Kompressori soetamine
#1

Oli juba pikemat aega õhus "probleem" suruõhuga. No ei suuda kolm ettevõtet ühiselt hallata ühte kompressorseadet, no ei suuda.
Sai juba varem ennetavalt vaadatud erinevaid müügikuulutusi ilmavõrgus. Kuna oli soov leida Hydrovane 25 või 504 või HV04 tüüpi seade.
Tegu on rootorkompressoriga, otsevedu 4kw/1450rpm mootoriga, tootlikkus 10 bar-i juures 0,57 kuupi/minutis.
Kohalikul turul sellist ei pakuta, küsisin ka kohaliku esinduse käest ja nemad keeldusid sellise kasutatud kompressori müügist mulle.
Mis iseenesest oli kuidagi koomiline aga noh mis siis ikka, sulgesin ukse väljastpoolt.
Üks esmaspäeva hommik tõi kurva uudise, õhku nema. Hakkasin siis väga agressiivselt ilmavõrku kammima ja nagu tellimise peale Hispaanias
mulle vajalik asi olemas. Müüjaga kirjavahetuse ja asjaolude täpsustamise peale läks nädal. Teine nädal kopikatega läks teekonna peale.
Kõige huvitavam oli, et Tarragona-Barcelona-Köln-Hamburg-Tallinn teekond (~3200km) läbiti 7 päevaga. Ehk enamvähem 457km/päevas.
Hamburg -Tallinn väga suure tõenäosusega oli õhutransport. Teekond Tallinna Lennujaam- minu töökoda(~12km) võttis aega 2 päeva ehk 6 km/päevas.
Kogu alusetäis kompressorit kaasavaraga maksis 750 euri, vedu DHL-iga 199+km euri.

                           

Alusetäis siis sisaldas kompressorit paagi (200L) peale monteerituna, tsüklontüüpi veeeraldajaid torustikuga mis ühendatakse omakorda kuivatiga või siis
ilma kuivatita, paagi kondensaadi eraldaja elektriline ja õli/vesi separaatorit(hall tuutu) kuhu kõik kondensaat kokku jookseb.
Toodetud 2016 aastal ja müüja sõnul oli kasutuses ettevõttes Hispaanias kes tegeles mobiiltelefonide, tahvelarvutite, sülearvutite jms. tootmise ja remondiga.
Kuna mul ei ole 10 bar rõhku vaja siis tõin pressostaadist ülemise piiri 8bar-i peale ja differentsi 2,2 bar. Selle manipulatsiooni tulemusel tõusis tootlikkus ~0,68 kuupi/min.
Mingi päev mõõdan täpselt ära.
Aga masinaga olen enam kui rahul.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#2

eesti keeles peaks olema lamellkompressor mitte rootorkompressor. Kas sul on sagedusmuundur ka kompressoril?
Käis ka üks hydrovane kompressoripoes hoolduses ja kiitsid et sellel nii hea tootlikus, pole midagi viga. Reaalsuses käis kompressor 24h ühe seadme taga mis kulutus 20l minutis õhku.
Vasta
#3

Heal lapsel on ikka mitu nime.
Tootja nimetab rotary vane mis oleks maakeeli pöörlev laba.
Laba(d) iseseisvalt ei saa pöörelda, küll aga rootori igakülgsel toel, kaasabil ja eestvedamisel, sealt ka rootorkompressor.
Minu seade lülitatakse otse võrku.
Mina isiklikult ei saa aru sellest sagedusmuunduri fetishist, igale poole on teist vaja toppida.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#4

Mõõtsin tootlikkust seadmel. Kahel korral, mõlemal juhul sain, et 200 liitrise anuma täitmiseks 0bar-8bar kulub 2min 25sek.
Mis omakorda annab tootlikkuseks ~640L/min.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#5

Tohib huvi tunda kuidas ta ka müratasemelt on?
Kolbkompressorist kindlasti vaiksem aga kas nii vaikne kui kruvikompressor ja kuidas tal õlitus on lahendatud?
Kas imeb ise endale õli paagist kuhu separaatorist tagasi jookseb või antakse pumbaga kindel kogus?
Niipalju ma aru saan, et õli on seal väga tähtis tihendav element ja filter on ka kindlasti olemas.
Vasta
#6

Müratase kirjade järgi on 72dB. Minu kõrvale on see kompressor sellisel kujul meeldivam kui kruvi. Tavaline normaalne inimkõne on ~50dB
Kruvid käivad reeglina seal 3000+ ümbertiiru/min ja eritavad sellist vastikut kiunu mispärast kruvid ka reeglina kestas on.
See aga on otseveoga 1450 ümbertiiru/min. Tehasepoolne lubadus rootori elueaks on 100000 tundi.
Õli on tal korpuses 1,8 liitrit, õlipumpa eraldi ei ole, rootor on liugelaagritel. Töötamisel õli liigub rõhuvahe tõttu rootorikambris.
Filtritest on siseneva õhu filter poroloonilaadsest asjast ja separaator. Õli, filtri ja separaatori vahetusvälp 2000 tundi või 1 aasta

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#7

(21-12-2022, 10:09 AM)M.R. Kirjutas:  Mõõtsin tootlikkust seadmel. Kahel korral, mõlemal juhul sain, et 200 liitrise anuma täitmiseks 0bar-8bar kulub 2min 25sek.
Mis omakorda annab tootlikkuseks ~640L/min.

Ehk viitsid tutvustada algajatele kompressorihuvilistele tootlikkuse arvutuskäiku, kui aega saab mõõta ja resiiveri suurus on teada?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#8

200x8=1600l 1600:2,5min=640l/min
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne