Omavalmistatud biomassi põleti(saepuru,hake pellet)

(27-12-2019, 11:41 AM)mesinik Kirjutas:  Kas oleks sellisele puidutükeldajale renditurgu 50eur/p? https://branch-logger.eu/produkt/branch-...e-trailer/

arvan ka,et pole.asja iva ka see,et rentimine viib kütuse omahinna kõrgeks.mul hakkuri puhul hakin siis kui mul parasjagu aega on ja viitsimist teha,kas samal ajal ka rendimasin vaba on jälle ei tea,lisaks vea seda masinat jne.lihtsam ja muretum seade ehitada või soetada ja soetamise puhul ise teenust välja müüja ja nii ostuhind tagasi teenida.oksad.ee rendib kah mingit putrustit,aga kas mu põleti seda sööb jälle?teenustasu kah kena summa.
Vasta

neid jupitajaid ja purustajaid rendivad ikka need, kel oksi või terveid puid üle jääb.
linnas pole sul seda sodi kuskile panna. arboristid küsivad äraveo eest kosmost.
tuld otsa panna ei tohi. muponaut aia taga juba sättib trahvikviitungit valmis.
siis rendidki käru ja mootorkirve ja pudistad oma kuivanud kastani juppidena kärusse
ja vead "maale vanaema juurde".
kes omale kütteks klotsi teha tahab, küll see ka isikliku riistapuu või tarnija soetab.
Vasta

arboristid ju müüvad kütet 3m tüvena ja osadel on hakkuri endale soetanud ja oksarisu läheb hakkeks ja hake multsiks,raha peab ju tulema.linnas ju ei saa teha lõket,terve ilm seda tossu täis ja lisaks sädemed võivad kuhugi valesse kohta minna ja palju paha teha.
Vasta

(27-12-2019, 18:13 PM)muska71 Kirjutas:  arboristid ju müüvad kütet 3m tüvena ja osadel on hakkuri endale soetanud ja oksarisu läheb hakkeks ja hake multsiks,raha peab ju tulema. ...
selge see, kui tellid arboristi oma jurakat maha võtma, siis on 2 hinda, üks kui langetatakse kõik hunnikusse ja teine, kui järgi jääb puhas plats. Odavama variandi puhul jääb arborist nö kahjumisse, saamata jääb papp koristamise/äraveo eest ja materjali müügi eest ning klient muretseb puitmaterjali utiliseerimiseks odavaima variandi, nt hakkuri vms rentimise. Teise variandi puhul on tellijal rahakott puuga seljas ja arborist saab topelt teenida.
Vasta

(27-12-2019, 20:06 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-12-2019, 18:13 PM)muska71 Kirjutas:  arboristid ju müüvad kütet 3m tüvena ja osadel on hakkuri endale soetanud ja oksarisu läheb hakkeks ja hake multsiks,raha peab ju tulema. ...
selge see, kui tellid arboristi oma jurakat maha võtma, siis on 2 hinda, üks kui langetatakse kõik hunnikusse ja teine, kui järgi jääb puhas plats. Odavama variandi puhul jääb arborist nö kahjumisse, saamata jääb papp koristamise/äraveo eest ja materjali müügi eest ning klient muretseb puitmaterjali utiliseerimiseks odavaima variandi, nt hakkuri vms rentimise. Teise variandi puhul on tellijal rahakott puuga seljas ja arborist saab topelt teenida.
kohe mitte ei usu seda.nt heiki hansol on puukraana või mis iganes nimi sellel on ja jõhker liising kukil ja kahjumisse kohe kindlasti ei jää see pole lihtsalt reaalne.pigem nii,et lihtsalt lõikab ja laga omanikule siis väiksem kasum ja kui plats puhtaks siis tublisti suurem viil vorsti saial.selle kraanaga pidavat ka tormiga saama tööd teha.tya feisis aeg ajalt pakub kütet kena kopka eest kui mõnd riigi hanget teeb ja parke ja teeservasi või teetrasse puhastab.
Vasta

(27-12-2019, 20:06 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-12-2019, 18:13 PM)muska71 Kirjutas:  arboristid ju müüvad kütet 3m tüvena ja osadel on hakkuri endale soetanud ja oksarisu läheb hakkeks ja hake multsiks,raha peab ju tulema. ...
selge see, kui tellid arboristi oma jurakat maha võtma, siis on 2 hinda, üks kui langetatakse kõik hunnikusse ja teine, kui järgi jääb puhas plats. Odavama variandi puhul jääb arborist nö kahjumisse, saamata jääb papp koristamise/äraveo eest ja materjali müügi eest ning klient muretseb puitmaterjali utiliseerimiseks odavaima variandi, nt hakkuri vms rentimise. Teise variandi puhul on tellijal rahakott puuga seljas ja arborist saab topelt teenida.

On sul mingit aimu palju arborist ühe puu langetamise eest tahab? Mul kulus tund kahe puu peale, mille eest arboristid küsisid 150.-€ tk ( ja see oli odav ) . Utiliseerimime ei maksa neil sellekõrval midagi.
Vasta

Ok. Siis modifitseerin enda oma https://branch-logger.eu/produkt/branch-...re-120wom/
Praegu on 2 kotihoidjaga ja 7,5kw. Lasen valmistada treileri ja tellin konveieri, et saaks kasutada mõlemat, lisaks vahetan 7,5kw mootori 11kw mootori vastu. Lisaks kaotan ära ka 0 vajaduse, sest 3 soonega juhtmed on kergemad-odavamad ja maanduse jaoks panen eraldi maandusevarda. Peaks vist ka mingi bensumootori ka peale panema.
Vasta

(27-12-2019, 20:47 PM)Inri Kirjutas:  On sul mingit aimu palju arborist ühe puu langetamise eest tahab? Mul kulus tund kahe puu peale, mille eest arboristid küsisid 150.-€ tk ( ja see oli odav ) . Utiliseerimime ei maksa neil sellekõrval midagi.
Ikka on vähe aimu, pärast oktoobritormi ja autokuuri katusele kukkunud vahtrat lasin 6 vahtrat ja saart õue pealt maha võtta, ilma ülevalt jupikaupa võtmiseta ei saa 10 m laiuses maja ja sauna vahepraos neid puid mitte kätte. Mul võeti maha a´ 90€ (kohal oli 2 roomikutel tõstukit ja 3 meest töötamas päev otsa, puude kännumõõt üle meetri), kolleegil oli lihtsam juhus, sai 70 eest puu maha võetud. Aga see on siis kui ise koristad, praeguseks olen pakkudeks tükeldamisega jõudnud viimase puuni, peenikeste okste äravedu on veel ees. Kui aga oleks tahtnud puhast platsi, siis mu rahakott poleks vastu pannud...
Vasta

provintsis elad,
kohe päris provintsis.

esimese eesti puuomanikelt küsitakse teisi numbreid.
ühe puu maha võtmise hind on sageli üle viiesaja raha.
Vasta

(27-12-2019, 22:06 PM)diesel Kirjutas:  provintsis elad,
kohe päris provintsis.

esimese eesti puuomanikelt küsitakse teisi numbreid.
ühe puu maha võtmise hind on sageli üle viiesaja raha.

päris provintsis jah, no selle tormi ajal elasin lausa lätis, kuna eesti mobiilimastid olid maas aga naabrite levis sai kuidagi toimetada. Samas on meil enamike spetsiifiliste teenuste koguhind pääliinaga võrreldes mitmekordne, see kohaletulekutasu ... a la teenus 60€, sõidukulu 290kmx2x0,4€ =232€
Vasta

(27-12-2019, 21:18 PM)mesinik Kirjutas:  Ok. Siis modifitseerin enda oma https://branch-logger.eu/produkt/branch-...re-120wom/
Praegu on 2 kotihoidjaga ja 7,5kw. Lasen valmistada treileri ja tellin konveieri, et saaks kasutada mõlemat, lisaks vahetan 7,5kw mootori 11kw mootori vastu. Lisaks kaotan ära ka 0 vajaduse, sest 3 soonega juhtmed on kergemad-odavamad ja maanduse jaoks panen eraldi maandusevarda. Peaks vist ka mingi bensumootori ka peale panema.

15 cm pikk kaigass saab juba pliiti kütta,aga 10cm jämmu tuleb juba lõhkuda,aga kuda sa neid lõhud?tuld hakatada siis jälle vaja pilbastaks taguda seega minu jaoks mõtetu masin.kuni 8 cm läheb hakkurisse ja sealt katlasse ja üle selle saega halud ja pliidile õgida.
Vasta

(27-12-2019, 20:47 PM)Inri Kirjutas:  On sul mingit aimu palju arborist ühe puu langetamise eest tahab? Mul kulus tund kahe puu peale, mille eest arboristid küsisid 150.-€ tk ( ja see oli odav ) . Utiliseerimime ei maksa neil sellekõrval midagi.
Mul just detsembris võeti 4 puud maha 250 eest. Kõik olid sellise 30-40cm rinnasdiameetriga ja elektriliini ning hoonete vahel. Ise koristasin ja pakutasin. Oksad olid kenasti ühtepidi kuhja laotud langetuskohal töö tegijate poolt.
Vasta

(28-12-2019, 18:13 PM)Provoker23 Kirjutas:  Mul just detsembris võeti 4 puud maha 250 eest. Kõik olid sellise 30-40cm rinnasdiameetriga ja elektriliini ning hoonete vahel. Ise koristasin ja pakutasin. Oksad olid kenasti ühtepidi kuhja laotud langetuskohal töö tegijate poolt.

Peenikestega saab vist jah odavamalt, eks nad ole madalamad ka jne
Vasta

ma mängin ise arboristi,4m majast eemal võtsin vahtra haru maha.kuusk mesipuude poole tugevalt kaldu.ronisin sae ja köitega üles,latva köis taha ja saagisin läbi ja teised all sikutasid ja alla tulles laasisin ja meetrised jupid lõikasin ja potsti alla õigele poole,kui vaja jupile ka köis taha ja köiega alla.nii sai hunnik kuuski maha võetud.pika redeliga üles ja edasi mööda oksi.olen ka vintsiga vastu puukallett suured puud maha sikutanud.
Vasta

Ma käisin ka 26m tõstukiga paar aastat tagasi ladvas ja võtsin maja ümbert kaski meetriste juppide kaupa maha. Aga üks asi on püstist (olgu või halva kaldega) puud hakkida, teine asi aga murdunud ja pinges või puseriti teise puu otsas asja näppima minna. Siis mõtled küll, et kas tasub ennast tappa või lasta seda mõõduka raha eest kellelgi teisel teha. Aga noh, saag on olemas, kõrgust ei karda ja mis selle pühapäevaga ikka muud teha...
Vasta

tõstuki pealt on juba kõik tehtav.ei ole vahet kas see puu on maapinnal teise otsa vajunud või on kõigest latv või haru.tõstukil olles tuleb juba peaga mõtlema hakata,et kuidas puu käituda võiks jne.kellel metsatöö kogemus need saavad hakkama.samamoodi saab tüved nööriga toestada,et kukkudes ei vigasta lõhu midagi.
Vasta

Mul oli ka üks kask maja poole viltu, ise laasisin palmiks ära redeli pealt. Kuna olin piisavalt youtube videoid vaadanud, kuidas puud ikkagi maja peale kukuvad, siis tellisin spetsid kohale. 10min - 100€. Lasid lihtsalt kummuli ja kõndisid minema. Tegelt oleks vaja veel 7 puud ümber maja ära saada, aga ei taha mõeldagi mis selline täisteenus maksta vōiks.
Vasta

100 eur eest saad 21m tõstuki rentida, paremal juhul nädalavahetuseks. Selle ajaga saad oma 7 puud maha küll. Sõltuvalt elukohast transpordikulu muidugi juurde. Sobiva sõiduki puudumisel pead veel sobiliku auto laenama, millele vajalik mass konksu panna. Tõstuk ei ole haagis, vaid pukseeritav seade.

Redeli pealt suuri oksi võtta on suht riskantne just selles mõttes, et kui ebaõnnestunult saed, lööb redeli alt ära. Tõstuk on tunduvalt turvalisem.
Vasta

(29-12-2019, 13:18 PM)Mahno Kirjutas:  100 eur eest saad 21m tõstuki rentida, paremal juhul nädalavahetuseks. Selle ajaga saad oma 7 puud maha küll. Sõltuvalt elukohast transpordikulu muidugi juurde. Sobiva sõiduki puudumisel pead veel sobiliku auto laenama, millele vajalik mass konksu panna. Tõstuk ei ole haagis, vaid pukseeritav seade.

Redeli pealt suuri oksi võtta on suht riskantne just selles mõttes, et kui ebaõnnestunult saed, lööb redeli alt ära. Tõstuk on tunduvalt turvalisem.
nt keila ramirendis olemas suurem maastur mis veab seadmed objektile ja tagasi.tõstukilt võtab igasugu puid maha kui juurdepääs tõstukile olemas.
redelil seistes ei tohigi saagida.redelilt ronid üles seod end turvaliselt puukülge kinni ja alles siis saagima.olen latvu võtnud kus murdumise hetkel tüvi lööb 0,5m siia sinna kõikuma ja redelil seistes....
Vasta

Redeli peal pole alati väga lõbus tõesti: https://youtu.be/IwNOmiHa6kQ?t=81 Ja seal natuke edasi on ka koht, kus latv isegi vastu tõstuki korvi lööb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne