Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

Hääletan kolme käega ksf! Alfredo murele kaasa. Ka minu jaoks hakkab tänapäeva interneedus üha rohkem needusele sarnanema. Mõnikord lihtsalt tundub, et mõni toode on valmis saanud ja enam poleks vaja seda edasi arendada. Lihtsalt tundub nii...

Hea teada, et ei ole vähemalt üksi ses mureküsimuses.

Lihtsalt huvitaks, et kas see kõik on teoks saamas samasuguse salakokkuleppe toel, mis väidetavalt hiljaaegu akude kohta sõlmitud(et kooleks võimalikult ruttu).
Akude kiirsurmamisest saaks veel aru, kuna tulem on kiirem rahapööritus.
Kuidas aga inimvaenulike lehtedega rohkem raha teenida oleks võimalik, kui ma nendelt midagi vajalikku ülesse ei leia, jääb siiski mõistmatuks.
Tahaks väga loota, et see on ummiktee ja lõppe varsti.

Ise küsin, ise vastan:
(11-12-2016, 12:09 PM)13piisab Kirjutas:  Plaanin taaskasutada ca 20a vanust (üheksakümnendate keskpaik) naturaalparketti. Selline "tummisem" ehk 15mm paks. Kas pean ka liimi kasutama? Algselt oli liimitud (oh seda kraapimisrõõmu!), aga ma kipuks ilma paigaldama.
Istub lihtsalt tappi - mingit täiendavat (laminaadi nn click-tüüpi) lukustit parketil ei ole.
Lisaküsimus: miskipärast on nn parketielemendid (2,3m pikk, 0,14m lai) end seistes (ometi siledal pinnal) kaardu kiskunud - 2,3m peale isegi üle 20mm: kas on õige eeldada, et paigaldamisel ja selle järel "rahunedes" jääb sile?

Jah - tuleks liimida. Ma ei liiminud ja vedas juba lihvides vaod sisse. Ehk püsivad ekspluatatsiooni käigus enam-vähem oma kohal: mul jäävad liimimata kujul maha.

Kummis parketielemendid jäid ka paigalduse järel kummi, aga vajusid iga järgneva päevaga aluspõrandale ligemale ning 3..4 päeva pärast ei olnud enam midagi ette heita.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(16-12-2016, 01:00 AM)kr8nik Kirjutas:  Hääletan kolme käega ksf! Alfredo murele kaasa. Ka minu jaoks hakkab tänapäeva interneedus üha rohkem needusele sarnanema. Mõnikord lihtsalt tundub, et mõni toode on valmis saanud ja enam poleks vaja seda edasi arendada. Lihtsalt tundub nii...

Väljavõte itiasjanduse seletavast sõnastikust:

Mobile-friendly: User-hostile.

Lisaks: veerand sajandit programmeerijana töötanuna tean, et selle rahva hulgas on väga palju neid, kelle jaoks sõnad "uus" ja "parem" on sünonüümid.

(16-12-2016, 11:06 AM)olevtoom Kirjutas:  
(16-12-2016, 01:00 AM)kr8nik Kirjutas:  Hääletan kolme käega ksf! Alfredo murele kaasa. Ka minu jaoks hakkab tänapäeva interneedus üha rohkem needusele sarnanema. Mõnikord lihtsalt tundub, et mõni toode on valmis saanud ja enam poleks vaja seda edasi arendada. Lihtsalt tundub nii...

Väljavõte itiasjanduse seletavast sõnastikust:

Mobile-friendly: User-hostile.

Lisaks: veerand sajandit programmeerijana töötanuna tean, et selle rahva hulgas on väga palju neid, kelle jaoks sõnad "uus" ja "parem" on sünonüümid.

Ah kellelegi veel ei meeldi uue ajastu lame tisain? Teadlikult nii kirjutet. Toungue

Ilmne ipoodluse järelm. Ilmselt on see seotud väitega, et intelligentsi hulk Maal on konstantne suurus. Rahvaarv aga kasvab...

Mulle ei meeldi absoluutselt enamik multifilmikanalitelt näidatavaid multikaid ja ma ei vaatagi neid! On muidugi ka mõned head klassikalised multikad, see siga-lenduri oma, viikingite draakonitesaaga jms. Täitsa jama!  Sad

Arendame digiajastu lõime, seda konkreetsel/füüsilisel tasandil.

Eile asetasin fotosessiooni vaheajal fotoka... auto katusele! Läksin sõitma, hiljem tuli nagu meelde, et... Aga lootsin kõige paremat. Hommikul koju jõudes vaatasin, et fotokat toas omal kohal ei ole, polnud ka autos ega mujal Sad  Aga õnneks leidsin ta kodust ca 1,5 km kauguselt maanteeservast siiski üles. Tulin koju, lasin veidi soojeneda, aga ei võtnud lutti suhu. Siis vaatan, et akukaas lahti põrunud, akusid pole Sad Läksin tee peale tagasi, kaks akut leidsin kohe, kolmanda suurema otsimise peale. Palja käega lumes kühveldamine oli kuradima külm, tulin koju (võtan reha ja lähen veel sobrama, neljas vaja ka leida).

Panin akud korraks laadima, puuduoleva asendasin patareiga (kuskilt juba välja praagitud, ilmselt omadega õhtul). Aga ei miskit. Muidugi, mina ei oska akusid alati õigetpidi fotokasse toppida, proovisin nii ja naa, aga ikka ei miskit.

Kas nüüd võib olla kergem juhus: akut asendav patarei on nii läbi, et välistab käivitumise. Või sandim lugu: fotokas sai kabelimatsu?

Kas on võimalik (tasuv) remontida, või on pizdets-balalaika? Aparaatus Olympus SP-565UZ.

(16-12-2016, 13:51 PM)oltsberg Kirjutas:  ...
Palja käega lumes kühveldamine oli kuradima külm, tulin koju
...

Kõlab kalemehejutuna, kui isand Oltsberg just Jõhvis ei fotografeerinud. AA aku peitmiseks piisavalt lund mujal ei paista

Kui mälukaart on alles ja loetav, siis pole ju lugu. Fotokaid müüakse poes. Jäta lahtise patareikaanega soojamüürile või boilerile nädalaks ja proovi värskete vooluallikatega uuesti. Võib näkata, mu kallis kaasa kasutas nädala vihmas ligunenud ja eelmanitud viisil kuivatatud Olympuse seepi veel julgelt pool aastat enne, kui hobune selle puruks astus. Siis enam kuivatamine ei aidanud...

(16-12-2016, 14:00 PM)v6sa Kirjutas:  ... mu kallis kaasa kasutas nädala vihmas ligunenud ja eelmanitud viisil kuivatatud Olympuse seepi veel julgelt pool aastat enne, kui hobune selle puruks astus. Siis enam kuivatamine ei aidanud...

Aa mis hobesest sai peale seda nalja, läks ise kuivama täis-või poolsuitsu kujuna?  Big Grin  Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

Ei ole kalamehejutt. Lund ca 5 cm ja öösel sadas tiba juurde. Fotokas oligi kerge lumekihi all, muidu oleks keegi teine ta juba leidnud. Nii et ikka andis akude otsimisel sobrada Sad 

Ja sellised lumekaardid ju väga üldised. Kui viimane sadu oli, tuli kodus maha 5cm, töö juures (linnulennult 5,5 km kaugusel) aga üle 10 cm, mis nõudis puhuri kasutamist.

Lootus säilib: kunagi leidsin metsast ühe Panasonicu telefoni, mis oli tõenäoliselt seal talvitunud. Vaid üks klahv ei toiminud alguses, peale puhastamist ok. Uus aku sai muidugi ka.

Ja hobest mul õnneks/kahjuks ei ole Big Grin

(16-12-2016, 12:52 PM)kass Kirjutas:  Mulle ei meeldi absoluutselt enamik multifilmikanalitelt näidatavaid multikaid ja ma ei vaatagi neid! On muidugi ka mõned head klassikalised multikad, see siga-lenduri oma, viikingite draakonitesaaga jms. Täitsa jama!  Sad

Jama või mitte, aga kui Oddbods või Porco Rosso on algusest peale poliitiliselt ebakorrektsed, siis näituseks kompostimehe praegune kujundus tuli üleöö minult küsimata, kas ma seda sitta kerida tahan või mitte. Oleks neil siis vähemalt toimiv rakenduski kaapelaudade jaoks, aga see fekaal on ju sama õnnetu.

Oleks ikka õnnetu lugu küll, kui ühel hetkel oleks lendpaadi kokpitis selgroogse sigalenduri asemel sootu-näotu-maotu lendisik. Sad

(16-12-2016, 14:14 PM)mlsluik Kirjutas:  
(16-12-2016, 14:00 PM)v6sa Kirjutas:  ... mu kallis kaasa kasutas nädala vihmas ligunenud ja eelmanitud viisil kuivatatud Olympuse seepi veel julgelt pool aastat enne, kui hobune selle puruks astus. Siis enam kuivatamine ei aidanud...

Aa mis hobesest sai peale seda nalja, läks ise kuivama täis-või poolsuitsu kujuna?  Big Grin  Toungue

Ega palju puudunud, et oleks subproduktideks saanud. Aga kuna minu arvates oli aparaat väga vales kohas, et üleüldse sai kabjalise surve alla sattuda ja keeldusin lihakombinaadisuunalisi transporditeemalisi vestlusi arendamast, siis lõppkokkuvõtteks võeti kompjalalt allkiri, et ta enam fotoaparaate laiaks ei astu. Pidas oma sõna. Big Grin

Huh, tundub, et läks hästi Smile 

Tuli külaline, kes on tuntud õnneliku käe poolest. Võtsime reha kaasa ja teeveert traalima. Mitu ruutmeetrit sai ära traalitud, tahtsime juba ära minna, kui külaline aku üles leidis.

Panin laadima, toppisin fotokasse, töötab!!! Big Grin  Hää, et niigi läits, nagu Toots ütles.

Pane ikka ahju peale kuivama ka, ilma akude ja kaardita ning nii lahtiste luukidega kui saab. Sees võib mõni piisk vett ikka olla.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(16-12-2016, 16:16 PM)Basilio Kirjutas:  Pane ikka ahju peale kuivama ka, ilma akude ja kaardita ning nii lahtiste luukidega kui saab. Sees võib mõni piisk vett ikka olla.
Tänan, Basilio!

Ma lihtsalt korraks proovisin, praegu külitabki ahju peal nagu loll-Ivan. Vast ei sõida koos ahjuga tsaari juurde Big Grin

(16-12-2016, 16:16 PM)Basilio Kirjutas:  Pane ikka ahju peale kuivama ka, ilma akude ja kaardita ning nii lahtiste luukidega kui saab. Sees võib mõni piisk vett ikka olla.

Targad räägivad, et kõikse parem pidi olema märgunud elektroonikat riisi sees kuivatada. Ise pole katsetanud, aga tuttav igatahes proovis ja märgunud nutifon hakkas toimetama. Kurat seda teab, kas muidu ka oleks hakanud või mitte.

Ikka väga vedas. Mul koolikokkutulekult tulles kadus kott Fujifilm SL 240`ga öösel ärasõidul rattasadulalt. 5 min hiljem järgisõites oli 1-2 korda muhvrist üle sõidetud. Objektiivgi ovaalseks saanud- ilmselt plastikläätsed, et killupuru polnud.
Ja Panasonic DMC Fz 7 sai järvel koos minuga piksevihma kaela. Ei aidanud kuivatamine lahtiste luukidegagi. Ämbritäis detaile nüüd.

(16-12-2016, 16:38 PM)zazik Kirjutas:  
(16-12-2016, 16:16 PM)Basilio Kirjutas:  Pane ikka ahju peale kuivama ka, ilma akude ja kaardita ning nii lahtiste luukidega kui saab. Sees võib mõni piisk vett ikka olla.

Targad räägivad, et kõikse parem pidi olema märgunud elektroonikat riisi sees kuivatada. Ise pole katsetanud, aga tuttav igatahes proovis ja märgunud nutifon hakkas toimetama. Kurat seda teab, kas muidu ka oleks hakanud või mitte.

Noo oodake ikka riis küll seda tee. Ilmselt tulevad riisilõhnale asiaadid kohale ja teevad tänutäheks korda

Veel pole maha löödud

(16-12-2016, 13:51 PM)oltsberg Kirjutas:  Arendame digiajastu lõime, seda konkreetsel/füüsilisel tasandil.

Eile asetasin fotosessiooni vaheajal fotoka... auto katusele! Läksin sõitma, hiljem tuli nagu meelde, et... Aga lootsin kõige paremat. Hommikul koju jõudes vaatasin, et fotokat toas omal kohal ei ole, polnud ka autos ega mujal Sad  Aga õnneks leidsin ta kodust ca 1,5 km kauguselt maanteeservast siiski üles. Tulin koju, lasin veidi soojeneda, aga ei võtnud lutti suhu. Siis vaatan, et akukaas lahti põrunud, akusid pole Sad Läksin tee peale tagasi, kaks akut leidsin kohe, kolmanda suurema otsimise peale. Palja käega lumes kühveldamine oli kuradima külm, tulin koju (võtan reha ja lähen veel sobrama, neljas vaja ka leida).

Panin akud korraks laadima, puuduoleva asendasin patareiga (kuskilt juba välja praagitud, ilmselt omadega õhtul). Aga ei miskit. Muidugi, mina ei oska akusid alati õigetpidi fotokasse toppida, proovisin nii ja naa, aga ikka ei miskit.

Kas nüüd võib olla kergem juhus: akut asendav patarei on nii läbi, et välistab käivitumise. Või sandim lugu: fotokas sai kabelimatsu?

Kas on võimalik (tasuv) remontida, või on pizdets-balalaika? Aparaatus Olympus SP-565UZ.

Ma unustasin ka oma Olympus mudel vanem kui su oma, järveääres hüppesillale. Järgmise hüppega tõmbasin ta jalaga kaasa ja lännu see oligi. Leidsin veest üles aga hilja käis tiiru Tallinnas ära ja loeti koolnuks. Aga võib vedada et tööle jääb.

Veel pole maha löödud

(16-12-2016, 16:38 PM)zazik Kirjutas:  Targad räägivad, et kõikse parem pidi olema märgunud elektroonikat riisi sees kuivatada...
...ja-jah - http://mehele.ohtuleht.ee/530637/mis-voi...ikult-riis
Siin pole siiski kirjas, et kas kehtib ainult aasia päritolu elektroonika puhul... Cool
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne