Küsimused T 16 kohta
#21

(18-05-2015, 22:00 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kahtlustan,et ükski pesulisand ega õli ei pese väntvõlli kanalitesse sadestunud tagi. Kui korgid maha võtta siis ei saa sealt isegi kruvikaga lahti murdes seda tagi kätte. Jube hästi kinni. Ja mis juhtub,kui see sõnnik seal juhuslikult suurte tükkidena lahti läheb.....? Ongi umbes. Pigem kui tahta uusi õlisid kasutada,tõesti võtta mootor osadeks ja puhastada kõik ära. Aga peale lahtivõtmist lõpeb asi ikka kap. remondiga... Big Grin  Mingit poolikut remonti teha.....no ma ei tea. Seega noormehed, töötavaid asju ei maksa torkida! Wink  Kallake aga Kamzat peale ja saate rahulikult hingata. Peale kuumaks ajamist võiks muidugi uue õli sisse panna.
Hr Talupoeg Taluja, Te hakkate muhku nõudma juba....    Soovitan Teil soojalt õlisupi keetmise juurde tulel tagasi minna.. 

(18-05-2015, 22:22 PM)Daff Kirjutas:  Aru ma ei saa , vene masinad on sõitnud 70 aastat vene õlidega ja kuidas nad nüüd enam ei sõida?
Samas olen näinud Scania V8 mootorit mille klapikambri kaante alused olid samasugused nagu sellel 25 mootoril paar posti tagasi. Ometigi ma kahtlen, et seal Kamzat kasutati.
Vene masinal oli juba nõukaajal nõue vahetada õli vähemalt kord aastas. Kuid siis oli teema, et masinate eluaeg peab olema x aastaid (3, 5, 7 ). Selle aja jooksul vahetati rohkem õlisid kui tänapäeva nõuded. (lihtsalt seda oli palju käes ja sittagi ei maksnud) Peale masina mahakandmist (oleks pidanud utiliseerimisse minema), müüdi masin erakätesse. Nüüd aga nõutakse sitalt õlilt veel suuremaid töötingimusi.

(18-05-2015, 22:54 PM)2715 Kirjutas:  
(18-05-2015, 22:19 PM)saarrand Kirjutas:  Toomase viimase kommentaariga nõus. Unimütsi postitatud pildil olev mootor: ma täpselt ei kujuta ette kidas selline olukord üldse saavutatud on? Minu kätte satunudT-40 ei ole õli vahetatud 15 ja enam aastat. Oli küll jõhkralt must aga kaugeltki mitte selline...

Selline pilt tekib kui tsentrifuug ei toimi üsna kiirelt.
Kas õli vahetada või mitte polegi nii tähtis seejuures.
Seest sellist Jumzi nähtud ja seal sai lihtsalt survekaga see jama ära pestud nõnda et õlipunn oli maas ja vesi voolas alt välja.
Karteris ei ole asi nii hull sest sinna pritsitakse õli peale.
Kanalites õli liigub ning neid selline tahm ei ummista ja vända taskutes, mis sinna kinni on jäänud ei tule iseenesest lahti.
Esimene mats pesuõliga lasta kohapeal käia õli soojaks, tsentrifuug puhtaks ja uus õli sisse.
Seda uut õli tuleks algul jälgida et kui paari päevaga mustaks läheb uuesti vahetada ja tsentrifuug puhastada.
Kunagi, esimest korda traktoriga töötades oli ka sees väga must asi ja seal sai kahe kuuga 7 korda õli vahetatud ning viimane õli püsis pool aastat selline pruunikas mitte must ja tahmane nagu tavaliselt diislil on niiet saab mootori puhtaks küll uuesti.

Tsentrifuugi tööpõhimõte nr 1 ongi mootor nii kiirelt pekki keerata kui võimalik.  Mul smd mootoris pole 30a vahetatud õli. (seisab teine pakkudel juba õli kolbideni ja kolbide peal- kas peaks vahetama- ei viitsi)

7 korda õli vahetama. Irwe - päeva anektoot. Kujutad sa nüüd ette palju see tänapäeval  maksab?? (vähemalt 100 euroraha väiksema masina puhul, suurema puhul rohkem) Mõtle nüüd peaga palju talunik selle raha eest 2 liitriseid kangeid saab. Sellist nalja ei tee enam keegi. Hea kui korra kümne aasta jooksul õli vahetab..
Seetõttu soovitasingi mootorile sisepesu teha odavama õliga ja hiljem õli uuema vastu vahetada.
Ei saa pihta. Miks ei julgeta mootorit pulkadeks võtta ja kõike läbi pesta. Esimene kord jah veidi aeganõudev, kuid igas suvalises t25a/t16m raamatus on d21 mootori esiotsa märgistused joonistatud ja muu on lihtsalt tõsta külge.

See on ka põhjus, et olen välja öeldnud, et pooldan uusi (vähetöötanud) masinaid. Sest neid ei suudeta nii kiirelt pekki keerata ja nende elustamine on vähem peavalu tekitav.


Üldjuhul  oleks mul jumala pohhui. - tõsiselt ka. Kuid ma ei jõua enam neid raipeid mootoreid remontida. Viimase 6 nädalaga on 4 sellist mootorit lauapeal juppeks käinud. Ausalt mul ei ole tööpuudus - tõsiselt ka mitte. 

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#22

Küsin, kas kellelgi on konkreetset kogemust, kus mootor on kokku jooksnud peale moodsama õli kasutuselevõttu? Külajutte ja teooriat olen ma isegi kuulnud, aga konkreetset juhtumit küsides pole rahuldavat vastust saanud. Ikka ja alati juhtus see mingi tuttava-tuttavaga või siis lehmalellepojaga Saaremaalt.
Vasta
#23

(18-05-2015, 23:53 PM)karel Kirjutas:  Küsin, kas kellelgi on konkreetset kogemust, kus mootor on kokku jooksnud peale moodsama õli kasutuselevõttu? Külajutte ja teooriat olen ma isegi kuulnud, aga konkreetset juhtumit küsides pole rahuldavat vastust saanud. Ikka ja alati juhtus see mingi tuttava-tuttavaga või siis lehmalellepojaga Saaremaalt.

Olen oma 20 masina juures olnud, kui talle tänapäeva õli sisse kallatud on ja midagi pole juhtunud.  Alati on võimalus, et just "sinuga" juhtub see, et mootor jookseb kokku. Enamjaolt kisendavad seda inimesed, kes raiuvad rauda, et vene aeg oli hää elada ja vene standardid on a ja o tänapäeva asjadest hoitakse suure kaarega mööda. - kirutakse EU'd ka... et abirahasid rohkem ei anta.

Samas olen ka 1000tt töötanud mootoreid remontinud, millel fekaal õli kepsusaaled ära on jahvatanud.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#24

Mu prouased ja härrased, teile esineb lõuna eestis teada tuntud kloun kes foorumis räägib nagu lektor kuid tegelt on ju puhta lammas, sellest hoolimata pole maailmas masinat mida mees poleks remontinud (vähemalt igat liiki isendit paarkümmend ühikut) ning tavaliselt on härral ka igast seeriast paar mootorit  garaasinurgas seismas millele toetudes tuleb mõtteavaldusi nagu puiepääl lehti, mees kui orkester. Vanarahvas teadvat rääkida et ilmavalgus olevat näinud enne Jeesuse sündi ja oli kaasategev nii püramiidide kui ka Eiffeli torni ehitusel kus T25-ga siis nii klotsid kohale vedas kui ka torninässaka püsti tõmbas, Norris on meie maarjamaa mehe kõrval kui poisike.   



Kes kohvi joob oksooliga, 
end lõhnastab bensooliga...

Enda arust tähtis mees,
teiste meelest puhta pees.
Jagab teha kappremonti,
riistale mis vajub lonti.
Korda teeb kõik poldid-võllid
paneb pesumasinale kõllid.
Sitast saia, saiast sitta,
päevast-päeva uhab tehta.
Õlisid ta teab ja tunneb, 
harva vahest vajub unne.
Sestap teab ju igaüks,
see on meie unimüts...



Siin foorumis on palju kelle suunas võib suvalt loopida kriitikat, ka minu, kuid on üks mees keda pole vaja õpetada, tehke oma kätega nullist selline masin nagu Talupojal ja siis võtan ka teie ees mütsi maha...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

(18-05-2015, 23:45 PM)unimüts Kirjutas:  Hr Talupoeg Taluja, Te hakkate muhku nõudma juba....    Soovitan Teil soojalt õlisupi keetmise juurde tulel tagasi minna.. 
 

Hr. unimüts!

 Teie poolt selline käitumine.... pisut madal nagu...
Ma võin siin ka kanasitta õliga keeta..... kui vaja on. Kas Sul kade meel sellest? Big Grin 
Vasta
#26

(19-05-2015, 06:29 AM)mlsluik Kirjutas:  Kes kohvi joob oksooliga, 
end lõhnastab bensooliga...

Enda arust tähtis mees,
teiste meelest puhta pees.
Jagab teha kappremonti,
riistale mis vajub lonti.
Korda teeb kõik poldid-võllid
paneb pesumasinale kõllid.
Sitast saia, saiast sitta,
päevast-päeva uhab tehta.
Õlisid ta teab ja tunneb, 
harva vahest vajub unne.
Sestap teab ju igaüks,
see on meie unimüts...



Siin foorumis on palju kelle suunas võib suvalt loopida kriitikat, ka minu, kuid on üks mees keda pole vaja õpetada, tehke oma kätega nullist selline masin nagu Talupojal ja siis võtan ka teie eest mütsi maha...

No sinuga riidu küll ei taha minna... - paned kohe laulu sisse ja .....! Jummala andekas Big Grin
Vasta
#27

Oih, üks kodanik siin on vale jalaga voodist väljunud.... Rahulikumalt kodanikud. Egas sellepärast, et mõni on osanud oma traktori mootori peeti keerata, ei ole kõik inimesed lollid ja lohakad. Asja tuleb pisut laiemalt ikka vaadata.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#28

    Pikalt vene vana marki õlidega töötanud mootorisse ei tohi panna moodsaid pesevaid õlisid. 90-ndail, kui hakkasid liikuma uued õlid, lasti piisavalt palju mootoreid kokku teadmatusest. Uued õlid pesid kanalites kõntsa lahti. Vene õlidel oli siis vahetusvälbaks maksimaalselt 5 tuhat kilomeetrit. Omades Zigulit, vahetades 80-ndail õli ettenähtud intervalliga, oli ketti vahetades klapikambri kaane all umbes 2 cm paksune parajalt sitke kiht musta ollust.
   Sama kehtib Usa vanema raua kohta, eriti automaatkastide kohta.
Uus õli sisse ainult siis, kui mootor on käinud täielikult lahti ja kõik kanalid on piinlikult puhastatud.
Vasta
#29

(19-05-2015, 08:53 AM)tamburiin Kirjutas:    ...
Uus õli sisse ainult siis, kui mootor on käinud täielikult lahti ja kõik kanalid on piinlikult puhastatud.

Ja seni mis? Kasutatud "õli"? Või GOST-le vastav õlilaadne toode? Kamsa ei ole aastaringne õli tänase arusaamise kohaselt.

Kui mootor läheb laiali peale viisaka õli sissevalamist, oli järelikult see aeg käes. Kas oleks õlilaadse toote kasutamisel venitanud aastakese juurde, ei tea keegi. Äkki oleks... Rolleyes Aga äkki poleks ka... Toungue

Olen seni viinud Lääne õlile üle kümmekond vene traktorimootorit. Kõigil on tehtud lihtne tsentrifuugipuhastus ja seejärel paar õlivahetust lühendatud välbaga. Kõigi ajalugu on olnud hämar, kasutajad pigem tehnikakauged. Null probleemi, üks D21 ehmatas õlirõhu langusega, kuid see kadus peale tsentrifuugi taasavamist ja uuestikoostamist viga leidmata. Ju ma siis midagi viltu kokku keerasin.

Ma ei välista, et mul on lihtsalt õnne olnud. Toungue

Samas on kamsa ja sellesinase odava poolsündi vahe -15 ja madalamate õhutemperatuuride juures ikka mäekõrgune... Üks on ja teine ei ole pumbatav...

Palju on hinnavahe suvalisel 10W40 poolsündil ja kamsal? Kilulinna ümbruses jääb hinnavahe paarikümne sendi piiresse...

Aastas tuhat ja enam tundi tegeval tehnikal ei ole üldse mõtet õlilaadse tootega jännata - kole kiiresti saavad tehsases mootorisse laaditud tunnid otsa.
Vasta
#30

  Mõistlik on jääda samade vene õlide juurde kuni kap. remondini. On olemas vene talveks M8G2 ja suveks M10G2 (K ) õlid. Töötas see tehnika varem, töötab ka kuni remondini.
Aga muidu teeb igaüks  mis ise tahab.
Teistele tehes ei soovita eksperimenteerida riskiga mootor kokku lasta. Vaevalt igaüks on nii hoolas, et vahetpidamata puhastab tsentrifuugi.
Vasta
#31

(19-05-2015, 06:29 AM)mlsluik Kirjutas:  Mu prouased ja härrased, teile esineb lõuna eestis teada tuntud kloun kes foorumis räägib nagu lektor kuid tegelt on ju puhta lammas, sellest hoolimata pole maailmas masinat mida mees poleks remontinud (vähemalt igat liiki isendit paarkümmend ühikut) ning tavaliselt on härral ka igast seeriast paar mootorit  garaasinurgas seismas millele toetudes tuleb mõtteavaldusi nagu puiepääl lehti, mees kui orkester. Vanarahvas teadvat rääkida et ilmavalgus olevat näinud enne Jeesuse sündi ja oli kaasategev nii püramiidide kui ka Eiffeli torni ehitusel kus T25-ga siis nii klotsid kohale vedas kui ka torninässaka püsti tõmbas, Norris on meie maarjamaa mehe kõrval kui poisike.   


Siin foorumis on palju kelle suunas võib suvalt loopida kriitikat, ka minu, kuid on üks mees keda pole vaja õpetada, tehke oma kätega nullist selline masin nagu Talupojal ja siis võtan ka teie eest mütsi maha...


Kui ma mingi 13-14a tagasi endale eriala valisin, siis teadsin, et ca 6kuud aastas olen tööta. Kuna ma tolgendasin juba väiksest peale majandi töökojas( ca 500m kodust) ringi õpetati minulegi mutrikeeramist. Kuna esimestel aastatel sai palju majandi ladusid külastatud(nende likvideerimisi) siis sai vanaraua hinnaga päris palju varuosi vene tehnikale kokku veetud. - üks hetk oli olukord praktiliselt selline, et laos hakkasid vahetuma kasutatud jupid uutega.  Sellele eelnevalt see asjaolu, et üks perekonna liikmetest olnud majandijuhataja ja temagi veneajast juba kogunud osasid.  Viimastel aastatel kuigi olen tegelenud juba varuosade müügiga. - et ruume vabastada.  - nati imelikuks muutus vahepeal olukord, kui endal oli laos rohkem osi, kui vene masina x maaletooja varuosa lettidel. Kuna kolhoosi masinad said vahetatud erakätes olnud masinate vastu, tekkis ka olukord, kus varuosasid läks harva vaja. 

Kuna vanaraua bisnes ka pekki läks (hinnad maas, tulu peale töötundide kulutamist ja vedu suht vilets) sai hakatud masinaid remontima.  Nüüd tolknengi garaazi ja töökoja vahet terve talve.  Tavaliselt võetakse 1-3 masinat kuus remontimiskes ette. Kergemate õhkjahutuste mootoreid tuuakse eraldi remonti. Seetõttu olengi neid päris mitmeid remontinud. Telfriga üles, survekaga lahti ja töölauapeale juppideks, teistkorda naftapesu ja detailie kulumise avastamine - kokkuladumine ja käivitus juba lõbusam osa tööst.
Samas kui juba mitu korda oled näinud pealt kuidas mtz või dt remondis on siis jääb midagi meelde. See, et suurte remontimistöökodadega võrdlust ei kannata - see ei tõmbagi.
Üritan viimastel aastatel ka seda koomale tõmmata, kuna töö arvuti taga (it) on hakanud rohkem sisse tooma ja loonud märksa paremad töötingimused ja sissetuleku.


t25 remonti võtsin 2 põhjusel ette koos fotodega. Esmalt tuli liiga palju küsimusi, kuidas remontida käigukasti ja millele tähelepanu pöörama peaks. (kui sul ikka 2-3 korda kuus helistatakse jutuga, et äkki  juhendaksite). Seetõttu saigi piltidega näidatud kuidas minuarvates peaks tegema. Kas ta täielikult ideaalne sai - ei usu. Elu on näidanud, et kapitalist läbikäinud masina eluiga ei ole nii pikk kui tehasest tulnud masina oma. Lisaks on hunnik lapsehädasid. Kapitali tuleb ikka lugeda teiseks eluks masnal.


Talupoeg taluja kohapealt. See, et ta enda 16 korda tegi, võtaks ka ise mütsi maha ja teeks suure kummarduse. Tõesti kenasti tehtud. Samas kui mees hoiab masinaid väljas lumehanges (kuurid pungil täis), ja keedab õli tulel- no anna andeks kogu respekt kaob momentaanselt.  Toomas anna tõepoolest andeks, kuid ma ei saa võtta tõsiselt meest, kes niimoodi käitub.


Vene õli kamaz maksab lahtiselt 2euri ja poolsünt 10w40 oli 2.2euri liiter. Vehe 20senti. 

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#32

ostsin hiljuti gulfi 10w40 rasketehnika õljumit, mingi fleet võimisiganes ta oli.
liitri hinne tuli kuskil kahe ja poole raha kanti.
jummel asjalik kaup, edaspidi tavalist 10w40 vedelat üldse ei võta, saavad keik massinad fleeti sisse.

vene kroonus tuli aga tselinale minekuks võtta ka prügimäelt autosid.
sai leitud mõned mitte lõhki külmunud aga muidu juustud ja teadmata ajalooga koned.
edasi käis nii, et vägistati nad käima, aeti soojaks, seejärel õli välja ja nafta sisse ja uuesti tiksuma ja naftat sai mõned korrad vahetatud.
ei läind minu mäletamise järgi ükski eksperimendi käigus laiali.
seejärel läks miskit õli sarnast sisse ja ...
no igatahes kashstani vast jõudsid keik ja küllap vedasid hoolega vilja ka.
Vasta
#33

   Õlide hinna vahe ei ole küsimuseks, tähtis on pesemisomadus või selle puudumine.
Lääne kaasaegsed õlid on parema kvaliteediga loomulikult. Korralik pesev õli käib puhtasse mootorisse.
Vasta
#34

(19-05-2015, 10:15 AM)unimüts Kirjutas:  Talupoeg taluja kohapealt. See, et ta enda 16 korda tegi, võtaks ka ise mütsi maha ja teeks suure kummarduse. Tõesti kenasti tehtud. Samas kui mees hoiab masinaid väljas lumehanges (kuurid pungil täis), ja keedab õli tulel- no anna andeks kogu respekt kaob momentaanselt.  Toomas anna tõepoolest andeks, kuid ma ei saa võtta tõsiselt meest, kes niimoodi käitub.

Mul tead savi mida sa arvad nii minust kui ka minu tehnikast! Kui sa siiani pole aru saanud,miks see õli keetmine ette võeti siis edasi pole siin midagi rääkida. Su aju ei suuda lihtsalt nii lihtsast asjast aru saada. Mul kama.


Teistele:

Tegelen asjadega niipalju kui jõuan ja seda oma pere ja elu kõrvalt. Teen seda huvist vanatehnika vastu. See,et mul tehnika lumehanges või mis iganes väljas....... sellel on puht-praktiline mõte. Linttraktoreid ja vanema malli töötavaid masinaid ei saa hoida kuuriall,sest nende käivitamise protsess on pikk ja vaevaline. Kõik kuurialuse lööb vingu täis ja minu tervis seda enam ei kannata välja. Isegi vanasti ei kannatanud. Pidasin targemaks kõiki traktoreid lageda peal säilitada ja käivitada. Kõik tehnika mis minu õues või minu kodu ümber vedeleb,oleks juba ammu vanarauas! See on säilinud ainult tänu minule. Kõik need traktorid oleks olnud samuti vanarauas. HTZ-7, DVSŠ-16, DT-54 A (Stalingradi kabiiniga)57-63 a.  ,DT-54 A (Harkovi toode 1958a.), T-74 buldooser, KD-35, MTZ-50 jne.... ja võin väita veel 20 ühikut tehnikat ..... Igal masinal on olnud oma saamis- ja ajalugu Kas see oleks siis parem paik- vanarauaplats....? Minuarust on asjad nii,et ennem vedelegu lageda taeva all,kui vanaraua platsil!  Jõudumööda olen ehitanud ka kuurialuseid aga majanduslik seis ja nüüd siis ka tervislik seisukord.....ei luba enam niipalju rabada. Kes mind lähemalt tunnevad ja ise ka matsu jagavad, saavad maaelust  ja ka minu mõtetest kenasti aru. Need kes omas mullis elavad,nendel on raske mõista Eestimaal valitsevat olukorda ja üldse vanatehnika probleeme. Vahest olen mõelnud ka mõnda masinat müüa aga teades mis nendega pärast juhtub...... olen loobunud. Las mädaneb edasi.... Big Grin Vähemalt senikaua kuni need on minu käes,ei juhtu midagi hullu.
Vasta
#35

Teema nagunii piiksus, kirjutan siis kah. Vene õlilt lääne omale üle minnes on kadu olnud 2 mootorit, kumbki saalehäälega ja lahti ei võtnud. See oli väga ammu ja kindlasti ei juhtunud järgmisel päeval, pigem mõne kuu jooksul.
Samas olen tökatit sisaldavate mootorite pesemisel kasutanud igasuguseid katalüsaatoreid bensiinist automaatkastiõlini, lisaks märkimisväärses ulatuses pressinud gaasipedaali. Kõik pesud on lõppenud kadudeta, kõik mootorid sõitsid aastaid. Jutt sõiduautodest, peamiselt Fordid, sekka mõni VAG ja Citroen ka kindlasti. Mõned töödeldud koned sisaldasid ka neid vast kõige haavatavamaid vidinaid mis hüdrotõukuri nime kannavad.
Nagu oleks üksteist välistavad need jutud? Vist ongi õnneasi, kahest ühikust ei ole võimalik statistikat teha.

PS kui mul oleks valida kas sumbata vööni lumes kolhoosikeskusse poodi või hoida õli-vee segu mingi aeg 100 kraadi juures ma valiksin ka viimase. unimüts ei jaga matsu vahest?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Üks tähelepanek: vene tehnikaga LAZ, Ikarus, VAZ01, GAZ52 oli mul harjumus iga päev mahlad üle vaadata. Nüüd lääne tehnikal piisab hoolduse ajal mahlade vahetamisest ja silm jääb peale ka esitule pirni vahetusel. Muul ajal kapotti enam aastaid ei kergita. Võibolla olen muutunud liialt usaldavaks. Isegi 2007 aasta akusse pole veel piilunud, iga sügise on tunne, et kas elab talve veel üle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#37

(19-05-2015, 19:52 PM)aavu Kirjutas:  Üks tähelepanek: vene tehnikaga LAZ, Ikarus, VAZ01, GAZ52 oli mul harjumus iga päev mahlad üle vaadata. Nüüd lääne tehnikal piisab hoolduse ajal mahlade vahetamisest ja silm jääb peale ka esitule pirni vahetusel. Muul ajal kapotti enam aastaid ei kergita. Võibolla olen muutunud liialt usaldavaks. Isegi 2007 aasta akusse pole veel piilunud, iga sügise on tunne, et kas elab talve veel üle.

Ka mina vaatan väga harva õlivarrast oma Escordil ja nüüd on viimasest õlivahetusest aasta ja viimati vahetades sai tsipa üle normi sisse. See tsipake üle normi on mul ka praegu sees. Auto aastast 89 Smile . Aga ehk ei ole asi niipalju õlides kui tehnikas endas. Vana vene tehnika oli ikka nähtus omaette .... Smile .
Vasta
#38

 Minumeelest tegelt talupoeg taluja ja unimüts räägivad eri asjadest. Üks asi on oma tehnika ja ise tead mis sellega teed või lõhud või milline muda klapikambrikaane alt vastu vaatab. Oma asi. Teine asi on mehhina võõraid roimeid parandada, mis kubisevad mudast. Samahästi võiks ju talupoeg taluja t16 teemast küttepumba remondi osa välja printida ja oma nahkas t25 pumbaga pumbaspetside juurde minna-näete saab ju küll-mis käojaani te ajate et pole võimalik teha.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#39

(19-05-2015, 08:53 AM)tamburiin Kirjutas:      Pikalt vene vana marki õlidega töötanud mootorisse ei tohi panna moodsaid pesevaid õlisid. 90-ndail, kui hakkasid liikuma uued õlid, lasti piisavalt palju mootoreid kokku teadmatusest. Uued õlid pesid kanalites kõntsa lahti. Vene õlidel oli siis vahetusvälbaks maksimaalselt 5 tuhat kilomeetrit. Omades Zigulit, vahetades 80-ndail õli ettenähtud intervalliga, oli ketti vahetades klapikambri kaane all umbes 2 cm paksune parajalt sitke kiht musta ollust.
   Sama kehtib Usa vanema raua kohta, eriti automaatkastide kohta.
Uus õli sisse ainult siis, kui mootor on käinud täielikult lahti ja kõik kanalid on piinlikult puhastatud.

Ma kohe huviga kuulaks su targutusi Usa raua automaatkastide kohta.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#40

Tökati ja automaatkastide kohta on miski kamm jah, seal võib pesta aga tulemus reeglina nullilähedane.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne