Teema on suletud

K: Kuidas käituda, kui oled autoostuga petta saanud?
#1

Küsimus seuke, ostsin mõnipääv tagasi pealinnast auto, ega fekaal midagi väga maksnudki, kuid asi põhimõttes. 





Saime pealinnas kokku, vaatasin auto üle, enamvähem sobis, igatahes tegime kaupa. Sõitsin 130km koju, järgmine hommik mõtlesin et ajan auto tõstukipeale ja parandan löriseva sumbutaja ning uurin kuskohast õli välja ajab. 



Sumbutaja, fekaal sellega, õli ajas välja õlifiltri vahelt, keerasin kinni ning avastasin et peale seda toimingut lõi surve radikasse, ilmselget arvasin kohe , et kas tihend või kaan ise ära, sest tagant ajab valget ka. 

Helistasin kohe omanikule, rääkisin loo ära. 

Ega ta sellest midagi ei arvanudgi, aga arvas et ma võiks seda 2 nädalat müüa, ning siis ostab tagasi kui keegi ei taha. 



Kuidas käituda? Ostumüügi lepingupeal olemas, koht, kellaeg ning kuupäev. Umbes 4 inimest teavad veel rääkida, mida see vend mulle autojuures rääkis ja mida mitte. 

Et kuidas pean talitama? Sõidan auto sinna majaette tagasi ja nõuan raha, või pean kusagile pöörduma ja mingite avalduste asjadega jaurama?
#2

(28-01-2015, 22:32 PM)Luik Kirjutas:  Küsimus seuke, ostsin mõnipääv tagasi pealinnast auto, ega fekaal midagi väga maksnudki, kuid asi põhimõttes. 
Saime pealinnas kokku, vaatasin auto üle, enamvähem sobis, igatahes tegime kaupa. Sõitsin 130km koju, järgmine hommik mõtlesin et ajan auto tõstukipeale ja parandan löriseva sumbutaja ning uurin kuskohast õli välja ajab. 
Sumbutaja, fekaal sellega, õli ajas välja õlifiltri vahelt, keerasin kinni ning avastasin et peale seda toimingut lõi surve radikasse, ilmselget arvasin kohe , et kas tihend või kaan ise ära, sest tagant ajab valget ka. 
Helistasin kohe omanikule, rääkisin loo ära. 
Ega ta sellest midagi ei arvanudgi, aga arvas et ma võiks seda 2 nädalat müüa, ning siis ostab tagasi kui keegi ei taha. 
Kuidas käituda? Ostumüügi lepingupeal olemas, koht, kellaeg ning kuupäev. Umbes 4 inimest teavad veel rääkida, mida see vend mulle autojuures rääkis ja mida mitte. 
Et kuidas pean talitama? Sõidan auto sinna majaette tagasi ja nõuan raha, või pean kusagile pöörduma ja mingite avalduste asjadega jaurama?

Eraisiku käest ostes pole kohta, kust kinni hakata. Parim on see, kui saad talle tagasi anda, milles ma küll sügavalt kahtlen.

Dad.
#3

Mitte midagi ei saa sa teha. (eraisik ju müüs, oleks juriidiline isik, siis on teine jutt)

Auto ostu momendil ju töötas. Õli lekkis juba ennem ja summuti lõgises ka juba ennem. (nende probleemidega sa ju leppisid, või mis?)

Kasutatud masin, arvatavasti nii mõne saja euro väärtuses olev masin - lootsid jube korralikku masinat, millega sadu tuhandeid kilomeetreid muretult kulgeda? (heausklike inimesi ikka leiab siit maailmast veel)

See jutt mida onkel sulle auto kõrval rääkis, ei ole väärt seaduse silmis mitte midagi. Ise ju ostsid.

PS: Ei oma müüjaga mingit sidet, lihtsalt oli vaja südamelt ära puistata.

Come to the dark side, we have cookies!
#4

Siin on see aga, vaidlustamise moment. Enamik edasimüüjaid pole ise ka autoalla vaadand, räägivad seda mida ostja tahab või mida eelmine omanik rääkis. Kui Kodanik Müüjaga omavahel kokkuleppele ei saa, siis see asi võib pärast päris pikaks ja kululaks esialgu minna.



#5

Tänan kiire vastuse eest. 

Igatahes, räägin siis ehk midagi omanikuga välja.

Paneme teema LUKKU!
#6

lukus

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne