemas. Mis on parem kas konteiner all või ülal, mingi imemisvõimsus mis veel rolli mängib
Vasta

Kõige tähtsam, et kätte istuks ja hõlpsalt saadaval oleks. Akuimur on ju "kiirabi".

Imemisvõimsust jääb kuskil alati väheks  Big Grin aga seda saab kompenseerida pikema londi ja otsikute modifitseerimisega. Ning alati saab "päris tolmuimeja" tuua.

Meil on seinal hoidikus  Black&Deckeri oma. Numbrite järgi mannetu, aga reaalsuses igapäevaselt töös. Mudisin paar vana otsakut sobivaks ja nüüdulatub nii auto pedaalide alla kui esiistmete ja keskkonsooli vahele
Vasta

(17-11-2021, 20:06 PM)juri73 Kirjutas:  Pole otseselt remondi teema kuid soov osta naisele jõuludeks akuga varstolmuimeja. Valida ei oska. On ehk siin keegi kel on isiklikud kogemused mida jälgida mida mitte.

nende soovitustega on selles mõttes kehva lugu, et kui mingi asi on ennast tõestanud nt. paar, kolm, neli aastat head koostööd siis ...
siis seda enam ei müüda ja on turul uus mudel ja see uus on tundmatu mida ei oska soovitada.

vanast kogemusest sellise varrega oli halb kogemus Electroluxiga mille akud ühel hetkel kiirelt surema hakkasid ja nende vahetamine ei andnud tulemust sest laadimine ei võtnud neid omaks kui "uued akud".
vars ise aga oli hea lahendus esikus kohe käepärast hoida.

makita jms. tundub selles mõttes hea et neil ei tohiks selliseid aku probleeme olla kui need sisse ehitatud seadmed.
Vasta

On omalgi see Electroluxi vars olemas, aga jäi ta mul seisma samal põhjusel- ühel hetkel hakkasid akud järjest lahjemaks jääma, kuni lõpuks oli nii, et laadijat välja võttes mõne hetke töötas. Selles valguses võiks Makita asi etem olla nagu MeelisV-gi ütles.
Vasta

(17-11-2021, 22:07 PM)juri73 Kirjutas:  Mõtlesin ka selle peale kuigi mul BOSCH-i tööriistad. Seal ka täiesti olemas. Mis on parem kas konteiner all või ülal, mingi imemisvõimsus mis veel rolli mängib
Otsimisel on siis ikkagi käsitolmuimeja (need on 30..40..X0mbar ja 40..60..eur asjakesed) ja mitte varstolmuimeja nagu algne küsimus (need on 100+mbar ja 300..600eur)?

käsitolmuimejad on küpsisepuru korjamiseks ja sellega hakkama saamiseks pole vast vahet, mis kiri neil peal on. Mul kodus Makita, pensionärist emale ostsin elektroonikapoest esimese ettejuhtuva. Saavad mõlemad diivanivahede ja küpsisepuruga hakkama. Ehk siis on robotitele täienduseks.

eks kõigeks on põhjused, aga 21saj suudan ma varstolmuimeja soetamise põhjustena näha vaid imelikku põhimõtet või imelikke koristatavaid kohti - viisaka roboti hind on viisaka varstolmuimejaga sama (ca 400..500eur) ja masinad saavad selle olemuselt masina tööga väga hästi hakkama.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Mul on samuti 18V Makita, sai vist mingi 3 aastat tagasi ostetud. Valitud sai põhjusel, et Makita muude tööriistadega oli varasemast häid kogemusi ja kõigi eelduste kohaselt saab sellele tulevikus, kui vajadus tekib, ka uusi akusid osta või mingeid tarvikuid-varuosi. Mingile suvalisele odavtootele ei pruugi saada. Igatahes varasem suur tolmuimeja on kõik selle aja toanurgas tolmu kogunud Big Grin .

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Ma panen ka panuse Makita 18V peale. Kuna kodus kaks kassi kes talveperioodiks tuppa kipuvad kolima ja siis ajaviiteks mänguhoos üksteise seljast karvu katkuvad on ideaalne abiline. Samuti küpsisepuru jms. jaoks. Autot koristan ka sellega. 

Suuremat puhastust teeb kord - kaks nädalas Mamibot mis võtab tolmu ja peseb põrandad.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

(17-11-2021, 21:54 PM)bom Kirjutas:  Tasub veidi juurde kulutada ja tsüklon juurde osta. See hoiab filtri suht puhtana ja säilitab imemisvõimsust.
Tellisin selle tsükloni ka omale. On tõesti päris kasulik asi - saab lihtsalt prügikasti tühjaks valada ja tolmuimeja enda tolmukogurisse ei tule peaaegu midagi. Väheke kõige peenemat tolmu ainult.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

On keegi gaasiveesoojendil oleva pilootleegi gaasikulu mõõtnud? Komistasin ühe uue masina otsa, mille pilootleek tarbib samuti uue mõõdiku andmetel 1m3 gaasi ööpäevas. Ei oska selle peale võtta ei seisu- ega istekohta... kas mõõdik näitab rohkem, kui peaks? või hoopis mõõdik on täpne ja nii peabki olema?
Ei tundu eriti roheline ja soodne lihtsalt pilootleegile kulutada 30 kanti gaasi kuus hinnaga ~25 euri.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Kulunormile viidata ei oska, otsida ei viitsi, aga mul vedeleb täiesti uus 30 aastat vana gaasimõõtja. Puhusin sisse, näitas 3,5 liitrit. Laisale inimesele enamvähem õige suurusjärk ilmselt. Sisend ja väljund üleval, keerme pealt 42mm. Võid endale saada kui tahad enda oma kontrollida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tundub küll midagi valesti.
Mul on küte ja soe vesi gaasi pealt, katel koos boileriga. Ei ole pilooti seega toimib süütamine sädemest.
Ja siiski on mul 3 kuud gaasi kulu alla ja kuni 30m3/kuus. 
4 tarbijat ja üld vee kogus 10m3..12m2 kuus.
Kui just kuumalainet ei ole siis on ka pesuruumis põrandaküte suvel kergelt sees.
Sealt võrdlust võtta on see 30m3/kuus piloodile ikka väga palju.

Loll küsimus ega koma kohaga ei eksinud ?
Vasta

Pole gaasi eest kunagi m3 alusel maksnud ega arvet pidanud, kuna olen balloonigaasi kasutaja. Aga gaas on teadupärast gaasiline ollus ja kokkusurutav. Seega mis rõhu juures neid m3 mõõdetakse/väljendatakse? Selle koha peal mingi möödarääkivus?
Vasta

Ei ole komakohaga eksinud. Survest tingitud viguritega ka tõenäoliselt tegemist pole.
Mõõtsin veel korra, sain kuluks 990 liitrit ööpäevas, mis on kahtlaselt sarnane manuaalis toodud parameetrile "Päevane kütusekulu Qfuel 9,900 kWh".
Minu mälu järgi vastas gaasi kuupmeeter jämedalt 10kwh.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Energia ei teki ega kao. Kas seda ruumi, kus gaasiboiler asub, kütta pole vaja? Siis poleks ju pilootleek täielik raiskamine.
Palju pilootleegi soojast korstna kaudu lahkub, ma ei tea.
Kulu (kilovatt-tundides) on iseenesest võrreldav kõige pisema elektiradiaatoriga:400 w x 24 h= 9,6 kwh. Väikese ruumi hoiab soojas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne