LÜPSIPINK
#1

tere,mure selline,et eelmisel aastal sai abis oldud põllumajandusmuuseumis MASINAPÄEVA tegemistes ja tekkis sealse personaliga mõte korraldada NÄITUS kodu-talumajapidamistes kasutusel olnud lüpsipinkidest,kuna ma ise olen mõned isendid endale üles korjand,siis äkist on kaasfoorumlastel silma jäänud kusagil mõned huvitavamad ja need siis näituse tarvis annetada,kas siis Tartusse toimetada või minu kätte,oleks hea kui oleks kaasas kiri kust pink pärit ja mis oli maaso nimi keda lüpsti,näituse avaks suve hakul,lugupidamisega peeter tel 5519196
Vasta
#2

Mina teite suurepärast ettevõtmist pingiga toetada ei saa,aga tuli meelde ühe vanaonkli jutt.Et kuskil eesti maal oli lüpsinaisel nö.pulk lihtsalt kinnitatud mingi valemiga niiet,kui ta istumis liigutuse tegi,kükitas.Siis see jäi tal kohe tagaotsa ja maa vahele ja oligi pink kohe omastkäest võtta.Justkui tigu kel maja koguseag kaasas. Wink  
Vasta
#3

(19-02-2015, 00:54 AM)Veskioja Kirjutas:  Mina teite suurepärast ettevõtmist pingiga toetada ei saa,aga tuli meelde ühe vanaonkli jutt.Et kuskil eesti maal oli lüpsinaisel nö.pulk lihtsalt kinnitatud mingi valemiga niiet,kui ta istumis liigutuse tegi,kükitas.Siis see jäi tal kohe tagaotsa ja maa vahele ja oligi pink kohe omastkäest võtta.Justkui tigu kel maja koguseag kaasas. Wink  

Omal ajal Reklaamiklubis Kärna-Ärni demonstreeris sellis lahendust.
Vasta
#4

Ja hind oli 4.12 :
Universaalnahaalne.
Vasta
#5

(19-02-2015, 21:13 PM)linnuke Kirjutas:  Ja hind oli 4.12 :
Universaalnahaalne.

 See pulk oli rihmaga kere küljes ja tuli koos DDRis toodetud lüpsiaparaadiga ,, Impulsa´`. Reklaamil olen näinud, reaalselt mitte.
Vasta
#6

see persepulk on tänapäevalgi täiesti poest ostetav asi.
mis aga lüpsipinki puutub, siis on mul siin igapäevases kasutuses pliita ees, täiesti autentne lüpsipink.
nimele kohast ametit pidas viimati küll juba ligemale nelikümmend aastat tagasi.
no ei hakka ju tarvilikku asjandust teise maailma otsa väljanäitusele saatma.
Vasta
#7

No krt. Nimesilt külge ,talu nimi kah,ehk tuleb tagasi mingi medaliga ehk.
Vahepeal kütad ämbri otsas. Smile
Vasta
#8

tere taas,tasapisi pingikesi koguneb,aga teadmiseks et plaanis näitus tartus põl.muuseumis avada 13.juunil,nii et piiluge kodus maataludes laudanurgad läbi,äitäh.
Vasta
#9

Vt. vatseebokis on sihuke nurk nigut "Nostalgiamuuseum". Hõika sääl toda üleskutset...

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne