Kuusetaimi pakkuda!
#1

Asi selles et tuttav naisterahvas annab oma võssa kasvanud maa rendile ja sellest tehakse põllumaa! Ilusad noored kuused on alla kasvanud kahju raisku lasta! Ca 500 tk saaks kindlalt.

Veel pole maha löödud
Vasta
#2

Kus kandis kuused on? Kui suured nad on? Mida vastu tahetakse?

Do'nt panic
Vasta
#3

Samuti huvitatud.

Eesti Ladaklubi
Vasta
#4

ma olen mitu aastat üritanud väikest kogust kuuski osta. no mõned sajad ainult vaja. ja vot ega ikka ei saa küll.
täna just plaanis minna kõrgepinge liini alt välja kaevama. vaeva veidi rohkem, aga ajab asja ää.
Vasta
#5

Tänasega on ca 400 pakendatud! Andke oma hind..... Ise küsiks 75.- täpsem info on ikka viis 1 3936 üks
kuused asuvad Viljandimaal Tarvastu vallas. Saan aidata ka istutusel.

Veel pole maha löödud
Vasta
#6

(11-04-2015, 17:36 PM)JaakH Kirjutas:  Tänasega on ca 400 pakendatud! Andke oma hind..... Ise küsiks 75.- täpsem info on ikka viis 1 3936 üks
kuused asuvad Viljandimaal Tarvastu vallas. Saan aidata ka istutusel.

Vaadake et Aafrika seakatku mööda Eestit laiali ei tassi!  Big Grin
Vasta
#7

(11-04-2015, 18:39 PM)gaz6964 Kirjutas:  
(11-04-2015, 17:36 PM)JaakH Kirjutas:  Tänasega on ca 400 pakendatud! Andke oma hind..... Ise küsiks 75.- täpsem info on ikka viis 1 3936 üks
kuused asuvad Viljandimaal Tarvastu vallas. Saan aidata ka istutusel.

Vaadake et Aafrika seakatku mööda Eestit laiali ei tassi!  Big Grin

Selle tõi minu kanti endine ohakakasvatusminister! (Põllumajanduseks mida see mees tegi on raske nimetada) Las metssead kõngevad, kuradisi on siin kandis väga palju!

Veel pole maha löödud
Vasta
#8

Kuuskedega kaupleb RMK - seni soodsaim variant. Kui on tarvis väiksemat kogust, siis kasutage kraavikaldaid - sinna tärkab igal aastal lugematul hulgal kuuski ja mände - nopi ainult kasti. Muidu lähevad nagunii niitmisele.
Veel viide: BioMari OÜ Tartumaal kaupleb istikutega, kuni kolme-aastased, hind on ka ..väga normaalne.


Vasta
#9

BioMari on selleks kevadeks lukus.
http://www.biomari.ee/metsataimed.html

Kui ma neid paljasjuurseid näen, tulevad külmavärinad peale  Sad
...sest ise põrutan ikka palliga taimi maasse. Tänasel ajal oleme saavutanud tempoks ca. 2500 tk per face  päevas Toungue. Merimänd.
Kui Eestis oleksin, siis enese tarbeks kindlasti valiksin või kaevaksin taimed koos mullapalliga. Nii on kindlam.

https://youtu.be/MIYIFT8brko
Vasta
#10

kõik taimemüüjad müüvad juba mitu aastat ühtemoodi.
hetkel ei ole ja ei tule. ettetellimisi ei võeta. pöörduge sügisel.
ja sügisel on sama jutt, ainult pöörduda kästakse kevadel.
mitmel pool on saand ikka jutule, et no see näputäis ikka kuskilt üle jääb, küll saab.
a kui siis lepitud aeg käes, siis ikke ei saand mitte.

ise üles võetutega on muidugi töömaht suurem. kohe tublisti suurem.
üles võtmine võtab oluliselt rohkem aega kui maha panemine.
ja taimed kiratsevad paar aastat

ja kasvanduse taimed saavad ilmakaare ja päikse ja varju trenni.
ise üles võetu jaoks oleks väga vaja sarnaseid tingimusi ja eriti uhke,
kui saaks samasse ilmakaarde ka vaatama.
Vasta
#11

Tehnikafoorum ikkagi Big Grin
 
https://youtu.be/qqKTkYDMN3M
https://youtu.be/qElXnhTKmHA?t=3m7s
Nokitse süsteem metsamasina tõstuki otsa ja nopi kuusekesi nagu porgandeid.
Vasta
#12

(11-04-2015, 17:36 PM)JaakH Kirjutas:  Tänasega on ca 400 pakendatud! Andke oma hind..... Ise küsiks 75.- täpsem info on ikka viis 1 3936 üks
kuused asuvad Viljandimaal Tarvastu vallas. Saan aidata ka istutusel.

Kuigi Eestis on kuusetaimede põud, on siiski kaks aga, miks suvalisest kohast võetud taimede müük võib ola raskendatud. Sõltub tingimustest, aga kui näiteks teha lageraie 1 ha ulatuses ja see täis istutada, siis sinna kulub min ca 2500 - 3000 kuusetaime. Kui soovida riigilt toetusena enamik raha tagasi saada, siis on vaja kasutada sertifitseeritud kuusetaimi, millel on olemas ka kindel ostudoument. 
Ise olen viimastel aastatel teinud oma metsas uuendust enam kui 10 000 kuuse istutamise näol ja tean kui raske on leida sertifikaadiga taimi, aga riigi toetus seni olnud piisavalt motiveeriv, et seda siiski teha. Läbi Erametsaühingu saab taimi tellia ka Leedust. See aasta olude sunnil olin seda peaaegu ka ise tegemas, kuid lõpuks leidsin lahenduse siiki lähemalt. Seekord oli vaja 600 taime ja sain need 144€ eest Antsla lähedalt.
Aga kui toetusõiguslikule alale istutamist ei toimu, siis sobivad hästi taimed mis on kraavipervedelt, liinialustelt jms korjatud. 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#13

(14-04-2015, 22:19 PM)saarrand Kirjutas:  ...
Aga kui toetusõiguslikule alale istutamist ei toimu, siis sobivad hästi taimed mis on kraavipervedelt, liinialustelt jms korjatud. 

Miskit juhendmaterjali lollile korilasele? Kuda need sedamoodi üles saada, et uues kohas oleks lootust rohelist ka järgmistel kevadetel näha?

Mul lageraie uuenemas, sätiks teadaolevatele küsitavatele kohtadele vales kohas kasvavat kuusemuru valmis...
Vasta
#14

(15-04-2015, 08:40 AM)v6sa Kirjutas:  
(14-04-2015, 22:19 PM)saarrand Kirjutas:  ...
Aga kui toetusõiguslikule alale istutamist ei toimu, siis sobivad hästi taimed mis on kraavipervedelt, liinialustelt jms korjatud. 

Miskit juhendmaterjali lollile korilasele? Kuda need sedamoodi üles saada, et uues kohas oleks lootust rohelist ka järgmistel kevadetel näha?

Mul lageraie uuenemas, sätiks teadaolevatele küsitavatele kohtadele vales kohas kasvavat kuusemuru valmis...

Kui ma õigesti aru saan, siis küsid seda kuidas taimed maas tkätte saada? Ega se,lleks eriti variante pole, kõige lollikindlam on mättaga üles kaevata, mida olen ka ise kõige rohkem kasutanud. See on aga aja ja töömahukas. Teine variant on välja tõmbamine, aga selleks peab valima ilma, kui pinnas on pehme. Sõltuvalt muidugi mullatüübist võib see tõmbamise variant ka absoluutselt mitte õnnestuda, kui maa on väga kõva. Aga ka seda varianti oled palju kasutanud ja on toiminud küll.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#15

Mullapalliga taimed:

http://forestplanter.ee
Vasta
#16

Mu 4500 kuusetaime leidis omaniku lõpuks! Just niipalju saime selle võssakasvanud põllult. Boonuseks veel üks soku pealuu koos sarvedega ning sarvi ka üksikult. Big Grin Mis sertifitseeritud taimedesse puutub siis tuttav ütles et pigem on üle tootmine kui puudujääk, põhjus on hinnas.
Vahetasin paari jubina vastu mida mul T 16-l vaja on! Mina rahul ja temal ca 2ha metsa kasvamas.

Veel pole maha löödud
Vasta
#17

no vot, kuda kellelgi.
ksf! janka poolt soovitet kaupmehele helistasin ommuku. (aitüma soovitamast!) natsa pidi veel olema ja oma näputäie ehk saan. kästi meil saata, mida ka tegin. arvet veel põle tulnd. a vast ikke läeb asjaks. kakskümmend neli kopikat taimest on mitmeaastase otsimise järel puhtamuidu saadud.
Vasta
#18

(20-04-2015, 21:10 PM)diesel Kirjutas:  no vot, kuda kellelgi.
ksf! janka poolt soovitet kaupmehele helistasin ommuku. (aitüma soovitamast!) natsa pidi veel olema ja oma näputäie ehk saan. kästi meil saata, mida ka tegin. arvet veel põle tulnd. a vast ikke läeb asjaks. kakskümmend neli kopikat taimest on mitmeaastase otsimise järel puhtamuidu saadud.

Mina sain Antslast Toko talu puukoolist ka 24 senti tükk. Seekord võtsin 600 taime, laupäeval istutasin metsa ära.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#19

(20-04-2015, 19:19 PM)JaakH Kirjutas:  Mu 4500 kuusetaime leidis omaniku lõpuks! Just niipalju saime selle võssakasvanud põllult. Boonuseks veel üks soku pealuu koos sarvedega ning sarvi ka üksikult. Big Grin Mis sertifitseeritud taimedesse puutub siis tuttav ütles et pigem on üle tootmine kui puudujääk, põhjus on hinnas.
Vahetasin paari jubina vastu mida mul T 16-l vaja on! Mina rahul ja temal ca 2ha metsa kasvamas.

Ületootmine on pisut kaheldav.... Ole hea anna kontaktid, kus on taimi puukoolides üle. Otpää kandis oldi sõna otseses mõttes mis iganes hinna eest ostma, aga lihtsalt pole kuskil pakkuda neid taimi, aja tiku tulega taga, broneeri aasta otsa ette jms.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#20

Istikuid üldiselt, aga just eriti kuuse avajuurseid taimi on Eestist suht võimatu korralikus koguses saada. Tööpõld on mul mets, seega tean seda praktilisest kogemusest. Tellitakse miljonite eest neid välismaalt ja ei ole näha, et kuuse avajuurseid Eestist veel lähiajal saama hakkaks. Potis/konteineris taimi jah veel Eestist kuidagimoodi võib saada aga tihti on kevadeks kõik broneeritud. 

Kuuse avajuursed taimed tuuakse Lätist-Leedust. Eestis kõik nii popid ja uuenduslikud, et on vaja potitaimi kasvatada, et rohkem mehhaniseerimist oleks. Aga avajuurne taim on ikkagi suurem ja elujõulisem ning oma metsa ma kindlasti paneksin ennem avajuurseid kui potitaimi. 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne