Tilganäppija ja iroonia - mis need on?
#21

issver-sussver ja püha müristus. kas meite kena kiisu mõistab välismaa keeles suisa kirjutada?
oli see nüüd iroonia või sarkasmus?

vot nii, vale puha, see on tegelt kõikse suurem segu kiitusest ja kadedusest.
no tegelt kadedusele põle põhjust, koogelmoogeli tõlk paneb asja kenasti maakeelde ümmer:
Mis huvitav arutelu me oleme siin!
a mis see päris prostas maakeeles tähendab?
Vasta
#22

(30-01-2015, 21:46 PM)weix1 Kirjutas:  
(30-01-2015, 10:17 AM)kass Kirjutas:   Paraku selgus, et selle mõistmine on ebamärane tunnetuslik protsess, midagi Virtsu Tommi teema sarnast.

Kas selline teema on ka siin foorumis või ? Cool

No mida siin vastata - muidugi on sellest läänemaa vägilasest teemad olemas, lugege klassikuid! (või kasutage otsingut!)
Kui on soovi, teeme ka Virtsu Veiksist, Vanast Kalurist või ükskõik kellest.

Ksf! Dieselile vastuseks - lugege originaalis! Maakeelde pole seda võimalik normaalselt tõlkida. Ja õppige võõrkeeli, näiteks üks mu paljudest poola kirjasõpradest kirjutas, et räägib poola, inglise, saksa ja hispaania keelt. Vene keele kohta arvas, et pole proovinud, aga kui raske seegi olla võib, zajebiste!
Vasta
#23

Parim teema siin üle tüki aja, ilma igasuguse irooniata ja sarkasmita  Cool

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#24

Tilganäppija- aktiivne internetikasutaja, kes teab kõike, järelikult oskab ka kõiki ja kõike õpetada, suhtleb vaid käskivas ja vastuvaidlemist mittesallivas kõnepruugis (tehtagu, oldagu). Järelikult on ka vaid kaks arvamust: tema oma ja vale.
Üks hea näide sellisest oli üks aktiivne foorumi(te) kasutaja, kes ammusel ajal õhinal "aitas" ühte reisi korraldada: Esimestest mõtetest saadik võttis asja juhtimise üle, tegi ettekirjutisi, muutis reisu sihtkohta ja sõiduvahendeid, valis seltskonda.

Ainult üks väike viga oli asjal man... Vennikesel polnud niigi palju eelarvelisi vahendeid, et ühistranspordiga teise linna serva, näost näkku kohtumisele veereda, no ja see sõiduvahend oli ka muidugi veel puudu, aga see ju pisiasi.
A muidu oli siuke tore mees, kellesarnaseid siin tihti teiste projekte kohtab kritiseerimas ja õpetamas, raskel ajal abiks seegi.


Vasta
#25

Ma ei tea kas see teemasse läheb aga tavaliselt on asjad nii,et kes ei oska teha,see oskab õpetada.... Big Grin 

Vabandan väga,et läheb asjast kaugele aga mul on tulnud ka mõne tegelasega palju askeldada,arutada nii te nahk märg aga lõpp vajus ikka ära... Siis kui oleks pidanud pauk tulema,oli mees kadunud.....
Pool aastat hiljem sain kokku vanema sõbraga ja rääkisin oma loo ka talle. Temal oli kohe hea eestiaegne ütlemine selle härra kohta-----KÜNANÄRIJA  Big Grin  (seaküna,loomade sööginõu).  Minu loll mõte võiks sama asja kohta olla-tilganäppija.... Smile  ehk ajakohasem väljend siis..... Praegu just ikka rõhutatakse,et kõik peab olema uus ja huvitav ja sellised vananenud väljendid ajast ja arust jne..... olgem siis ajakohased... Big Grin
Vabandan ka ette ja taha.

T.
Vasta
#26

(31-01-2015, 13:55 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma ei tea kas see teemasse läheb aga tavaliselt on asjad nii,et kes ei oska teha,see oskab õpetada.... Big Grin 

...

Tsiteerin filmi "The Rocker" (2008), originaalis peaks järgnev mõte pärinema Woody Allen'ilt:

“Those who can't do, teach. And those who can't teach, teach gym.”

Maakeeli: "Need, kes ei oska teha, oskavad õpetada. Ja need, kes õpetada ei oska, on kehalise kasvatuse õpetajad."
Vasta
#27

(31-01-2015, 16:12 PM)donn Kirjutas:  Tsiteerin filmi "The Rocker" (2008), originaalis peaks järgnev mõte pärinema Woody Allen'ilt:

“Those who can't do, teach. And those who can't teach, teach gym.”

Maakeeli: "Need, kes ei oska teha, oskavad õpetada. Ja need, kes õpetada ei oska, on kehalise kasvatuse õpetajad."

"Kehaline kasvatus" peaks praegusajal olema keelatud. Ikka vabakasvatus.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#28

 Ma olen sellist versiooni kohanud:
Kes ise midagi ei oska, see hakkab teisi õpetama. Kes sellega ka hakkama ei saa, määratakse direktoriks.
Vasta
#29

(31-01-2015, 13:55 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vabandan väga,et läheb asjast kaugele aga mul on tulnud ka mõne tegelasega palju askeldada,arutada nii te nahk märg aga lõpp vajus ikka ära... Siis kui oleks pidanud pauk tulema,oli mees kadunud.....
Pool aastat hiljem sain kokku vanema sõbraga ja rääkisin oma loo ka talle. Temal oli kohe hea eestiaegne ütlemine selle härra kohta-----KÜNANÄRIJA  Big Grin  (seaküna,loomade sööginõu).  Minu loll mõte võiks sama asja kohta olla-tilganäppija.... Smile  ehk ajakohasem väljend siis..... Praegu just ikka rõhutatakse,et kõik peab olema uus ja huvitav ja sellised vananenud väljendid ajast ja arust jne..... olgem siis ajakohased... Big Grin
Vabandan ka ette ja taha.

T.



Ei tea kas selline väljend nagu "joppenpuhh" on kah samase valdkonda, et nagu peab ajaga kaasas käima või on see ka mingi vana aja sõna?
Huvitav oleks selle tähendust kah teada. On AM foorumis selline sõna läbi käinud, aga kindlasti õigekiri on sellel sõnal vale minupoolt. Mitte, et ma muidu kirjutada oskask.


Tilganäppija on minujaoks uus sõna, aga nagu kusagil keegi kirjutas, on tegu vanasõnaga(see vist on iroonia?).

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#30

(30-01-2015, 15:53 PM)motamees Kirjutas:  Küsimus: Kas Kass püüab hiiri? Vastus: Jah püüab hiiri.
Irooniline vastus oleks: Jaajahh püüab hiiri. Või: Püüab ta jahhhh hiiri.

Meie foorumi kontekstis peaks vastus olema hoopis: Ei püüa, köögis tegeleb tilkuva kraaniga.  Toungue
           

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#31

No tekkis seos kui lugesin seda: https://www.err.ee/1608140419/tuhistage-...el-culture 
Minu vanaema ütles ikka kui olime ulakust teinud: ei jõua ma teid kantseldada. Seni olen arvanud ekslikult, et ta rääkis kasvatamisest. Tuleb välja, et tahtis meid ära keelata. Kas siis oma elust või elust üldse.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#32

Mulle helistas ükspäev tilganäppija. Tahtis Makita akurällakat ära osta.
Veeretas juttu ja maigutas pikalt, uuris, kas ikka piisavalt vähe kasutatud ja kas garantii kehtib, lõpuks ütles, et poest on ikka  mõistlikum osta. Big Grin
Vasta
#33

(18-03-2021, 12:41 PM)pannkook Kirjutas:  Mulle helistas ükspäev tilganäppija. Tahtis Makita akurällakat ära osta.
Veeretas juttu ja maigutas pikalt, uuris, kas ikka piisavalt vähe kasutatud ja kas garantii kehtib, lõpuks ütles, et poest on ikka  mõistlikum osta. Big Grin
Minuarust seekord oli tegu asjataja-suhtlejaga. Big Grin
Vasta
#34

Mul endalgi samast stiilist pakkuja. Mul on nimelt ühed taastatud valuveljed teises foorumis müügis ja mingi hetk siis üks tegelane saatis mulle ps-i küsimusega, et kas on veel alles. Ütlesin siis, et on alles, selle peale tuli siis ka pakkumine, mis oli veidi üle poole minu poolt küsitavast hinnast, mis oleks olnud veidi üle taastamise maksumuse.

Eks selliseid tüüpe on näinud ka paljud automüüjad, kes panevad hinnaks 10K ette ning siis kargab kuskilt välja õnneotsija lausega: 4 tonniga võtan kohe ära.

Muidugi ma ei tea, kas neid saab just tilganäppijaks nimetada, need on vast ikka "suure linna ja kärbsepesa" tüübid.
Vasta
#35

Samasse väravasse. Müüsin kunagi mersut. Hinda küsisin sama mis KB keskmine sellise auto kohta.  Mingi tüüp mitu korda helistas ja kangutas. Lubas vaatama tulla ja puha. Ei midagi. 
Siis mingi paar nädalat hiljem oli jälle kõne samalt tüübilt ja oli nõus kõigega mis ma tahtsin ning siis tuli pirn. 

"Oota, mis värvi sul see auto oli?"

"Valge"

"Oi, ei, valget ei taha, punasele tuleks kohe järgi"

Siis paar nädalat hiljem varastati mul see mersu ära. Sain kätte. Müüsin lõpuks maha. Siis varastati see auto uuesti uuelt omanikult ära. Nalja kui palju.

Ise mõtlesin, et hea, et ma kohe esimesele ostjale ei müünud. Vaat kui palju nalja nüüd sai.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#36

Mulle teevad nalja need tüübid, kes mingist margifoorumist otsivad a la 25 aastat vanale mitu põlvkonda vanale autole roosteta ja sirget ning õiget värvi tiiba, ust või stanget.
Ma olen ikka seda meelt, et vanemale autole juppe otsides võiks peamine kriteerium olla ikka võimalikult vähene rooste, mingid väiksed mõlgid või erinev värv on suht savi. Hea kui üldse midagi saad.

Auto müügi koha pealt meenub ka ühe kunagise töökaaslase auto müük. Tal oli väga heas tehnilises korras E39 bemm, ilus musta värvi ja beeži nahkisuga, roostet ka ei olnud. Tuli siis mingi nokk vaatama ja no ikka viu-viu, näe, siin on mingi väike mõlk, juhiistme seljatoe serv on veidi kulunud jne. Minu mõistes täiesti normaalsed asjad. Noh, jäi loomulikult ostmata.
Tuli siis mingi somm tal autot vaatama, töökaaslane ise pööras tähelepanu neile asjadele, mispeale somm ütles, et kui ma tahan uut autot, lähen ju esindusse. Mõni minut juttu ja auto müüdud.
Vasta
#37

(18-03-2021, 15:42 PM)Aare R. Kirjutas:  ..................
Tuli siis mingi somm tal autot vaatama, töökaaslane ise pööras tähelepanu neile asjadele, mispeale somm ütles, et kui ma tahan uut autot, lähen ju esindusse. Mõni minut juttu ja auto müüdud.


Kui autosid vedasin siis oli meie platsi peal üks Audi 80 mis millegipärast seisma oli jäänud. Hind oli 26 000 EEKu. 
Rehvid olid tühjaks vajunud. Hein kasvas juba äärevahelt sisse. Kõik ostjad käisid seda autot vaatamas ja ilkumas. 
Meil hüüti seda autot asutajaliikmeks.
Ükspäev astus soliidselt riides hallipäine härrasmees platsile vaatas seda autot ja ladus kõik hinnalipikul küsitud eegud letti ilma tingimata. Ise ütles, et seda autot on ta ammu otsinud. 
Peale müüki tekkis platsil kahtlane vaikus ja tekkis küsimus, et mis kuradi saladust see auto peitis, et teda ammu otsiti.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#38

(18-03-2021, 17:05 PM)Daff Kirjutas:  
(18-03-2021, 15:42 PM)Aare R. Kirjutas:  ..................
Tuli siis mingi somm tal autot vaatama, töökaaslane ise pööras tähelepanu neile asjadele, mispeale somm ütles, et kui ma tahan uut autot, lähen ju esindusse. Mõni minut juttu ja auto müüdud.


Kui autosid vedasin siis oli meie platsi peal üks Audi 80 mis millegipärast seisma oli jäänud. Hind oli 26 000 EEKu. 
Rehvid olid tühjaks vajunud. Hein kasvas juba äärevahelt sisse. Kõik ostjad käisid seda autot vaatamas ja ilkumas. 
Meil hüüti seda autot asutajaliikmeks.
Ükspäev astus soliidselt riides hallipäine härrasmees platsile vaatas seda autot ja ladus kõik hinnalipikul küsitud eegud letti ilma tingimata. Ise ütles, et seda autot on ta ammu otsinud. 
Peale müüki tekkis platsil kahtlane vaikus ja tekkis küsimus, et mis kuradi saladust see auto peitis, et teda ammu otsiti.
Kindlasti oli RS2 Big Grin

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#39

(29-01-2015, 13:18 PM)Maamees Kirjutas:  Tilganäppijal on tema jutu järgi garaazis renoveerimisel näiteks Eleanor ja peab end ülimaks autoproffessoriks, reaalsuses sõidab ringi 20 aastat vana Escordiga ja tegelikuses on ka küünalde vahetus tema jaoks liigne peavalu ja kosmoseteadus.  

(30-01-2015, 10:17 AM)kass Kirjutas:  Eleanor aga seostub minu jaoks ainult Roosveldiga.

Hakkasin kogemata teemat otsast lugema ja minu imestuseks on oluline tehniline ebatäpsus tehnikafoorumile ebakohaselt jäänud märkamata.
Eleanor on siiski kunstiline karakter, filmist "Kadunud 60 sekundiga". Teda võiks võrrelda animategelasega multifilmist "Autod" näiteks Matuga.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#40

(18-03-2021, 14:09 PM)Aare R. Kirjutas:  ...Eks selliseid tüüpe on näinud ka paljud automüüjad, kes panevad hinnaks 10K ette ning siis kargab kuskilt välja õnneotsija lausega: 4 tonniga võtan kohe ära...
Täpselt sama olukord on ka kõrvalteemas metsapakkumistega. Tegu on kõva närvi ja visadust vajava müügitööga, mille puhul 99% müüjatest madala hinna pakkuja pikalt saadab. Samas kui isegi see 1% näkkab, siis on kogu asi jälle kuhjaga ära tasunud. Võib seletuseks tuua ka väga siinse teema kohase metafoori, magava kassi suhu hiir ei jookse.

Autode ostu-müügi maailmas oli/on tilganäppija see ostja, kes müüdava kasutatud auto põhjaalust ja maapinda sentimeetri haaval läbi käib, et lekkeid (tilku) leida, lisaks ka kõikvõimalikud kriipsud-kraapsud jms. kasutatud auto hädad. Eesmärk siis muidugi suur osa auto hinnast alla kaubelda põhjendusega, et mis see kõik remont kokku maksma läheb. Kui ostjat uskuda, siis vaat et müüja peab auto eest raha saamise asemel ise peale maksma hakkama, et kõik korda saada.

Samas eks see tilganäppimine ole ka omamoodi "müügitöö". Lõpuks pika järjekindluse peale satub õige müüja otsa, kes annabki niimoodi hinda alla. Nt. keegi auto (tehnilise poole) kauge inimene.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne