Omavalmistatud biomassi põleti(saepuru,hake pellet)

(03-04-2019, 15:29 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kordnike naljalt ei leia teede äärest ja no üle ei maksa ka koorma massiga pingutada muidugi.ise vedasin mööda kõrvalteid läbi ühe alevi.

See, et neid ei ole Sinu trajektooril ei tähenda, et neid ei leiduks mujal. Rolleyes

Mind kaaluti O2 haagisega märtsis Kehtna vahel. Oli kaalus.
Vasta

(04-04-2019, 09:20 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-04-2019, 15:29 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kordnike naljalt ei leia teede äärest ja no üle ei maksa ka koorma massiga pingutada muidugi.ise vedasin mööda kõrvalteid läbi ühe alevi.

See, et neid ei ole Sinu trajektooril ei tähenda, et neid ei leiduks mujal. Rolleyes

Mind kaaluti O2 haagisega märtsis Kehtna vahel. Oli kaalus.

Kaalutakse palju ka kerghaagiseid  viimasel aastal neid küll nähtud.
Vasta

(04-04-2019, 09:42 AM)MeelisV Kirjutas:  Kaalutakse palju ka kerghaagiseid  viimasel aastal neid küll nähtud.

Minu värskeim kogemus O1 on eelmise aasta novembrist otse kodutee otsas. Rauakoorem oli 150 kg üle, aga ladusin osa autosse ringi ja olin seejärel kaalus. Läksime sõbralikult lahku. Paar metsakrusa olid neil menetluses, päeva rekord olnud 59 tSad Pehme teega...
Vasta

Kas seda omavalmistatud biomassi jätkub ikka piisavalt?
Vasta

Olen seni pääsenud, present on kärul peal ja vaevalt see nii ülekaaluline kah on. Seda biomassi kasvab rohkem peale kui teda ära toimetada jõuab. Eks seepärast olengi toimetanud nii, et saega võra jala pealt maha, hakkurisse, sealt kärusse, edasi koju põletusse. Läheb kuu jooksul reis rohkem aga samas jääb ära igasugune võsa kuivatamine ja ladustamine. Eks igaüks töötab endale mugava variandi välja vastavalt vajadusele ja veo kaugustele


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(05-04-2019, 01:08 AM)vootele Kirjutas:  Kas seda omavalmistatud biomassi jätkub ikka piisavalt?

miks ei peaks?mul nt jõe kogumiskraave  jõe luhtadel 5-6 tk+jõe kaldal võsa.täna võtad maha energiavõsa asemele ja siis iga 4 aasta tagant saad 5-6m pikkust võsa lõigata.seda kasvab rohkem peale kui kütte jõuad.
Vasta

omavalmistet biomassi kohta küsimus kuulus tõenäoliselt rubriikidesse "pisike tögamine" ja "emakeel".
Vasta

täna nokkisin pisut võsa maha võtta ja juurdlesin pisut sellel hao vedamise teemal.kraavikalda võsa tavaliselt nii 2-3m pikk ja peenike,tüügas nii 3-4cm mitte rohkem.sellisest saab haagisele kena koorma laduda ja no ei usu,et kaal lõhki läheb.see ju kerge ja koorem hõre.mina omale sain tonnised koormad liinide alt kus vaher masslevinud ja kasvavad pikaks ja tüügas kohati nii 10 cm ja see tõesti raske ja mul oli ka uhke koorem peal,oksad lohisesid mööda asfalti ja täispikad peal kah.
igatahes kergem on kraavikaldalt võsa otse haagisele ja kodu ja kodus hakkurist hoidlasse.
hooaeg pole veel läbi,aga tundub,et talvine küttekulu jäi kuhugi 10 kandi kanti.järgmine talv üles korrusele radikas lisaks siis vast läheb rohkem.
kui siin algul arvasin,et kiire ventilaator puhub põletile õhku ja vaja pöördeid maha võtta,siis tegelikkus sel talvel puhus täie pasaga,kui pilbastega süütan siis algul hea timmerist pöörded maha keerata,et saaks süttida muidu täis kiirusel kustutab ära.lõpus kui kinni panen ja lasen põleti tühjaks põleda siis keeran ka ventikal pöörded maha.katlal süvapuhastus mis tähendab,et harjaga kraabin kogu kolde seest puhtaks ja ka soojusvaheti lükkan läbi teen kord nädalas ja koheselt on näha,et korstnasse hakkab kuumem toss minema ja tahma ehk põlemata kütust minul ei teki,kõik hallikas tuhk ja isegi kui niiskega sugise vahepeal kütsin.
ja täitsa vabalt võib märja võsa läbi hakkuri lasta ja hunnikusse tuulduvasse ruumi.soojaks võib minna,aga tuliseks ei lähe ja kuivab ära kah jah hallitama võib minna ja mul kohati ongi hallitanud.proovitud.
Vasta

(05-04-2019, 07:56 AM)amatöör1 Kirjutas:  Olen seni pääsenud, present on kärul peal ja vaevalt see nii ülekaaluline kah on. Seda biomassi kasvab rohkem peale kui teda ära toimetada jõuab. Eks seepärast olengi toimetanud nii, et saega võra jala pealt maha, hakkurisse, sealt kärusse, edasi koju põletusse. Läheb kuu jooksul reis rohkem aga samas jääb ära igasugune võsa kuivatamine ja ladustamine. Eks igaüks töötab endale mugava variandi välja vastavalt vajadusele ja veo kaugustele

sul läheb suht palju niivisi mööda ilma laiali,aga,ega võsast puudu tule.kant kuiva haket kaalub 200kg äkki,seega võid rahumeeli veekindlast vineerist porte kõrgendused teha,saad kogu käru kandevõime ära kasutada,katad kinni korralikult ja ega kordnik niisama käru kaaluma ka hakka,peab ikka silmaga näha olema,et raam maale ohtlikult ligidal.
Vasta

See pilt katsejärgus tehtud. Nüüd panen ca paar kanti käru peale ja kühveldan sealt otse etteveo mahutisse, tigu toimetab selle edasi sealt katlasse. Nüüd siis plaan antud hakkur mootoriga varustada, et saaks igalpool haket teha.
Vasta

(07-04-2019, 18:31 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kant kuiva haket kaalub 200kg äkki,
...

Mis ajast kraavikaldalt tehes kuiva haket saab? Toorest puust kisub ikka sinna 350 kanti...
Vasta

(12-04-2019, 12:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(07-04-2019, 18:31 PM)muska71 Kirjutas:  ...
kant kuiva haket kaalub 200kg äkki,
...

Mis ajast kraavikaldalt tehes kuiva haket saab? Toorest puust kisub ikka sinna 350 kanti...

saab varakevad lõigata kui mahlad veel ei jookse ja siis kraaviperve oma aega ootama ja kuivama.
Vasta

Eks see suurem hakketegu jääbki sinna Märtsi Mai vahele, aastad on näidanud, et antud periood on üsna kuiv, pole poris möllamist ja samas puit ka talveunes ning veesisaldus väiksem. Olge head soovitage kust hankida üks ud2 mootor
Vasta

(13-04-2019, 10:24 AM)amatöör1 Kirjutas:  Eks see suurem hakketegu jääbki sinna Märtsi Mai vahele, aastad on näidanud, et antud periood on üsna kuiv, pole poris möllamist ja samas puit ka talveunes ning veesisaldus väiksem. Olge head soovitage kust hankida üks ud2 mootor

kiire googelmoogel ja https://www.kuldnebors.ee/search/polluma...uage_id=et esimene.
Vasta

On ka üks uus selline mootor s.t. ei ole käima kordagi pandud.Oli tagavaramootor kreissaele.
Saadaval.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

keegi kevadel soovis tellimustööna põletit saada,aga ei viitsinud teha.nüüd võtsin mõõdud ja tegin joonised,omal ka tulevikus hea vajadusel vaadata.kui kütta nö igavese tulena siis peam mahuti ja põleti vahe kolu pikk olema ja mesilasvahaga ventiilid ja muu turvavärk.kui aga kütta paak soojaks nii tund paar hagu siis võib ka suht lühike olla ja pole mingeid turvavärke vaja.praegu mõtlengi pisut lühemaks teha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

(02-05-2017, 18:52 PM)muska71 Kirjutas:  sai siis ostetud 150 tk energiapaju oksa ja kraavi kaldale maase torgatud eile.teoorjas peaks 3 aastaga kasvama 5 cm tüve jämedus ja 5-6 m pikkust.järgmine aasta vast saab juba oma okstest istandust laiendada.väga palju ei julgenud võtta ka oksi kuna kui peeti läheb siis madalam ja valutum kukkumine ja ega polnud aimugi kui kiiresti see istutamine läheb,aga takkajärgi tarkus istutamine kukepea.

esimesell pildil kimbud millised toodi ja teistel juba maase torgatud muu võsa vahele peitu,et kitsed äkki ei tule,neil käiguteed mujal ja jõe ääres pole neil miskit teha.

Kuidas vitsad kasvanud on?
Vasta

kasvavad kuigi nigelalt ja ootasin võimsamat kasvu.kõrgus vast 3-4m mitte rohkem.väidetavalt pidi head valgust tahtma,aga mul vist pisut varjus ja hommiku päikest ei näe.vast 1-1,5m kasvab mul aastaga.
Vasta

Kas oleks sellisele puidutükeldajale renditurgu 50eur/p? https://branch-logger.eu/produkt/branch-...e-trailer/
Vasta

(27-12-2019, 11:41 AM)mesinik Kirjutas:  Kas oleks sellisele puidutükeldajale renditurgu 50eur/p? https://branch-logger.eu/produkt/branch-...e-trailer/

Ei ole.
Tood-töötad-viid koguneb tunde võrreldes saadava toodanguga nii, et ei näe mõtet. 
Pealegi Youtube-Google kollektiivne aju ei näita veel, mida nende klotsidega mittekäeliselt edasi teha.
Mul on 120 mm klotsimasin olemas, kasutan ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne