Iseteenindus garaaž
#81

Ning siis ühisettevõtmisena lisaks mängida mõistatamist, kus näidatakse 2-3 meetri kauguselt lehtvõtit ning kes esimesena õige suuruse ära arvab, saab auhinnaks õlle. Kes päeva lõpuks kõige rohkem õllesid kogub, võidab 2 tunnise garaazi kasutamise kinkekaardi. Big Grin
Vasta
#82

ehk kokkuvõtteks tuleb teha grilli-õlle-stripibaar ja autod võib üldse välja parklasse jätta või suisa taksoga kohale tulla. kundede puudust ei ole ja käibe-kasumi saab asjaliku.
Vasta
#83

Äri missugune.
Vasta
#84

(18-01-2015, 14:13 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ise küll ei tööta autoremondifirmas aga kuna sõber selle asjaga tegeleb ja seetõttu olen ise mõnikord ninapidi juures viibinud, siis vähemalt tema teenibki oma raha õlivahetuselt, rehvivahetuselt, sillaremondist ja mõni lihtsam nipet-näpet asi veel. Puhtalt õlivahetuse marginaalid on päris korralikud, kui võtta arvesse, mis hinnaga saab tema oma kuluosad ja mis hinnaga ta need kliendile paigaldab. Vana õli läheb omakorda kasutusse Wink Ta mainiski, et suuremaid ja mahukamaid töid ei ole mõtet teha, kuna need on aeganõudvad ja lõppkokkuvõttes toovad vähem sisse. Huvitaval kombel temal tööd jätkub, kuigi asukoht ei ole kõige parem ja reklaamiks ainult väike sildike tänava ääres.
Mis puudutab muud ajaviitmist, siis remondikohas õlu joomise eest oleks ma nõus pigem maksma, kui mõne lokaali pileti eest Big Grin Pane striptiis ka kõrvale ja ma ainult seal elakski.

Eks enamus raha tulebki varuosamüügist mitte töörahast. Kui vahetada näiteks 8 tundi mingit tihendit, mis maksab 10.- siis on tulu oluliselt väiksem kui teha sama ajaga 16x õlivahetusi kus varuosad näiteks 60.-

Eks igale asjale on olemas sihtgrupp ja kui kliendid olemas siis miks mitte.

Ja no vana õliga kütmine "hea" näide kuidas ebaausalt tegutsetakse. Loodetavasti jõuab mingi hetk ka vastav inspektor vastava paberiga kohale.
Vasta
#85

(18-01-2015, 14:56 PM)volrem Kirjutas:  
(18-01-2015, 14:13 PM)ivoalaska Kirjutas:  Vana õli läheb omakorda kasutusse Wink


Ja no vana õliga kütmine "hea" näide kuidas ebaausalt tegutsetakse. Loodetavasti jõuab mingi hetk ka vastav inspektor vastava paberiga kohale.

Aru ma ei mõista, mis see sinu asi peaks olema kuhu kellegi vana õli läheb? Kas käed hakkavad värisema kui keegi netis midagi sellist mainib ja kohe tekib vajadus end seaduskuuleka kodanikuna püha oreooliga ehtida? 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#86

(18-01-2015, 14:56 PM)volrem Kirjutas:  
(18-01-2015, 14:13 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ise küll ei tööta autoremondifirmas aga kuna sõber selle asjaga tegeleb ja seetõttu olen ise mõnikord ninapidi juures viibinud, siis vähemalt tema teenibki oma raha õlivahetuselt, rehvivahetuselt, sillaremondist ja mõni lihtsam nipet-näpet asi veel. Puhtalt õlivahetuse marginaalid on päris korralikud, kui võtta arvesse, mis hinnaga saab tema oma kuluosad ja mis hinnaga ta need kliendile paigaldab. Vana õli läheb omakorda kasutusse Wink Ta mainiski, et suuremaid ja mahukamaid töid ei ole mõtet teha, kuna need on aeganõudvad ja lõppkokkuvõttes toovad vähem sisse. Huvitaval kombel temal tööd jätkub, kuigi asukoht ei ole kõige parem ja reklaamiks ainult väike sildike tänava ääres.
Mis puudutab muud ajaviitmist, siis remondikohas õlu joomise eest oleks ma nõus pigem maksma, kui mõne lokaali pileti eest Big Grin Pane striptiis ka kõrvale ja ma ainult seal elakski.

Eks enamus raha tulebki varuosamüügist mitte töörahast. Kui vahetada näiteks 8 tundi mingit tihendit, mis maksab 10.- siis on tulu oluliselt väiksem kui teha sama ajaga 16x õlivahetusi kus varuosad näiteks 60.-

Eks igale asjale on olemas sihtgrupp ja kui kliendid olemas siis miks mitte.

Ja no vana õliga kütmine "hea" näide kuidas ebaausalt tegutsetakse. Loodetavasti jõuab mingi hetk ka vastav inspektor vastava paberiga kohale.

Eks autoremondi töö kui teenus katab töölise kulu kuna reaalselt pole võimalik , et iga päev siis lukksepp suudab arveks lasta 8 tundi tööd. 

Minu arust 90% töökodade(vahet pole mis valdkonnas täpsemalt) probleem on , et üritatakse kõike teha. Aetakse tegevus liiga laiaks ning lõpuks nagu midagi hästi ei osata teha, mis ongi see miks kliendid tagasi enam ei tule ja uusi raske saada. 

Ning spetsiifiliste teenuste osutajaid Eestis kindlasti napib. Ehk siis mina olen ammu juba harrastanud asja kus kõikide keerulisemate probleemide korral pöördun auto esindusse sest asjaajamine ja vähemalt mingi kindlustunne on olemas. Liiga palju kooliraha on mul kulunud väikeste kohtade peale kus lõpptulemus jääb nutune. Seega esinduses tuleb odavam. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#87

(18-01-2015, 13:06 PM)HrElmo Kirjutas:  Õllejoomine ning grill? Big Grin

Pigem ikka massöör..... lukseppadel seljad nagunii haiged ja vajavad turgutamist.... Ja kui aega üle jääb siis võib ka kliendi ette võtta. Wink
Vasta
#88

(18-01-2015, 15:13 PM)viplala Kirjutas:  
(18-01-2015, 14:56 PM)volrem Kirjutas:  
(18-01-2015, 14:13 PM)ivoalaska Kirjutas:  Vana õli läheb omakorda kasutusse Wink


Ja no vana õliga kütmine "hea" näide kuidas ebaausalt tegutsetakse. Loodetavasti jõuab mingi hetk ka vastav inspektor vastava paberiga kohale.

Aru ma ei mõista, mis see sinu asi peaks olema kuhu kellegi vana õli läheb? Kas käed hakkavad värisema kui keegi netis midagi sellist mainib ja kohe tekib vajadus end seaduskuuleka kodanikuna püha oreooliga ehtida? 

Ega otseselt ei olegi minu asi, selle jaoks on teised inimesed.

Ma tean, et see on nagu tuuleveskitega võitlemine. Küll aga ei peaks (avalikult) tolereerima asja, mis on seadusega keelatud. Neid kes vastava tegevuse eest trahvi on saanud tuleb igal kütteperioodil juurde. Juriidilise isiku jaoks on see summa ka üsna korralik ja esmane näiline kokkuhoid ei ole hiljem enam nii tore.

Praegune reaktsioon räägib aga enda eest.
Vasta
#89

Jutt libiseb vaikselt garaazist õlletoa poole . Big Grin Point aga selles,et õllemüügi luba ehk keerulisem saada kui muid vajalikke pabereid. Sad Ja varsti tulemas veel see Vanapaksu seadus,kus ruutmeetreid selleks rohkem vaja.Ehk,kas tõstuki jaoks ruumi jääb. Big Grin Big Grin
Vasta
#90

Neist asutustest kus õlut limpsida saab Tallinnas ma usun et pole puudust. Wink
Vasta
#91

(18-01-2015, 12:58 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ma mõtlesin natukene muud peale mõne ühisprojekti Wink Mingi tore vabaaja veetmise võimalus lisaks autode putitamisele Wink Valikuid on mustmiljon...
Vaata kust otsast tahad, ikka kisub asi sinna poole ära...
https://www.youtube.com/watch?v=ig3cGrdybAs
Aga kui on huvilisi, andke tuld! 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#92

(18-01-2015, 17:07 PM)Basilio Kirjutas:  
(18-01-2015, 12:58 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ma mõtlesin natukene muud peale mõne ühisprojekti Wink Mingi tore vabaaja veetmise võimalus lisaks autode putitamisele Wink Valikuid on mustmiljon...
Vaata kust otsast tahad, ikka kisub asi sinna poole ära...
https://www.youtube.com/watch?v=ig3cGrdybAs
Aga kui on huvilisi, andke tuld! 

M.O.T.T. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin  Sad Sad
Vasta
#93

(18-01-2015, 17:07 PM)Basilio Kirjutas:  
(18-01-2015, 12:58 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ma mõtlesin natukene muud peale mõne ühisprojekti Wink Mingi tore vabaaja veetmise võimalus lisaks autode putitamisele Wink Valikuid on mustmiljon...
Vaata kust otsast tahad, ikka kisub asi sinna poole ära...
https://www.youtube.com/watch?v=ig3cGrdybAs
Aga kui on huvilisi, andke tuld! 

Nagu videostki näha, siis selle äri puhul kliente napib ja kui kuri garaazi peremees kohale tuleb, siis on jama.
Vasta
#94

No stripp ja lakkumine on muidugi toredad ajaveetmise variandid aga antud kontekstis mitte kõige mõistlikumad. Näiteks sõbral on töö juures pandud ülesse vana pokkeriaparaat, millega on võimalk tasuta mängida. Klientide hulgas on aparaadi menu tohutu. Ok see on üks lihtne näide aga oma mõtet selgitasin juba eelnevates postitustes. Loomulikult ei ole see kogu ürituse juures primaarne aga kindlasti kahju ka ei tee.
Vasta
#95

Igasugused lõbustused on toredad, aga ainult neile, kes ei pea selles "klubihoones" omale elatist teenima samal ajal tööd tehes. Töömehe seisukohast on parim, kui kliendid võimalikult kiiresti kupatatakse töötegemise ruumidest ohutusse kaugusesse. Ohutus, segadus, "spetsialistid" ja mõningad mitte kõige esteetilisemad töövõtted on siin märksõnadeks. Kui teed sõpradele ja tuttavatele või nokid oma autot, siis on ok, aga näen mitut professionaalist sõpra, kelle juures tihti laulupidu koos ning tööviljakus sellega seoses täiega nulli kukub. Iseenesest on kõigil lõbus, aga eriti jätkusuulik selline olukord ei ole.
Iga nurga taga on omanikke vahetavaid ja pankrotti lastavaid ning uuesti alustavaid autoremonte, sest paberil on tegemist näiliselt väga ägeda äriplaaniga, millest ka üks keskmine meesterahvas natuke natuke arvab teadvat(ok, enamik tänapäeva noori ilmselt autoremondist enam suuremat aru ei saa). 20-35 euri/h enamvähem maksuvabalt+vähemalt 20-25% varuosade hinnalt. Kulude pool koosneb töömehe tunnitasust(6-10/h mustalt või miinimum ametlikult ja ülejäänu mustalt), ruumi kuludest ja tööriistadest. Suuremasse töökotta on vaja ühte enamvähem oskajat meest palgaskaala ülemisest otsast ning ülejäänud võib suvalised tsurkad võtta. Paremal juhul areneb neil mõttevõime, aga selle raha eest ilmselt kaovad nad sellest aru saades päris kiiresti. Ja lõpetuseks on autoremont ju imelihtne, seega pole võimalik mitte rikkaks saada Big Grin
Vasta
#96

Kas oli iroonia,või Rolleyes
autoremont ju imelihtne, seega pole võimalik mitte rikkaks saada [Pilt: biggrin.gif]
Vasta
#97

Üks äriidee veel.Võta tööle paar manni.
Elust enesest.Mõni nädal tagasi sõitsin TopPartsi,no ei saanud oma kapsamaal õlifiltril ühte lullat küljest ära,mõte selline,et ehk anti vale jupp.Leti taha saabus vaikselt no nii 30 dates tunkedes piiga Smile Rolleyes Smile et milles point.No sõnad olid suust...10e minti pärast veeretas Ta auto platsile,et noh asi korras.Isegi kui midagi olekski suts valesti ,sellele piigale poleks küll midagi halvasti  öelda tahtnud.Asi oli ikka kõik OK.Kusjuures selliseid asjalikke piigasi meil küll.
 Hoh,Siis vaata edasi
Topless autopesu
Toplessõlletuba jne.jne
P.S.Mainisin ikka ,et remondipiiga oli viisakates tunkedes. Big Grin
Vasta
#98

Ja kus on slaidid?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#99

Kui küsimus oli minule esitatud,siis pean vastama,et käisin autoservises,mitte fotosessioonil. Big Grin Big Grin
P.S.Olen tähele pannud,et siin foorumis peab olema lingvistiliselt äärmiselt korrektne.Sellepärast ka küsimus,mis SLAIDIDEST Sa räägid.Viimane aparaat mis minul neid tegi, oli Zenit TTL
See vihje ei ole kül Wiki le
O.K.Keeleliselt kõik õige,aga ikkagi ...SLAIDID...Olin veel nooruke,kui neid tehti.Samas,selles alafoorumis küll OT,aga oskab keegi soovitada kedagi,kes digitaks slaide.Minul perepilte tuhatkond.Iga vihje kuluks ära.
Pean silmas ikka slaide ,ehk diapositiive,mitte negatiivfilme.
Vasta

Millises Top Partsis? Mul on vaja ka midagi korda teha Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne