Sahkermahker FB-is
#1

Ehk mõni veel ei tea, mina näiteks ei teadnud, et FB-is on selline tore lehekülg, kus inimesed oma põllutehnikat müüvad, vahetavad ja ostavad. Igasugu nänni on. Näites üks asi mille isegi ära võtaks.. - kui raha oleks Big Grin

   

Leiab siit:  https://www.facebook.com/groups/34408160...p_activity
Vasta
#2

see ju mingi siseringi värk.
nõuab liitumist.
ehk siis salajane asi ja vabalt võib tõesti sahkermahker olla.
Vasta
#3

(25-03-2015, 22:36 PM)diesel Kirjutas:  see ju mingi siseringi värk.
nõuab liitumist.
ehk siis salajane asi ja vabalt võib tõesti sahkermahker olla.

No liitumiseks tuleb ühte nuppu vajutada- see võtab vast 0.2 sekundit aega Smile .  Muidugi eeldusel, et FB-i konto eelnevalt olemas on ... aga huvitavaid asju on seal kuhajaga.
Vasta
#4

on on, täitsa olemas. a vat seukste gruppidega liitumine on mo meelest kahtlane.
niigi ma asjast palju aru ei saa. mede vallal ka miskine grupp, enne ikke lugesin, et mis sünnib ka. ja siis ühel päeval oli ka suletud grupp ja tahtis liitumist. no nüüd lihtsalt ei loe.
sama selle virtsafti värgiga. kui tahetakse miskit müüa, siis müügu avalikult. a kui ikke väga müümine pole teemaks siis on arusaadav.
Vasta
#5

Pole seal miskit sahkermaherit. Teistmoodi lihtsalt FB-s pole võimalik. Liitud ja siis kõik liikmed näevad. See ei maksa ju midagi....

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#6

ega ikka ei liitu küll.
ja kindlasti saab teistmoodu ka kuna avatud grupid on ka olemas.
a vahet pole.
müügu või "müügu" kuis ise tahtvad.
ja kes paranoilised pole, need muudkui liituge.
Vasta
#7

Misasi see FB on?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8

(25-03-2015, 23:40 PM)Marko Kirjutas:  Misasi see FB on?

 see on FAKKE_POOK(WEISSBUUK)
Vasta
#9

Aga sellesama foorumiga peab ka liituma, et siia postitusi teha.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#10

am foorum on asjalik koht.
enamasti vähemalt.
ja lugeda saab seda nii palju kui hing himustab, ja mitte kõige pisemat registreerumise poegagi ei nõuta.
Vasta
#11

Naljakas suhtumine paljudel Smile)).  No igatahes on iga foorumlane ennast siia registreerinud ja pole probleemi olnud. Loomulikult on AM foorum üks parimaid foorumeid, aga kõik inimesed, kes vähemal või suuremal määral tehnikaga tegelevad, ei mahu siia ära. Eks eelkõige on asi ikka selles, et kui suur see  tegelik huvi tehnika vastu ikkagi on. Kui on huvi, siis ka regristeerutakse. Plaju inimesi, kellel tehnika vastu mingit huvi ei ole, müüb ka tehnikat mis on neile jäänud kas päranduseks või mingil muul viisil kätte tulnud, sellepärast müüvadki, et neil tehnikahuvi ei ole. Sellised ei hakka ennast ka kunagi AM - foorumisse regama. Ja AM foorumlased ei raga ennast kunagi FB-i vastavasse portaali ja nii need haruldased rauajupid kokkuostudesse satuvadki Smile .  Ja sedalaadi müügikohad  nagu Osta.ee ja analoogsed, vajavad äri ajamiseks kõik registreerumist. Miskipärast ei tundu nendesse portaalidesse ragamine probleem olevat. 
Ma ei tegele siin mingil juhul selle FB-i põllumajandustehnika saidi reklaamiga, mul ei ole sellega lihtsalt midagi isiklikult pistmist, aga ma olen üllatunud sellise suhtumise peale. Me elame siiski sellisel ajajärgul, kus arvutist ei saa ümber ega mööda. Kõik maksud ja asjaajamine käib suht arvuti teel, isegi valimine, rääkimata netikaubandusest laiemas mõttes ja nüüd äkki on probleem FB - i registreeruda... täiesti arusaamatu minu jaoks. No aga eks ma olen loll ka Smile))
Vasta
#12

nu jaa... eks on ilmas ka kaupluseid erinevaid - kes käib Prismas, kes Konsumis, kes Selveris.... Samamoodu on ka internerinduses - kes tsekkab Kuldses Bõrsis, kes Soovis, lisaks on igatsugu muud lehed ja ohvoorumid Smile. Igaühele midagi, kellele mis meeldib ja sobib. Mitmekesisus ja võimaluste rohkus on minu meelest ainult teretulnud nähtus, pole ükski neist võimalustest saatanast sündinud, ikka inimeste loodud ja inimeste jaoks.  Pealegi - valikuvabadust pole meil keegi piirama hakanud. Kui ei meeldi - astu edasi ja ära rega end sinna, mis vastumeelt on. 
 Saatanast on mu meelest aga see, et paljud üritavad FB võimalusi kurjasti kasutada ning nn "monkeybusinessi" harrastada. Seda on hakatud ka juba piirama - maksuamet on asja lähemalt vaatama hakanud. Ja hästi teevad - seal, paljudel lehtedel, üritatakse selgelt äri ajada ja maksudest kõrvale hoida.


Vasta
#13

Üllatav suhtumine tõesti. Jääb mulje nagu kamp alfaisaseid püüab üksteist Facebooki (grupi) mahategemises üle trumbata, ükski "õige" mees sinna ju kontot ei teeks ja üleüldse on õige eesti mees vaid see kel alati vähemalt lusikatäis sit*a püksis on. Röahh!

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#14

 Austatud ksf Tift: miks on see kui inimene myyb midagi kuskil kasu saamise eesmärgil monkeybisnes? Olgu siis fb-s voi kuskil mujal. Usun, et meist enamus teeb seda just majandusliku kasu nimel. Aga see vaid minu arvamus.
Vasta
#15

Küsimus pole selles. Ei hakka sellepärast regama, et mingil salapärasel kontol übersoodsaid pakkumisi näha. Kes tahab müüa leiab koha, kus vaatajaid rohkem kui ainult mingi kitsas sisering.
Übersoodsad jutumärkids muidugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#16

hüva, olgu mul siis lusikatäis s.tta pidevalt püksis.
ja ega mul ju mingit mõtet seletada pole.
õigupoolest vaba maa ja niipalju vaba inime ka, et mingi fb grupiga liitumine veel sääduse järgi kohustuslik pole.
a tegelt on asi palju proosalisem.
fb-s justkui on enamus inimesi oma nime ja näoga. kui ka rohkem põle, siis natsa koogelmoogelit ja juba on teada aadressid-telefonid-vanaema neiupõlve nimed.
miks pagana pärast ma peaksid veerandtuhandele võõrale inimesele enda andmed rõõmuga teada andma. sääl on suure tõenäosusega igasugu "ärimehi" ja "ettevõtjaid" pidevalt valves. võib ju olla, et mõni hakkab miskit aktiivselt pähe määrima. või mõni teine tahab kutsumata külla tulla. eks siis seleta pärast, miks pinid kallid külalise kannika lõhki kiskusid või  ...

ehk siis, kui kuskil sotsiaalvõrgustikes tekitatakse mingi rakuke kaubandussuhete edendamiseks, siis on ju igati loogiline arvata, et kaubale püütakse leida maksimaalselt palju potentsiaalseid ostjaid ja seega on kauba avalikkuse eest varjamine ilmne siseringi teema ja üksjagu kahtlane ka.
Vasta
#17

Aga siis ju ongi just läbipaistev äri kui mõlemad osapooled teineteise vanaemade neiupõlvenimedeni kõike teavad ja seaduserikkumise puhul ei ole vaja kedagi taga otsida. Pakuks välja, et sellises kohas on sullereid palju vähem kui näiteks ostas, mille kohta ka naljanurgas oli mainitud Smile . Kuskil Börsis on ainult eesnimi ja hommikul ostetud stardipaketi telefoninumber ja pärast oled ilma nii kaubast kui rahast ja otsida ei oska kedagi- ka politseid ei huvita tuule väljalt tagaajamine. Mina isiklikult tunnen ennast küll kindlamii kaupa tehes inimesega, kes ennast avalikustada julgeb.
 Ja lõpuks, keda kuradit ma kartma peaksin... kui Börsus kaupa teed, siis ju ka pangaarve jaoks vaja nimi öelda ja kauba saatmiseks/toomiseks aadress samuti, enamat ei olegi meie riigis vaja teada, et inimesest kõik teada saada. Ma ei näe sellisel paranoial mingit reaalset põhjendust Smile . Loomulikult teeb iga inimene nii nagu ise tahab, regab või mitte, aga eks vahel natuke vaielda on ka tore Big Grin !
Vasta
#18

Ma tahaks veel siin välja öelda oma subjektiivse arvamuse selle FB saidi kohta. Olen kolanud ringi ka sepetsiaalselt põllumeestele mõeldud foorumites. Suht surnud kohad on need, ja neis, mis veel hingitsevad, müüakse hirmkallist ja moodsat tehnikat, mis sadu ha -id ära peavad kündma, äestama jne. Selliste vanade põllutöörontidega ei ole neisse foorumitesse asja. Meie foorum siin kestab minumeelest ka just ainult sellpärast, et siin on tehnikat seinast seina. Nii ongi FB- ki tekkinud selline sait (sisering), kuhu regavad inimesed, kes elavad maal ja tegelevad väikselt potipõllundusega ja mitte ei keskendu niipalju ärile müügi ja ostmise näol, kui vast pigem teineteise aitamisele. Inimestele, kellel niikuinii FB-is konto on, tuleb kohe teade kui keegi on midagi kuulutanud ja nii on väga mugav - ka ise kuulutada ja oma soove avaldada. Sarnaseid eraldi lehekülgi on FB-is terve rida, nii maavarade, käsitöö ja mille iganes kohta. Ühesõnaga inimeste ringid, keda seob ühine huvi. Ma ei näe palju vahet siinse foorumiga.
Vasta
#19

Oeh, nii palju kära selle FB ümber. 
Ksf maitus-ega nõus, et see foorum siin on selles mõttes ülisuper, et siin on palju erineva valdkonna inimesi koos. Näiteks minul oma mõnekümne ha maa hooldamiseks vaja oleva tehnikaga ei ole midagi teha põllumeeste foorumis, kuna need probleemid, mis minul on, on nende inimeste jaoks seal enamasti võõrad, kuna suurfarmides kasutatakse vägapalju uuemat tehnikat. Siin foorumis on aga olemas ka nn "vanakooli mehed", kes annavad tihti head ja tarka nõu ning seetõttu on ka see foorum ilmselt nii populaarne, nagu ta seda tänasel päeval on.
Samamoodi on ka selle FB grupiga, kuna see on üsna uus grupp, siis veel vähelevinud, aga kui liikmeid juba rohkem, siis läheb ka seal elu käima kindlasti. Lihtsalt seal on kindlasti osaliselt ka kogukond, kellel pole näiteks sellest foorumist siin õrna aimugi.

Päikest!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#20

(26-03-2015, 21:04 PM)diesel Kirjutas:  fb-s justkui on enamus inimesi oma nime ja näoga. kui ka rohkem põle, siis natsa koogelmoogelit ja juba on teada aadressid-telefonid-vanaema neiupõlve nimed.
miks pagana pärast ma peaksid veerandtuhandele võõrale inimesele enda andmed rõõmuga teada andma...
Ei ole see päris nii.Veel pool aastat tagasi polnud mul ka FB kontot kuni avastasin et seal on minu jaoks üks väga huvitav teema.Nüüd kontot omades veel mitmeid selliseid millest varem aimugi polnud.
Ei pea olema oma nime ja näoga - see pole kohustuslik.Mul pole seal enda kohta praktiliselt mingeid andmeid,pilte vms. Kasutajanimi sama mis siin ja kõik toimib - saan lugeda ning ise postitusi teha.
Hirmul on suured silmad Big Grin Kui ei taha oma isiklikke andmeid jagada siis ära pane neid lihtsalt üles.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne