Hääd kõrvaklapid
#1

Kuna olen ise valiku ees, teen kuulmise säilitamiseks pruugitavate abivahendite kohta teema ka ära. Siis hea vaadata ja võrrelda.

Olen seni pruukinud Peltori Optime I (ehk "kollaseid" klappe). Üldiselt rahul, kuid aastad teevad oma töö ja kopsikute tihendus on ära ikaldunud. Ei ole enam mugav kanda.

Olemasolevatele soetan hügieenikomplektid ja elu saab jälle ilus olema. Aga...

Kuna vahepeal on taskuhääling rõemsalt edasi arenenud, siis tekkis isu seotada BlueToothi-pidi taskustelefoniga ühilduvad. Paraku neid keegi meil koha peal pakkuda ei taha ja kusagilt kaugelt tellimsega on see häda, et tellitud isendid ei pruugi mitte iga riistaga kokku hakata. Ehk tahaks enne hinnalise vidinase soetamist proovida iseloomude kokkusobivust.

Midagi säärast:
http://www.tööohutuskeskus.eu/et/isikuka...5rvaklapid

Beckys on tellitav, koha peal ei ole.

Mida austet foorumikasutajad omadest kogemustest soovitavad?

Lihtsam oleks ju võtta raadioklapid, kuna niiikuinii kuulan peamiselt vikrit. Aga kogemused nendega on nigelad...

Miskiseid Peltori analoograadioga klappe sai laenatud - paigal seistes veel võtab midagi, kuid liikudes ei kannata seda hakkimist küll kuulata.  Tõenäoliselt olid need:
http://www.tööohutuskeskus.eu/et/isikuka...-hrxs7a-01

Digiraadioga pole proovinud. Kas need on parema jaamalpüsivusega?

Tavaliste klappide alla käivate kõrvanööpidega enam jännata ei taha. Peida seda juhet, kuidas tahad, mingi tobe oks tõmbab ikka ühe kõrvast välja...
Vasta
#2

(08-06-2015, 10:06 AM)v6sa Kirjutas:  Miskiseid Peltori analoograadioga klappe sai laenatud - paigal seistes veel võtab midagi, kuid liikudes ei kannata seda hakkimist küll kuulata. 
Seisa paigal või mine masti alla levisse. Või vaheta jaama, kuula seda mis sinuni jõuab.

Tõde on selles, et hää kuuldavuse tarvis on vaja hääd antenni. Märg mets, el. liinid, traktori metall, raudbetoon seinad, metallkatused, inimene ise - kõik see tekitab varjestust.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16173&pid=235777#pid235777
Seda antenni kasutasin raadio kuulamiseks ja isegi TV pilt oli ees. TV küll kõikus ja katkes sõidu ajal ja TV ise oli mingi kaasaskantav Junost numbrit enam ei mäleta. Eks see TV oligi kehvake.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

(08-06-2015, 11:29 AM)aavu Kirjutas:  
(08-06-2015, 10:06 AM)v6sa Kirjutas:  Miskiseid Peltori analoograadioga klappe sai laenatud - paigal seistes veel võtab midagi, kuid liikudes ei kannata seda hakkimist küll kuulata. 
Seisa paigal või mine masti alla levisse. Või vaheta jaama, kuula seda mis sinuni jõuab.
...

No muidugi: kohe seina äärde panema... Sad  Ning masti all on levi kaunikesti kehvake Toungue

Ainuke minu õuel stabiilselt kuulduv maakeelne (õigemini solkkeelne Sad ) raadio on Skypluss, kust pole aga mitte sittagi kuulata. ERR Raadio 4 on veidi parema programmiga, kuid ma siiski eelistan maakeelset...

Sain ühelt paadunud raadioklappide kasutajalt juba verbaalselt üle küüru tootja halvustamise eest, kuna Peltori digiraadio pidi igast asendist toimima. Ta lubas enda oma katsetamiseks tuua - saangi mingi teadmise. Cool
Vasta
#4

masinistide foorumis oli sarnane teema. õige mitu lehekülge pikk.
seal saivad kõik või vähemasti enamus marke-mudeleid nii kiitust kui laitust.
ka räägiti, et täpselt sama riistapuu üks eksemplar toimib ja teine mitte.
ja veel oli umbes seuke jutt, et kunagine tegija kaubamärk ei tähenda tänapäe mõmmigi.

mina neist ise suurt midagi ei jaga. mingid raadioga noname asjandused mul on. kolm nuppu ja antennijupats ka külges.
apastraat leiab ikka kümneid jaamu ja mängib üsna talutavalt. näiteks põkaga ringi sõites on keik kena,
a vat paigal olles satud teinekord leviauku. siis vaja teha paar sammu mujale ja mängib jälle.

maksivad kunagi ammu mõnisada krooni. täpsemat aega ei mäleta, a igatahes siis oli tondi k rauta üsna värskelt avatud.

tegelt mulle ei meeldi. kuna klappide alt hakkab ihu higistama ja siis kui ää võtad, siis tõmmab tuul kohe läbi. see vist küll
minu enda probla, mitte klappide oma.
Vasta
#5

Pole küll muusikaga klapid, aga mul on aastaid Peltor Optime 3 klapid traktoris (MTZ-52). Päris hea vaikne on töötada, surve peale on ka mõistlik. Võin soovitada.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

(08-06-2015, 12:27 PM)diesel Kirjutas:  masinistide foorumis oli sarnane teema. õige mitu lehekülge pikk.
...

Oskad ehk õige otsa kätte juhatada?
Vasta
#7

http://www.masinistit.com/viewtopic.php?t=37202&highlight=peltor&sid=1e1297dc33b328f2e04e38262aa6de3b'



http://www.masinistit.com/viewtopic.php?t=73184&highlight=peltor&sid=1e1297dc33b328f2e04e38262aa6de3b

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

Siin teemas oskan isegi natuke kaasa rääkida, aktiivne klapikasutaja üle 7 aastat, tunnelis klapid peas praktiliselt koguaeg 10-12h jutti... Klappidest kostub ka meeldivat muusikat. On läbi käinud igasuguseid klappe, millegi pärast aga kestma on jäänud ikka peltorid. Peltori optima I on rohkem selline kodune variant lühiajaliseks kasutamiseks. Head kerged vähemalt. Optima II on hea kuid Optima III on juba suht tasemele, kestavad ka hästi. Natuke rasked on kuid mitte midagi hullu. Elektroonikaga varustatud klappe on ka olnud kuid laias laastus on sigakallid ja aktiivse kasutamise puhul jääb eluiga lühikeseks.  Siinkohal olen enda jaoks välja töötanud hea odava ja lollikindla süsteemi, klappide svammi sisse olen asetanud tavalised kõrvatropid ning muusikat tuleb taskust olevast telefonist.  Samamoodi on olnud kasutusel olnud raadiosaatja.   

Optima III klappe kasutatakse ka lennujaamades, võtavad müra suht maha igatahes.
Viskan ühe pildi hetkel kasutusel olevast kiivrist ja sellest lahendusest, kodus kasutan sama süsteemi lihtsalt klappide puhul. Traktoris või muru niites pole ju kiivrit vaja... tavaliselt Wink[Pilt: DSC_0794.JPG].

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#9

Kiitos ja kumarrus.

Kas keegi Eestisse ka Zeklerit toob?

Ainus vaste oli miskine 2012 aasta kataloog miskiselt sõnaahtralt firmalt...
Vasta
#10

meelis on kiire ja täpne.
au ja kiitus.

ja kui nüüd natuke ka teemat risustada tohib, siis pean tunnistama, et kui tuulisema ilmaga õues pean toimetama, siis sageli topin omale täitsa tavalisest vatist väiksed nutsakad kõrva. hoiab külmetumise väga hästi eemal ja lisaks kõigele tõmmab üldisest mürafoonist ka nii mõnegi detsi ja belli maha.
muusikat või raadiumit muidugi kahjuks vatt ei mängi.
Vasta
#11

Olen paar aastat kasutanud Peltor II Radio XP 3M kõrvaklappe. Olen rahul, püüab hästi ja summutab piisavalt. Telefoniga igatahes samas ruumis raadiolevi kordades kehvem.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#12

Mul vanas töökohas olid kõigil liinitöölistel ja osadel tõstukijuhtidel sellised plutooth klapid, lisaks oli ka raadiosaatja ka, et said paarilisega rääkida ka kui oli pidevalt omavahel suhelda tarvis. 
Kahjuks marki ei mäleta, polnud nagu peltori välimusega, miskit muud marki
OptimaIII on hää
Vasta
#13

Mul on peltor sporttac aktiivklapid kasutusel, saab ühendada igasugu vidinaid külge ja pluss veel see, et võimendab vaikseid helisi( saab naabrite juttu kuulata Big Grin ).
Vasta
#14

Tegin südame kõvaks ja tõin endale uue mänguasja . Müüja ei tahtnud alguses uskuda, et ma tõepoolest võtangi väikese auto hinda maksvad klapid kaasa. Soovitan teistelegi pealinnas asju ajades Beckyst läbi astuda - asjalikud müüjad ja mõistlikud hinnad. Peltori Optime III on seal praegu sooduspakkumises, muide.

Paaripäevase pruukimise järel oleb esialgu rahul. Kaasatulnud üheampertunnised AAApulgad lõid nädalavahetuse kenasti vastu, klappides elunev kena naishääle annab kõigest toimivast viisakalt teada ja neljatunnine peasolek ei tekitanud mingeid negatiivseid emotsioone.

Muusikaklappidena on keskpärased, peakomplektina head (mul välist lisamikrofoni pole), ehituskvaliteedile ei oska midagi ette heita.

Harjumist tahtis see, et vaiksed helid on võimendatud (sammukrõbin, linnulaul), kuid järsud paugud läbi ei tule. Kusjuures otseses mõttes ei tule: lööd haamriga tutaka, kuid pauku ei kuule. Alguses oli ikka väga imelik töötada...

Kui välja lülitada, siis on lihtsalt hästi summutavad klapid.

Kas klapid oma raha väärt on, selgub nii viie aasta pärast. Täpselt nii kaua on kestnud esimene klapipaar, mis sai uue hügieenikomplekti ribadekskulunu asemele. Esialgu olen küll rahul: taskussetõmmatud saateid saan nüüd kuulata mulle sobival ajal Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne