Üks T-16 ja tema edasine käekäik (otsib uut kodu)
#61

Oh, see kapott on kole. Katsu muretseda vana T-16 ümar. On tugevam, pisem, palju kenam  ja kõik mahub alla ära.
Vasta
#62

(13-03-2017, 01:10 AM)pen.skar Kirjutas:  Oh, see kapott on kole. Katsu muretseda vana T-16 ümar. On tugevam, pisem,  aga kõik mahub alla ära.

Kapott on nüüd küll viimane asi millepärast ma muretsen.
Selline ta oli ja mind ta sellisena ei häiri.

Kui kõik muu peaks tehtud saama, siis võib vast hakata sellistele pisiasjadele mõtlema Big Grin
Vasta
#63

Keegi hea inimene ehk pakup parempoolset "käist" või kuidas iganes seda virblit nimetada mis on silla korpuse ja reduktori vahel?
Tallinn- Rapla- Kehtna oleks k
ige mugavamad suunad aga saab ka mujale järgi tuldud!
On keegi proovinud seda asja keevitada? Vägisi tahab pooleks murduda.

Päikest Smile
Vasta
#64

Käis jah.

Selle keevitamine ei toida - kaunikesti koormatud koht. Aga neid võiks ometi vedelda.
Vasta
#65

Käis olemas ja nüüd vahetama!

Kuna esimene kord sinna sukelduda, siis kas on midagi millele erilist tähelapanu pöörata või suurema ettevaatusega läheneda?
Vasta
#66

(22-03-2020, 12:25 PM)mittesumo Kirjutas:  Käis olemas ja nüüd vahetama! 

Kuna esimene kord sinna sukelduda, siis kas on midagi millele erilist tähelapanu pöörata või suurema ettevaatusega läheneda?
Difrilukk fikseerida  lukustatud asendis ja hea oleks kasutada mingit abivahendit käise ja külgülekande tõstmiseks, muidu on oht vigastada käigukasti tihendit. Tiftid liidete vahel võiksid ka tihedad olla.
Vasta
#67

Mõni kiire vihje kuidas käis ja külgülekanne omavahel eraldada? Puhtalt toore jõuga või on seal mingi kinnitus kuskil peidus?
Vasta
#68

(22-03-2020, 14:12 PM)mittesumo Kirjutas:  Mõni kiire vihje kuidas käis ja külgülekanne omavahel eraldada? Puhtalt toore jõuga või on seal mingi kinnitus kuskil peidus?
Piduritrumli pead ennem eest ära koristama.
Vasta
#69

No siis on ainult jõu ja ilu numbrid.

Õnneks on uus käis koos külg ülekandega. Jääb ainult rattalaagri ümver viskamise vaev.

Tänud kes vastama vaevusid!
Vasta
#70

No nüüd tekkis veel üks totter küsimus: Silla lukustus ei toiminud ja kaevusin väheke sügavamale. Kõik hambad ja asjad on täiesti korras, aga ma ei saa kohe mitte aru, et misasi peaks andma surve sellele vahevirblile? Kui pedaal ülesse tõsta, siis ma saan aru, et lahutab ära, aga mis kuramuse asi talle pedaali vajutades peaks surve peale andma, et ta lukustaks?
Vasta
#71

Kuskil võiks/peaks miskine vedru laadne toode ju olema mis seda kupatust lukus asendis hoiab, aga no ei suuda tuvastada.
Vasta
#72

(22-03-2020, 16:58 PM)mittesumo Kirjutas:  Kuskil võiks/peaks miskine vedru laadne toode ju olema mis seda kupatust lukus asendis hoiab, aga no ei suuda tuvastada.
Seal pole fiksaatorit, pane midagi pedaali ja istme vahele, muidu kukuvad muhv ja klotsid paigast ära.
Vasta
#73

Ma kaevasin ennast ikka sinna muhvini välja, aga jääb arusaamatuks, et misasi seda muhvi peaks lukustavasse asendisse lükkama kui pedaali vajutada. Omast vabast tahtest need hambad ju omavahel kokku ei lähe? Või tõesti lähevad?
Vasta
#74

Pedaali alt tuleb hoob, mis tõmbab kahvlit. Kui keegi on võtnud pedaali maha ja ei ole võllikut kinni püüdnud, oskab see alla kukkuda. Kas kasti põhja lebama mahub ma ei tea.

Kas sel traktoril on difriblokk üldse töötanud?
Vasta
#75

(23-03-2020, 09:40 AM)v6sa Kirjutas:  Pedaali alt tuleb hoob, mis tõmbab kahvlit. Kui keegi on võtnud pedaali maha ja ei ole võllikut kinni püüdnud, oskab see alla kukkuda. Kas kasti põhja lebama mahub ma ei tea.

Kas sel traktoril on difriblokk üldse töötanud?

Viimase viie aasta jooksul pole see toiminud, pedaal oli kogu aeg all! Keegi tore inimene on selle pedaali kunagi ära murdnud ja vale nurga all tagasi keevitanud. Modisin natuke pedaali nurka ja nüüd saab muhv liikuda ka lukustavasse asendisse.
Kui pedaal ülesse tõst, siis lükkab lukustus muhvi ilusti eemale, aga pedaali alla vajutades ei lükka mitte miski seda muhvi lukus asendisse! Müstika!
Kuskilt miskit joonist? Ma seda idapoolset keel niipalju kahjuks ei mõista, et sealt poolt otsida.
Vasta
#76

Mida sa seal lukustada tahad. Kui alla vajutad pedaali lähevad hambad hambumisse ja veojõud hoiab sõlme "lukus". Kui blokirofkat traktori arvates enam vaja ei lähe laseb muhvi neutraali. "Sundasend" ongi jalg pidevalt pedaali peal.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#77

Daff kirjutab täpselt, kuda lood on. Kui pulk ja auk kulunud asjadel , siis asi ei toimeta, lihtsalt viskab pesast välja. Ise ma 16-ga pean ikka hullult vajutama, et asi töötaks. Kaan maha ja siis asi näha.
Vasta
#78

(23-03-2020, 12:05 PM)Daff Kirjutas:  Mida sa seal lukustada tahad. Kui alla vajutad pedaali lähevad hambad hambumisse ja veojõud hoiab sõlme "lukus". Kui blokirofkat traktori arvates enam vaja ei lähe laseb muhvi neutraali. "Sundasend" ongi jalg pidevalt pedaali peal.

Veojõud ei hoia midagi lukus. Pigem vastupidi - kui juhmid on liikumise pealt difrilukku sisse surudes nukid  maha ragistanud, siis ei suuda juhi kaal enam pedaali all hoida ja nukid hakkavad haardumisest tekkiva veojõu ebavõrduse tõttu üle hüppama. Või läheb pedaal katki või murdub pedaal võlli küljest lahti.

Vaata üle, kuidas mehhanism liikuma peab ja mis Sul sealt täpselt puudu või katki on.
[Pilt: mehanizm_blokirovki_differenciala_trakto..._ris_2.jpg]
Saska raamatus oelv pilt on vale. Isand Talupoeg oskab ehk pajatada, kas see on mingi vanema tüübi oma:

[Pilt: ris59.jpg]
Vasta
#79

Müstika lahendatud!

Asi selles, et pedaali küljest tulev varras peaks olema alumisest otsast nn. kahe haruline mille vahel kahvli kutsikas käib. Minu isendil on see varras aga üheharuline (üks kõrv on ära murtud ja toimibki ainult lahutamine).
Paistab, et sedapuhku jääb see osa minust nii.
Ei ole erilist motivatsiooni seda rohkem laiali lammutada ja varuosa pole ka kohe riiulist võtta.

Tänan kaasa mõtlemast ja vahest on kellelgi veel tulevikus sellest abi.

Kniks ja kraaps Big Grin
Vasta
#80

(23-03-2020, 14:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-03-2020, 12:05 PM)Daff Kirjutas:  Mida sa seal lukustada tahad. Kui alla vajutad pedaali lähevad hambad hambumisse ja veojõud hoiab sõlme "lukus". Kui blokirofkat traktori arvates enam vaja ei lähe laseb muhvi neutraali. "Sundasend" ongi jalg pidevalt pedaali peal.

V e o j õ u d   ei hoia midagi lukus. Pigem vastupidi - kui juhmid on liikumise pealt difrilukku sisse surudes nukid  maha ragistanud, siis ei suuda juhi kaal enam pedaali all hoida ja nukid hakkavad haardumisest tekkiva v e o jõ u   e b a v õ r d u se tõttu üle hüppama...…...….


Aga seleta mulle siis mis jumala vägi seda muhvi kinni hoiab kui raskestiläbitavas kohas bloki sisse lülitad,ja pedaal jääbki alla ilma, et teda oleks vaja  jalaga kinni hoida.???

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne