Võib kustutada.
#21

Lahe! Eks teeb ikka kadedaks, kui kellegil nuppu ja kätt on Smile

PS. Kes kuigipalju metallitööga kokku puutunud on ja otsingut kasutada oskab, siis tegelikult on ju töötunde sisse arvestades hinne üsna täpselt teada, sest kasutatud vahendid ja võimalused on ära näidatud. 
Vasta
#22

Kas küttekulu oled juba ka mõõtnud ja oskad võrrelda ratastega? Jah ma saan aru, et need on läbimiseks mitte pikemaks kulgemiseks aga huvitab ikkagi palju siis lisab.
Vasta
#23

(12-02-2015, 01:13 AM)donn Kirjutas:   täheldasin ka seda, et poldid keerasid ise ennast lahti vaatamata vedruseibidele, mida rataste koostamisel kasutatud oli.

Ma olen kasutanud vibratsioonirikastes kohtades selliseid lukustusseibe, mis koosnevad kahest seibist- kokkupuutuvatel külgedel suured hambad ja väliskülgedel peened hambad. Koos nylock-mutriga pole veel ükski lahti tulnud. Nylockid ilma seibideta seevastu küll, samades kohtades.
DIN-i ei oska öelda, kuid eks poldipoed teavad, millest jutt.
Vasta
#24

Nordlock-seibid.
Vasta
#25

(24-03-2015, 08:00 AM)Janka Kirjutas:  Nordlock-seibid.
Seoke siis...
       
Siis on olemas veel niisugused mutikad, hiljuti puutusin kokku:
   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

(09-04-2015, 22:55 PM)donn Kirjutas:   Võll tuleks teha selliselt, et selle otsas oleva määrdenipli kaudu on võimalik määre kahe laagri vahele pritsida nind sealt ka vesi, pori jms välja pressida elimineerides vajaduse mingeid liiga keerulisi laagrite tihendamise variante kasutada. Aga see teooria vajab veel praktiseerimist.

Ära praktiseeri. Surnult sündinud unistus, ma olen praktiseerinud ja lõppes selliselt, et 400 töötunni järel hakkasid rattad alt ära kaduma.
Tõsi, mitte mingil atikal, mida aastas mõned korrad roomikutega koormad, vaid tehasest tulnud tuttuuel Terril.
Peale õigete simmerite rummudele paigaldamist kadus ka pori- ja vee probleem. 
Vaata, sel lögal on selline hämmastav omadus, et laagrisse roomab, aga väljub sealt ainult peale koostu avamist ja sellele järgnenud korralikku pesu. Mingi tavotiga limamine pori laagrist ei väljuta.
Tegelikult tegime asja veelgi tugevamaks. Kuullaagrite asemel võtsime kasutusele koonusrullid.
Vasta
#27

Simmeritel on tööpinnal kaldus kriipsud. Nende suunast( nurgast) sõltub kuhupoole vedelik liigub. Parandage kui eksin.
Vasta
#28

Eksid ja ei eksi kah. Enamikel simmeritel lihtsalt ei ole neid kriipse peal. Kui kriipsud on olemas, suunavad nad tõesti.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#29

(03-08-2015, 09:22 AM)donn Kirjutas:  [Pilt: 20150801_103736.jpg]

Ausalt öeldes kohe ei viinud kokku aga hiljem pilte vaadates hammustasin läbi et maru tuttav roomikmasin sõitis paraadil minu taga.. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#30

Kas sa lood roomikutest enda brändi?
Vasta
#31

Tore, et keegi midagi eestis ise valmistab.

Omapoolse märkusena sooviks stressata ohutust. Treipingi taga üldiselt oleks vajalik töötada ilma varukate ja kinnasteta, samuti puurpingis detailid alati võimalusel kinnitada ja keevitusel tagada ventilatsioon; abrasiivkettaga lõikamisel mingi kate seadmele või saemehe kiiver sirmiga.
Vasta
#32

(03-01-2016, 14:25 PM)Kristiano Kirjutas:  Omapoolse märkusena sooviks stressata ohutust. Treipingi taga üldiselt oleks vajalik töötada ilma varukate ja kinnasteta, samuti puurpingis detailid alati võimalusel kinnitada ja keevitusel tagada ventilatsioon; abrasiivkettaga lõikamisel mingi kate seadmele või saemehe kiiver sirmiga.

Omapoolse märkusena soovitan mitte hädaldada  Wink Tee ise ja näita teistele Rolleyes
Vasta
#33

Kaldun pigem Kristianot toetama kui Matukot, kümme sõrme on alati parem kui kaheksa või üheksa Smile
Tunnen isiklikult kahte inimest, kes narmendava kinda tõttu sõrme kaotanud.
Aga see pole see teema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#34

Alternatiiv kaitsevahenditele on muidugi mõistus, selle puudumisel või vähese olemasolu korral tuleb kohe kindlasti kaitsevahendeid kasutada... ka voodis.

Aga teemasse ka, ega ksf Donn vist ise hetkel siinmail roomikutega ringi ei liigu?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#35

Mister donn on teatavasti rohelisel mandril ning sealt üldjuhul alla aasta teenistust keegi vabatahtlikult lahkuda pole tahtnud.
Aga nähes kui kenasti tal see kõik algas ja kui tahtmist ning töökohti leiab, võib olla isegi nii palju lootust, et saab veel teisekski aastaks end sinna unustada. Siis peaks olema viisaga asi ühelpool.
Aga kui  edaspidi veel kohapealt kodakondsusega naise leiab ja tahtmist jätkub, siis teab ainult aeg, kunas kõigest villand saab ja sünnimaale tagasitee leiab Toungue.
Nii on lood nende töö ja puhkuse viisadega Austraalias. 
Vasta
#36

(03-01-2016, 21:58 PM)Marko Kirjutas:  Kaldun pigem Kristianot toetama kui Matukot, kümme sõrme on alati parem kui kaheksa või üheksa Smile
Tunnen isiklikult kahte inimest, kes narmendava kinda tõttu sõrme kaotanud.
Aga see pole see teema.
Nii minu isa kui isaisa on mõlemad ühest käest sõrmelüli võrra lühemad. Ja siis mul on üks tore tädi, kellel puuduvad nimetissõrme ja kolmanda sõrme ots. Ja siis meil on üks sakslasest peretuttav, kellel ühel käel üldse sõrmi pole. Olen ohtudega kursis, härrased!

Ja siis ma tean veel üht Etsi..

(03-01-2016, 22:51 PM)mlsluik Kirjutas:  Alternatiiv kaitsevahenditele on muidugi mõistus, selle puudumisel või vähese olemasolu korral tuleb kohe kindlasti kaitsevahendeid kasutada... ka voodis.

Aga teemasse ka, ega ksf Donn vist ise hetkel siinmail roomikutega ringi ei liigu?
Et olla asjas ikka kindel, peab villu elastiksidemesse mähkima, selle kinni teipima, preservatiivi otsa tõmbama ja kodus istuma.

Loodan olla tagasi mõne aja pärast ja ATV-le esimesel võimalusel tule mootorisse saada. Tuled külla?

(04-01-2016, 01:13 AM)Janka Kirjutas:  Mister donn on teatavasti rohelisel mandril ning sealt üldjuhul alla aasta teenistust keegi vabatahtlikult lahkuda pole tahtnud.
...
Siin on töö hooajaline ja vahepealsel ajal pole muud peale reisimise midagi eriti teha kui just linnas kindlal palgal ei tööta.
Vasta
#37

Sai lõpuks see pikalt seisnud metallihunnik nurgast välja roogitud, mis sest, et puuduva lume näol põhjust nagu polegi.

Päev algas vägevalt, kui 25 mm ümarlatt ennast treipingis kõverikuks keeras. Ju siis oli liiga pikalt tagant väljas. See ümarlatt ma mõtlen. Aga uued võllid sain tehtud ja veel samast materjalist. Alles jäi ainult üks pisike jupp.

Määre läheb, nagu planeeritud, võlli otsast määrdeniplist kahe laagri keskele. Selleks oli tarvis rataste laagrid maha võtta, katted eemaldada ja distantspuksile ka ava sisse puurida.
[Pilt: 20160210_162114.jpg]

Pritsmetõrjeks (vee- ja porikindlust ei hakanud seekord siis taga ajama) puurisin 20-sele poldile mõeldud seibid seest 25 mm peale ning nüüd katavad need välimised laagrikatted ära ning liibuvad osaliselt välimise laagrisaale vastu. Kui nüüd sinna vahele veel määre ka lüüa, siis peaks tihe saama küll. Pritsmete jaoks siis.
[Pilt: 20160212_110929.jpg]

Peavõlli laagripesale lisasin põlvega nipli, et oleks hea ja mugav pritsungit teha.
[Pilt: 20160212_110709.jpg]

Esimesed roomikud on valmis, aga pean neid vist veidi lõikama - ei viitsi pikemat linti hakata tegema, uued rattad on läbimõõdult suuremad ning lint jääb lühikeseks.
[Pilt: 20160212_110658.jpg]

Uued tähikud on ka grammi võrra suuremad, kui eelmised. Samas kätte ma neid veel pole saanud. Eks näis.
Vasta
#38

Kuda need rehvid on? Näevad välja suht tavalise käruratta moodi, ma olen kohanud neil rehvi, millest paistis valgus läbi, paar niidijuppi oli ka sees ja ilusti vaadeldavad Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

Selle nipli lööb oks või jää sealt minema,lööd tavotti täis ja kork ette või süvistad nipli.
Vasta
#40

(12-02-2016, 22:26 PM)Marko Kirjutas:  ... Näevad välja suht tavalise käruratta moodi ...
Kui näeksid välja autoratta moodi, siis oleks neid raske sinna raami vahele ära mahutada ju.  Toungue

(13-02-2016, 10:49 AM)ahtos Kirjutas:  Selle nipli lööb oks või jää sealt minema,lööd tavotti täis ja kork ette või süvistad nipli.

Täna sain sellise asjaga hakkama.
[Pilt: 20160213_131144.jpg]

[Pilt: 20160213_131234.jpg]

Kui oleksid roomikud all olnud, siis oleksin välja saamisega ilmselt kauem pusinud. Koormarihmaga sikutasin välja, sest just siis kui tarvis, polnud vintsi küljes ja ilmselt poleks ka sellest sukeldunud elukast kasu olnud. Kätte poleks seda veest saanud, et taha otsa ümber paigutada. Ja tagumist kinnitust ka pole veel jõudnud teha.
[Pilt: 20160213_135008.jpg]

See jää äär oli seal päris kõva, sai vabalt peal kõndida. Ja ATV ei tahtnud sellepärast tagurpidi üles tulla, kuna haakis esiratastega ennast selle ääre alla. Ja ega 14 aastat vanadel rehvidel just ülemäära palju mustrit ka enam peal ei ole.  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne