Iž-56 tagaamordid.
#1

Tere, kõigile vanatehnikaga tegelejatele. Siinkohal minu esimene postitus auto-moto foorumis. Pole lihtsalt kätte võtnud ja suhelnud. Ei ole mototehnika putitajate seltskonnas mingi "guru", vaid juhuste tahtel süveneva huviga vanamotika-taastaja. Seni olen oma tegemistega enamvähem ladusalt hakkama saanud ja minu esimene töö IŽ49-k peaks saabuval suvel liikuma hakkama. Ootan kroomimiselt tagasi korvi  juurde kuuluvaid detaile, samuti vajavad veel paar tõmmitsat tsinkimist ja siis korvile külge ning jääb korv omakorda rattale kinnitada. 2014 suvel liikusin 49-ga pisut soolona ringi (Mototoober Saaremaal, Konse vanatehnika päevad Pärnus ja Haapsalu nostalgiapäevad septembris 2014).
Tegelikult on aga hoopis üks teine ehk pisut kiireloomulisem mure, nõuandesoov. Sügisel sattus käe alla 1957. a. Iž -56 soolo, mille olen tänaseks lahti võtnud. Kõige muuga probleeme pole olnud kuid pean tunnistama, et selle isendi tagaamorte ma ei oska lahti võtta.Kas on mingi nipp, kuidas asjale läheneda. Piilusin amordi kroomitud hülsside vahelt ülemise hülsi ääre alla ja tundub, et oleks nagu mingi vedruseibi sarnane rõngas takistamas ülemise hülsi allaliikumist. Või...?  Või tuleks amort kuidagi kokku suruda ja siis mingil moel keerama hakata? Kas keegi oskab jagada NÕU nimet. probleemi lahtiharutamiseks. Kiire sellepärast, et peagi läheks taastamist ja kroomimist ootavad detailid meistrite kätte töösse.
Parimat kõigile!
Edgar
Vasta
#2

Kui saad IZ-ide valmistajate originaalkeelest natukenegi aru, siis Siin lehekülgedel 200 kuni 203 on asja seletatud. Olen näinud ka mingis eestikeelses raamatus sama juttu. Tõenäoliselt oli tegu mõnega A.Palu tsiklibestselleritest.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#3

Kui 56 tagaamort on samasugune, kui uuematel, siis tuleb amordi ülemise kinnituse ja varre splint (naela moodi) eemaldada, suruda ülemine amordikate alla, hoida lethvõtmega seda mutrit kinni ja ülemine osa ära keerata.
http://www.upload.ee/image/4504043/izamort.jpg
Vasta
#4

Tere ja tänud vastanutele!
Sain tänu Teie nõuannetele tagaamordid suurema vaevata lahti. Edaspidi tuleb ka kasuks link Iž mootorrataste remondimanuaali kohta.
Putitamistes edu kõigile!
Edgar
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne