Tilganäppija ja iroonia - mis need on?
#41

Kogu selle hädaldamise juures tuletaks meelde, et müüjaks olete ikka Teie. Teie määrate hinna ja kui ei sobi, saatke see nn. tilganäppija nahh. Aga ei. Üks tahab oma kinnistu hinda või metsa raieväärtust teada ja laseb pakkumisi teha, teisel üldse näpud põhjas ja tahaks oma autoromu müüa, aga vaat ostja va tõbras tahab odavalt Smile
Vasta
#42

(19-03-2021, 17:37 PM)vant Kirjutas:  Kogu selle hädaldamise juures tuletaks meelde, et müüjaks olete ikka Teie. Teie määrate hinna ja kui ei sobi, saatke see nn. tilganäppija nahh. ...
nojah, siis ütleks, et need nahh saatjad jäävad väga kauaks müüma. Kui tegu on pruugitud kaubaga, siis on kauplemine loomulik asja osa, võiks öelda et lausa kohustuslik. Kui tahad ilma kauplemata osta, siis mine poodi. Seal saab ka kaubelda, mine ikka juhataja või kliendihalduri juure ja saad letihinnast alla.
Vene ajal mulle hirmsasti meeldis Venemaal turul käia põllukraami müümas, kui ikka oskasid ära seletada, miks su kartul on kallim kui naaberleti oma ja vahel ka alla lasta siis said enne odava hinnasildiga jäigalt seisjatest enne kaubast lahti ja kodu poole minema. Praegusel ajal laatadel käies ei osta põhimõtteliselt nende müüjate käest, kes hinda alla ei lase või muidu ei kauple ... see pole laat.
Vasta
#43

Sõber müüb autot praegu, pani kuulutuse auto24-ja üles, esimene helistaja võttis kohe 1/5 hinnast maha ja lubas vaatama tulla, paar tundi peale kuulutuse lisamist siis.. Teine võttis maha 2/5 kuulutuse hinnast ja lubas ära viia.. Kolmas pakkus remondirõõmu vahetuseks. Hind ca 5000.

Isiklikult vihkan nähtust nimega broneerijad mehed.. Broneeritakse kraam käppelt ära ja siis mõni aeg hiljem loobutakse ostust. Korduvalt olen suhteliselt värske kuulutuse peale helistades või kirjutades saanud vastuse, et broneeritud, ja kui ma siis selle asja poest ära olen toonud, siis nädalake hiljem tuleb kõne, et "kuule see loobus ostust, sul ikka huvi on?" siis natuke ajab vihale küll. Isiklikult veel väga müünud pole, aga mingil hulgal masina osasid mingil hetkel müüki paiskan ikkagi, ja siis kes hädasti broneerida tahab, peab broneeringu eest tasuma ka  Big Grin

Minujaoks need broneerin aga ei osta vennad on ja jäävad tilganäppijateks. Majandus õitseb, aga tegelikult raiskavad teiste aega ja raha.
Vasta
#44

Broneerijad mehed.... toredad mehed. Wink

Kuidas kutsuda aga selliseid mehi, kes paluvad sul otsida oma varudest mõnda varuosa. Otsid, tõstad tonni rauda edasi- tagasi ja kulutad tunde , ning siis peale leidmist helistad.  Teatad rõõmsalt, et leidsin!   Vastust ei ole vaja oodata. "Ah ma juba sain." Big Grin 

Kuna sellist käitumist tuleb tihti ette. Lahendasin asja järgmiselt- ei otsi, ei tegele asjaga samal päeval. Vaid mõne päeva pärast helistan ja küsin, et kas veel on vaja. Ja alles peale seda hakkan otsima. Ehk siis on ju kiirem ja närvilisem aeg möödas ja...
Mingid erilised vennad on ka siia sattunud. Otsid neile asju ja siis nad teatavad kibekiirelt- "Meil on kiire." Big Grin  Ma muidugi aeglustan oma tegevusi veelgi ja teatan, et: "Tulge siia siis, kui aega leiate!"

Mis krdi. tilga näppimisest me siin räägime.. Big Grin
Vasta
#45

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=62791

Ma olen oma seisukoha ammu kirja pannud, nii siin kui ka muudes teemades episoodiliselt, lisada pole midagi.
Konkreetsetele küsimustele muidugi vastan.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

(19-03-2021, 20:55 PM)MellMellMell Kirjutas:  ...
Isiklikult vihkan nähtust nimega broneerijad mehed. ...
Minujaoks need broneerin aga ei osta vennad on ja jäävad tilganäppijateks. ...
eks seepärast ma ise ei tahagi broneerida - krt, ma ei tea millal mul on aega sõita Eesti teise otsa elik 300x2 km. Seepärast  ostan poest palju kallimalt aga aeg ja sõidukulu enamasti teevad tasa.
Vasta
#47

Ma viimati 400€ autot müüsin, tahtis nii mõnigi, et tule linna näitama autot. Vastasin, et kui 20 euri bensuraha arvele kannate, võin ju tulla. Ei tulnud ühtegi ülekannet. Ja ega need ise 35 km kaugusele linnast vaatama ka ei tulnud. Lõpuks tuldi kusagilt kaugemalt järgi..
200 ja 300 pakkumisi oli ka päris palju, ehk siis pool hinnast alla kohe Big Grin
Vasta
#48

Elu ongi lill. Asjade müümisest loobusin sisuliselt sajandivahetusel. Eelpoolkirjeldatud põhjustel. Aga eriti noobel on see, et mingid sodoomid suudavad ka asjade ostmisest teha võimatu missiooni.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#49

tundub, et auto müümine on tegelikult imelihtne.
pesed puhtaks. teed mõne ilusa pildi. paned kuulutuse üles koos
ilmselgelt ülepingutatud hinnaga. esimesele poole hinnaga tahtjale
annad kohe ära ja mure murtud.
Vasta
#50

diesel, sedasi ongi.

Hiljuti müüsin uunikumi. Ilusad pildid üles, arusaadav jutt juurde, et mis ja kus on katki ja edasi. Keskmine hinnanägemus, mõistliku tingimisvaruga. Huvilisi isegi oli. Siit ja kaugemalt. Kõige madalam pakkumine tuli 1/3 hinnast, kell üks öösel, vastu pühapäeva : ) kõige kõrgem 2/3. Õnneks vorsti veel kapis oli, ei allunud terrorile. Kuulutuse aeg sai läbi. Paari nädala pärast otsustasin uuesti proovida ja riputasin siis juba kaugemale, üks välismaine tasuta koht. Muideks, a24 on jälle kuulutuste hindu tõstnud, ajuvabad numbrid ausaltöeldes, aga see selleks. Kaugemale hinnanägemusele keevitasin veel 25% otsa igaks petteks, ikkagi välismaa. Teisel päeval helistab huviline, Eestist. Tema ainult välismaiseid asju vaatabki, no tore. Tingis ta mis tingis, kätte sain praktiliselt sama raha, mis algselt mõtteis oli. Kõik olid õnnelikud.
Vasta
#51

Siin räägitakse palju ostjatest, kuid ma olen viimasel ajal sattunud palju samasuguste müüjate peale. Just facebookis (kus mujal ikka tänasel päeval enamus eraisikute vahelist kola liigub).

Selline tunne, nagu tahaksid talt ise jõuga mingeid varuosi või muid asju käest ära võtta, kuigi ta ise on kuulutuse ülesse pannud.

Palju maksab?
Kus asub?
Mis seisukord on?
Kas saaks telefoninumbri?
Millal saaks vaatama tulla?

Vastuseks saad ainult seebimulle ja häma ning lõpuks lööd käega. Julgeks öelda, et 10'st juhust 7 on selliseid mis sumbuvad kuhugi "siil udus" ära.

Viimati oli teemaks auto esistange, mille ümber jahusime üle nädala. Ei saanud selle aja jooksul ei hinda, täpset asukohta ega ka telefoninumbrit.
Vasta
#52

Pullivendi igasuguseid. Krooni alguses müüsin ühte M-2140 tüüpi mosset. Huvilisi oli. Kas ka tõsiseid ostjaid ei tea. Järsku mingi tüüp astus õue peale andis mulle 1500 EEKu peopeale käsirahaks ja lubas järgi tulla nädala jooksul. 
Norm. Asi müüdud!!!
Auto seisis ühe koha peal poolteist aastat. Tüüp kadunud. Lõpuks vahetasin mosse mobiiltelefoni vastu. 
Siis pae kaks aastat hiljem ilmus tüüp välja ja uuris kus mosu on. 
Selgitasin talle veits olukorda ja küsisin veel mõned sotid kompensatsiooniks tema poolt orgunnitud segaduse eest. 
Kutt rehmas käega, et ah egas mul seda mosset vaja ka pole ja kadus.
Tundus, et oli rakennusmies.  Vürtsitas oma juttu soomekeelsete terminitaga.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#53

Üks masin sai müüki pandud.Keegi helistas,küsis konto nr.,maksis kohe ära aga järgi ei tulnud mitu aastat.
Sai pandud uuesti kuulutus tekstiga a la "kui ühe kuu jooksul pole järgi tuldud,läheb uuesti müüki"
Läkski uuesti müüki,ülimadala hinnaga et kohe ära viidaks.Müüdud,õuepealt kah läinud.
Vasta
#54

Broneerijad. Paljuski rondiärikad või siis paremate autode puhul "'ärimehed". Selle "bronni" ajal otsitakse lihtsalt kiiresti kasumlikum järgmine omanik ja kehvemal juhul läheb enne uuemale omanikule edasiliikumist katt või midagi muud kaduma protsessis. Auto puhul on üsna palju, alates rehvidest, velgedest, sisu vahetamisest, kondist jne., mida saab selles protsessis lisakasuks pöörata.

Edit.
Uus omanik saab selle kõik "boonusena"
Vasta
#55

Müüjana saate selle bronni ju ise määrata. Ütlete, et päeva hoian ja kõik. Kui järele ei tule, saab järgmine omale. Eeldusel muidugi, et Teie kaup on hea ja kõik seda tahavad.
Vasta
#56

Alatihti jääb mulje, et mingid pehmeltöeldes kuumasaand tegelased piinlevad suhtlemisvaeguse käes ja siis ongi lõustakaustik täis salahinnaga pakkumisi ning juttu, et paku hind jne.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#57

(20-03-2021, 13:56 PM)ert Kirjutas:  Siin räägitakse palju ostjatest, kuid ma olen viimasel ajal sattunud palju samasuguste müüjate peale. Just facebookis (kus mujal ikka tänasel päeval enamus eraisikute vahelist kola liigub).

Selline tunne, nagu tahaksid talt ise jõuga mingeid varuosi või muid asju käest ära võtta, kuigi ta ise on kuulutuse ülesse pannud.

Palju maksab?
Kus asub?
Mis seisukord on?
Kas saaks telefoninumbri?
Millal saaks vaatama tulla?

Vastuseks saad ainult seebimulle ja häma ning lõpuks lööd käega. Julgeks öelda, et 10'st juhust 7 on selliseid mis sumbuvad kuhugi "siil udus" ära.

Viimati oli teemaks auto esistange, mille ümber jahusime üle nädala. Ei saanud selle aja jooksul ei hinda, täpset asukohta ega ka telefoninumbrit.
Selline tunne jah, et inimesed otsivad kirjasõpru, mitte ei taha asju müüa. Ja ise selle peale kuidagi ei tule, et teha protsess enda ja teise inimese jaoks lihtsamaks. "Paku hind" on termin, mis alati ärritab, isegi kui vaja võiks olla asja, jätan põhimõtteliselt ostmata.
Pean lugu inimestest, kes teavad mida ostavad/müüvad, panevad juurde adekvaatsed andmed, suudavad suhelda telefoni teel ja tähtaegadest kinni pidada.
Vasta
#58

Olen öelnud kõigile 0,5 või 0,25%  hinnast pakkujatele, et tule järgi.  Siiani pole ühtegi näinud.  Rekord müük on ühe opeliga, mingi 10-15 tükki olid 100%  kindlad ostjad ja hakkasid kohe järgi  sõitma.  3 olid kes tulid, vaatasid, sobis ja läksid automaadist raha võtma,  ei tea kus see aparaat neil on a siiani pole keegi tagasi jõudnud. Lõpuks läks nagu ikka, tuleb tüüp, võtab taskust raha isegi ei tingi ja läinud ta ongi. 

Auto müük on lihtne a vot proovi sa osta.  Kui lõpuks keegi tel. vastab ja suudad isegi vaatamise kokku leppida ja jumal hoia selle eest, et soovid veel ära ka osta.  Võtad taskust raha välja ja siis hakkab pihta, vaja järgmine nädal veel ämmale külmik ära viia jne. tule 2 nädala pärast.  Korra olen nii tallinnast tartus käinud, siis tahaks kl kohapeal selle müüja maha lüüa.
Vasta
#59

(21-03-2021, 13:48 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Alatihti jääb mulje, et mingid pehmeltöeldes kuumasaand tegelased piinlevad suhtlemisvaeguse käes ja siis ongi lõustakaustik täis salahinnaga pakkumisi ning juttu, et paku hind jne.
Siis tasub pakkuda 1 €. Enamasti erutuvad hirmsasti.
Vasta
#60

(21-03-2021, 12:08 PM)vant Kirjutas:  Müüjana saate selle bronni ju ise määrata. Ütlete, et päeva hoian ja kõik. Kui järele ei tule, saab järgmine omale.

Ning et bronn juhtuks, toimub broneerijalt käsiraha laekumine.
Tuleb hiljem tähtaja kukkudes järgi, saab makstu võrra odavamalt.
Kui ei tule järgi, jääb käsiraha müüjale "kompensatsiooniks" võimalike teistele pakkumistele äraütlemiste eest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne