Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

Kui sa paned kõrvalistmele surnud inimese ilma turvavööta, kas siis saad trahvi kinnitamata veose eest või kaasreisija turvavööta sõidutamise eest?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(29-08-2016, 22:22 PM)Provoker23 Kirjutas:  Palun soovitage materjali millest teha sellise masina tera ning mida kasutaksite kihvana. https://www.youtube.com/watch?v=ywhHsjp6CxE

Lisaks sellele palun ka üldisemat infot põlult tihese tõrjumiseks. Põldudel hetkel pikalt vesi peal ning kuidagi peab järgmiseks aastaks ravima. (kui sügavalt, mis masinatega, mis hp vedukit vaja jne.) Vanamehe väide, et maa ei võtagi sügisel peale vihmasi vett enam vastu ei tundu väga asjakohane kui vesi ujutab veel põllul paar nädalat peale viimast suurt sadu Smile Reeglina on konkreetne põllutükk olnud alati üks kuivemaid Smile


Hardox 450 - 500 näituseks võiksid sobida. Habemenoa jaoks ei sobi, aga nüriks ka ei lähe.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

Ei tea kas tartukandis mõni firma ka on kes jupikaupa pakuks. Googlest jäi silma ainult exmet kelle käest võiksin küsida. Või on ka tavalistes metallipunktides sellist materjali saada? Kanemetall vms

(29-08-2016, 22:22 PM)Provoker23 Kirjutas:  ...
Lisaks sellele palun ka üldisemat infot põlult tihese tõrjumiseks.
...

Mis sügavusel, kui paks ja kui "kõva" see tihes on? Labidaga läbi vajutab sajakilone mees?
Mis muld? Kas veel kuhugi üldse minna on? Kui kõrgel on ümbritsevates kraavides veetase?

Kui põllus on praegu tihes ja mullas on vähegi savi, siis praeguse märja maaga ei ole mõtet end väsitada ja põldu narrida. Tihest lõhutakse kuival ajal. Praegu ainult lõhud pindmise kihi struktuuri ja vead paar vagu plastiliini.

Adra vannasest saad hea kihva. Paned otsa mingi kulumiskindlama tera ja vaese mehe kobesti on olemas. Näiteks keevitad lõpuni kulunud adrapeitleid külgeWink

Arvesta, et iga toll töösügavust küsib hästi jämedalt kihva kohta 1 hj veojõudu. Mitte mootori hobust, vaid ratta kN! 3 kihva 50 cm sügavusele küsib 20*3=60 hobuse jõudu.

Sügavkobestid (ikka 30+ cm) polegi tegelikult nii kallid, et tingimata ise tegema peaks. Ning ma soovitan tõsiselt kaaluda selle teenuse  sisseostmist mõnelt CultiPlow vms. Tõsise Tuhnitsa omanikult. Saab tulemus oluliselt parem.

Parim valmis asi üks kivikorjaja YKP 06 kihv mingi kolmnurga külge aretada. Õhem kui adravannas, seega vajab vähem kilonjuutoneid

(30-08-2016, 16:06 PM)pen.skar Kirjutas:  Parim valmis asi üks kivikorjaja YKP 06 kihv mingi kolmnurga külge aretada. Õhem kui adravannas, seega vajab vähem kilonjuutoneid

Mõttel on jumet - saab kohe ka tõstva efekti. Põhineb julgelt pool sügavkobestuse efektist ju selle, et mulda kergitatakse, mistõttu tihedad kihid mõranevad ja need praod jäävad tööle drenaažina.

Lai ja pikk see kihv on?

(29-08-2016, 22:22 PM)Provoker23 Kirjutas:  Palun soovitage materjali millest teha sellise masina tera ning mida kasutaksite kihvana. https://www.youtube.com/watch?v=ywhHsjp6CxE

Lisaks sellele palun ka üldisemat infot põlult tihese tõrjumiseks. Põldudel hetkel pikalt vesi peal ning kuidagi peab järgmiseks aastaks ravima. (kui sügavalt, mis masinatega, mis hp vedukit vaja jne.) Vanamehe väide, et maa ei võtagi sügisel peale vihmasi vett enam vastu ei tundu väga asjakohane kui vesi ujutab veel põllul paar nädalat peale viimast suurt sadu Smile Reeglina on konkreetne põllutükk olnud alati üks kuivemaid Smile

Sellised süvakobestid  või kultivaatorid on ju olemas või kaabli paigaldamiseks mõeldud nuga,suuremat mida olen näinud vedas kaks jossi Toungue .Jossi vedrust saaks vast hea.

(30-08-2016, 01:25 AM)viplala Kirjutas:  Kui sa paned kõrvalistmele surnud inimese ilma turvavööta, kas siis saad trahvi kinnitamata veose eest või kaasreisija turvavööta sõidutamise eest?

Kui mina sellise küssa esitaks,tuleks sitaks nõuandeid,et ära enam peale võta. Big Grin Big Grin Big Grin Big GrinPS:Teinekord pane kartulikott esiistmele, kaabu pähe ,kae,mis ütlevad.Nekrofiilia teemasse kisub.

Küsimus hüdrojagajate kohta.
Kataloog skeemidega siin: http://www.hsppartners.cz/data/produkty/...raline.pdf
Lk 37 on jagaja skeemid. Tüübid 12, 11, 17 - mis nende vahe on?

Pole enne ühtegi sellist joonist näinud kas see näitab ehk seda kuidas õli saab voolata siis, kui kang neutraalasendis (joonise keskmine osa kus on A, B P, T)?
Vers 12 voolaks siis pumbast paaki, kui kang neutraalis (tüüpiline jagaja).
Vers 17 ei saa õli jagaja neutraalasendis kuskile voolata? Selline variant võiks lasta kasutada mitut jagajat paralleelis? Kuid pumbal oleks pidev koormus ning surve oleks reguleeritud ülerõhu klapiga?
Vers 11 ?

(30-08-2016, 07:45 AM)Provoker23 Kirjutas:  Ei tea kas tartukandis mõni firma ka on kes jupikaupa pakuks. Googlest jäi silma ainult exmet kelle käest võiksin küsida. Või on ka tavalistes metallipunktides sellist materjali saada? Kanemetall vms

Kunagi ammu sain abi siit ja siit
Kas nad täna enam viitsivad pisiviguritega tegeleda, seda ma ei tea.

Üks võimalus on veel ,aga sea ma pean natuke uurima. Kui neist kahest kohast abi ei saa siis pane mulle PS

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.

(30-08-2016, 01:25 AM)viplala Kirjutas:  Kui sa paned kõrvalistmele surnud inimese ilma turvavööta, kas siis saad trahvi kinnitamata veose eest või kaasreisija turvavööta sõidutamise eest?
Kui on surnd naisterahvass siis tegu veosega/koormaga, muul juhul kaasreisija.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

(30-08-2016, 18:52 PM)karvik Kirjutas:  
(30-08-2016, 07:45 AM)Provoker23 Kirjutas:  Ei tea kas tartukandis mõni firma ka on kes jupikaupa pakuks. Googlest jäi silma ainult exmet kelle käest võiksin küsida. Või on ka tavalistes metallipunktides sellist materjali saada? Kanemetall vms

Kunagi ammu sain abi siit ja siit
Kas nad täna enam viitsivad pisiviguritega tegeleda, seda ma ei tea.

Üks võimalus on veel ,aga sea ma pean natuke uurima. Kui neist kahest kohast abi ei saa siis pane mulle PS

Tänan linkide eest. Ma usun, et nendest peaks midagi leidma küll. Lisaks sellele soovitas sõber tööriistamarketist mingi tera osta ja sellest midagi nikerdada. Kolmanda variandina mis tundub, et tuleks kõige odavam ja lihtsam valmistada, oleks selline: https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=20533&category_id=622&option=com_virtuemart&Itemid=20&lang=et Sobiv ots juurde leida ning ei oleks midagi vaja lõigata, puurida otsida ning leiutada jne. Jämeduselt muidugi on selline tiba paksem materjal ning kindlasti nõuab rohkem jõudu traktorilt, aga see ei olegi hetkel määrav. Paar kolm sellist konksu peaks russ suutma läbi tirida küll ma usun kuigi pead pakule ei paneks Smile

(30-08-2016, 12:45 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-08-2016, 22:22 PM)Provoker23 Kirjutas:  ...
Lisaks sellele palun ka üldisemat infot põlult tihese tõrjumiseks.
...

Mis sügavusel, kui paks ja kui "kõva" see tihes on? Labidaga läbi vajutab sajakilone mees?
Mis muld? Kas veel kuhugi üldse minna on? Kui kõrgel on ümbritsevates kraavides veetase?

Kui põllus on praegu tihes ja mullas on vähegi savi, siis praeguse märja maaga ei ole mõtet end väsitada ja põldu narrida. Tihest lõhutakse kuival ajal. Praegu ainult lõhud pindmise kihi struktuuri ja vead paar vagu plastiliini.
Väga asjalikud küsimused aga vastust ma oskan öelda ainult veetaseme kohta kraavides.
Esiteks on tegemist nõukogude lõpuajal drenaaži saanud maaga. Maad ümbritsevad umbes 3-4m sügavused kanalid. Vett on põhjas kindlasti alla meetri.
Kui kõva või paks see tihes on ei oska öelda. Tean vaid seda, et üsna pikka aega on olnud intensiivne kartulikasvatus nii meie enda poolt kui ka väljarendituna naabertaluniku poolt suurte ja raskete masinatega mis tallavad rida rea kõrval. Sügavkobestust ei ole seal kunagi tehtud. Ainult künd, kultiveerimine, kartuli ette ka mullafrees jm vajalikud võtted kasvatamiseks.
Mullas savi ei ole või vähemalt ei ole seda künnikihis, kanali pervedelt vaadates sügavamale, siis ka savikihti ei paista. . Pigem liivasemad kivideta mullad.

Kas Družba saag on midagi väärt?
Pakendist leht, rasvased ketid alles.
Rasvapaberis startergi alles.
Aga saag ise tööd näinud. Teeks sae korda, värviks ära ja muidu museaaliks.

Mulle potsatas üks sülle, nüüd mõlten, et mis edasi.
Lapsele kardi mootoriks või õunapurustit (vaikse, mõnekilovatise elektrimootori asemel) käitama.

Aga suuremat igapäevast praktilist väärtust vist tootel ei ole...

Loe mu Družbateemat. saad vastuse!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Vastus käes, Marko, aitäh!
Enim sobib see variant:
Tsitaat:E303 - Noo sellist uut Druzbat võib ka sihtotstarbeliselt kasutada ehk puid lõigata kui soovi on .Näiteks mu sõbral on ka juba täiesti korralik druzba ja seda kasutatakse grilli ja sauna puude lõikumiseks kui mingi pidu tema pool on . See on omamoodi show kohe kui see selle kärarikka masinaga sinise tossu saatel puid lõigutakse ning eks külalised saavad ka seda vene imet proovida. Eriti lastele meeldib selline naljakas ja tossav tsikli häält tegev masin mis on tegelikult ajalooline väärt tööriist ja sobiks hästi ka muuseumi eksponaadiks .
Ning mõte teha sellest (eriti madala kasuteguri ning kehva töökindlusega) 12V "täkk" õuepeale, tundub ka eriti erutav olema  Big Grin

Küsiks ühe imeliku asja kohta - kas keegi seesugust mobiili on kuskil kohanud, mis näeks välja nagu tavaline klahvidega lauatelefon, ehk veel mingi väiksem ekraan küljes ja eelseadistatud kontaktide võimalusega, et vajutad nuppu ja hellab vellole näiteks.

Emale oleks midagi taolist vaja, kuna ta pea ei hoia enam kõiki neid tarkusi kinni, mis tavalise nuputelefoni opereerimiseks tarvilikud, või siis unustab laadimisasja ära, või lõhub mingi imega laadimisotsiku ära või peidab laadija kuhugi musta auku, igavene häda ühesõnaga.
Aga seisaks kuskil kapi peal mingi telefonimoodi asi, siis oleks vist lihtsam, juhe ka seinas, vähemalt talle oleks võimalik helistada.

(31-08-2016, 08:55 AM)alfredo Kirjutas:  Küsiks ühe imeliku asja kohta - kas keegi seesugust mobiili on kuskil kohanud, mis näeks välja nagu tavaline klahvidega lauatelefon, ehk veel mingi väiksem ekraan küljes  ja eelseadistatud  kontaktide võimalusega, et vajutad nuppu ja hellab vellole näiteks.

Emale oleks midagi taolist vaja, kuna ta pea ei hoia enam kõiki neid tarkusi kinni, mis tavalise nuputelefoni opereerimiseks tarvilikud, või siis unustab laadimisasja ära, või lõhub mingi imega laadimisotsiku ära või peidab laadija kuhugi musta auku, igavene häda ühesõnaga.
Aga seisaks kuskil kapi peal mingi telefonimoodi asi, siis oleks vist lihtsam, juhe ka seinas, vähemalt talle oleks  võimalik helistada.

Telia vahetas oma RAS1000 võrgu selliste fixmobiilide vastu välja. Küsi sealt.

(31-08-2016, 08:55 AM)alfredo Kirjutas:  Küsiks ühe imeliku asja kohta - kas keegi seesugust mobiili on kuskil kohanud, mis näeks välja nagu tavaline klahvidega lauatelefon, ehk veel mingi väiksem ekraan küljes  ja eelseadistatud  kontaktide võimalusega, et vajutad nuppu ja hellab vellole näiteks.

Emale oleks midagi taolist vaja, kuna ta pea ei hoia enam kõiki neid tarkusi kinni, mis tavalise nuputelefoni opereerimiseks tarvilikud, või siis unustab laadimisasja ära, või lõhub mingi imega laadimisotsiku ära või peidab laadija kuhugi musta auku, igavene häda ühesõnaga.
Aga seisaks kuskil kapi peal mingi telefonimoodi asi, siis oleks vist lihtsam, juhe ka seinas, vähemalt talle oleks  võimalik helistada.

Dorol on dokiga mudelid veel olemas, uuri. Igavesti lärmakad tegelased, aga ekraan on selge ja suure numbriga.

Huvitav oli see, et mu oma ema oli ka üsna nuputelefoniusku, kuniks sai Doro klapiga isendi. Paar nädalat kasutas, siis näperdas kolleegi nutikat ja nüüd on 3. nädalat Samsungi pisema kaapelaua rahulolev kasutaja. Et võib ka sedasi minna...

Doro on jah mõeldud just vanemale generatsioonile

Aga Telial on olemas:
https://pood.telia.ee/productInfo/120/ju...X-TS820FXW


Need on seadistatavad kiirvaliku nupud, kirjutad ka nime juurde ja ongi hästi.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne