#1

Leidsin meie uuest survepesulast maast ühe huvitava vidina. Mõõdud 10x20x3,5mm. Nagu oleks olnud kusagile liimitud.
Kahtlused ja kõhklused mul on ...
Mis see siis tegelikult on?
   
Vasta
#2

Kleebitav tasakaal 5g rauast.
Vasta
#3

Kui nii, siis on aeg minu teadmata edasi läinud. Vanasti olid ikke tinast.
Minu kahtlused ja kõhklused olid täiesti vales suunas, naiivitar selline. Ma mõtlesin miskit roostevastast junni, nagu laevadel küljes. See aga peaks olema muust keemilisest elemendist ja kinnituma korpusele sulatamise teel.

Tuli meelde ka rauast tasakaalustus element vanast ajast. Bussi esivelje külge keevitati miskit 5kg kumeraks löödud raudkang (bussipargis oli seina külge kombineeritud esirumm). Muidu ei olevat saanud sõita. 1sordi protikumme lubati tol ajal bussile panna. Vat see oli ka Fe 5 tasakaalustus.  Toungue
Vasta
#4

Kui nii, siis on aeg minu teadmata edasi läinud. Vanasti olid ikke tinast.
––----------------
Jevroliit ruulib mis muud, praegu veekogude ääres tohib ka vaid raudhaavleid kasutada kuna tinahaavlid mõjuvad halvasti lindude tervisele! Smile

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#5

Tina on kallim kui raud.
Kapitalist on ahne ja püüab alati odavamalt läbi ajada.

Märksõnadeks puiduimitatsioon, plastmass, köndistatud kanalihamass, piirituselaadne toode, taimerasv, jahuparandaja jne jne

Ei taha küll nostalgik olla , aga okupatsiooniajale tagasivaadates on ikka naturaalset ja ehedat ikka palju rohkem. Praegu on väga palju värvilist ja imitatsiooni, peaasi et väliselt kõik klants oleks.

Hakkasin ükskord kaasaegse puuriga seina auku puurima ja käsi vääratas veidi, mis siis juhtus? puur paindus kõveraks lihtsalt
Siin foorumis on ka kahtlaselt palju nõukanostalgikuid-savisaarlasi. 
Vasta
#6

Inimene, kes teab, et vanasti olid asjad vastupidavamad ei ole tingimata savisaarlane.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

(22-01-2015, 16:56 PM)jurkman Kirjutas:  Praegu on väga palju värvilist ja imitatsiooni, peaasi et väliselt kõik klants oleks.

Aga kes käseb seda värvilist klantspahna osta? Cool Sellepärast see ongi nii levinud.
Vasta
#8

Minu arust ei tee jublaka materjal, jublakat halvemaks aga paremaks. Pole nagu mingit mõtet asja eest kaks korda rohkem maksta, ainult tänu sellele, et materjaliks on tina raua asemel. Nagunii lähevad nad iga kord vahetusse koos rehvidega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Milliste hindadega Eesti erinevates nurkades inimestele neid tasakaale müüakse (töökodades) ?

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta
#10

Kui mina tartus rehvivahetust teen siis raskused hinna sees. Eraldi raha nende eest ei võta Smile
Vasta
#11

(22-01-2015, 15:04 PM)Walter Kirjutas:   kuna tinahaavlid mõjuvad halvasti lindude tervisele! Smile

Ma ütleks, et lausa surmav.   Toungue
Vasta
#12

Jutt on haavlitest, mida nad (kogemata?) sisse söövad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

(22-01-2015, 16:56 PM)jurkman Kirjutas:  ... mis siis juhtus? puur paindus kõveraks lihtsalt... 
Mul jäi selline puur kinni ja keeras poolele puurile tagurpidi vindi peale.
Jurkmani puuri leidsin ma üles, aga minu oma on kadunud.
   
Vasta
#14

Tegelikult ei ole tina. Nii rattaraskused kui haavlid on valmistatud pliist e. vana nimetusega seatinast sest tolle erikaal on suurem - 11,3 ja seda leidub looduses rohkesti. Paraku on plii mürgine. Tina erikaal 7,3 jääb malmi 7,2 ja terase 7,8 vahele
Vasta
#15

Uutel velgedel on tehasest tasakaaludeks mingid hõbedased ribad. Nagu kummist. Ilma igasuguse märgistuseta. Küllap mingi masin lõikab kaalu järgi paraja jupi ja kleebib kuhu vaja.
Vasta
#16

Nüüdsel ajal on plii asendunud tsingist tasakaaludega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne