Teema on suletud

Quo vadis, A-M foorum?

Aga hinnanõude vajalikkus on juba käsitletud ja paika loksutatud teema - seda pole vaja taasavastama hakata:
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59392

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Mille eest see?
   

Et moderaator ei taha näha "sotsiaalset suhtlust", olen teadmiseks võtnud. Võib-olla on viimased kuud olnud siin tõesti parem, ei oska ise hinnata.

Kas järgmisena lähevad noa alla traktoritega seotud teemad, et Auto-Motost saaks kena ja vaikne "Vanatehnikafoorum vol. 2"?

Või on küsimus foorumi ülalpidamise kuludes?

Ei võta omaks. Võibolla naise tellitud, et sa arvutiga vähem ja kodutöödega rohkem tegeleks?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.

Tegelikult on see 3 posti päevas vist üpris piisav. Pole ju vaja endale virtuaalse tehnikaguru image´i nimel virtuaalseid õlalepatsutusi ja punkte jagada mingites teemades, millest endal erilist aimu pole ja kus teema- algataja on oluliselt targem patsutajatest ja kõik olulise juba ära öelnud ja jooksvalt ütleb projekti kajastamise käigus .Vaadake ja imetlege!

Oma teemas võiks olla piiramatu mulisemise võimalus. Maailmaparandajatele võiks ka anda vaba voli. Ülejäänud võiks siis ennast tagasi hoida. Mart L. ei valetanudki. Interet võibki täis saada muidu. Big Grin

Administreerimise probleemidest on siin ennegi kirjutatud. Suhtkoht stiihiliselt, kõik on mööda erinevaid teemasid laiali.
Küllap tegutsevad praegused adminnid oma oskuste ja teadmiste järgi, nupuke "teata" annab meile võimaluse sellesse mingil määral sekkuda.
Ma ei klopiks adminne (adminni) vaid küsiks - mida foorumi omanik sellest kõigest arvab?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(10-12-2021, 17:40 PM)vant Kirjutas:  Tegelikult on see 3 posti päevas vist üpris piisav.
...

Kui see on üldine sootsiumi arvamus, siis saagu nii.

Kas see 3 postitust päevas käib nägude järgi õunte pealt või kehtib kõigile?
Kui kõigile siis kas on ka erandeid ?

Testisin, pole mingit 3 posti piiri. Vähemalt mitte testimisnurgas.

Kuigi ma seda limiiti kunagi ületada ei plaani, ehmatasin ikkagi ära. Äkki kellelgi on midagi toredat ja olulist öelda 4 korda päevas, aga siis peab osa tänastest toimetustest viskama homse varna? See oleks ju kombekuulekale eestlasele raske ja ahistav ning võib pea plahvatama panna.

(12-12-2021, 00:35 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas see 3 postitust päevas käib nägude järgi õunte pealt või kehtib kõigile?
Kui kõigile siis kas on ka erandeid ?

Normaalsed inimesed ei pea muretsema - see on mõeldud "igavlevate intellektuaalide targutuste" vaoshoidmiseks. Ehk personaalselt vähemalt mulle. Aga eks teisigi võib niimoodi korralikult käituma õpetada.

(12-12-2021, 22:44 PM)v6sa Kirjutas:  
(12-12-2021, 00:35 AM)MeelisV Kirjutas:  Kas see 3 postitust päevas käib nägude järgi õunte pealt või kehtib kõigile?
Kui kõigile siis kas on ka erandeid ?

Normaalsed inimesed ei pea muretsema - see on mõeldud "igavlevate intellektuaalide targutuste" vaoshoidmiseks. Ehk personaalselt vähemalt mulle.
Jah, ega ksf! v6sa üldse midagi muud ei kirjutagi kui ebateaduslikke mõttetusi.

(11-12-2021, 01:40 AM)Marko Kirjutas:  Ma ei klopiks adminne (adminni) vaid küsiks - mida foorumi omanik sellest kõigest arvab?
Hea, et me klubi Juhti viimati äkki aasta tagasi nägime... Svenil lihtsalt ei ole millekski aega peale töö, nii tundub.

ma tegin 12.12 4 postitust. Ei olnud mingit piiri Cool

viimasel ajal on olnud mõned projektiteemade kokkutõmbamised kahe noore, aga väga asjaliku tegija poolt:
donn: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid528401
Tsistern: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid532536

kumbki mees pole uksi paugutanud või muidu emotsiooni-tasemele laskunud: on ilusasti kirjeldanud oma prioriteete ning seda, mida nemad lihtsalt ei vaja ega taha ehk siis miks nad projektide kajastamisest teemadena loobuvad. Loogiline - kui supp ei maitse, ei pea seda sööma. Ning viisakas tagasiside kokkadele on kah omal kohal. Ehk saab järgmine supilaar parem.
ei paista neist kusagilt solvumiskultuuri, küll on aga mõlemal puhul järgnenud hunnik nn teemade tarbijate postitusi, millest paljudel pole ei algse teema ega ka nn lessons learned-ga midagi pistmist. Kivipurustaja-teemast kolisin asjasse mittepuutuva testimise alla ja see illustreerib, kui suur on postitamisisu - lõpuks saab teemast isegi teada, kui palju kusagil poolhaake jagu killustikku või kruusa maksab või kuidas seda kühveldada. Eks mingiltmaalt on OT juba seal testimisnurgas oma elu elanud, aga no siiski...

pilguheit testmisrubriiki ja täpsemalt [poolita]-algusega teemadesse aitab mõista, kuidas jutuvadad teemadest liiga eemale ujuvad. Ehk siis seda, et Tsisterni projektiteema ei olnud kahjuks erand. Sealt järjest näiteid võttes:
- algselt "Amf nokitseb" all tuuleturbiinide jms DIY-suunitlusega taastuvelektri tootmisest ujub nn päevapoliitika ehk lehepealkirjadest elektrihindade jälgimise jms kribukrabu poole. Sest lugeda ja sellest kirjutada suudavad ju kõik...
- tööriistateemast saab "veljepoltide kinnikeeramise muljete jagamine". Sest igaüks on ju veljepolte keeranud või siis vähemalt näinud kedagi keeramas. Ok - olen selle teemaarenduse osas natuke ülekohtune, sest seal on ka päris palju sisu. Lappama-mineku kirjelduseks sobib aga teema küll. Kusjuures momentvõtme-jutt (mis olnuks tööriistade all isegi teemakohane) tekkis sinna teemasse juba pärast poolitamist. Omamoodi topelt-lappama-minek? Smile
- ülevaatuseteema muutub järjekordseks "liikluse jälgimise ja kollektiivse manöövrite mõistlikkuse määramise" teemaks. Sest liikluses on ju osalenud kõik.
- vectraB metallitööd (ehk taas ühe noore ja asjaliku DIY-projekt) lähevad sujuvalt üle "Würthi poes käimise muljete jagamiseks". Sest poes on ju käinud mitmed.
jne.

kõike teemavälist ei ole sinna poolitatud ja viimasel ajal kustutan ma "suuremate OT meistrite" teemavälised postitused lihtsalt ära. Suured poisid - eks nad näevad ja teevad omad järeldused. Ning ei nuta vast. Mõnele, kel ikka tõestatult tehnikahuvi olemas ehk siis ka projektirubriigis meheteod näha, olen muidugi ka PM saatnud.
pilt on justkui parenenud - pistan endale iseseisvalt medali rinda Smile

mingil määral OTd on normaalseks inimsuhtluseks vajalik. Kui see aga valdavaks saab ja süüdimatud "sarikommentaatorid" ringi hullavad ja dialooge peavad, on lõpuks tegu "saunanaiste foorumiga". Seda suunda pole vaja. Nagu muidugi ka mitte teist äärmust ehk vaikset steriilsust - siis sureb tõesti foorum välja.
aga ma isiklikult sisu puudumise pärast ei muretse - pigem sisu puudumise / foorumi devalveerumise pärast.

muidu kohati kasvab aga ühest teemast välja teine - nt mu meelest tekkis TIG valimise teemasse algsest teemast küll kuigipalju kõrvale kalduv, aga DIY vaates sisukam keevitamise praktiliste juhiste teema. Kui nii kujuneb, siis küll need teemad lahutatud saab. Küll mõningase sidususe kadumise hinnaga, aga saab.

mõte 1:
loodan, et tegijad teevad jätkuvalt asju ning kajastavad neid - projektiteema on algatanu oma ja kui ei meeldi seal kas OT või ka mõne postitava ksf-i toon (sest kõik ei peagi kõigile meeldima), siis postituse juures olev "teata"-nupp on abiks.

mõte 2:
on õigus lugeda ja on õigus postitada. Õigustega käivad aga tihti kaasas ka kohustused - nt postitamise puhul mitte riivata lugejate õiguseid lugeda asjalikke ja peaasjalikult teemakohaseid ning tehnikafoorumisse sobivaid postitusi

lihtsalt üks arvamus selle kohta, kuhu automoto minna võiks. Võinoh - pigem kus automoto püsida võiks. Ei pea alati kusagile minema. Asjalikud kasutajad on olemas ja ehk nad ära ei kao - kui ka isiklikud oma postituste filtrid kõigil hästi töötavad, on ju väga hea.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(27-01-2022, 23:29 PM)13piisab Kirjutas:  ...
mõte 2:
on õigus lugeda ja on õigus postitada. Õigustega käivad aga tihti kaasas ka kohustused - nt postitamise puhul mitte riivata lugejate õiguseid lugeda asjalikke ja peaasjalikult teemakohaseid ning tehnikafoorumisse sobivaid postitusi

lihtsalt üks arvamus selle kohta, kuhu automoto minna võiks. Võinoh - pigem kus automoto püsida võiks. Ei pea alati kusagile minema. Asjalikud kasutajad on olemas ja ehk nad ära ei kao - kui ka isiklikud oma postituste filtrid kõigil hästi töötavad, on ju väga hea.

Joonisin täiendavalt alla selle koha, mis ilmselt niigi enesekriitiliste eestlaste tõttu kaotab siit viimasedki asjalikud postitused.

Saab üks kena ja vaikne kohake olema.

Olles kandnud kolmepostituse karistust "intellektuaalse igavlemise" tulemusena toodetud "sisutute plärtsatuste" eest, siis ilmselgelt ma ei nõustu sellega, et üks viimaseid mittelõustvihkseid keskkondi hingusele läheb.

Aga kui siinne sootsium nii soovib, siis peab see nii minema.

Jäävadki puhtad ja steriilsed monoloogid, kuhu keegi midagi kirjutada ei julge... Sest äkki algataja solvub.

(28-01-2022, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Saab üks kena ja vaikne kohake olema.

Oled kindel, et valimatult kõige kirjutamine sinna, kus pähe tuleb tagab foorumi jätkusuutlikkuse? Vastupidine näide on Streetrace foorum, mille ilalõuad ujutasid üle seosetu mölaga. Kui siis avastasid ühel hetkel, et nad on sinna jäänud üksi koos robotitega ja siis kaotasid ka nemad huvi. Nüüd ulub seal ainult tuul, kui spämmi mitte arvestada. Ehk siis ongi üks kena ja vaikne kohake.

(28-01-2022, 11:15 AM)sugraM Kirjutas:  Oled kindel, et valimatult kõige kirjutamine sinna, kus pähe tuleb tagab foorumi jätkusuutlikkuse?
...

Kas Sinu arvates on meil siin probleem valimatult kõigest ja kõikjale kirjutamine?

Eriti viimase poole aasta jooksul?

Minu arvates mitte.

Motameest ja mitut teist kodanikku ei söönud välja mitte nende teemade laiendamine, vaid moderaatori(-id?).

13piisab kirjutas ju pikalt ja selgelt välja, et milles probleem on. 
Osad seltsimehed kirjutavad esimesel võimalusel oma lugulaule teemast mööda, ja sellega tapetakse asjalik teema ära. 
Olmemurede vahele ei viitsigi teemaalgataja või asjalikum ksf asjassepuutuvat vajalikku ja huvitavat juttu kirjutada. Moderaatoritel ka ilmselt raske seda iba mujale koristada.

"Intellektuaalsete" plärtsatuste jaoks tuleks kohta valida, vabas teemas neid jätkub või tehke uusi.

(28-01-2022, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Jäävadki puhtad ja steriilsed monoloogid, kuhu keegi midagi kirjutada ei julge... Sest äkki algataja solvub.

Mu meelest sellisel "järjejutul" on väga oluline osa sellest foorumist. Ma suurem asi videote vaataja ei ole (välja arvatud Donn ja mõnikord harva paar üksikut veel), aga konkreetse projekti kohta käivad teemad loen siin foorumis eranditult kõik ära ja see on väga huvitav. See on põhimõtteliselt kõige suurem (kui mitte ainuke) selle foorumi väärtus lõustaraamatu ja sealsete (vana)tehnika gruppide ees. Tekib selline kronoloogiline teemapõhine areng. Iga kord kui autor edasiminekuid kajastab, jääd ootama uusi arenguid. Nagu seriaal või nii. Seejuures ei ole absoluutselt oluline kui tihti autor seda teeb või milline on tehniline tase. Omamoodi huvitav on lugeda nii M.R või 2715 kõrgetasemelist või miks mitte ka mõne päris noore tehnikahuvilise teemat, kes oma esimest võrri putitab. Ma suudan omamoodi seostuda mõlemaga. Seejuures nõustun täielikult, et selline teema peaks kuuluma 100% autorile. See ei tähenda kindlasti otseselt monoloogi, aga kui iga autori postituse kohta on juba rohkem kui 1-2 postitust, mis ei ole kusagilt otsast tagasiside või küsimus suunatud otseselt autori suunas, siis pole asi enam päris see, samahästi võib juba lõustaraamatu Feedi skrollida. Täpsustavad küsimused ja konstruktiivsed ideed on tehnikafoorumis aga täiesti teemakohalised, seni kuni otsustusõigus jääb ikka autorile. Ma olen kindel, et üldiselt teema autor loeb kõiki ettepanekuid, küsimusi jne mis talle postitatakse. Kui mingil põhjusel ta otsustab mitte reageerida, näiteks kui küsitakse mingi asja maksumust või midagi muud, mida ei soovi avaldada. Või hoopis on tehtud ettepanekuid mis ei lähe kokku autori visiooniga ja no tõepoolest pole parasjagu tuju oma valikuid pikemalt lahti seletada, eriti kui seda on juba varasemalt samas teemas tehtud. Siis mõistlik inimene saab sellest aru ja rohkem seda nina alla ei hõõru. Projektiteema peab jääb siiski projektiteemaks, kus põhirõhk on autori ideedel ja tegemistel. See olgu juba tema otsus kas põhjendada või mitte, miks asju on tehtud just nii nagu on.

(28-01-2022, 13:34 PM)olli Kirjutas:  
(28-01-2022, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Jäävadki puhtad ja steriilsed monoloogid, kuhu keegi midagi kirjutada ei julge... Sest äkki algataja solvub.

... Täpsustavad küsimused ja konstruktiivsed ideed on tehnikafoorumis aga täiesti teemakohalised, seni kuni otsustusõigus jääb ikka autorile. Ma olen kindel, et üldiselt teema autor loeb kõiki ettepanekuid, küsimusi jne mis talle postitatakse. Kui mingil põhjusel ta otsustab mitte reageerida, näiteks kui küsitakse mingi asja maksumust või midagi muud, mida ei soovi avaldada. Või hoopis on tehtud ettepanekuid mis ei lähe kokku autori visiooniga ja no tõepoolest pole parasjagu tuju oma valikuid pikemalt lahti seletada, eriti kui seda on juba varasemalt samas teemas tehtud. Siis mõistlik inimene saab sellest aru ja rohkem seda nina alla ei hõõru. Projektiteema peab jääb siiski projektiteemaks, kus põhirõhk on autori ideedel ja tegemistel. See olgu juba tema otsus kas põhjendada või mitte, miks asju on tehtud just nii nagu on.
Mina näen foorumi mõtet just selles, et teised saaksid osa teema autori kogemustest, st autor vastab küsimustele, seletab lahti oma valikute põhimõtted, räägib mis läks nihu ja mis tuli ümber etc etc. Siis teab minusugune l.ll, millistest vigadest tuleb kohe hoiduda. Asja maksumuse või "kust said" küsimustele mittevastamine on tihti mõistetav. Aga lugeda (veel hullem vaadata videost) vaid tegemiste rida ei ole üldsegi haarav.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne