Babiinide karp?
#1

Sattus minu kätte koos muu kolaga üks imelik karp, mis on väidetavalt pärit Ford-tüüpi veoauto küljest. Kas võib olla tegemist nn. babiinide karbiga? Ja kas see võib olla Fordi oma või olid karbid kõigil autodel sarnased? Fotod alates sellest:
http://album.ee/node/29136823/50304002
Vasta
#2

   
Vasta
#3

No ongi Ford T babiinakast. Veoautol ka samasugune. Kahekümnendate algusest vast pärit. Tehti ka ennem.
Vasta
#4

Talupoeg, palun selgita lollile mis asjad need babiinid on ja milleks/kuidas kasutatakse.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#5

http://fr.m.wikipedia.org/wiki/Bobine_(électricité)
Maakeeli süütepool.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#6

üks imelik süütesüsteem neh, umbes nagu iga silindri jaoks eraldi süütepool või midagi taolist. Kardab hirmsasti niiskust, seisma jättes on alati mõistlik babiinid ahju peale kuiva panna. 
Fordsonil olid algul bobiinid, hiljem, vist alates 1928. a mudelist tuli juba moodne magneetosüüde.
Vasta
#7

Võibolla liiga egoistlik soov, aga oleksin nõus selle kasti vahetama kahe töökorras bobiini vastu. Või siis ühe täitsa uue  bobiini vastu. Mingi CCCP tehnika kasutas selliseid poole veel üsna hiljuti, sõjaväeladudes  olid igatahes sellised asjad olemas riiulitel. Minu jaoks ei ole oluline, et bobiin oleks vanaaegne, kõlbab ka vene toodang, peaasi, et oleks korralikud.
Vasta
#8

Et WiKi432 jutt vähe maakeelsem oleks siis.
Babiinid on sisuliselt elektripiitsad(Olid sellised seadmed kunagi) mida kasutati akupealt käivitamisel ja neid juhtis auto peal ring lüliti. Vähemalt nii on mul kusagilt meelde jäänud. Rolleyes

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#9

   
Natuke siis selgituseks. Tuleb välja, et neid babiine on palju erinevaid , erinevate tööpõhimõtetega. Minul oleks siis vaja eelpooltoodud skeemi järgi ühendatavat vigurit. Toitepinge on akult 4,5V  või 6V , põhimõtteliselt võimalik muidugi ka 12V akut kasutada. Hooratta nuka kaudu peaks saama mingil kindlal hetkel massi ja see hetk peaks siis ka sädeme küünlale juhtima. Hoorattal on ainult nukk, mõned nimetavad seda kontaktoriks. Mingit magneetot ega magnetit ega mähist seal ei ole. Umbes nii olen ma asjast aru saanud. Ja väidetavalt Fordi babiina ei sobigi sellise süsteemi jaoks. Ja vene omad samuti mitte. Kui on keegi targem, kes oskab teemat täpsustada, siis abi on oodatud.
Vasta
#10

(15-03-2015, 19:40 PM)Raudpats Kirjutas:  Natuke siis selgituseks. Tuleb välja, et neid babiine on palju erinevaid , erinevate tööpõhimõtetega. Minul oleks siis vaja eelpooltoodud skeemi järgi ühendatavat vigurit. Toitepinge on akult 4,5V  või 6V , põhimõtteliselt võimalik muidugi ka 12V akut kasutada ...  Ja väidetavalt Fordi babiina ei sobigi sellise süsteemi jaoks. ...

Mul kogemus vaid Fordson traktori babiinide "sistemiga", seal ju akut pole, seega on neid tõesti erinevaid. Milline Fordi autol oli...?
Vasta
#11

(15-03-2015, 23:26 PM)honkomees Kirjutas:  
(15-03-2015, 19:40 PM)Raudpats Kirjutas:  Natuke siis selgituseks. Tuleb välja, et neid babiine on palju erinevaid , erinevate tööpõhimõtetega. Minul oleks siis vaja eelpooltoodud skeemi järgi ühendatavat vigurit. Toitepinge on akult 4,5V  või 6V , põhimõtteliselt võimalik muidugi ka 12V akut kasutada ...  Ja väidetavalt Fordi babiina ei sobigi sellise süsteemi jaoks. ...

Mul kogemus vaid Fordson traktori babiinide "sistemiga", seal ju akut pole, seega on neid tõesti erinevaid. Milline Fordi autol oli...?

No samasugused olidki. Nii traktoril kui ka autol ühesugused.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne