Turbasammal - kus leidub ja kuidas kätte saaks?
#21

(15-04-2015, 19:11 PM)mlsluik Kirjutas:  Mai lõpp on igati hää, eks siis vast vähe kuivem ka juba...   

Selleks ajaks vast Polotrooperil ka juba kaarrehvid all ning saab kasvõi mätta kõrvale minna käruga...

Nonii. ootan Meelist kodumaale ja kohe kui see on juhtunud, tuleksin esimesel võimalusel samblajahile. Seniks illustreeriv pilt hetkeseisust:
   

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#22

29.06. 2015 seisuga on saunaehitus sellisel järjel. Jäänud on veel 3 rida palke panna. Siinkohal suured tänud Meelisele rabaretke eest!

   

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#23

Hästi paned!

Tervitab Veteran.
Vasta
#24

(29-06-2015, 09:14 AM)Veteran Kirjutas:  Hästi paned!

Tänan! Kuna ma pole varem sellist tööd teinud, siis võimalik, et millegagi panen veits pusse, aga üritan siiski õigel lainel püsida.

Palgiotsad loomulikult lõikan lõpuks kenasti ühepikkuseks, sambla servad samuti saavad pöetud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#25

Samblaga said ühele poole,aga katus.Õlgi tuleb kah õigel ajal võtta.Egas Sa sellisele ilusale  stiilsele asjale plekki ometi plaani peale panna.No pilbas ehk.
Vasta
#26

(30-06-2015, 19:01 PM)linnuke Kirjutas:  Samblaga said ühele poole,aga katus.Õlgi tuleb kah õigel ajal võtta.Egas Sa sellisele ilusale  stiilsele asjale plekki ometi plaani peale panna.No pilbas ehk.

Ei, plekki loomulikult ei tule. Kuna Lõuna-Eesti ja õlgkatused siin minu kandis suur erand, siis sai otsus tehtud kivikatuse kasuks. Laast oli teine alternatiiv, aga sai loobutud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#27

(30-06-2015, 22:39 PM)saarrand Kirjutas:  
(30-06-2015, 19:01 PM)linnuke Kirjutas:  Samblaga said ühele poole,aga katus.Õlgi tuleb kah õigel ajal võtta.Egas Sa sellisele ilusale  stiilsele asjale plekki ometi plaani peale panna.No pilbas ehk.

Ei, plekki loomulikult ei tule. Kuna Lõuna-Eesti ja õlgkatused siin minu kandis suur erand, siis sai otsus tehtud kivikatuse kasuks. Laast oli teine alternatiiv, aga sai loobutud.

Aga tee kimmikatus. Ise saad saagida, lihtne paigaldada ja peab kaua vastu kui viitsid vahel üle tõmmata ja ilus ka.
Vasta
#28

Tubli! Aga äratage mind, kui hakkate cyprokki panema, ja muidugi, välisvoodriks ikka korrektne euro plastiklaud! Edu!
Vasta
#29

(01-07-2015, 00:37 AM)kass Kirjutas:  Tubli!  Aga äratage mind, kui hakkate cyprokki panema, ja muidugi, välisvoodriks ikka korrektne euro plastiklaud! Edu!

Kas see sarkasm käib kimmi või kivikatuse kohta ? Big Grin
Vasta
#30

Kassil jooksuaeg, kräunub juba pikemalt aega seosetult...  Toungue Big Grin

Aga muidu hea et abiks sain olla, rabas veedetud aeg on kvaliteet, hea ja rahulik... Kellel vaja andke teada, võin kohad näidata ja kui vaja siis ka abiks olla.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#31

(01-07-2015, 00:37 AM)kass Kirjutas:  Tubli!  Aga äratage mind, kui hakkate cyprokki panema, ja muidugi, välisvoodriks ikka korrektne euro plastiklaud! Edu!

Kodanik kass, kas siis kivikatuseid ei olnud vanasti majadel, et selline kriitika?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#32

tol ajal, kui meie ksf! kass veel noor oli ja mööda katuseid alles turnis, polnud kiva veel olemaski, katusele panemisest rääkimata.
katus peab ikke roog olema või pehme samblaga kaetud pilbas parimal juhul. siis saab küüned sisse lüüa. veel parem, kui katus on nõnna lauge, et sääl lesides ja tukastama jäädes, ei tekiks hirmu alla kukkumise pärast.
Vasta
#33

Mida Te norite oma katustega, kirjutati ju, et jooksuaeg, karv lahti ja katus ka sõidab!
A nojaa, väike täpsustus ka veel. Kui mina noor olin, siis polnud tõesti veel kiva, katustest rääkimata. Mäletan, et esimesel päeval lõi Jumal taeva ja maa .... katused tulid tal vist alles neljandal päeval?
Vasta
#34

No kas see oli neljas päev ja viiendal sõitis vist katus uuesti pealt minema..... Midagi läks seal viltu igaljuhul. Eriti veel vaadates rahvast kes ümber meie jalutab.... Big Grin 
Kassile pakkuge ikka tuhka ja saepuru. Sambla sisse võib sortsutada küll aga kui ikka midagi paremat peale pole kaapida siis on asi ikka täitsa hull.
Vasta
#35

(02-07-2015, 11:34 AM)diesel Kirjutas:  tol ajal, kui meie ksf! kass veel noor oli ja mööda katuseid alles turnis, polnud kiva veel olemaski, katusele panemisest rääkimata.
katus peab ikke roog olema või pehme samblaga kaetud pilbas parimal juhul. siis saab küüned sisse lüüa. veel parem, kui katus on nõnna lauge, et sääl lesides ja tukastama jäädes, ei tekiks hirmu alla kukkumise pärast.

No käisin siis üleeile katusel, eile ka, aga siis polnud enam midagi huvitavat. Väätsal Jalgrattamuuseumi maja katusel. Laastukatus, 9 aastat vana. Valdo ütles, et vaja minna katusele ja hakata vinskoppi värvima. maja fasaad on meie visiitkaart ja see kaart on ülevalt otsast inetu. Valdo vedas redeli vastu räästast ja mina sorkisin pulkipidi katuse poole. Katuse servas oli katuseredel, alt vaadates ka mitte eriti visiitkaardile sobiv, aga mis parata, katusele oli tarvis saada, kasvõi juba selleks, et katuseredel katuse äärelt vinskoppi juurde keset katust tirida. Rabasin pulgad jälle pihku ja sööstsin üles harja suunas. Valdo huilgas all, et kuhu-kuhu, pulgad pudenesid mu seljataga alla talle pähe ja peagi olin harjal, väsinud, kuid õnnelik. Valdo jälle pärima - kuidas sa alla saad? Alles oli vaja üles minna, nüüd juba alla...
Kõndisin siis mööda harja korstnani ja soovitasin Valdol minna pööningule katuseluuki avama. Valdo sammuski reipalt maja sisemusse, mina kiskusin aga ise katuseluugi lahti ja vupsti sisse. Ja edasi nagu polnud kuhugi minna, 2-l pool korstent oli veidi ruumi katuse all, kusagil eemal kumas valgus ja kaugusest kostis jällegi Valdo pärimist - kas mahud läbi? Ei mahu! Mis me siis teeme? Ei tea! Ei, sa pead mahtuma, karupoeg Puhh ka mahtus! No mis mul üle jäi, pea mahtus läbi, lõpuks pressisin pee ka. Tegime uue katuseredeli, ühe prussi baasil, selline nagu kassidele ja kanadele ikka tehakse ja uuesti katusele. Kogemuse võrra targem, torkas veel silma, et oleks ma ennist vaevunud piki harja edasi jalutama, siis oleks mu teele jäänud veel 2 katuseluuki, kust juba ilma roomamata lahedalt püsti päi oleks pööningut väisata saanud.
Nüüd lugejad kindlasti juba muretsevad, et millal turbasamblast jutt hakkab tulema... jah, turbasammalt kahjuks ei ole pakkuda, aga kahjuks on pilpakatus üsna sammaldunud ja muidu õnnetu! Vb läheb siiski seda sammalt ka kellegil vaja, ehtne katusesammal, ladina keelset nimetust hetkel ei oska nimetada, peab Enekesest järgi vaatama.
Ah jaa, katus lauge ei olnud, aga hirmu ka ei tundnud!
Vasta
#36

(06-07-2015, 23:03 PM)kass Kirjutas:  
(02-07-2015, 11:34 AM)diesel Kirjutas:  tol ajal, kui meie ksf! kass veel noor oli ja mööda katuseid alles turnis, polnud kiva veel olemaski, katusele panemisest rääkimata.
katus peab ikke roog olema või pehme samblaga kaetud pilbas parimal juhul. siis saab küüned sisse lüüa. veel parem, kui katus on nõnna lauge, et sääl lesides ja tukastama jäädes, ei tekiks hirmu alla kukkumise pärast.

No käisin siis üleeile katusel, eile ka, aga siis polnud enam midagi huvitavat. Väätsal Jalgrattamuuseumi maja katusel. Laastukatus, 9 aastat vana. Valdo ütles, et vaja minna katusele ja hakata vinskoppi värvima. maja fasaad on meie visiitkaart ja see kaart on ülevalt otsast inetu. Valdo vedas redeli vastu räästast ja mina sorkisin pulkipidi katuse poole. Katuse servas oli katuseredel, alt vaadates ka mitte eriti visiitkaardile sobiv, aga mis parata, katusele oli tarvis saada, kasvõi juba selleks, et katuseredel katuse äärelt vinskoppi juurde keset katust tirida. Rabasin pulgad jälle pihku ja sööstsin üles harja suunas. Valdo huilgas all, et kuhu-kuhu, pulgad pudenesid mu seljataga alla talle pähe ja peagi olin harjal, väsinud, kuid õnnelik. Valdo jälle pärima - kuidas sa alla saad? Alles oli vaja üles minna, nüüd juba alla...
Kõndisin siis mööda harja korstnani ja soovitasin Valdol minna pööningule katuseluuki avama. Valdo sammuski reipalt maja sisemusse, mina kiskusin aga ise katuseluugi lahti ja vupsti sisse. Ja edasi nagu polnud kuhugi minna, 2-l pool korstent oli veidi ruumi katuse all, kusagil eemal kumas valgus ja kaugusest kostis jällegi Valdo pärimist - kas mahud läbi? Ei mahu! Mis me siis teeme? Ei tea! Ei, sa pead mahtuma, karupoeg Puhh ka mahtus! No mis mul üle jäi, pea mahtus läbi, lõpuks pressisin pee ka. Tegime uue katuseredeli, ühe prussi baasil, selline nagu kassidele ja kanadele ikka tehakse ja uuesti katusele. Kogemuse võrra targem, torkas veel silma, et oleks ma ennist vaevunud piki harja edasi jalutama, siis oleks mu teele jäänud veel 2 katuseluuki, kust juba ilma roomamata lahedalt püsti päi oleks pööningut väisata saanud.
Nüüd lugejad kindlasti juba muretsevad, et millal turbasamblast jutt hakkab tulema... jah, turbasammalt kahjuks ei ole pakkuda, aga kahjuks on pilpakatus üsna sammaldunud ja muidu õnnetu! Vb läheb siiski seda sammalt ka kellegil vaja, ehtne katusesammal, ladina keelset nimetust hetkel ei oska nimetada, peab Enekesest järgi vaatama.
Ah jaa, katus lauge ei olnud, aga hirmu ka ei tundnud!
Järgmine kord võiks Valdo Kassile sambla kingad jalga ühendada ja kattusele saata Big Grin
Ja muideks see sambla katus on väga EKO värk ikka ja kõlbab kõigeparemini maja palkide vahele ladumiseks Big Grin
Vasta
#37

Vaatasin ükspäev kinupilti Tuva rahvaste elust ja nüüd meenus see teema ning sammal.

https://youtu.be/BZZWCekcTmM?t=24m30s
Vasta
#38

Mõni aeg tagasi oli saunajuures seis selline. Nüüdseks asi veel rohkem edasi tehtud, aga pilti kahjuks pole. Minuarust pole kivikatusel häda midagi, aga eks ta maitse asi ole Smile Korstna katusel olev "juudi" plekk on ajutine. Samuti otsin endiselt korstnatihenduse materjali Wakaflex!

   

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#39

Ilus hoolega tehtud töö!
Vasta
#40

Kui nüüd maakividega selle koleda vundamendi ka ära kataks, siis oleks igavesti uhke asi Smile !
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne