Priidu nokitsemis nurgake
#81

piduriketas kindlasti peale kasti muidu hakkab tükke lendama
Vasta
#82

Muhv jääb kandma kogu raskust sellisel juhul, pead proovima hinnata tema võimekust. Kui seal sees on pisike tsentreeriv puks vbolla isegi toimib. Padja panekust originaalkohale ja kõrguse paikahäälestamisest vast unistada ei maksa, pigem tekib muhvile lisakoormus. Ja veel - käigukasti väljundvõll on arvestatud kandma kardaani raskust, käigukast ja pool (okok umbes kolmandik) mootorit kaaluvad kardetavasti rohkem. Samas töötundide ja kiiruste/pöörete vähesus võrreldes sõiduautoga peaksid jälle pooltargumentide hulka kuuluma...
Kõige kurvemal juhul vast vahetad saba laagreid ja muhve tihemini?

PS see pole ekspertiisi tulemus, lihtsalt teoretiseerin
PPS tee koost selline et hoolduseks saad saba tõsta, ei pea mootorit ettepoole liigutama demontaažiks

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#83

tulebki peale kasti ja ennem tagasilda senna vahele. Kuna vahepeal sirjed kalliks läinud, siis ilmus müüki üks kia pregio 2,7D, sellel peaks olema isegi parem mootor traktorile, loodud tööd tegema, ja njuutoneid peaks ka rohkem olema.
Oskab ehk kiita/laita keegi seda korealast 
Ja kuidas ta kandma jääb???
Kannavad ikka ju raam ja käigukasti padjad?
Vasta
#84

Muruniidukist on juba 2.7 D saanud. Kindlasti tekib sedasi ruumi juurde Big Grin . Sul pole sinna üle 1.3 D vaja tegelikult.
Vasta
#85

lähtun sellest mis soodsamalt kätte tuleb, ja mida rohkem liitreid, seda rohkem njuutonit ja madalamal  käigul popsutab. Isegi algul otsisin 1,6d maks, kuid tuleb võtta seda mis on, ja see kia diisel peaks olema hammasratas ülekannetega, puuduvad hammasrihmad ja muud kuluosad mis pead võiks vaevata, vaheta ainult kütte ja õlifilterit koos õliga ja talla. Lisa kaal ninaosas pole ju ka paha, kui karta on, et seda puudu võib tulla. 
Transiti  2,5td osas käivad ka läbirääkimised hetkel. Jube kitsaks kisub selle projekti eelarvega viimaselajal, aga traktorit oleks tarvis liikuma saada, sügisel künnaks pool õue üles. 
Vasta
#86

No tahan mina näha kuidas sa selle traki sügiskünniks valmis saad. Ehk saadki, aga raske uskuda. Kui ma nüüd oma põka ehitust takkajärgi ette kujutan, et kui ma oleks ka kohe kõike osanud, siis alla aasta ma seda ikkagi valmis poleks saanud. Igasugu seisakuid tuleb ette, kõik tuleb välja mõelda ja mõni asi ei taha omale kuidagi kohta leida. Igatahes jägin huviga ja elan kaasa Smile .
Vasta
#87

No kuna tervise tõttu olen jäänud töötuks, siis vaba aega nagu on, kuid tööturahast jälle ei ehita suurt miskit Big Grin
Vasta
#88

(15-06-2015, 22:46 PM)maisalup Kirjutas:  No kuna tervise tõttu olen jäänud töötuks, siis vaba aega nagu on, kuid tööturahast jälle ei ehita suurt miskit Big Grin

Teretulemast klubisse Big Grin !
Vasta
#89

(15-06-2015, 17:33 PM)maisalup Kirjutas:  tulebki peale kasti ja ennem tagasilda senna vahele. Kuna vahepeal sirjed kalliks läinud, siis ilmus müüki üks kia pregio 2,7D, sellel peaks olema isegi parem mootor traktorile, loodud tööd tegema, ja njuutoneid peaks ka rohkem olema.
Oskab ehk kiita/laita keegi seda korealast 
Ja kuidas ta kandma jääb???
Kannavad ikka ju raam ja käigukasti padjad?

Pole sellel Korealasel viga midagi, kõik oleneb hooldajast ja ega ükski Audi, Bmw või MB diisel premini tööta ilma hoolduseta !
Ostsin 2005 uue Sorento ja sõitsin kuni 2014 ja mootoris vahetasin vaid õli, filtreid ja kuluvosi. 
Läbiõit oli ainult 268 000 km kui maha müüsin ja sõidab siiani tuttava käes!!!
Vasta
#90

150 euri ja saad minukäest 2.3l nissani vanette diisli koos korraliku käigukastiga, plokisoojendus, genekas, roolivõim ja kõik muu vajalik küljes.  Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#91

(16-06-2015, 03:59 AM)mlsluik Kirjutas:  150 euri ja saad minukäest 2.3l nissani vanette diisli koos korraliku käigukastiga, plokisoojendus, genekas, roolivõim ja kõik muu vajalik küljes.  Rolleyes

...maisalup, mis siin veel mõelda on! Big Grin See on väga hea mootor.
Vasta
#92

Kas sellele vanetele kaasa radiaatorit anda on? Ja mis pikkus tuleb ventilaatorist kuni kardaani väljavõtteni?
Lugu lihtsalt selles, et palja mootori eest käigukastiga 150 on minu jaoks palju võitu. 250ga saaksin terve toimiva bussi kus radikas, roolivõim, pidurisuportid, piduri töösilinder, igasugused paisupaagid ja muu pudi küljes ja lammarisse viies saaks sealt 100eur tagasi veel, ehk siis 150 saaksin juba oma masinale elu sisse.  
Minu jaoks on mootor koos käimariga maks 100eur muidu läheb üle töötu abirahade ja laen jääb pangale maksmata =D
Vasta
#93

(16-06-2015, 08:03 AM)maisalup Kirjutas:  Kas sellele vanetele kaasa radiaatorit anda on? Ja mis pikkus tuleb ventilaatorist kuni kardaani väljavõtteni?
Lugu lihtsalt selles, et palja mootori eest käigukastiga 150 on minu jaoks palju võitu. 250ga saaksin terve toimiva bussi kus radikas, roolivõim, pidurisuportid, piduri töösilinder, igasugused paisupaagid ja muu pudi küljes ja lammarisse viies saaks sealt 100eur tagasi veel, ehk siis 150 saaksin juba oma masinale elu sisse.  

Kas ikka saaksid 100 tagasi- romu hinnad on sinna 100 kanti tonn. Kas peale nende juppide mahavõtmist ikka jääb niiplaju alles? Samuti ei tea sa tolle mootori seisukorda- võib sul esimese nädalaga otsad anda. Mina panustaks rohkem sellele, et Ksf, et tahaks siin foorumis prahti müüa Smile . Mina olin näiteks hädas sellega, et ei leidnud omale radikat, just sellepärast, et iga radikas ei kõlba oma laiuse tõttu- kui sa just ka sinna originaalkapotti ei taha muidugi panna, nii, et originaal ei pruugi sugugi sobida. Ja ega selle tooriku küljest enam palju muud vajalikku võtta ei olegi. Sellist ninni-nänni nagu paisupaak, saad romulast tasuta. Ma ei näe igatahes mingit kasu kui mootori asemel romu ostad. See romu tuleb sul veel ka osadeks katkuda ja ära tükeldada enne kui vanarauda viid ja see on ka tükk tegemist. Vanaraua äraviimine ei toimu ka tasuta Smile . Minu loogika ütleb ka seda, et 2.7D mootor on pikem kui 2.3D , aga see ei pruugi paika pidada Smile . Kas see 25 cm kardaani venitaks sul ikka selle asja nii pikaks, et vaadata ei kõlba, ja nagu ütlesid, esiotsa kulub raskus ära, pikema ninaga ongi rohkem raskust ees ja sild ei pea sul ju ka kindlasti eespool mootorit olema, sätid silla sellise kohe peale, et sobiks.
Vasta
#94

kusjuures see paar mm kolvi jämedust annab maks 1-2cm lisa, samas kolvid võivad olla ka ühe pikkusega kuid erineva käigupikkusega...
Vasta
#95

Oskab keegi kommenteerida uaz-ile sobivat fordi 2,3diisel. Kuidas see sobib ja kui palju tuleb ümber teha? Kas senna 1,8 diisel ka otsa istub? ja kustmaalt istub, kas koos uaz sidurikojaga ja siduriga läheb või tuleb endal senna sidurikoda meisterdada?
See käimar oleks tubli 40cm lühem sierra käigukastist ja oleks olemas väljavõte jõuvõtuks või milleks iganes, kasvõi esisilla veoks tulevikus.
Vasta
#96

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=31644
Siin veidi juttu kuid ei midagi kindlat, pildimaterjal võiks juures aretusest olla Big Grin
Vasta
#97

(20-06-2015, 06:10 AM)maisalup Kirjutas:  Oskab keegi kommenteerida uaz-ile sobivat fordi 2,3diisel. Kuidas see sobib ja kui palju tuleb ümber teha? Kas senna 1,8 diisel ka otsa istub? ja kustmaalt istub, kas koos uaz sidurikojaga ja siduriga läheb või tuleb endal senna sidurikoda meisterdada?

Minumeelest on nii, et kui Uaz -ile pannakse diisel peale, siis ikka originaalkastiga koos, ja paigaldatakse Gaz 69 vahekast ja ühendatakse need omavahel kardaaniga. Vahekast siis jagab seda pööret ette ja taha. Uaz kastile väljavõte on täiesti olemas, aga seda vast suht võimatu leida. Sa tahad teha sisuliselt sama asja mis ma sulle juba välja pakkusin Gaz 53 kastiga, mida on igatahes Fordi mootoritele lihtne paigaldada ja väljavõte on ka lihtsam leida.
Vasta
#98

(20-06-2015, 06:10 AM)maisalup Kirjutas:  Oskab keegi kommenteerida uaz-ile sobivat fordi 2,3diisel. Kuidas see sobib ja kui palju tuleb ümber teha? Kas senna 1,8 diisel ka otsa istub? ja kustmaalt istub, kas koos uaz sidurikojaga ja siduriga läheb või tuleb endal senna sidurikoda meisterdada?
See käimar oleks tubli 40cm lühem sierra käigukastist ja oleks olemas väljavõte jõuvõtuks või milleks iganes, kasvõi esisilla veoks tulevikus.

4x4 foorumis läbi näritud teema. Otse külge ei istu, tuleb ümber teha. Sad
Natuke lugemist:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=29950&
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=13&t=4366&
Vasta
#99

Sain jah targemaks peale pikka tudeerimist. 
Täna tekitasin lisaruumi mootorile, suutsin tekitada 180-190cm vahe ümber projekteerides, siis mahub sierra või nissani mootor vahele(isand luik pole oma komplekti pikkust mulle saatnud veel) 
Tükeldasin esisilla kinnituse ka ca 60cm võrra kitsamaks. 
Et väga mersuniiduki laadseks ei kisuks, siis pildimaterjali tänasest tööst ka


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Üks väike soovitus. Kui keevitama hakkad, siis lase relakaga keevise kohad natuke puhtamaks igasugusest värdist ja muust sellisest saadusest. Jääb tugevam.

Edu!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne