Teema on suletud

Quo vadis, A-M foorum?

(18-09-2021, 14:01 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma ei saa midagi parata, et mulle meeldib oma mõtteid väljendada ja kui ma kirjutama hakkan, hakkavad sõrmed klaviatuuril vahel mõtteist ette jooksma Big Grin

No näed... see kõik on loomulik ja arusaadav. Aga tuleb ka teistest aru saada! Üldse tuleb palju pahandust ja paksu verd sellest, et lugeja saab kirjutajast valesti aru. Ka moderaator Dadiga läks nii nagu läks seepärast, et nii mõnigi ei saanud tema viimasest avaldusest õigesti aru, vähemalt ma arvan, et nii oli. (mina ise saan alati teistest õigesti aru, vahel küll alles mõne aja pärast!  Toungue )
Aga jah, moderaatoril võib olla sama probleem - kui kustutama hakkab, hakkavad sõrmed mõttest ette jooksma?  Rolleyes

Foorum hakkab kellegi isiklikuks blogiks muutuma ja kaovad ära mõisted "arvamus" ja "diskussioon" (ja see pole üldse selle foorumi omapära) nõng põhjus on et kustutajal on võim pähe hakanud. Ilmselt töö- ja tavaelus on asjad si...i, tullakse end siin välja elama ning paljugi oleneb ka, mis kehaosa ees hommikuti ärgatakse ja maapinda puudutatakse. Aga sellega tuleb leppida kuna keskkond on eraalgatuslik ning püsti vaid omaniku hirmust ja armust ning kuskohast veel saaks lugeda asjalikke postitusi raskeveokite, koppade, heinapresside, teehöövlite, surnuaiapõkade, balloonigrillide, plastmassist mootorsaagide, maksude, riigivõimu erinevate tahkude ning kasside suguelust kui mitte Automoto foorumist?
Ning tõsi ta on - kui akf! kassilt pole järgmist uut üllitist laekunud siia siis on päevast nagu midagi puudu - ei korva seda ei ussi- ega püssirohi ega vedelik lähimast Konsumist.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

Ma tänan heade sõnade eest, aga no nii peabki ju minu teemas olema (st. et kiidetakse teema autorit)!  Toungue Ma ei luba küll, et kasside suguelust siin täpsemalt ja rohkem kirjutama hakkan, aga sain vihjest aru ja mõtlen selle teema peale....
Ja loomulikult on moderaator süüdi, kui foorumlased foorumiga rahul ei ole! Täitsa kahju kohe, et lihtne foorumlane ei saa kuidagi foorumit paremaks muuta... Samas kui moderaatorit ei oleks, siis poleks ka kedagi eriti süüdistada? No näiteks kassi ju võiks ka, kui kedagi teist paremat võtta pole?
Mida siis teha? Foorum kinni panna? Aga just läks huvitavaks, näiteks Talveralli teema, sinna saab igaüks kirjutada, kas tal on mingi aparaat stardiks valmis või on mõnel kumm tühi või säde kadunud?
Teisalt on asi tõsine, juba 4 ksf! postitusi on kustutatud!  Sad (Walteril oli päris terane postitus haagissuvila ratta suuruse järgi Opeli tagaporika mastaapide määramiseks, mina lugesin ja muigasin ning jätsin meelde).
Aga olgem ausad, postitatakse siia ka vahel tühja õhku ja juttu, kus erilist iva ei ole, eks olen isegi piisavalt sellist sisu(tust) siia tootnud. Ja ma tean väga hästi, kuidas maitseb, kui su postitus on kustutatud. Oled vaeva näinud, toksinud 2 kõvera sõrmega, keel suust väljas ja hoppa - läinud! Ebakindlal postitajal tekib tunne, et ta on täisesti rumal ja teda kiusatakse taga, enesekindlal postitajal tekib tunne, et kustutaja on täiesti rumal ja teda kiusatakse taga...
Dialoogist ja arutelust - jah, paljud asjad saaks selgeks rääkida, aga see nõuaks jällegi teise jutust aru saamist ja teise kuulamist, mitte solvumist ja/või teise solvamist...
aga mina ei tea ja üldse läks juba meelest ära, mille üle vaidleme ja kurdame, aga laske moderaatoril ka elada ja oma tööd teha, st kirjutage rohkem, et oleks mida kustutada!

Käesolevaga teatan, et mina tänan siiralt ja südamest kõiki modesid, kes on võtnud ette tänamatu töö mõttetu möla kustutamise ja laialivalguvate teemade lahku tõstmise näol!

Teemasse rääkides pakuksin välja idee, et igal foorumlasel võiks olla limiit, mitu posti päevas kokku üleüldse tema saab teha: uutel alustajal üks, austusväärivatel isandatel rohkem, tuntud grafomaanidel vähem. Kas platvorm seda tehniliselt võimaldaks, seda ma muidugi ei tea.

Teine mõte, et nendel kustutatud postitustel võiks olla omaette teema, kus nad kõik läbisegi alles jääksid, st sinna ei saa keegi lisada, ainult mode tõsta. See oleks koht, kust taustainfot vaadata foorumlase kohta, mis tüüp ta tegelikult on. Praegu te raisad pritsite valimatult tatti ja mode kasib teie tagant, nii et see mis alles jääb, jätab teenimatult peaaegu ontlikku inimese mulje.

(18-09-2021, 15:20 PM)karlarnold Kirjutas:  Käesolevaga teatan, et mina tänan siiralt ja südamest kõiki modesid, kes on võtnud ette tänamatu töö mõttetu möla kustutamise ja laialivalguvate teemade lahku tõstmise näol!
Tegelikult poleks vaja midagi teha, sest targad inimesed saavad nagunii aru, mis on möla ja mis ei. Ja kui ongi möla, siis targad inimesed loevad lihtsalt üle rea.

(18-09-2021, 17:25 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(18-09-2021, 15:20 PM)karlarnold Kirjutas:  Käesolevaga teatan, et mina tänan siiralt ja südamest kõiki modesid, kes on võtnud ette tänamatu töö mõttetu möla kustutamise ja laialivalguvate teemade lahku tõstmise näol!
Tegelikult poleks vaja midagi teha, sest targad inimesed saavad nagunii aru, mis on möla ja mis ei. Ja kui ongi möla, siis targad inimesed loevad lihtsalt üle rea.

Kuna sai juba läbustama hakatud ja limiite veel kehtestatud pole...
No vb targad inimesed tõepoolest saavad aru, mina ei tea, mina nende hulka ei kuulu.  Sad
Ja palju neid üldse siin foorumis on registreeritud 9000+ liikme hulgas, lisaks registreerimata lugejad? Saan aru, et Andmekaitse seadus jms, aga no olgu peale, targad on vast ksf!-d M.R., V6sa, Karlarnold, Mlsluik, Marko, Ply..., Formika, Taaviw126, no ütleme ka 13piisab....loodan, et nimetatud ei solvunud ja ka need, kes kogemata jäid nimetamata ei pahanda! Aga rusikareegel on minu arust selline, et targad siin ei postita, mis ei tähenda, et nad seda siin foorumis teinud ei oleks!
Mis puutub ksf! Karlarnoldi pakutud postituste limiteerimist ja teisi ettepanekuid, siis leian, et need on huvitavad ettepanekud ja mingil moel uuendaksid ja elavdaksid foorumit, vähemalt esialgses faasis. Värskust oleks vaja, aga see on minu subjektiivne arvamus.
Aga mis nende laialivalguvate teemade lahkutõstmisega oli... minu tagant on vähemalt 3 uut teemat tehtud, vb ka rohkem... samas häid teemasid on ikka juurde vaja!  Toungue

Tsitaat: kustutatud postitustel võiks olla omaette teema, kus nad kõik läbisegi alles jääksid, st sinna ei saa keegi lisada, ainult mode tõsta. See oleks koht, kust taustainfot vaadata foorumlase kohta, mis tüüp ta tegelikult on.
Kui igal model oleks oma kaust, siis saaks ju mode kohta ka infot, et mõni kustutab vandesõnu, mõni poliitkorrektsusega mittesobivat ja mõni on muude naljade peale vihane.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(18-09-2021, 21:42 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat: kustutatud postitustel võiks olla omaette teema, kus nad kõik läbisegi alles jääksid, st sinna ei saa keegi lisada, ainult mode tõsta. See oleks koht, kust taustainfot vaadata foorumlase kohta, mis tüüp ta tegelikult on.
Kui igal model oleks oma kaust, siis saaks ju mode kohta ka infot, et mõni kustutab vandesõnu, mõni poliitkorrektsusega mittesobivat ja mõni on muude naljade peale vihane.

Kui me räägime sellest foorumist, siis me räägime ühest moderaatorist, vähemalt kustustamise kontekstis, aga mina ei kurda!

Miks on vaid kaks hindamist per päev lubatud?

Kui kirjutada ei lubata, siis võiks olla lubatud vähemalt pädevate ja esiletõstmist väärivate ksf! panuse äramärkimine. Ning sisutult paukuvatele näpuviibutus.

Kass on teinud ühe andestamatu kirjavea, kolm tähte ja number on tekstis liiast saanud...

Ma ütleks praegu ühe teema põhjal nii, et minu postitus kustutati ära, mis ei haakunud ühe teema pealkirjaga, küll aga kirjutamise hetkel teemas jutuks olnuga,, samas ühe teise inimese postitus, mis samuti konkreetse teema pealkirjaga ei haakunud, jäi alles. Mida mina sellest järeldan? Mina järeldan sellest seda, et siin tehakse ka postitajatel vahet. Ja tulemuseks on see, et nii mõnigi on juba kindlasti juba samale järeldusele jõudnud või jõuab veel, et miks kuradi pärast ma üldse kirjutan, kui midagi alles ei jää? Alles jäävad vaid selle mingi oma ringi postitajate kirjutised.
See pole isegi nõukaaegne tsensuur, see on miski, mis... ahh, ma ei hakka ropendama.

Mitu korda ma olen endale öelnud, et kukele see foorum, aga kuna inimene on harjumuste ori, on ka selle foorumi külastamine muutunud mulle igapäevaseks harjumuseks, samuti nagu üks teine foorum, mida olen igapäevaselt külastanud 17 aastat. Aga mõlema foorumiga on sama häda- kipuvad mõlemad kokku kuivama, kas siis sotsmeedia või ka palun väga- kirjutamisvabaduse puudumise tõttu.

Pole hullu härrased.  Enda seisukohalt ütleks, et tsensuur siin täitsa talutav võrreldes näiteks facebookiga.  AM foorumis on mul kaduma läinud üks postitus kunagi kui tõmbasin mingi poliitilise paralleeli teemaga. Aga tõde välja öelda siin pole mingi probleem võrreldes Facebookiga. Viimases mul on blokk bloki järgi.  Vot too keskkond ei kannata kui ausalt räägid.
Aga jäädes siin foorumis  tehnikamaailma lainele on kõik sujunud. 
Vahel tuleb küll ette lahkarvamusi mõnes teemas ksf´idega aga eks vaidluses selgubki tõde.

Aquila captas non muscas.

Tsensuuris kui sellises polegi probleem, vaid selles, et järjest rohkem hakkab tekkima tunne, et nagu ütlesin, siis vähemalt minu arvates tehakse postitajatel vahet. Ma nüüd vaatan huviga seda teemat, millest ma rääkisin, tahaks näha, mis edasi saab ja kas olen vaid mina see, kes lepikusse paneb.

(01-10-2021, 13:17 PM)Aare R. Kirjutas:  Tsensuuris kui sellises polegi probleem, vaid selles, et järjest rohkem hakkab tekkima tunne, et nagu ütlesin, siis vähemalt minu arvates tehakse postitajatel vahet. Ma nüüd vaatan huviga seda teemat, millest ma rääkisin, tahaks näha, mis edasi saab ja kas olen vaid mina see, kes lepikusse paneb.

Aga loomulikult tehakse postitajatel vahet. Kui keegi on eelnevalt andnud põhjust oma postitusi menetleda, siis on ju täiesti loogiline, et järgmine kord jäävad selle postitaja kirjutised kriitilisema pilgu alla.

(18-09-2021, 13:18 PM)Aare R. Kirjutas:  Mind pigem vihastab veidi, et raiskasin oma mõtete väljendamisele jälle paar minutit, kuigi samahästi oleks ma võinud ju peeglisse vaadates sama jutu mõne sekundiga ära rääkida, sest kirjutatud värk on ju ära kustutatud ja enne seda jõudis äärmisel juhul paari inimeseni...
Väike nipp Sulle: salvesta oma tekst enne postitamist mõnes tekstiredaktoris (nt Word), siis saad seda peale kurja tsensori hävitustööd üha uuesti ja uuesti postitada Big Grin

zazik, mida ma silmas pidasin oli see, et isegi kui mingi konkreetne postitaja ei ole postitanud midagi vaenu vms õhutavat, poliitiliselt vms ebakorrektset jne, tundub mulle, et mõne postitaja puhul võib olla lihtsalt nii, et "näe, mulle see tüüp ei istu ja lihtsalt kustutame järjest ära" Big Grin  Või siis see, et kui ikka siin foorumis aegade algusest saati pole olnud, siis "mis sa uustulnuk jahvatad". Ja noh, eks lõpuks kannab see ka vilja, sest taas kaob üks kirjutaja ära.

stretch- sinu soovitus on sama nagu vastu tuult põie tühjendamine- tegu saab küll tehtud, aga tulemus on veits küsitav Big Grin

Nõuan ksf! hundu615 tagasitoomist foorumisse! Kui ise vabatahtlikult ei tule, siis kasutada sunnimeetodeid!

(06-10-2021, 10:19 AM)karlarnold Kirjutas:  Nõuan ksf! hundu615 tagasitoomist foorumisse! Kui ise vabatahtlikult ei tule, siis kasutada sunnimeetodeid!

Tere õhtust!
Tänan jällegi minu teemasse postitamast! Iseenesest olen valmis aitama, kui oleks võimalik meelitada Hundu615 Türi Näljaküla Kalevi Konsumi juurde, sealt me meestega vb saaksime teda füüsiliselt ja mentaalselt mõjutada ning edasi toimetada (näiteks ksf! Aare R, sõidab sealt vahel mööda, kui tal just igav või deprekas ei ole, siis ta vast oleks nõus Hundu615 korralikult pakitult peale võtma), kui teaks, kus see foorum täpsemalt asub, st gps koordinaadid vms....
Huvitava tähelepanekuna minu foorumisse tagasitoomist pole veel keegi nõudnud, tuleb veel ponnistada...  Toungue

(06-10-2021, 22:19 PM)jurkman Kirjutas:  See adminnimine on siin tõesti väga vildakas, kui ütled midagi õiget, aga teravat, siis kohe bannitakse, sest Eestis toimuvaid õudusi tuleb eufemiseerida ja teha head nägu. Samas pea iga teema juures ilmub mingisugune foorumikasutaja kass ja sõna otseses mõttes ejakuleerib teemasse mittepuutuva verbaalse kõhulahtisuse. Aga ei mingit banni. Vastupidi, sekundeerivad samasugused nürimeelsed labasused.

Laadale kahjuks ei jõudnud, kevadel plaan seda viga parandada.

Just, õige, nii ongi! Ise ma ka juba mitu aastat "laadal" ei käi. Korra jätsin vahele, enne seda käisin nürimeelselt algusest peale (Kurtna/Tagadi)... ja ei midagi, "laat"toimis edasi, minuga ka nagu midagi halba ei juhtunud, elu läks edasi. Edaspidigi ei kavatse minna, introverdina ma mingeid kontakte inimkonnaga ei naudi, seda enam, et võiksin kohtuda näiteks ksf! Jurkmaniga, hoidku Jumal selle eest!
Kahjuks tõesti domineerivad siin foorumis nürimeelsed labasused, sm. Puutinist ja Nõukogude Liidust pole ammu midagi positiivset kirjutatud!  Sad
Aga mõnedel foorumlastel on "õigest, aga teravast" kuidagi omapärane arusaamine...

tervitades, "mingisugune foorumikasutaja kass", aga sellest pole Sul, kui puuduliku kaasatöötamisega ksf!-l selget arusaamist, sest ka see sammune "mingisugune..." on saanud omale kriipsu peale "trankvilisaatorite" mõju all postitamise eest!
Isiklik arvamus, terav, aga kas ka õige? - Jurkman, Sa oled ikka eriline frukt (puuvili), igasugused "mingisugused....kassid " kahvatuvad ja häbenevad eemal, kui ilmub eetrisse Jurkman!  Cool

Mis veel meelde tuli - alles ksf! Karlarnold kiitis moderaatori tööd stiilis - koristab ära teie, raiskade, tatipritsimise jne, nüüd aga nõuab moderaatri poolt ajutiselt? mahakriipsutatud mahesõnalise ksf! kohest tagasitoomist foorumisse!? Või on mingi huumor, vimpka (saan aru, et midagi muidugi stiililiselt on)? Või on keegi jälle tatti pritsinud (muidugi mitte ksf! Hundu 615)?
Iseenesest mehed on isegi nõus Türilt rongiga Viljandisse minema (iseenesest mõista joogid tellija poolt) ja ksf! Hundu615 kaasa haarama ja foorumisse tagasi tooma, aga kuidas Teda tuvastada? Mingid vihjed ja fotod koos kiivriga on iseenesest ju olemas, aga kes annab kindluse, et Ta kiivriga mööda tuletikulinna kõnnib?

tervitades, "keegi foorumikasutaja kass"

(06-10-2021, 22:19 PM)jurkman Kirjutas:  Samas pea iga teema juures ilmub mingisugune foorumikasutaja kass ja sõna otseses mõttes ejakuleerib teemasse mittepuutuva verbaalse kõhulahtisuse. Aga ei mingit banni. Vastupidi, sekundeerivad samasugused nürimeelsed labasused.

Laadale kahjuks ei jõudnud, kevadel plaan seda viga parandada.

Sekundeerin siis "nürimeelse labasusega". Kui foorumikasutajate kassid ejakule.. (või mis iganes see keeruline välismaa sõna ongi) tõesti täpilt sinna kus nad ise tahavad ja mulle see ka ei meeldi. Ma lihtsalt ei ole kassi inimene. Sorry. Aga foorumikasutaja Kass reeglina ei libastu, vaid püsib korrektselt teemas.  Neid postitusi on mõnus lugeda ja seda foorum hindab.
Samas jah ikka viskab teemasse mittepuutuvat teksti, nagu ka antud juhul: siin ei koostata nimekirja nendest laadal ei käinutest. Tore, et viga püütakse parandada, aga kahju et alles kevadel. Ja mis see Kass siia puutub? Kui tahad solvata saada privasse, miks avalik üldsus peab teadma,.. et sa laadal ei olnud? me ju nägime, et ei olnud Smile

No ma tean küll tegelt miks puutub. Eks foorum tahab Kassi muhedaid postitusi lugeda, krt igav on muidu.

Edit: No tegelt ma ei näinud, et Kass juba kribada jõudis..

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne