Metsaveokäru.
#1

Soov soetada T-40am masinale võimete kohast metsaveo käru koos tõstukiga.Kas oskab keegi miskit valikut soovitada.Sattusin palmsi reklaamile ja helistasin sinna,kuid sain peagi selgeks et suur investor ma pole.Mul oleks nagu rohkem pühapäeva harrastajale sobilikumat vaja.Ise pole kunagi asjasse süvenenud ega ühtegi käega katsunud.Samas pakkus tuttav et osta tema russi komplekt  koos käruga ära kaheksa poole rahaga.Kuna mul niigi kaks korraliku 40- et  pea kasutult seisavad siis ei ole mõtekas mingit vana juustukat juurde soetada.Sama mõtetu on hiinakas.Eesti tootjate oma eelistaks aga mis ,kes,kus oleks see mõistlik.Tänan ette.
Vasta
#2

Tubli asi tundub, kuid see osta teema mulle väga vööras. Farma kodulehte ka nagu ei leia.
Vasta
#3

Peetri talutehnika müüb Farmat, võibolla keegi veel.
http://www.talutehnika.ee/est/farma-metsatehnika/
Vasta
#4

(06-05-2015, 22:27 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Soov soetada T-40am masinale võimete kohast metsaveo käru koos tõstukiga.
...

Ega suurt vahet ei ole. Neljakümne taga ei pea olema Väga Tugev. "Viietonnine" on paras. Tõstuki vaatad vastavalt rahakotile.

Country, Oniar, BMF ja Weimer - tegijaid on mitmeid ka siin. Kui juhtub olema mõni veoautoraam, mõningane gabariitse musta materjali varu, keevitus ja aega, siis ise tehes saab täpselt enda meki järgi haagise umbes sama raha eest, kui hiinakas.

Hiinakad sobivad toorikuks hästi. Ettevaatlikul mehel ka kestab. Mõnda aega... Enamasti tehakse need peale pretensioonide esitamise aja lõppemist ringi oma vajaduste kohaseltWink
Vasta
#5

Oniarist väideti et t-40 ei toida hüdraulikat ära.Samas tuttaval t-25 sabas sarnane ja 32 pump majandab ära.Eks vist mitut op. korraga ei tee.
Vasta
#6

(06-05-2015, 22:27 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Soov soetada T-40am masinale võimete kohast metsaveo käru koos tõstukiga.Kas oskab keegi miskit valikut soovitada.Sattusin palmsi reklaamile ja helistasin sinna,kuid sain peagi selgeks et suur investor ma pole.Mul oleks nagu rohkem pühapäeva harrastajale sobilikumat vaja.Ise pole kunagi asjasse süvenenud ega ühtegi käega katsunud.Samas pakkus tuttav et osta tema russi komplekt  koos käruga ära kaheksa poole rahaga.Kuna mul niigi kaks korraliku 40- et  pea kasutult seisavad siis ei ole mõtekas mingit vana juustukat juurde soetada.Sama mõtetu on hiinakas.Eesti tootjate oma eelistaks aga mis ,kes,kus oleks see mõistlik.Tänan ette.

See Belarus oleks ilmselgelt kavalam kui T-40 üritada metsa teha.
Väga raske on ette kujutada sinna tikutoosi sisse veel jagaja kange ja inimest, kes on näoga tahapoole ning näeb aknast välja...
Selle kõrval on kõik muud probleemid piisava hulga õli saamisega tõstuki jagajasse ja traktori väike mass naljaasi.
Inimest ikka ei võta lahti ja ei keera keskelt pool ringi et istudes on pea ja käed tahapoole.
Vasta
#7

(07-05-2015, 11:23 AM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Oniarist väideti et t-40 ei toida hüdraulikat ära.Samas tuttaval t-25 sabas sarnane ja 32 pump majandab ära.Eks vist mitut op. korraga ei tee.

Kõik need poolpidused venelased jäävad jänni. Kasvõi töörõhu poolest. 120 bar on ikka vähe küll. Hüdrosüsteemi töörõhk määrab silindri arendatava maksimaalse jõu...

Lisapump JSV otsa on lihtneWink

Eelkirjutaja märkus kabiiniga traktori kasutamiskõlbmatuse kohta metsatõstukiga töötamisel on vägagi asjakohane. Kabiinita traktoris seda muret muidugi pole. Rolleyes
Vasta
#8

Jah eks ta mõtetuna tundub küll.
Vasta
#9

(07-05-2015, 11:55 AM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Jah eks ta mõtetuna tundub küll.
Võimalik. Aga parem ikka kui mitte kui midagi.
Neljakümne sabas on haarats (sipelgas) sageli vaata et tegijam kui tõstukiga käru. Saab ju kiirelt edasi-tagasi reeversit kasutada.
Kärule laod lasti peale, kui liikuma pääsed on hästi. 40 on mu arust liiga kerge käru vedamiseks ja muidugi see eelnimetatud kitsa kabiini probleem. 
Tasub mõelda ka plaadi-vintsi-soklite variandi peale.
Vasta
#10

Imelik lähenemine, ka ATV-le käib selline käru taha ja toob metsast puud välja nagu naksti. Vaja on traktorile jõukohast asja vedada- muidugi ei saa 40-ga samasugust ampsu kui MTZ iga Smile . Ja ei pea need kangid ju ka kabiinis olema.. - või olen ma millestki valesti aru saanud?
Vasta
#11

(07-05-2015, 23:47 PM)maitus Kirjutas:  Imelik lähenemine, ka ATV-le käib selline käru taha ja toob metsast puud välja nagu naksti. Vaja on traktorile jõukohast asja vedada- muidugi ei saa 40-ga samasugust ampsu kui MTZ iga Smile . Ja ei pea need kangid ju ka kabiinis olema.. - või olen ma millestki valesti aru saanud?

No siiski mitte Country T50... Aga kesse ikka väikese käruga jandib, eks. Toungue

Teenelikend kaalub kaks tonni. OK, paneme rehvidesse vedeliku ja ketid peale, saame kolm tonni kätte. Viietonnine käru kaalub tonni, tõstuk pool juurde. Heas toitumises mootor suudab arendada 37 kW... Millest küll piisab rammusa kaheksa tonni liigutamiseks... Aeglaselt Toungue

Kõike on võimalik teha. Mõne asja tegemisel tasub aga mõelda, kas saadav tulemus nähtud vaeva ikka üles kaalub. Teenelikend ja hinnaline metsakäru koos tõstukiga on jõuka mehe vahend enese rooskamiseks Big Grin . Vaene mees paneb samale asjale järgi kopa, millel palgikettide kinnitamiseks sälgud/konksud või väikese käru pikemate pulkade veoks.

Vähe jõukam soetab midagi säärast:
http://www.hydra.ee/kuulutused/muua-mets...09825.html

Põhjamaades oli seitsmekümnendatel laialt kasutusel säärane mudel:
http://www.yrma.net/Fransgaard-juontovinssit

Neid müüakse ka kasutatuna, kuigi harva on hind ja tehniline seisukord mõistlikus suhtes...
Vasta
#12

Isand Võsa: Vähe jõukam soetab midagi säärast:
http://www.hydra.ee/kuulutused/muua-mets...09825.html

Kuule see on ju igati noobel riistapuu ja mis jõukam, lollile ka arusaadava tööpõhimõttega, efektiivne mitmeteks (maa)töödeks ja hind vägagi mõistlik. 
Ma juba hakkasin mõtlema, et telg alla ja tiisel külge, miskine majapidamismootor kettülekandega juurde ja vea või Audinaatori sabas palke metsast välja. Asi siis miskine roolivõimupump installida - saab ka lülitama ja kallutama/palki tõstma. 

Edit: natuke sai villand käsikäruga tee-ehitusest ja üks kvadro teisendus DIY-trakatsiks, siis "tulevikku silmas pidades" peab mõtteid koguma Big Grin Kuid tagakühvli tegime kõiksepealt. Aga et sel "meie pundil" elik Kohtunikekogul on ka "midagi tõsisemat" erinevatel laoplatsidel varus, millega hetkel mingit head mõtet pole, siis... 
Et seda nn. 10-tollist kaarutirehvi pole saada, siis vana hää käsitrakatsi käru sai omale hoopis Raide/Valdek Lada alt otse Rootsi rallilt anno 1986 vist tulnud piigid Mosse pöidadel ja enam ei jää kandejõud rehvi taha. 
[Pilt: Trakats.jpg]

See võiks olla päris asine metsaveo käru toorik? Või vähemalt mingi tõsteseadme osa ja vints. Varu on veel, jõudu ja mõistust pole Smile 
[Pilt: DSC_0002.JPG]
Vasta
#13

(08-05-2015, 10:58 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Ma juba hakkasin mõtlema, et telg alla ja tiisel külge, miskine majapidamismootor kettülekandega juurde ja vea või Audinaatori sabas palke metsast välja. Asi siis miskine roolivõimupump installida - saab ka lülitama ja kallutama/palki tõstma. 

Kõnnid oma ideedega väga õhukesel jääl, võid camooni ja mersuniidukiga samasse kategooriasse kukkuda kui audiga mõtsa vedama kavatsed hakata ...  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#14

(08-05-2015, 10:06 AM)Veskioja Kirjutas:  Ega see vist sobi jh kui mingi rooste kärakas countryt veab Smile

Mitte sobimises pole küsimus. Vaid kasutaja ahnuses.

Viietonnise käru koormaruumi ristlõige on jämedalt 2,3 ruutu. Ning ega pooliku käruga ju ei sõideta - panema aga postivahe palki täis. 2,3x6 teeb juba pea 14 kanti. Hea tihe koorem on 0,7 korda ütleme viissada kilo kant. 13.8*0.7*500=4830 kilo puitu. Pluss haagis pluss tõstuk. Aga teeneljakümnel oli kunagi tehasest tulles 37 kW. Harva on need kõik mootorist enam võtta tarbe tekkides. Halval juhul on ka haagis kinnitet originaalveolattide otsas oleva haakeraua pikka veokahvlisse ehk kinnituspunkt on enam, kui meetri kaugusel rataste teljest. Ehk raske koha tekkides roolid piduritega  Big Grin (mis tähendab, et difri blokki kasutada ei saa Sad ).

Paluks minust mitte valesti aru saada: mitte veduki välimsuses pole küsimus, vaid koorma ja veduki suhtes. Kaks veduki kaalu on maksimum, mida maastikul sappa võtta. Siis jääb veel mingigi varu ja on lootust seda rongi juhtida.

Samas ei keela keegi näidata, et ülalkirjutatu on kõigest teoreetiline jama ja tegelikult saama küll. Toungue
Vasta
#15

(08-05-2015, 11:19 AM)mlsluik Kirjutas:  
(08-05-2015, 10:58 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Ma juba hakkasin mõtlema, et telg alla ja tiisel külge, miskine majapidamismootor kettülekandega juurde ja vea või Audinaatori sabas palke metsast välja. Asi siis miskine roolivõimupump installida - saab ka lülitama ja kallutama/palki tõstma. 

Kõnnid oma ideedega väga õhukesel jääl, võid camooni ja mersuniidukiga samasse kategooriasse kukkuda kui audiga mõtsa vedama kavatsed hakata ...  Big Grin

Mersuga on seda juba tehtud:
[Pilt: attachment.php?aid=3026]
Vasta
#16

(08-05-2015, 11:19 AM)mlsluik Kirjutas:  Kõnnid oma ideedega väga õhukesel jääl, võid camooni ja mersuniidukiga samasse kategooriasse kukkuda kui audiga mõtsa vedama kavatsed hakata ...  Big Grin

Kõik sõltub metsast ja palgist, mida vedada! See käib ka teemaalgataja kohta. T40 on ju jõuline ja tegus aparaat, kui ta olemas on. Vaja mõnikümmend aampalki või 20 ruumi küttepuid aastas koduõuele tarida, siis peale sellise vintsi pole muud ju vaja. On aga 1000 ha lageraiet vaja oma metsas teha tasub juba harvester jms osta Big Grin 

Noarootsi rannikumets on kuiv ja tugev männik, seal on vaid Inimesest suuremat veojõudu vaja. Palke veetud välja, aga mõiste "palk" ei tähenda automaatselt tihust palki, nii 2WD 150cc ATV, Opel Astra, Saxo kui kvadroga. Murutrakats, Avant jms niikuinii. Tegevused on ju samad, keskkkond ja mahud erinevad. Või kui tahaks tugevapõhjalist heinamaad tolle järelveetava hooldusniidukiga siluda, siis pole sinna ette vaja rohkemat väikeautost. Või elektriautost: Teslaga oleks päris "cool" pärandkoosluseid hooldada Big Grin Alus selline, et miski sügis tegin sinna Muhuklubile kiiruskatse Big Grin 

Mis Sa arvad, et ma võtsin need palgid metsas õlale ja tassisin koju ja ajasin püsti??? Polnud veel tõesti isegi jeesukese-ealine ning veri... tead küll kuskohas kees ja jõudu ka nagu oli aga 200-300 kilo on ikka natuke palju. Need on Saxo sabas välja lohistatud... muud tranduletti hetkel polnud käepärast Big Grin Sama asi koogupuuga jne. Ehk mulle meeldib alati tegelikust elust rääkida Wink Muidugi mõni ostab kolmeks palgiks kalli metsaveokäru haaratsiga...
[Pilt: einby2002-2.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne