Priidu nokitsemis nurgake

Näiteks sellised kõrgemad ja käänulisemad kohad võib varustada kraaniga nagu vanasti MAZ tüüpi  autole sai tehtud  või tuua sellisest kohast peenike voolik paisupaaki. Hoiab õhu väljas samas ei sega ringvoolu.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Generaatoril pluss juhtmega otse akule või läbi ampermeetri akusse, et näha laadimispinget. E on tegelikult vene Š ehk ergutus kui sinna pluss ühendada hakkab genekas laadima.
Vasta

Ma ei suuda ära otsustada kui suure ristlõikega peaks olema juhe generaatorist akusse. Kuna elektrit rohkem ei tule kui ainult andurid ja starter, ning jahutusvent ka võibolla. Mingi maks pinge 20amprit, kuid genekas suudab 40A välja anda. 
Tabeli järgi peaks piisama 20A puhul 6mm2 ja 40A puhul 16mm2. Kõhutunne ütleb ka justkui, et ma pole ühegi generaatori taga näinud jämedamat juhet kui 6mm2.
Praktikud, pajatage, mis ristlõige peaks olema? Või hoopis 10mm2 oleks paras?
Lisaks kuidas on kogemused mtz ampermeetritega? Või peaks rohkem panustama ja zetori või mõne muu firma poole peaks vaatama?
Vasta

https://www.effex.ee/?pg=37

Selle tabeli järgi kannatab 6 ruutu su 40A ära. Pealegi ei tule need amprid genekast välja tühikäigul, vaid mingitel pööretel, aga siis käib ilmselt ventikas ka ringi ja jahutus pole halb. Pealegi ei tule su juhtmed arvatavasti kuigi pikad.
Vasta

Mul oli meeles, et 100w=10A sealt tabelist näitas 400w=16mm2 seega ma nii arvestasin. Akuni tuleb läbi ampermeetri ca 3-4meetrit.
Ostsin 10mm2 kaabli ära, siis jätkub seda minu lastelastelegi Big Grin parem rohkem kui vähem.
Hinnavahet suurt ei olnud ja ülejäänud peakaabliks läheb sama, sest mul eelsüüteküünal tuleb ka läbi selle. Siis on ikka varu.
Vasta

No ei võta see yanmar elu sisse. Kui ennem ostmist poleks käima pandud, ei usuks, et see käivitumis võimeline on Big Grin
Homme läheb kuumaõhupuhur öhu sisselaskekolektorisse
Sai õhutatud ja pihustitorust küte tuleb ning summutist tuleb ka halli, järelikult on kütus olemas. Turtsub ja lubab, aga käima ei lähe/jää Sad
Prakecleaner ka elu sisse ei puhu. 
Veider kolks oli sees, vahest oli ja vahest mitte. Kiskusin karteri alt ning sealt paistis keps ja väntvõll korras ja kompressioon on ka täitsa olemas, käsitsi ikka annab ringi ajada. Järgmisena tulevad pihustid pealt maha. 
Lootsin, et keeran võtit ja annan tuld aga no ei ole nii lihtne see elu
Vasta

Eelsüüte küünlad? Kui olemas, siis kas ikka enne käivitust nendele ka voolu ja on nad ikka korras?
Mul 3 silindriline Kubota tahab ka praeguse ilmaga küünalt saada. Muidu tuleb kaua kedrata. Need mootorid eelpõlemiskambriga  ja selline omapära.
Aga kui küünalt anda, siis ka miinus 10 plaksust käima.
Vasta

Eelsüüteküünal on olemas ja täitsa hakkab praksuma kui 5-10 sek järel hoida, kas aga ka nii töötab kui vaja ma pole kindel. Selle tõttu mõtlengi, et läheb kuumaõhupuhur järgi, siis saab selle vea kas kinnitada või ümber lükata.
Vasta

Ei, see mootor ei ole käivitusvõimeline. Ei lähe ei kuumapuhuriga ega eelsüüteküünlaga. Kütuse pump sai ka lammutatud,ntundus, et lööb väga sitasti ja puhastasin plunserid ära, hakkas paremini toimima, aga no elu see mootor sisse ei suuda võtta Sad mõistus otsas. Jäb veel üle otsida uus haruldane eelsüüteküünal
Vasta

Oda, enne paikatõstmist töötas? Mis vahepeal muutus?

Käib ikka kenasti ringi, vähemalt 2 pööret sekundis?

Hõõgküünal on pulk või spiraal? Kenasti hõõguvkollaseks läheb sekunditega?

Pihusti ikka pihustab? Kontrollisid ikka mootori peal oleva pumbaga?

Üldiselt normaalsed diislid (ja Yanmar on normaalne diisel) sedasi päevapealt ei koole.
Vasta

Vahepeal ei muutunud midagi. mootor seisis ca aasta. 2pööret sekundis on kahtlane aga midagi sinna lähedale võis olla küll. Samas turtsub ja lubab. Kõige esimene käivitus oli kõige lootustandvam. Hakkan juba kahtlustama ka kütuse plahvatusvõimekust.
Mootori vabalt pöörlemises julgen kahelda. Peale tõstes käisjustkui kergemini, nüüd vahest käib raskemalt ja siis jälle kergemini. Vahepeal tundud kahtlane kolksuv heli ka, aga see võis lihtsalt tunduda, sest lampi asjad ei lähe seistes puruks.
Pihusteid ma täna ei kiskunud maha, kuid varem bad töötasid, need asjad ei lähe ju niisama järsku katki.
Vasta

Eelsüüteküünla kohalt nii palju, et see läks eemaldamise käigus puruks ja ei saanud kontrollida, aga seda asendas 2000w võimsusega kuumaõhupuhur, mis võiks nagu olla piisav selle töö jaoks
Vasta

Kui palju nii väikesel mootoril peab pumbast kütet välja pilduma käivitades? Pole spetsialist, aga vaadates videosid, siis ikka pillub sealt. Ma mõtlesin, et mul nii väike mootor, ega sealt ei peagi tulema miskit. Sõrme stutseri peale surudes pihustab vahelt küll, aga käiates ei sülita suure kaarega. Kütuse pumbast tulev kütusekogus tundub liiga väike ikka. Parem kui ennem aga mitte kõige parem Rolleyes
Vasta

mingit dekompressorit ei ole sel masinal või ehk jääb ikka klapp kuskil ripakile? võta klapikambri kaas maha ja vaata üle.
No ei saa olla, et normaalse kompressiooniga diisel ei võta brake cleaneriga tuld torusse.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(14-10-2020, 17:00 PM)isandpauk Kirjutas:  mingit dekompressorit ei ole sel masinal või ehk jääb ikka klapp kuskil ripakile? võta klapikambri kaas maha ja vaata üle.
No ei saa olla, et normaalse kompressiooniga diisel ei võta brake cleaneriga tuld torusse.

Ole hea ja tekita mingi video, kus seda pritsimist on näha. Need "veidi" ja "natuke parem" on väga umbmäärased väljendid.

Seismisega võib näiteks etteandepumba klapimajandus saba anda või kõrgesurvepumba rõhuklapp (mis määrab etteadnesurve) läbi roostetada. Või regulaator seiskamisasendisse kinni jääda.

Oot, kuidas sel seiskamine on lahendatud? Kui hoovaga, kas see ikka tagasi läheb tööasendisse täielikult?
Vasta

Homme katsun veel lammutada seda pumpa. Kuna varem pole sellist asja lammutanud, ei julgenud esimese hooga päris laiali võtta. 
Siis teen ka video sellest. Kütust üldse ei pritsi, pm kui stuts on vabalt, siis voolab rahulikult välja, aga nii palju kui ma vaatasin erinevaid videosid, peaks see tatistama stutsist välja ikkagi. 
Dekompressiooni sellel ei ole. Seiskamine on kui viid gaasihoova täiesti algasendisse, siis kütusepumba latt seiskab kütuse pealevoolu ja suretab masina. 
Uus pump on ka leitud, ammeerika maalt tuleks 350eur+post ja muud jamad, seega ehk hakkab ikka see vana pump pressima kütust nagu vaja
Vasta

KSP ei anna rõhku, kui ettandesurvet ei ole. Seega veendu, et KSP pea on kütust täis. Samuti veendu, et seiskamisasendis hoovaga kütust ei tuleks (või tuleks ülivähe) ja maksetteande asendis tuleks paar ml ühe tsükliga. Mitu, ma ei tea, aga selles suurusjärgus purts on.

Mingi pildi KSP rõhust annab see, kui keerata pihusti pealt pool pööret lahti ja siis peab mutri ja toru vahelt korralikult pritsima.

Praegu tundub, et etteanderõhku ei ole ja siis ei ole ka etteannet.

KSP ise reeglina niimoodi ei ikaldu, kui latt just kinni ei jää. Või viimane kolvitäis just hape/vesi pooleks kütusega pole.
Vasta

Latt liigub ilusti vabalt. Kiskusin ksp pumba välja ja kõik justkui toimib. Variant on see pump ka alt poolt lahti lammutada, kuid mis sealt ikka paistab, puhudes käis õhk läbi ilusti, võiks olla tee vaba ka kütusele. Aga eks homme paistab, võtan pihustid maha ja vaatan kas see küte mille pump ette lööb jõuab ka läbi pihusti mootorisse või mitte. Põhjagaasiga tundus kogus olematu ja kui gaas maha võtta ei tulnud pumbast mitte midagi välja. Kogus oli maksimaalselt 1mml ma arvan
Maru bueno oleks saada kuskilt teine pump ja sellega proovida.
Vasta

Võid proovida starterile 24v anda, ajab kiiremini ringi mootorit. Mul tõstukil vana perkins mis külmalt ei taha käima minna, aga kui 24v anda siis läheb suht kohe. Muidu kui aega on siis plokisoendusega. Võid ju ka vana nippi proovida et valad kuuma vette nii kaua läbi ploki kuni mootor soojaks saab, siis vast läheb ka paremini.
Vasta

Kahjuks pole akusid ega sellist stardiabi mis lajataks 24 välja. Kunagi tööl üks traktor ka käredamate külmadega ainult 24v pealt käima kargas kuna tööandja ei raatsinud uude starterisse investeerida, vastus oli koguaeg, et näe 24v ajab ju käima veel küll, siis pole vaja uut 12v starterit soetada Big Grin
Paigaldan uue etteandepumba ka ennem pumbaremonti. Vana pumba eelnev elu ja pumpamisvõimekus pole ka teada, midagi tuleb aga kas ka piisavalt on iseasi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne