Dnepr MT10-36, 1981
#21

Tänud. Pekar'id on ikka küljes, sai need viimati talutavalt sünkrooni, kuid endiselt vanaviisi, et järsult gaasi andes poos kinni. Proovin hooaja lähenedes, kuidas selle ava puurimise järel asi toimib ja annan tulemustest teada.
Vasta
#22

3 aastat on möödas, enamus ajast Dnepr seisnud. Märkusena, hetkeseisuga on 8 aasta jooksul minu käes Dnepr hodomeetri järgi läbinud kõigest 261km. K68 Pekar'ite puurimise asemel sai need vahetatud K-65te vastu. Kuna kinnituvad need samamoodi, siis lihtne ümber tõstmise vaev. Seni toimib nendega mootor proovitust kõige paremini. Meenub, et vahepeal on vahetatud kõik rattalaagrid ning rattad rihitud – mitmed kodarad pidi asendama. Lisaks on ette ja taha uued Mitase rehvid saanud. Nüüd üle kahe aasta sai ratas välja aetud ning käivitatud, lootuses see hooaeg mõni sõit ka teha. Katsun rattale ülevaatuse lähiajal teostada ning hooajaks garaaži "löögivalmis" jätta.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Pilt (pildid)
   
Vasta
#23

Jätkuna. Ülevaatus saigi hommikul läbitud, ainus märkus üks mõrane summuti. Eks passiivselt on käinud uute summutite otsimine, kuid korralikke polegi nii palju leida. Kuna ilm oli sombune, siis valisin lähima, ca 200m kaugusel oleva ülevaatuspunkti ning mingit erilist sõitu ei teinud. Garaaži tagasi jõudes ilmnes, et kummist klapikaane tihendi vahelt tilgub õli. Oma mälu järgi olin neid juba vahetanud, aga ju siis mitte. Õnneks olid varudes olemas silikoonist tänapäevased tihendid.

[Pilt: IMG-7412.jpg][Pilt: IMG-7414.jpg]
Vasta
#24

Kas vanadest rehvidest oli mõni niipalju kobe, et kõlbaks mõnele seisvale masinale alla panna?
Vasta
#25

Paraku on need garaaži koristamisel ühes teiste vanarehvidega utiili läinud, rehvivahetus toimus praeguseks juba tükk aega tagasi.
Vasta
#26

Kuna ratas on varasemalt mitu aastat seisnud, siis taastärkanud huvi tõttu on see sel hooajal parasjagu sõitu saanud. Ühel sõidul purunes esiratta õhukumm, õnneks korvi peal oli kasutusvalmis tagavararatas ning tee peale ei jäänud. Kaduma on läinud gaasikäepideme küljest trossi/keti katik. 
Viimati sai ette võetud esiamordid, millalgi neis õli vahetades väljus sealt mingi ebamäärane gemüse. Uued puksid jms olid saadaval, kuigi peab mainima, et ülemiste pukside mõõdud polnud päris õiged ja seetõttu võttis kogu üritus veidi kauem kui arvatud. Puksid vahetatud, kogu värk läbi puhastatud, 135ml õli sisse ja sellega korras praeguseks. 
Mootoris loksub Aeroshell 100 (SAE50), mis paistab mootorile sobivat. Käigukastis ja ülekandes Teboili 85W90. Hetkeks tundub, et preventatiivse hoolduse mõttes on kõik sõlmed üle käidud, mis vaja, seega mingeid suuremaid plaanilisi töid ei paista hetkel. Uueks hooajaks võiks 2 uut rehvi soetada, kuna velgi on vahepeal juurde tekkinud ning mingi väikese kerge tungraua külgkorvi panipaika, et enam teist korda rauast toru ja telliskividega tsiklit üles ei peaks tõstma kui ratast tarvis tee peal vahetada. 


[Pilt: Rv50DN.md.jpg]

[Pilt: Rv5ExI.md.jpg]


[Pilt: Rv58W7.jpg]
Vasta
#27

Tänaselt Nõo laadalt leidsin juhuslikult ka kadumaläinud gaasitrosside katiku. Täna läks kodule üsna lähedal ka siduritross puruks, aga kuna uustoodangut kasutades ei tule see üllatusena, siis oli tagavara tross korvis (mis muidugi on uustoodang, ca 2cm pikem kui peaks).


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#28

Kui see on 10-36 mudel, siis seal ju käigukastis selline poolautomaat sidurimehhanis/hoob, et saab ilma trossita sõita. Isegi paigalt peaks ära saama selle jalgsiduriga
Vasta
#29

(11-09-2021, 20:46 PM)Raudpats Kirjutas:  Kui see on 10-36 mudel, siis seal ju käigukastis selline poolautomaat sidurimehhanis/hoob, et saab ilma trossita sõita. Isegi paigalt peaks ära saama selle jalgsiduriga
Nii ongi,tross katki siis varbaga lahutad.Kasti võllis on varras ja see ühenduses hoovaga ja kui pedaali näpid liigub ka hoova.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne