D5 magnet
#1

Tere, 

Tekkis väike segadus D5 ( D4) magneeto rootoriga. Et kas, erinevalt D6/8-st, on selle puhul tõesti ükskõik kumba pidi väntvõlli otsa susata ? Ma ei suuda tuvastada erinevusi magneti poolte vahel... 

R
Vasta
#2

On ikka vahe, mis pidi seda magnetit paigaldada. Küsi kastaja martpoiss käest, kuidas ta vaeva nägi, et võrr ei tahtnud käivituda.
Vasta
#3

jah tõesti on siiski vahe! st pilud ei lange  ümberpööramisel samassse, vaid on nn peegelpildis.  
Vasta
#4

Tähendab , taas kõhklused tekkisid, magneti asetuse  osas...  Ei saa remonditud ja kontrollitud süütejuppidega D5-st käima. Säde on, kuigi sellist ilusat pulseerivat sädet kätte ei saa - kuidagi kaootiline, õrnake ja " karvane" . Süütejuhe uus, vasksisuga, ilma piibutakistita pole takistus üle ühe oomi, söetakistiga 8 k.oomi ( 10k oli norm). Proovitud ka teist süütejuhet, mis palju nartsum , aga käib teisel, D6 mootoril kui kulda. Seda D5-t ei ole saanud stendil korralikult lubamagi . Küünal ( korras ) märgub. Erinevaid magneteid ka on proovitud (tõepoolest - tugevus on neil lihtsa tõstele haake testiga erinev!). Teadupärast D4/5 magnetit on, erinevalt D6/8 omast suhteliselt kerge valetpidi tihvti otsa panna - kummalgi pool on ainult üks välimuselt identne (kuid erineva pöördasukohaga!) pilu. Allpool toodud pilt on selline, nagu olen näinud kõikides manuaalides ja ka kõigil minu kätte sattunud romudel on magnet peal just sedapidi. Kui magnet aga võlli otsas ümber pöörata , jääks teise poole pilu mitte "kella poole kolme" asendisse, vaid hoopis " poole nelja" omasse . Hr urmet48 poolt viidatud kasutaja martpoiss ei ole minu küsimusele (PS) reageerinud, kuid kas on äkitse teisi praktikuid, kes on nt tõesti tuvastanud, et siiski mõnel juhul D4/5 mootor töötab õigesti just manuaali pildiga võrreldult teistpidi keeratud magnetiga ? 



http://magazinmopedov.ru/assets/images/A..._sbech.jpg  
Vasta
#5

Viska nurka oma manual ja keera magnet ringi. Kontrolli süütenurk (3,5mm enne ÜSS) ja vänta käima oma mootor. Seda eeldusel, et mootor on tihe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne