Teema on suletud

Quo vadis, A-M foorum?

(02-02-2022, 21:52 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Mitte et keegi oleks küsinud, aga siin minu arvamus:

Foorumis peab kindlasti diktatuur kehtima. Julgustan adminne oma tegusid mitte põhjendama. Separatistid ei maga.

Automoto foorum toimib. Midagi pole vaja muuta. On piisavalt kloune ja sisuloojaid.

Soovin kõigile head Tiigri aastat...

[Pilt: Bundesarchiv-Bild-101-I-299-1805-16-Nord...er-I-2.jpg]

Facebooki sõltumatud faktikontrollijad on veendunud, et tegemist on osaliselt vale informatsiooniga. Nimelt on alanud Tiiger II aasta.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!

(02-02-2022, 19:27 PM)metsakohin Kirjutas:  Muide üks tava veel, mis on omane normaalsele foorumi kasutajale: adminne ja modesid ei kritiseerita avalikult, veel vähem foorumi omanikku. Siis on omal ka probleeme vähem ja elu on lill Toungue

(02-02-2022, 21:52 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Foorumis peab kindlasti diktatuur kehtima. Julgustan adminne oma tegusid mitte põhjendama.

Ei saa mainimata jätta, et selle peale meenub "Motamehe juhtum", millele mõni kaasfoorumlane viimasel ajal korduvalt vihjanud on Big Grin

Noh, on ka vastupidine näide kasutaja / adminn DAD näol, kes ei jaksanud lõpuks enam tuuleveskitega võidelda.

(02-02-2022, 19:27 PM)metsakohin Kirjutas:  ...
Muide üks tava veel, mis on omane normaalsele foorumi kasutajale: adminne ja modesid ei kritiseerita avalikult, veel vähem foorumi omanikku. Siis on omal ka probleeme vähem ja elu on lill Toungue
...

Ühtepidi nõus: modereerimine on üks raske ja tihti ebameeldiv tegevus. Nagu koristamine ikka. Selle töö tegijad väärivad lugupidamist. Ilma irooniata.

Teisipidi: kui koristamise käigus hakkavad kaduma vajalikud asjad, siis hakkab tekkima küsimus koristamise kasulikkuses.

Juhin siinkohal tähelepanu nii tiitlile kui tsitaadis esile tõstetud tekstile ning mälu järgi parafraseerin dr. Ennetit: igaühele meist saab panna vähemalt ühe diagnoosi psühhiaatria laiast kõrvalekallete nomenklatuurist. Sellest hoolimata valdav osa meist mahub ühiskonnas teiste kõrval toimetama.

Katsume ehk ka siin kuidagi niimoodi ära mahtuda, et ei näe igas küsimuses kohe solvangut. Ning eelkõige ei saada kedagi persse pelgalt seetõttu, et tema teguviis minu mändide alla ei sobitu kohe.

Selle foorumi toimetamise juures üks põhipunkte on aru saada, et nii nagu mina mõtlen, ei mõtle päriselt mitte keegi. Ehk pean arvestama, et igalühel on oma arvamus ja arusaam - taustsüsteem. Erinev haridus, elukogemus, iseloom jne. Ühiskonnana proovime sarnaselt mõtlevad inimesi koondada ala teeme oma erakonna, klubi jne. AMF on tuule tiibadesse saanud mitmed autoklubid ja tänu ühisüritustele ikka teatakse ka nägupidi ning teineteise iseloomu veidrusi. Võib võtta ka seda foorumi kui tutvumislehte. Kas keegi teab veel kohti, kus ühel heal ja ausal eesti mehel on võimalik leida sõrpu?

Mind isiklikult väga häirib kui keegi viitab minule kui foorumi omanikule. No kurat, ilma postitajate ja sisuta pole siin midagi. Automoto foorum oli, on ja jääb ka edaspidi. 20 faking aastat on kauem kui google või facebook ja see foorum on olemas ka veel järgmised 20 aastat kui facebook on juba kuskile metaversumisse ära uppunud. Pärismaailmas omame me ikkagi vanu autosid, traktoreid, veokaid, tööriistu ja oskame neid putitada. Just selle pärast sai see foorum kunagi püsti pandud ja nii see on enamvähem ka jäänud.

Selline foorumi formaat ehk BBS bulletin board system on välja mõeldud juba enne interneti aega. 78 aastal oli Chicagos eriti raju lumetorm ja külm ilm ning 2 kohaliku kutti mõtlesid, et jube kehva on sellise purgaaga kokku saada. Nii nad oma arvutiklubiga esimesena maailams hakkasid kokku saama ja sealt see edasi arenendud ongi. Tulid edaspidi FidoNet Usenet jne.

---

Lugesin eile üle kui mitmed inimesed on mulle öelnud, et nad ei postita enam foorumise midagi mõne teise kasutaja pärast. Sain esialgu 6 konkreetse loobuja nime ja kuuldavasti on neid ikkagi veel. Ühtepidi ma saan sellest aru, aga teiselt nagu mida perset? Samas täiesti arusaadav ja austan otsust. Igatahes pärast mõnuga kustutasin marko paari sõnalisi ja sisutuid postitusi teiste projektiteemades ära Smile 

Ma vahepeal lootsin küll, et facebooki grupid võtavad selle igapäevase möla enda peale ja järeltulevatele põlvedele on meil pärandada tohutu kollektiivne aju. 20 aastaga on siia tekkinud päris suur kogus erinevat teadmist ja kogemusi, mida võiks tulevikus proovida natukenegi korrastada.

Mul ongi idee, kuidas edaspidi jätkata: Suurema osa foorumist teeks arhiiviks ja prioriteedi annaks projektidele. Melu ja möla ka päris ära ei kaotaks, aga lihtsalt tõmbaks fookust rohkem õigele asjale.

---

Mulle muidu bännimine ei meeldi. Kfs 13piisab paneb aegajalt bänne peale siis mina ikka vaikselt käin ja rehabiliteerin, sest see bännimise funktsioon on ikkagi spämmerite ohjeldamiseks mõeldud. Jällegi taustsüsteemi teema, laseme välja öelda, küll maha rahunetakse ja pigem kujundab ta sellega suhtumist iseendasse. Lihtsalt õpime mitte reageerima: mine tee vahepeal köögis üks võileib või vii prügi välja. Kui pärast ka on nii suur tung oma lause teatavaks teha no siis tee. Reha käib alati pärast üle ja silub viisakaks.

(03-02-2022, 18:42 PM)svenson Kirjutas:  Selle foorumi toimetamise juures üks põhipunkte on aru saada, et nii nagu mina mõtlen, ei mõtle päriselt mitte keegi. Ehk pean arvestama, et igalühel on oma arvamus ja arusaam - taustsüsteem. Erinev haridus, elukogemus, iseloom jne. Ühiskonnana proovime sarnaselt mõtlevad inimesi koondada ala teeme oma erakonna, klubi jne. AMF on tuule tiibadesse saanud mitmed autoklubid ja tänu ühisüritustele ikka teatakse ka nägupidi ning teineteise iseloomu veidrusi. Võib võtta ka seda foorumi kui tutvumislehte. Kas keegi teab veel kohti, kus ühel heal ja ausal eesti mehel on võimalik leida sõrpu?
See esimene lause- sellest võiks paljud ka päriselus aru saada, tean ise ka nii mõndagi, kelle meelest on olemas "minu arvamus ja vale arvamus". Aga vot sellistega on raske, kui mitte võimatu üldse suhelda. Seda üksteise kallal "võtmist" on kuidagi palju Sad
Mis puutub tutvumislehte, siis olen samamoodi täiesti päri, seda senimaani, sest FB-ga ei ole ma siiamaani liitunud, samas kui aastal 2004 liitusin ühe margifoorumiga ning sealt olen saanud väga palju häid tuttavaid ja paar sõpragi, on mõnusalt aega veedetud üritustel ja niisama. Kuid ei saa salata, ka margifoorumid kipuvad sotsmeedia taustal hääbuma. Hea tõestus sellele on korraga foorumis olevate kasutajate arv- praegu just vaatasin, et seal teises foorumis oli minut tagasi 17 kasutajat ning rekordarv oli märtsi lõpus aastal 2008, kui neid oli korraga 253!

Jätan selle lihtsalt siia: "... Mehed, see närveldamine ja teistele ärategemine (ka ütlemine), ei vii kuhugi ja mõni võib sellisesse stressi sattuda, et ongi lihtsalt kõik. Olgem sõbrad ja sõbralik tögamine on alati edasiviiv jõud."

Lõigatud mälestusteemast: https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid532961

Nüüd on keegi "Meister" küll sellele hea ülevaatlikusega foorumile kolaka andnud , selleks et kuhugi teemasse jõuda ,  peab vaeva nägema , ei mingit ülevaadet , mis senini viimase peal oli .

 Ära rikkusite hea asja , võimalik et see oligi eesmärk .

Täiega sisu tootmine käib siin. Saage üle juba ja olge sõbrad edasi...

Foorum on hea, kaugelt üle keskmise. Aitäh tegijatele!

Siin kajastatu on meie ühiskonna peegel vaadatuna lukuaugust. Esindatud on kõik enamused ja vähemused, rikkad ja vaesed, rumalad ja targad. Visates ühe välja võtab teine selle koha üle.

Mul on vähe poste. Kaugelt vähem, kui neid, mille olen enne teelesaatmist kustutanud. Ometigi on soov küsida abi või jagada kogemusi olemas. Olen saanud abi, tänan! Rohkelt olen õppinud teiste teemadest ja elanud autorite tegude läbi oma teostamata unistusi.

Et oleks maailm killukese parem olen võtnud enesele mõned põhitõed:

1. See, mis kirjutad peab olema hea või kasulik. Vastalisel juhul vali teine nupp saatmise asemel.
2. Igaühel on võimalus lõpetada halva tee. Postituse mittetegemine on selleks hea võimalus.
3. Hakates lolliga vaidlema, siis tõmbab ta sind enda tasemele ja seal ta võidab sind. Kõrvaltvaatajad ei te teil vahet.

Täna on ilus päev elamiseks. Kasutage seda targalt ja looge head.

(04-02-2022, 21:53 PM)edvard Kirjutas:  Nüüd on keegi "Meister" küll sellele hea ülevaatlikusega foorumile kolaka andnud , selleks et kuhugi teemasse jõuda ,  peab vaeva nägema , ei mingit ülevaadet , mis senini viimase peal oli .
...

Kas midagi on muutunud?

Edvardi küsimus kuulub pigem  siia:
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid533924

Nüüd on siis tema kord kombeid õppida.

(18-02-2022, 18:59 PM)v6sa Kirjutas:  Nüüd on siis tema kord kombeid õppida.
Mul on ka..ilmselt meil paljudel on, kelledel meil pole ette näidata vähemalt 20x enne meie omaks saamist omanikku vahetanud nimelise numbriga kollast hummerit või muud tegijamehepilli, ehk nn oma projekti. Uued ajad, uued kombed..peab leppima.
Aga tegelt on tegemist positiivse uuendusega - Ükskord tahtsin keerulise välismaa nimega Priidule (Ply.....) tema õudse säästutehnika promojutu kommentaariks nädalapäevale ja kellaajale vastavas konditsioonis ja -kastmes  soovitada sulle-mullesaagi kasutada, et saaks ikka veelgi soodsam ja jumala eest suuri tootjaid ei nuumaks, aga  kadus see jutt "postita" klahvi vajutamise järel ning ausaltöelda hommikul tagantjärgi oligi hea, ei pidanud ise kustutama.

(19-02-2022, 03:52 AM)ak75 Kirjutas:  
(18-02-2022, 18:59 PM)v6sa Kirjutas:  Nüüd on siis tema kord kombeid õppida.
Mul on ka..ilmselt meil paljudel on, kelledel meil pole ette näidata vähemalt 20x enne meie omaks saamist omanikku vahetanud nimelise numbriga kollast hummerit või muud tegijamehepilli, ehk nn oma projekti. Uued ajad, uued kombed..peab leppima.
Aga tegelt on tegemist positiivse uuendusega - Ükskord tahtsin keerulise välismaa nimega Priidule (Ply.....) tema õudse säästutehnika promojutu kommentaariks nädalapäevale ja kellaajale vastavas konditsioonis ja -kastmes  soovitada sulle-mullesaagi kasutada, et saaks ikka veelgi soodsam ja jumala eest suuri tootjaid ei nuumaks, aga  kadus see jutt "postita" klahvi vajutamise järel ning ausaltöelda hommikul tagantjärgi oligi hea, ei pidanud ise kustutama.
Totaalne OT isegi selels teemas aga: kui tsiteerid mitut ja seal midagi ära kustutad, siis ni iteebki. See o nmingi tsiteerimsie anomalia, msi lausa hulluks võõib ajada. 

Mis aga sulle-mullet puudutab: 1999 ostsin omale esimese kettsae, Solo. Isa suri 1983 lõpp ehk mina hakkasin "olude sunnil" Peremeheks 1984. Mis Sa arvad, MILLEGA ma need 15 aastat kahe maja 5 kolde jaoks puid saagisin??? Teine kord enam ei loe Wink Me räägime kümnetest ja kümnetest tihudest, mida ma lapse, nooruki ja noore Mehena olen "vuksaatoriga" saaginud. Lisame kogu käsitööriistadegaehituse, akutrell tekkis 21. sajandi teisel kümnendil, siis... Tegelikult sai seda veel ka Vanaema juures teha ja nagu kadunud Ema kunagi mulle ütles, et Ta ei mäleta lapsepõlvest suurt muud, kui lõputut sulle-mullega saagimist. Et Tal on see ammu vastik Wink Mind o nselliste labaste asjadega VÕIMATU üllatada! Belarussi pooleks võtmisega saate üllatada jms asjaga, sae ja kirvega ei õnnestu! Smile

Ahhoiiii või ma ei teagi, kuidas purjeka- ja saemehed tervitavad!
Igatahes on asjad nii, et ma vist ei olegi hinnanud lgp. nimekaimu siin foorumis, muidugi pole ka põhjust olnud!  Toungue 
Aga kui tõsiselt, siis kindlasti mingist lahjast plussist ei oleks ka piisanud, jällegi "mees nagu orkester", tagasihoidlikkuse üleliiasust me ilmselgelt ei saa Talle pahaks panna, aga ka "teeneid" oleks patt ignoreerida! On mis on ja enesekriitikat ei ole, aga panust me ei saa kuidagi välistada, tegu on ilmselgelt Tegijaga nagu Priit on isegi tagasihoidlikult varemalt enda kohta maininud... Ja tegijad olid juba Tema esivanemad, kahtlust pole, kes teab, kes on lugenud!
Ning on ka Tegija siin foorumis libastunud ja endale sussisisse lasknud (nagu ka vääritu tagasipidihoidlik kirjutaja), aga see ei tohiks üldpildis vähendada Tema teeneid nn vanatehnikaliikumise ja mitteliikumise alal), kirjutab Ta tõesti hästi ja näitlikult, iseasi, kas õigesti (aga siin ongi igal ksf!-l võimalus tõde taas päevavalgele elik foorumisse tuua, mina olen püüdnud tuuleplyga võidelda, suht mõttetu  Toungue ), see on eraldi teema...
Kuid siin ja praegu Priidule minu poolt väike tunnustus, + 1 (vähem ei ole võimalik!?  Toungue ) panuse eest Eesti vanatehnikakultuuri noütlememitteedandamise, vaid panuse eest asjadesse!
See viimane sulle-mulle sae teema võitis mu kalgi ja mittetegija südame, olen ise ka kadunud isaga käinud neid küttepuid tegemas koos sõbraliku saega, mis käivituda ei tahtnud, kui ka ilma, see kahemehe saag pole meid kunagi hätta jätnud... ei metsas ega kodus...
Olen siin kirjutanud oma onust Leopoldist, kes läks Saksamaale tööteenistusse mittesobivate metsaülestöötamise normide pärast, mu vanema Maria saagis peale sõda selle samase käsisaega puitu, et saada pärast 10 rubla toitjakaotuse pensioni kuus, aga olgu, see on ikkagi mingi tehnikafoorum siin (vist?) ja postituse mõte oli tunnustada ksf! Priit Veski panust ja eriti tegevust käsisae operaatorina, vaaaaaaaaat (votttt, bläd!) sellised ajad on siin meil olnud ja kasulik oleks, kui need oskused  Toungue Toungue Toungue kuhugi ei kaoks! Minu poolt kitsid + 1 Priidule, hoia kõva!

tervitades, Priit

Nüüd ongi nii, et foorum ütles, et "sa tatipräänik" oled juba täna ebakaine peaga niipalju ksf!-e hinnanud, et aitab küll, rohkem ei saa! Aga mina ei ole nagu ksf! V6sa, kes hakkab selle peale siin kaebama, ma saan homme vb natuke kainemaks ja mul on ikka meeles, mis sai lubatud ja kellele võlgu olen!

Ja kes tahab ainult mingit hüpertehnilist salajast infot siin foorumis lugeda, ärge erutuge, mul on ainult mingisugused 100 - 200 liitrit foorumiõli toodetud (ja hulga on juba kuhugi kadunud , see ei ole ilmselgelt mingi tase, millega foorumit oluliselt reostada.)
Greetings, Priit

Tegelikult sai seda veel ka Vanaema juures teha ja nagu kadunud Ema kunagi mulle ütles, et Ta ei mäleta lapsepõlvest suurt muud, kui lõputut sulle-mullega saagimist. Et Tal on see ammu vastik Wink Mind o nselliste labaste asjadega VÕIMATU üllatada! Belarussi pooleks võtmisega saate üllatada jms asjaga, sae ja kirvega ei õnnestu! Smile
[/quote]

Sama siin, koos vanaisaga sai ikka mitme talve jagu puid sulle-mullega ära saetud. Ja kui aastaid hiljem hakkasime metsas jahionni jaoks haabasid sulle-mulle saega langetama siis sain alles aru milline selle saega metsatöö on....Ühe puu peale kulus vast 3-4 tundi enne kui maha saime. Kurb aga polnud kedagi kes meile õigeid töövõtteid õpetada oleks osanud.

Tervist!

Teatan, et lõpetan siin foorumis postituste tegemise mõneks ajaks. Andke sõbrad palun teada, kui siia foorumisse peaks uus moderaator ilmuma. Praeguse ma just vallandasin!

Tervitab Toomas

...


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!

(27-02-2022, 20:04 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Teatan, et lõpetan siin foorumis postituste tegemise mõneks ajaks.
Ometi vahelduseks ka üks hea uudis sel masendaval ajal.

(28-02-2022, 13:18 PM)karlarnold Kirjutas:  
(27-02-2022, 20:04 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Teatan, et lõpetan siin foorumis postituste tegemise mõneks ajaks.
Ometi vahelduseks ka üks hea uudis sel masendaval ajal.

Kust see kurjus tuleb?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne