Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

Tartust natuke viljandi poole sõites saan aidata kõiksugu hüdrolahendusetaga, kodus garaasis olemas pressid, laias valikus stutse, voolikuid jne.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

Seal lakis müüdavad junnid ei lähe, kuna m12x1 põhjas puudub koonus ja tihend peab jääma piduri pumba pinna vastu. Veel on variant tellida autopoest audi A4 2001-2008tagumine piduri voolik ja vastava pikkusega toru otsa panna... 
M12x1.0 on kindel mõõt selle pärast juba aasta otsa mõtlen lahendust välja kuidas saama.

Mis kaalub üks tavaline 205/55/16 naastrehv?  Pole ühtki kaalu praegu käepärast.

(13-01-2018, 12:11 PM)v6sa Kirjutas:  
(13-01-2018, 09:54 AM)maisalup Kirjutas:  ....
pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale.
...

Kui kindel on see keerme samm? Levinud M12x1,25 on väga lähedane, kui nelja niidi pealt mõõta.

Igasugused *skandid ei võta teha pidurivoolikut. Sest sihuke asi on liikluses keelatud ja nad ei taha võtta vastutust. Küll on nad nõus tegema hüdrovoolikuid... Big Grin

Teevad pidurivoolikut nagu naksti,mitte mingit probleemi pole,käi õiges skandis Smile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

(13-01-2018, 19:47 PM)hundu615 Kirjutas:  Teevad pidurivoolikut nagu naksti,mitte mingit probleemi pole,käi õiges skandis Smile

Ja milline on õige skand? Toungue Tegelikult, ära kirjuta, et ei tuleks pahandusi!

Saue Hydroskandi müüjad on täitsa nõus säärast ebastandardset voolikut tegema, aga mitte pidurivoolikuna. Hüdrovoolikuna  - palun väga. Sinu mure, kuhu keerad. Kui nendel riiulis on tükke võtta ja press kinni vajutab, siis lohvi saab. Saab ka oma otsale uue vooliku ja hülsi, aga siis ei ole otsamisel garantiid.

Täpselt nagu ksf. V6sa ütles - pidurivoolikut kui niisugust sellise nime all ei tehta. kui aga lähed ja küsid hüdrovoolikut, siis selle teevad naksti valmis. See on paraku edasi küll oma asi, et kuidas ja kuhukohta paigaldad. 

Ise üritaks ikka igasuguste erinevate üleminekute ja metall-liidetega asja toimima saada, hydroscandi pressliiteid pidurisüsteemis ise ei kasutaks...


Teistmoodi küsimus kah - Garaazi vaja õhutrass vedada ja jagada mitme koha peale. ~40m kokku pikkust. Ilmselt oleks kõige mõttekam vanametallist otsida vanu kolmveerandisi või tolliseid raudtorusid(pooletolline jäi vanas töökohas teatud hetkedel tarnega hätta. Aga mida näiteks poest kannatab osta selleks otstarbeks? Mõtlen siis rõhutaluvust ja hinda kooskõlas.... 

Või pakub keegi omadest varudest "vanu aiaposte" ntx......

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.

Torud meetrites palun! On tsingituid mingi hulk...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(13-01-2018, 20:06 PM)v6sa Kirjutas:  Saue Hydroskandi müüjad on täitsa nõus säärast ebastandardset voolikut tegema
lihtsalt infoks,et keilas keki peavärava kõrval ka nüüd see butiik olemas,kõrval tamrex,automaailm,janere ja kindlasti veel midagi.kuna hinnad kirved siis külastan trabiflexi.

Igasuguseid ühendusi saab teha kui vaid tahtmist ja motivatsiooni on. Priidu aiatraktorile saab samuti üsna lihtsa vaevaga vastav voolik vahele ning seal pole absoluutselt vahet mis tehnikat selleks kasutada. Teen ära nagu lubatud.

Viimane kord sai höövlile lisapidur paigaldadud näiteks kuna orginaalsüsteem küll töötab aga pole just kõige usaldusväärsem... meil siin orud-nõlvad üsna mehised. Sobivaid stutse ei viitsinud isegi töökotta otsima minna, võtsin mida parasjagu kodujuures autogaraasis oli ja tegin hüdrovooliku vahele. 450bar tegin testi ja see tundus rohkem kui küll ühele hädisele pidurisupordile Big Grin Big Grin

Nüüd üks palve ka, kui kellegil peaks üle jääma vanu hüdrovoolikuid, kasvõi katkiseid siis võib kõrvale panna, olen hülsid lähki lõikand ja stutsid uuesti käiku lasknud. Poes küsivad raisad tihtipeale sellist hinda et paneb kukalt kratsima. Eriti puudust tunnen vene voolikutest, nö bellarussi ja DT 75 voolikud.   

Hea kui on kõike korraliku varuga, teinekord nädalavahetusel hea võtta kui endal olemas, ei jää töö mõne eurose jupi pärast tegemata.


[Pilt: 01114415995e83c.jpg]


Treipink, keevitus ja hüdrovooliku press ning asjad saavad liikuma mistahes ajal... Näide cccp ja lääne varuosade sobitamisest  Big Grin
[Pilt: 0111441601d321b.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

Järgmine kord annan sulle mõned mitte vajalikud vooliku, kui meeles on

Veel pole maha löödud

(13-01-2018, 20:23 PM)nustu826 Kirjutas:  Teistmoodi küsimus kah - Garaazi vaja õhutrass vedada ja jagada mitme koha peale. ~40m kokku pikkust. Ilmselt oleks kõige mõttekam vanametallist otsida vanu kolmveerandisi või tolliseid raudtorusid(pooletolline jäi vanas töökohas teatud hetkedel tarnega hätta. Aga mida näiteks poest kannatab osta selleks otstarbeks? Mõtlen siis rõhutaluvust ja hinda kooskõlas.... 

Või pakub keegi omadest varudest "vanu aiaposte" ntx......

Ma olen vana 20mm alupexi kasutanud, mida enam veetrassina kasutada ei tahaks. Ja seinale siis need niiöelda kraani kandur nurgikud, kuhu läheb toru otse külge ja teisele poole pooletolline suruõhu kiirliide. Kui poodi uut toru ostma läheks, siis võtaks vast 20 või 25 mm pex küttetoru. Ilmselt külmavee PE toru kärab kah, kuigi nendes musta värvi, sinise mutriga, plast liitmikes ma väga kindel ei ole. 8-10 bar rõhku aga kannatavad nad kõik ja ümmarguselt euro/meeter. Nii et terastoru küll sellise ettevõtmise alla magama ei paneks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Tsitaat:Nüüd üks palve ka, kui kellegil peaks üle jääma vanu hüdrovoolikuid, kasvõi katkiseid siis võib kõrvale panna, olen hülsid lähki lõikand ja stutsid uuesti käiku lasknud. Poes küsivad raisad tihtipeale sellist hinda et paneb kukalt kratsima. Eriti puudust tunnen vene voolikutest, nö bellarussi ja DT 75 voolikud.
Mul on selliseid terveid kasutatud voolikuid üle, mõned peaksid päris nö. uued olema. Asuvad Tartus tel. 527o7seitse kuus.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

(13-01-2018, 21:27 PM)mlsluik Kirjutas:  Poes küsivad raisad tihtipeale sellist hinda et paneb kukalt kratsima. Eriti puudust tunnen vene voolikutest, nö bellarussi ja DT 75 voolikud.   

Ma ostsin aasta tagasi VK Traktorikaupadest Jumzile masti hüdrovoolikuid. Arvasin ka, et julm kirves saab olema aga üllatus oli suur kui 1.6m jäme masti voolik maksis 12 euri seal (võis olla ka + kõmm). Helista, küsi mis hinnaga nad voolikuid müüvad.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Minu sõnastus oli paha. Voolikut on mul rullides piisavalt aga vanade vene voolikute otstest võtan neid stutse uuesti kasutamiseks.  ;Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(13-01-2018, 09:54 AM)maisalup Kirjutas:  Kes siin foorumis saab aidata piduri voolikuga? Oleks paar küsimust kas nii on võimalik valmistada ja kui jõuame kokkuleppele, siis teha ka üks umbes 1,5meetrine pidurivoolik. Juhul kui piduri torule leidub selline ots, siis võib ka toru olla. Nimelt siis eile sai pool päeva googeldatud ja on pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale. Vaja oleks teha voolik või toru kus ühes otsas on see banjo ühendus 12mm siseavaga ja teises otsas siis tavaline m10x1 väliskeermega mutter.
Kuskil auto taastamise teemas keegi vaikselt mainis, et saab aidata pidurivoolikuga kuid ei mäleta enam kes see oli

Pidurimeister. Kodulehe järgi teevad ainult katteid, aga tegelikult neile meeldivad väljakutsed. Igatahes kui ma oma katkise stutsiga läksin, siis tehti toru ümber stutside ja lasti keerme ots stutsi peal sirgeks mingi väga naeruväärse raha eest. Usun, et neil on ka võimekus erinevateks keermestamiseks. 

Julgen soovitada, eriti sõprade poolt kiidetud kogemuste põhjal.

Ei ole nii lihtne see nagu mõtlete. Täitsa olid kõik nõus tegema ja ütlesid, et tee mis ise tahad sellega, aga asi jääb selle 10x1 keermega otsa taha, kuid proovime siis originaal voolikult võtta selle 10x1 keermega otsa ja hüdrovoolikule pressida, vast õnnestub. Tuleb tellida lihtsalt üks pidurivoolik kuna vana on nii ussitanud ja pikas perspektiivis võib hakata peavalu valmistama.

(14-01-2018, 09:50 AM)maisalup Kirjutas:  Ei ole nii lihtne see nagu mõtlete. Täitsa olid kõik nõus tegema ja ütlesid, et tee mis ise tahad sellega, aga asi jääb selle 10x1 keermega otsa taha, kuid proovime siis originaal voolikult võtta selle 10x1 keermega otsa ja hüdrovoolikule pressida, vast õnnestub. Tuleb tellida lihtsalt üks pidurivoolik kuna vana on nii ussitanud ja pikas perspektiivis võib hakata peavalu valmistama.

Ma ei saa aru kus see probleem täpselt asub? Audi 10x1 voolik maksab 1.90. https://aeromotors.ee/kataloog/audi/80-/...112;s10135 12x1 ülemineku 10x1 peale saab lakist või vajadusel ka sinna toru paigaldada ja sealt üleminek audi voolikule. Laki auto müüb ka igasugu otsikuid vask toru jaoks. Nii koonuses kui ka ilma https://www.lakiauto.net/public.search.asp?sf=1
Milline julla puudu on, et ei ole võimalik süsteemi kokku kruttida?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(14-01-2018, 16:53 PM)viplala Kirjutas:  
(14-01-2018, 09:50 AM)maisalup Kirjutas:  Ei ole nii lihtne see nagu mõtlete. Täitsa olid kõik nõus tegema ja ütlesid, et tee mis ise tahad sellega, aga asi jääb selle 10x1 keermega otsa taha, kuid proovime siis originaal voolikult võtta selle 10x1 keermega otsa ja hüdrovoolikule pressida, vast õnnestub. Tuleb tellida lihtsalt üks pidurivoolik kuna vana on nii ussitanud ja pikas perspektiivis võib hakata peavalu valmistama.

Ma ei saa aru kus see probleem täpselt asub? Audi 10x1 voolik maksab 1.90. https://aeromotors.ee/kataloog/audi/80-/...112;s10135 12x1 ülemineku 10x1 peale saab lakist või vajadusel ka sinna toru paigaldada ja sealt üleminek audi voolikule. Laki auto müüb ka igasugu otsikuid vask toru jaoks. Nii koonuses kui ka ilma https://www.lakiauto.net/public.search.asp?sf=1
Milline julla puudu on, et ei ole võimalik süsteemi kokku kruttida?


Vaja sellist laia kraega üleminekut- http://brakequip.com/products/hardware/m...-adapters/    Koodiga BQ43
Need minimeeritud junnid ei sobi ja võib visata nii kaugele kui jõuab, sellele isasele m12x1,0 keermele peab peale minema veel tihent(vaskseib) Eestis saada pole ja tellida ei saa, isegi kui läksin originaal koodiga poodi mis müüb minu poolt soovitud osa tootja teisi piduridetaile.

Ega ma täpselt ikka aru ei saa kuhu see seib peaks minema või mille jaoks. Aga järsku kõlbab mingiks üleminekuks hoopis sarnane voolik? https://www.autodoc.ee/trw/2207415 Alati annab ju ka kokku keevitada kahest otsikust ühe. Ühele poole jääb 12x1 ja teise otsa keevita mida hing ihaldab

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(14-01-2018, 00:41 AM)mlsluik Kirjutas:  Minu sõnastus oli paha. Voolikut on mul rullides piisavalt aga vanade vene voolikute otstest võtan neid stutse uuesti kasutamiseks.  ;Wink

Äkki mingile firmale neid tutse CNCga teha anda? Suurem kogus, siis peaks ühikuhind normaalne tulema. Või mingile külatreialile, las vorbib Smile
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne