Elu maal

(20-01-2015, 08:52 AM)Basilio Kirjutas:  ...
Metsa ja võsa aga keegi kaasa vedama ei hakka, isegi puuriita mitte.
Küll võib sõjategevus (või "sõjategevus") põhjustada hoolega kuivatatud riida iseenesliku süttimise. Toungue
Vasta

naljatilgad. mitte et sõda võimatu oleks ja selleks valmistuda ei võiks, aga suuremaks jamaks piisab kui narvas mingi asjalikum rike juhtub. ja kui veel juhtub kõva külm aeg olema, siis on kööga.
mis aga puutub kodus diisli tegemisse, siis see näikse ikke üsna lihtne olevat. vaatsi kunagi messil miskit sisteemi. hakatuseks pressiti rapsist või mistahes muust õlitaimest rammus kraam välja. mõni väga vanamoodne mootor juba sõidaks ilmselt otse sellega. paremate riistade jaoks aeti aga saadud ollus veel mingist tünnist läbi. vist natsa soojendati, et parem kraam välja aurutada ja filtreeriti ka pisut ja oligi igati pädev diiselküte olemas.
no kui aus olla, siis riistapuu maksis muidugi tublisti.
Vasta

Hmm...kuidas see koduse diislikütuse valmistamise masin toimib olukorras, kus voolu pole? Kust sõjaoludes rapsi või muud toormaterjali võtta?

Aga alustame siis maailmalõpuks ja sõjaks vajalike esemete loetelu koostamisega. Muidu mõnel jäävad asjad aegsasti kogumatta.

Esiteks: otsime vastust küsimusele: miks just mina peaks maailmalõpus ellu jääma? Piisavalt tugeva argumentatsiooni ja tõendusmaterjalide puhul asume edasi tegutsema.

Kõige tähtsam: maakodu

  • Mitu kasti tikke
  • Väärismetalle ja väärisesemeid.
  • Suurem kogus piiritust ja viina
  • Suurem kogus diislikütust
  • Suurem kogus bensiini
  • Samagoni ajamise aparaat
  • Tubakaseemned ja juba kuivatatud tubakalehed
  • Paar riita puid
  • Kooguga kaev
  • Diislikütuse valmistamise masin
  • Puugaasigeneraator
  • Sõiduk puugaasigeneraatori tarbimiseks
  • Sõiduk kiviaegse diiselmootoriga
Maailmalõppude ja sõjaaegade osas kogenenumad võivad täiendada...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

 Kogu selle varanduse kaitsmiseks  oleks hädavajalik  ka pööningul  üks korralik ja töökindel maksim ning võsast puhastatud tulesektorid .
Vasta

Kõige hullem on see,et riik pole veel mulle püssi (loe relva......) usaldanud,seega pean selle vist ka ise valmis tegema. Kõigilt ausatelt aatelistelt meestelt on kõik relvad ka ära korjatud,seega vist polegi muud, kui teeäärde pingid üles panna,et kui sõda käima hakkab,vaatame pealt ja lehvitame..... vähemalt saame pealtvaatajatena näha,et kuidas sõda siis ka käib.... Big Grin  
Sool,tikud ja puhas vesi-need peaks ikka olemas olema. Valuvaigistid ei teeks ka paha.
Vasta

(20-01-2015, 02:08 AM)Flammable Kirjutas:  Diisel on strateegiliselt õigem kütus, sest sõjaolukorras on teda ilmselt rohkem liikvel. Säilib ta paremini ning on asendatav vanades ja lihtsates mootorites igasuguste õlidega. Bensiinimootori ainuke ja suur eelis on puugaasile ehitamine, aga see on rohkem selline doomsday+1 ja edasi lahendus.

5+ diiselkütus üle kõige!

Ise tegin ka Moskvitši diisliks ehk siis viisin vastavusse Nato standardiga.... Big Grin

http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=4665&sid=96c822293fc0b7b2b5701d7c60e9f6f8
Vasta

Ma kipun arvama, et sõjaolukorras ei ole kellelgi diislit võimalik endale muretseda. Samuti ei pruugi olla kellelgi elektrit. Sellisel juhul ei hakka keegi ka piiritust paaki valama. Ainus lihtne võimalus oleks ikkagid puugaas, millega saaks majapidamisse elektri ja ka auto või traktori liikuma. Puugaasiga on vist võimalik ka diiselmootor sõitma panna, mitte ainult bensukas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Võtke siis parem hobune. Kõik ülalpidamiseks vajalik on käe-jala juures, võimeline ennast taastootma, alati valmis liikuma. Lisaks veel universaalne: sõida vankriga kirikusse või aja vagu.

Lisaks saab viimases hädas veel pintslisse pista. Jätkub kauemaks ja on suupärasem kui gaasiküttel sõiduk.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

mõni räägib maailmalõpust (ja hirmus sarkastiliselt), mõni sõjast, mõni pisemast jamast.
aga päriselus võib igasugu jama ikka juhtuda.
seepärast on hea, kui ilma juhet pidi tuleva elektrita ikka kaevust vee kätte saab ja toa ka soojaks.
veel parem kui keldris mõni kartulas ka on varutud. ja kui miskit muud veel reservis on, siis ega see ju paha pole.

no ja diisli tegemise masin võib ju käia muldvana kone poolt ringi aetava genekaga tekitet särtsuga. Smile
Vasta

See muldvana mootoriga generaator pistab tõenäoliselt nahka rohkem, kui see massin kütust toota suudab. Elujõulisem on generaator näiteks veekogule sättida... Peamiseks võitjaks on muidugi diislikütuse tootmise masinaid tootvad vabrikandid...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

No kui nüüd jutt puhtalt kodusele energiatootmisele läks, siis selleks ju mammut-teema olemas:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=28200
Selles suhtes on mõned foorumlased teistega võrreldes eelisolukorras, kui peaks loodusõnnetuse või misiganes jama tõttu elekter pikalt ära minema. Suuri tegusid selle piskuga ei tee, aga avariivalgustus, telefon ja raadio on võimalik ära toita. Seda ka ajal kui teised kaklevad poes viimaste patareide pärast... Mäletan kuulsat jaanuaritormi. Vool läks öösel ära, torm möirgas ja katus ragises aga kõige hullem oli hommikune teadmatus. Läksin linna "sangale" patareisid ostma ja vedas - sain viimased. Toimivat autoraadiot ka vist tol hetkel polnud. Linn oli puha pilpaid ja risu täis, bussipaviljonid kummuli, rannarajoon vee all, inimesi evakueerivad sõjaväeautod ukerdasid tänavatel vee sees murdunud puude vahel. Nii et pole tingimata sõda vaja, et elu p****e läheks.
Veidi üle aasta tagasi põles kohalik alajaam tormiga maha. 3 päeva polnud elektrit ega vett. Vett sai kaevust ämbriga kah, kuigi mitte joodavat, aga tarvis oli seda ka ntx lekkima hakanud keskküttesse lisada. Ja vot sinna seda ämbriga ei tõsta ja näpuga ei lükka, surve all sisteem. Tuli kiiruga osta veeautomaat ja vedada ajutine voolik üle õue. Genekas oli seekord juba olemas. Ei ole kraanist voolav vesi alati vaid luksus.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=41&t=29147&hilit=droon&start=0 Puuriida ja hobuse kaitsmine siis sedasi. Postitus 26 Veebr, 2013 13:30
Vasta

mina pole küll mingi maaelu vastane, aga ilmselgel pole närvikava suuremalt jaolt inimestel päris korras, kui foorumeid aluseks võtta - pidev sõja ja elektri, vee ja muu asja kartus, lisaks pidev mure mis masti kuulipritsi koju varuda jne, ma siiski tuletaks meelde, et sõda meil pole olnud juba kolmveerand sajandit ja vähemalt neis linnades ja kohtdades kus mina olen elanud võib el katkestused viimase 40a jooksul ilmselt kahekäe sõrmedel üleslugeda
loomulikult võib ju norida, et puutin kohe ründab, aga krt ega sellepärast ei saa veel tanke koguma hakata
tore on kui lind laulab ja saab maha kusta kuhu juhtub, aga sellepärast kogu eluks vajaliku infrastruktuuri ainuisikulikut oma maja ümber üles ehitada ei ole mõistlik
aa muuseas 5 kana ja 2 koera ning kits eramaijapidamises ei ole talu, mul on paneelmajas naabrimutil samad loomad + veel paar hane, kas tal on ka talu või?
Vasta

Inimesed on asjadehaiged.
Sellekohta on ilmekas näide:
http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/...d=70602085

Minu kommentaarka sellele, Kris Tjan nime alt:
http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/pappi-pritsib-igast-kaadrist-teherani-rikkurnoored-edvistavad-instagramis-voidu-oma-varaga?id=70602085&com=1®=1&no=0&s=1
Vasta

(20-01-2015, 21:54 PM)supp Kirjutas:   mul on paneelmajas naabrimutil samad loomad + veel paar hane, kas tal on ka talu või?
Kui nii, siis tunnen kaasa. Kas mutile loomakaitsjaid ei anna külla saata? 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(20-01-2015, 21:56 PM)vipi666 Kirjutas:  Minu kommentaarka sellele, Kris Tjan nime alt:
Äi mina leidnud sealt ühtegi Riist-Jaani kommentaari. Kas eemaldati kui mittesobiv?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(20-01-2015, 21:54 PM)supp Kirjutas:  mina pole küll mingi maaelu vastane, aga ilmselgel pole närvikava suuremalt jaolt inimestel päris korras, kui foorumeid aluseks võtta - pidev sõja ja elektri, vee ja muu asja kartus, lisaks pidev mure mis masti kuulipritsi koju varuda jne, ma siiski tuletaks meelde, et sõda meil pole olnud juba kolmveerand sajandit ja vähemalt neis linnades ja kohtdades kus mina olen elanud võib el katkestused viimase 40a jooksul ilmselt kahekäe sõrmedel üleslugeda
loomulikult võib ju norida, et puutin kohe ründab, aga krt ega sellepärast ei saa veel tanke koguma hakata
tore on kui lind laulab ja saab maha kusta kuhu juhtub, aga sellepärast kogu eluks vajaliku infrastruktuuri ainuisikulikut oma maja ümber üles ehitada ei ole mõistlik
aa muuseas 5 kana ja 2 koera ning kits eramaijapidamises ei ole talu, mul on paneelmajas naabrimutil samad loomad + veel paar hane, kas tal on ka talu või?

Naabritädil on siis linnakodumajapidamine...
Vasta

(20-01-2015, 22:14 PM)Basilio Kirjutas:  
(20-01-2015, 21:56 PM)vipi666 Kirjutas:  Minu kommentaarka sellele, Kris Tjan nime alt:
Äi mina leidnud sealt ühtegi Riist-Jaani kommentaari. Kas eemaldati kui mittesobiv?

Kris Ra
Vasta

(20-01-2015, 13:56 PM)viplala Kirjutas:  Puugaasiga on vist võimalik ka diiselmootor sõitma panna, mitte ainult bensukas.

Puugaasi süütamiseks on vaja sädet.
Detonatsjooni kindlus on gaasil väga hea.
Mingi vanas gaasitamise raamatus oli juhised kuidas mingine jossi sarnane tegelane ära gaasitada. Jagaja tuli peale ja pihustite asemele läksid süüteküünlad.
Kahjuks ei ole antud raamat käeulatuses ja täpsustamiseks jään vastuse võlgu.

Maailma lõpuga, mis on usupervertide poolt välja mõeldud on aga sellised lood, et kui naguinii kõik pu**is, siis mis sa selle elektriga enam peale hakkad. Esimeseks talveks mingeid meeletuid varusi omale ei kasvata, kui just kevadkünni ajal asi ei juhtu ja sell juhul ei ole peale noa ja soojade riiete palju rohkem vajagi. Ja kui võtta teine äärmus, millest kuulutajad räägiva, siis on elu naguinii hernes ja polegi muud vaja kui lebotada.

Kui tuleb sõda, siis ei tea kunagi mis sul alles on ja palju miski maksab ja mida maksab. Kündmiseks on parimad lahendused need mis kellelegi enne sõda selgeks on saanud. Mina diislit teha ei oska ja külma ilmaga igasugu õlid hanguvad ning isegi muidu kummikute pealt töötav mootor ei käivitu väga lihtsalt.
Küll aga on minu pädevuses osata teha piiritust mis on minuarvates imelihtne.
Mõlemal juhul on aga üks pisi asi. Vähemalt üks vegetatsiooni periood tuleb üle elada.
Sitta ei pruugi ka olla niiväga vedelemas ja andis ainult 1:15(ei ole ise katstanud ja tegelikust ei tea) välja.
Puugaasi katel on märja puu suhtes kah pirtsakas. Kui suur katel ja vunki palju, siis käis niiske kah. Kui aga pisimootori jaoks, siis tahab kuiva kütust saada. Kui mingi tuli olemas, siis muidugi ei ole kuivatamine enam keeruline.
Ma julgen pakkuda, et väga paljud inimesed ei saa ilma tikkudeta tuletegemisega hakkama ja tuleb Välek päikesekildu otsima saata.

Tegelikult pidi see teema olema maal elamisest. Big Grin

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(20-01-2015, 16:45 PM)Basilio Kirjutas:  Mäletan kuulsat jaanuaritormi. Vool läks öösel ära, torm möirgas ja katus ragises aga kõige hullem oli hommikune teadmatus. Läksin linna "sangale" patareisid ostma ja vedas - sain viimased. Toimivat autoraadiot ka vist tol hetkel polnud. Linn oli puha pilpaid ja risu täis, bussipaviljonid kummuli, rannarajoon vee all, inimesi evakueerivad sõjaväeautod ukerdasid tänavatel vee sees murdunud puude vahel. Nii et pole tingimata sõda vaja, et elu p****e läheks.

Suur torm küll, vesi oli põlvini ja nemad evakueerisid. Kas niisama jalutada ei võinud läbi vee, või milles oli tänapäeva linnainimese probleem? Kuressaares ei jäänud isegi http://galerii.ytra.eu/displayimage.php?pid=2151 Sõrve bussil sõitmata!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne