Teema on suletud

Quo vadis, A-M foorum?
#1

Olen korduvalt endale lubanud, et siia foorumisse enam midagi ei postita, siis teinud veidi järeleandmisi, et enam uusi teemasid ei tooda, nüüd oleme siis ikkagi lõhkise küna juures tagasi...
Suure murega ja hingelise vaevaga üllitan uue teema, kas see vajalik on, ei julge väita, samas tean, et on mitmeid foorumi valvekirjutajaid, kes on varmasti valmis kirjutama mitte millestki mitte midagi juurde. Vb kõik foorumlasi ei valda ladina keelt nii vabalt, et mõista, millest jutt, kuigi enamus siinsetest ksf!-dest on kindlasti kristlased, rockisõbrad (mitte sellest joogist ei tahtnud ma rääkida!) ja zootehnikud, kes muidugi seda küsimust teavad, vb ka vastust sel juhul?
Ise olen olnud siin foorumis üle 10 aasta, üldse minu teekond virtuaalmaailmas sai alguse sellest foorumist, suunajaks ja teenäitajaks oli noor sõber ksf! Luther, kes tänaseks on tagasi tõmbunud tegelikku, reaalsesse maailma ja siin tihti ei käi, postitamisest rääkimata.
Areng on olnud selle 10 aasta jooksul vaieldamatult, on loodud uusi alafoorumeid, on tulnud ja läinud aktiivseid foorumlasi...
Mida siis valvepostitajad arvavad, kas ollakse õigel teel?
Ise lisan kohe ksf! Svensonile siiani minu poolt lisamata mainepunkti foorumi loomise ja olemas olemise eest!
#2

(28-06-2015, 14:46 PM)kass Kirjutas:  Ise lisan kohe ksf! Svensonile siiani minu poolt lisamata mainepunkti foorumi loomise ja olemas olemise eest!

Lõpuks ometi on ka avanenud kassi silmad!

Ja üldse pean mainima,et meil Eestis on selline komme,et tegijat ei märgata. Sellest on veel vähe-kas unustatakse üldse või saavad jalaga tagumikku! Tõeliste tegijate asemele astuvad igasugused targutajad ja asjatajad.... Big Grin  No mis teha,kui meil on nii kombeks. Mäletan ka ise,et ei teadnud algul kas kirjutada oma kasutajanimi suurte tähtedega või väikestega...... Olin tõeline võhik arvuti tundmises,muudest asjadest rääkimata. Kohe alguses sain tunda,et tarku õpetada ei tohi! Kohe hakatakse tümitama.... Big Grin Üks on targem,kui teine.... Algul tuleb madalat joont hoida,küsimusi tohib esitada ainult sellisel kujul: " Kas keegi targem oskab mind lolli õpetada!" Big Grin  jne.... 
 Vahest mõni mode on torisenud ja tihtilugu mõtlen,et huvitav,mille pärast minu postitus ära kustutati........ oma arust midagi rassistlikku ja väga riigivastast pole teksti lisanud.....  Ju siis läks lihtsalt ajas kaduma... võib-olla olen ka ise süüdi. Targem on kohe ennast süüdlaseks tembeldada,sest pärast teised seda enam teha ei saa.... Big Grin  Nojah,üldiselt võib asjade käiguga rahule jääda. Jätkame samas vaimus. Mind eriti miski ei häiri. 5+

Väsimuse peletamiseks aitavad alati need Türi Jalgratta Seltsi tabletid. Nosime.... Toungue :

http://static1.nagi.ee/i/p/965/61/24140439a27d73_l.jpg
#3

Foorum, kus krss on pikaajaliselt blokeeritud, ei saa olla päris õigel teel.
Muudele küsimustele vastasin juba ühes teises teemas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#4

elu on imelik. lugupeetud kiisu teeb mureliku posti ja sihtkoha päringule lisaks tekib hulgim küsimusi juurde.
näituseks suur juht ja õpetaja ksf! kuther. väga huvitav, aga mina noorkasutajana pole kuulnudki. kohemaid sirvisin foorumlaste nimekirja, äi põle seukest nime mitte.
seega nüüd on hoopis sedasi, et keegi võiks selgitada.
hästi aeglaselt ja rahulikult.

ja krss maha tõmmatud nimi jäi ka silma. et nigu misasja. millal ja mille eest? ja kas bänne maha ka võetakse?

a mudu on foorum tublisti üle keskmise, et mitte öelda peris asjalik.
ja vaatamata kõigele läeb ta lõpuks ikka kõige kaduva teed.
täiesti kindlalt.
#5

Mul ka on 10.a selles foorumis liikmeks olemisest seljataga ja kui ma tagasi mõtlen aastale 2004 siis asjad on ikka väga muutunud. Viimasel ajal pole muud kui iga teine teema on vaba teema. Mind see väga ei häiri,kuna paljusid asju tulebki vist huumoriga võtta. Küll aga on vait jäänud need,kes varasemal ajal palju enam kajastasid n.ö Wanade asjade tegemist. Neid jutte oli huvitav lugeda. 
Nüüd tuleb vist piirduda vaid vanatehnika.ee-ga,kui soovid midagi vähe targemat küsida ja arutada.

Nali on tore asi aga kui igas teemas kisub pori loopimiseks ja teemasse mitte puutuva jama kirjutamisse. Olen ka vist liitumas nendega,kes passiivselt loevad aga sõnagi enam ammu kaasa ei ütle. 

Müts maha nende ees,kes on siiski viitsinud olenemata suurest infomürast oma teemasid kajastada ja ei jäta jonni.


#6

Värske foorumlasena ei oska eelkõnelejaid kommenteerida,Aga samas,sattusin siia oma vana Gauja päritolu jne. uurides,avastasin aga eest servast servani teemasi.No ja kaugel siis see teemast möödarääkimine ongi.
#7

Ma pead ei anna, aga minuarust ksf krss kustutas ennast ise siit, meenuks nagu.
Foorumi kohta ei oska küll halba söna kosta, tsiteerides klassikuid-kui teda olemas poleks, peaksime ta välja mötlema

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
#8

hakkas vaevama, miskit nagu ähmaselt meenus ka, aga kui lõppeks otsingut pruukisin, sai uuesti pilt klaariks.
õigus küll, nii oligi. põhimõtted on imetlusväärsed.
tiblalembete arv ühiskonnas ja siinses foorumis muidugi ilmselt pole eriti vähenenud.
#9

Nii, tundub, et enamus on väga rahul, vähemalt kui analüüsida senini kõigi 7970 ksf! nimel vastanute postitusi. Tähendab, kõik on korras, võin rahulikult sängi heita ja unepuhkusele keskenduda. Ainult ksf! Maz on justkui rahulolematu ja ksf! Marko jutust ei saa õnneks teised ka peale minu midagi aru.
Nii on, küsimus ja vastus on subjektiivsed ja ootused, lootused ja soovid seoses foorumiga on kõigil erinevad. Saan aru, et viga ei pruugi üldse foorumis olle, vaid hoopis minus. (aga muidugi see nii lihtne ei ole)
Põikan hoopis veidi kõrvale, nagu ka siin foorumis ikka heaks tavaks on olnud...
Ksf! Dieselile selgituseks - tõesti, tegin vea, pidasin silmas ksf! Lutherit, mitte kutherit.
Samuti ei väsi kordamast, tean, et asjatult, kurtidele kõrvadele ja pimedatele silmadele, nimelt mingit "Türi Vanajalgratta Seltsi" pole olemas, on tegutsenud "Türi Vanaratta Selts", mis on palju laiem ja keerulisem organisatsioon, kui seda oleks vanajalgratta selts. Paraku rahvas armastab lihtsaid lahendusi ja lähenemisi, ollakse millegi pärast arvamusel, et türilased on mingid erilised "vanajalgratta friigid", muust asjast ei jaga ööd ega mütsi vms, mina sellise lähenemisega rahul ei ole, meenub alati ühe vanatehnikapoliitiku ja arvamusliidri sõbralik regulaarne vaheküsimus ühel koosviibimisel, et kas jalgrattamehed (poisikesed) ka said aru? Vastus on, et said küll!
Foorumitest üldse... ilmselt on üks võimalus hinnata antud foorumit võrreldes teda teistega. Olen (olnud) registreeritud vist 14-sse foorumisse, enamus vanatehnikaga seotud, neist 6 eesti, 3 vene, 4 saksa (kusjuures ma saksa keelt ei mõista), 1 anglo-ameerika oma. Osadesse pole hulga aega jalga tõstnud, ei mäleta kasutajanime ega parooli. Jah, tõesti, A-M foorum on võrreldes teistega tase omaette, seda aga peamiselt seetõttu, et ülejäänud on ikka väga nõrgad, seda erinevatel põhjustel, aga peamiselt ikkagi selle tõttu, et huvilisi on vähe ja needki vähesed huvilised on ilmselt "lollid ja laisad", parafraseerides Oskar Lutsu.
Siin ksf! Maz viitas Vanatehnika foorumile. Jah, seda on promotud kui "kvaliteet" foorumit, nagu ka Virtuaalset Vanatehnika Klubi on püütud hoida "härrasmeeste" klubina, üldiselt on see ka õnnestunud. Paraku on teada, et taset ja üldse asja hoiab seal üleval üksainus mees, kes on ka selle foorumi liiga, nagu ka valdav osa teisi selle foorumi aktiivsematest liikmestest. Ja mingisugust asjalikumat arutelu mingitel vanatehnika teemadel pole Vanatehnikas ammu silma jäänud, kuigi vahel mõni teine foorumlane seal peale Autorestauraatori ka üht-teist huvitavat postitab, aga VÄGA VÄHE!
Aga unustage ära, ärge tehke välja! Need, kes on rahul, olge edasi, need, kes ei ole, olge edasi vait, lugege edasi, kui on mida lugeda, ise ärge kirjutage, nagu siiani, tean, et kirjutada on raske, tähed, käänded, pöörded. eesti keel on üldse väga keeruline ja aega on vähe, elu üürike!
Ja kes kustutas, nokitsemise teemast minu Peerutoosi valmistamise postituse ja kustutas kogumise teemast minu Koerakaka kogumise postituse?
Vabandan, kui postitus sai liiga väheemotsionaalne, nimelt ei saa ma oma koduarvuti vananenud tarkvara tõttu siia kollaseid mulle-emotikone lisada, vb teen seda homme tööjuures....
#10

mu meelest on projektinurga osakaal liiga väike. Enamus muust ja tehnilisest on ju hästiunustatud vana. Ning tehnika võtmes infovaest vahtu on kuidagi paljuvõitu.
...aga eks kõik ole ootustes kinni.

krss bänni üle imestajatele:
(24-11-2005, 03:49 AM)krss Kirjutas:  Lugesin täna SEDA TEEMAT ja ei jõua imestada ära, kuivõrd selgrootud inimesed on siin need, kelle hääl alati kõige kaugemale ja kõige valjemini kajab. Ma ei kuulu ühessegi erakonda, aga kui ma näen, et ma austan isegi keskerakonna sirgjoonelisust rohkem, kui siin foorumis esinevat lömitamist ning puht edevusejanu tõttu soovi osaleda sisuliselt keskerakonna äärmiselt alatus valimiskampaanias, siis järelikult pole minu koht siin foorumis.

Kustutasin kõik enda kirjutatud postitused (nii palju kui võimalik, ülejäänud kahe alustatud teema esimesed postitused jätsin alles) ja lahkun, kuna ma ei taha olla osaline selles enam.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
#11

(28-06-2015, 14:46 PM)kass Kirjutas:  Olen korduvalt endale lubanud, et siia foorumisse enam midagi ei postita, siis teinud veidi järeleandmisi, et enam uusi teemasid ei tooda...
....

Tsiteerides ühte piibuga vuntsi:
"Viga, see on suur viga!"

Foorum on täpselt selline, nagu selle liikmed selle kujundavad Cool . Praegu näikse olevat raskuspunkt kasutehnikal. Olid ajad, kus päevakajalised olid bussid ja nende liikumine liinide vahel. Big Grin

Küsiti küll valvepostitajate arvamust, kuid piiksatan ikka.

Mina loen küll naudinguga heaste kirjutatud lugusid igasuguse vaja tehnika taastamisest Cool , kuid paraku mõistan heaste vaid uuemapoolset (ikka traktoriveduseks mõeldud) põllutehnikat. Sestap pean moka maas nii ketipresside kui pärride teemades. Usutavasti pole ma ainus vaikiv kaasaelaja.

Seega, kui rahulolematud soovivad AMF rõhuasetuse viia kasutehnika taastamise ja ekspuatatsiooni pealt puukodaratega Austinite taastamise nüansside või teise ilmasõjaaegsete jalgrataste kodaraniplite eristamise finesside lahkamisele, siis tuleb ise hagu lõkkesse kanda ning vastavaid teemasid elus hoida. Toungue
#12

(29-06-2015, 00:48 AM)13piisab Kirjutas:  krss bänni üle imestajatele:

blablabla

Bänni põhjus oli tol hetkel rohkem tehniline: tema aktsioon mõjutas ka teisi teemasid, mis polnud tema solvumisega otseselt seotud. Seega sai konto kinni pandud, et teemade hieraria säiliks (et ta rohkem kustutada ei saaks teemades, mis polnud asjaga seotud). Tõsiseid bänne saavad siin foorumis ikka robotid ja süüdimatud spämmarid. Nagu selgub on kasutaja krss on alati oodatud siia foorumisse postitama.

Isiklikult olen hoidnud seda joont, et foorum modereerib end ise ja pigem olen tehniline töötaja Big Grin kellel on mõningaid nuppe rohkem klikkida Smile Aktiivne nuppude klikkimine läheb lahti kohe kui foorumit üritatakse kasutada mingiteks poliitilisteks üleskutseteks ja vaenu õhutamiseks. Seega kõik valitsejad võivad lollid olla, aga oma propaganda võiks kuskile delfi seinale jätta (töötab seal kindlasti paremini), meil on ikkagi auto, moto ehk tehnika foorum.
#13

...et kui soovite siin propagandat teha siis olgu sellel rattad all ja mootor küljes...  Toungue    Seda kassid ostaksid, isegi luik võtaks vedu...  Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#14

(30-06-2015, 23:52 PM)mlsluik Kirjutas:  ...et kui soovite siin propagandat teha siis olgu sellel rattad all ja mootor küljes...  Toungue    Seda kassid ostaksid, isegi luik võtaks vedu...  Rolleyes

Ei mingit propagandat, lihtsalt tuim sotsiologiline uuring ehk ekskrement, ei, siiski eksperiment. Tundub, et pööbel, st rõhuv enamik ksf!-e on rahul, lausa nirvaanas, siis, mis seal enam, läits, kuis läits... ehk mis mina sest tean või mis see minu asi on...
Aga siiski väike subjektiivne arvamusavaldus... nagu millali siin varemalt protesteerisin, asja hukatus on siin foorumis siiski rasketehnika ja vabateema piiramatu vohamine. Aeg on hiline, tabletid jms on juba manustatud ja täpsemalt ei ole ma hetkel võimeline oma hüpoteesi kaitsma, vb millalgi hiljem, kui kemikaalide mõju on pärssunud. Aga seniks kõike head, päikest, vihma ja Pellarussi traktoreid, Teile, kallid ksf!!-id.
#15

(01-07-2015, 00:18 AM)kass Kirjutas:  Ei mingit propagandat, lihtsalt tuim sotsiologiline uuring ehk ekskrement, ei, siiski eksperiment. Tundub, et pööbel, st rõhuv enamik ksf!-e on rahul, lausa nirvaanas, siis, mis seal enam, läits, kuis läits... ehk mis mina sest tean või mis see minu asi on...
Aga siiski väike subjektiivne arvamusavaldus... nagu millali siin varemalt protesteerisin, asja hukatus on siin foorumis siiski rasketehnika ja vabateema piiramatu vohamine. Aeg on hiline, tabletid jms on juba manustatud ja täpsemalt ei ole ma hetkel võimeline oma hüpoteesi kaitsma, vb millalgi hiljem, kui kemikaalide mõju on pärssunud. Aga seniks kõike head, päikest, vihma ja Pellarussi traktoreid, Teile, kallid ksf!!-id.

Avades nüüd vastu lõunat värisevate käte ja kuivava suuga A-M foorumi ning asudes huviga lugema värskeid postitusi, tundub mulle, et eelnev postitus pole küll minu kirjutatud! Vähemalt viimane lause ei saa olla minu sulest tulnud, no ehk vb see Pellarussi osa siiski, aga mitte muud banaaalsused!
#16

(01-07-2015, 10:04 AM)kass Kirjutas:  
(01-07-2015, 00:18 AM)kass Kirjutas:   ...Aeg on hiline, tabletid jms on juba manustatud ja täpsemalt ei ole ma  hetkel võimeline oma hüpoteesi kaitsma, vb millalgi hiljem, kui kemikaalide mõju on pärssunud....

Avades nüüd vastu lõunat värisevate käte ja kuivava suuga A-M foorumi ning asudes huviga lugema värskeid postitusi, tundub mulle, et eelnev postitus pole küll minu kirjutatud! ....

Miks ma ei imesta Big Grin ???
#17

Tere

Ma olen passiivne lugeja, kuid foorimis järjepidevalt aastast 2002.

Paljud probleemid võib kokku võtta vist ka meie naljateemas läbi käinud mõtteteraga:
"Ameerika netifoorum. Esitad küsimuse ja sulle vastatakse.
Iisraeli netifoorum. Esitad küsimuse, pärast aga esitatakse sulle küsimus.
Eesti netifoorum. Esitad küsimuse ja kõik kommenteerivad veel mitu päeva, kui loll sa ikka oled."

Nagu eelnevalt kirjutati, on miskipärast varasema ajaga võrreldes kordades vähem teemasid projektide kohta, mida ma tavaliselt kõige suurema huviga loen. Samuti tehnilised arutelud.
Üks projektiteemade vähesuse põhjuseid on kindlasti eelnevalt välja toodud mõttetera, teine on see, et postituste peale võib lugeja põlema minna, kuna iga inimene tõlgendab postitusi erinevalt. Silmast silma suhtlemisel tuleb juurde veel miimika, mis postituste puhul puudub. Kolmas on see, et tänu teisele põhjusele inimesed solvuvad liialt kergesti ning paari postituse pärast üldistatakse oma solvumine terve foorumi peale ning olemegi saanud juurde ühe "mina siia foorumisse enam ei postita".

Heaks näiteks on ühe Planeta Spordi teema, milles teemaalgataja kõik oma postid ära kustutas põhimõtteliselt ning peale seda on ju teema surnud: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=27506

Toimivaid ideesid, mida foorumis paremaks teha, et tehnikateemat ning projekti juurde tuleks, mul kahjuks anda ei ole. Üks võimalus on vanatehnika.ee moodi projektipäeviku ja arutelu eraldi teemadesse lükata, kuid ei tea, kas seegi aitaks. Iseenesest neid, kellel mingi vanake ehitamises/remondis/taastamises on, on päris palju. Lihtsalt ei viitsita projektidest kirjutada ning ega isegi sellest mittekirjutamise süüst prii ei ole.
#18

Eks pori loopimist ole igas foorumis. Seda polegi võimalik välja juurida ning on lahutamatu anonüümsete foorumide osa . AutoMoto foorumis on keskmine kasutaja siiski üpris normaalse keelepruugi ja kommetega. 

Ise olen ikka kaua kaua olnud foorumi kasutaja ja tundub, et areng liigub veidi uunikumide&restauratsiooni pealt lihtsalt kaasaegsemaks.



Samas on tegemist Eestis ainulaadse kohaga kus saab asju lahata süviti ja vahetada kogemusi nii , et jõudu ja jätku kõikidele!

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
#19

(10-07-2015, 23:24 PM)Gravity Kirjutas:  ...tundub, et areng liigub veidi uunikumide&restauratsiooni pealt lihtsalt kaasaegsemaks.
Ehk siis foorum on muutunud auto-motost või uunikumist tehnikafoorumiks, mis ei ole üldsegi halb, kuigi mõned seltsimehed näikse siiani haaravat südametablettide järele, kui juttu tuleb millestki väljaspool uunikumautosid või jalgrattaid.  Toungue
Minu arvates ei olegi mõtet igale tehnilisele teemale eraldi foorumit aretada, kuna kasutajad oleksid suuremalt jaolt samad, ainult kasutajanimed võib olla erinevad. Olgu siis tehnikahuvilised parem juba ühes foorumis koos, segadust vähem.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#20

   Selle peale tahaks klassikaliselt vastata, et mis nad siis tulevad meie õue peale...

Tervitab Veteran.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne