Uute turvavööde ost Tallinnas ?
#1

Tere,

  Mul oleks vaja enda vanaautole (1973.a. Citroen DS) lihtsat kahepunktilist turvavööd (keskel tagaistmel). Aga kust saaks sellist Tallinnas osta ? Küsisin Normalt, neil on kodulehel üks mis näis sobivat, aga nende vastust oli, et pöörduge vastava automargi teenindusse, kuna ainult tootja võib paigaldada - noh tere talv!  Absurdne - toodetakse siin samas linnas, aga osta ei saa. Ei ole ka internetist surfates leidnud Eestist mingitki  lihtsat mitte-margipõhist kahepunktilist turvavööd.
Vasta
#2

(16-07-2015, 16:20 PM)DS-Reval Kirjutas:  Tere,

  Mul oleks vaja enda vanaautole (1973.a. Citroen DS) lihtsat kahepunktilist turvavööd (keskel tagaistmel). Aga kust saaks sellist Tallinnas osta ? Küsisin Normalt, neil on kodulehel üks mis näis sobivat, aga nende vastust oli, et pöörduge vastava automargi teenindusse, kuna ainult tootja võib paigaldada - noh tere talv!  Absurdne - toodetakse siin samas linnas, aga osta ei saa. Ei ole ka internetist surfates leidnud Eestist mingitki  lihtsat mitte-margipõhist kahepunktilist turvavööd.

Ei viitsi nad riskida võimaliku jamaga.

Miks romula oma ei kõlba? Kahepunktilisi on kõik kered täis.
Vasta
#3

Ehk külastad mõnda autolammutust?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

Kui ilmtingimata vileuut vaja, siis näiteks itlerite jebai on abiks:

http://www.ebay.de/itm/NEU-2-Punkt-stati...4aebd7fa16

võib ka rulliga:

http://www.ebay.de/itm/2x-Beckengurte-Ba...43d876e3b2

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#5

Turvavarustusega ongi nii, et keegi ei taha endale võtta vastutust, et kui sa end vigaseks sõidad, siis tuled kohtuga kompensatsiooni nõudma. Ei ole ju olemas ka järelturu pürotehnilisi vööpingutajaid või airbäge.

Ega palju rohkem võimalusi polegi, kui kas tellid esindusest originaali (kui saab), ostad romulast sama auto pealt (raske vist) või sobitad mõne olemasoleva (kas "vastus" sobib või pead koos vastusega vahetama).
Vasta
#6

Tõepoolest pürotehniliste eelpingitajate järelturgu ei ole, lihtsamate turvavööde oma aga küll, ainult et Eestis mitte, paistab. Skandinaaviamaades ja mujal lääne-Euroopas saab aga osta küll, ja müüjad ei muretse vastutuse pärast, selge see, et paigaldaja ise vastutab. Mõnevõrra üllatus oli aga mulle, et Eestist ei ole ilmselt võimalik kuskilt osta (mitte tingimata Normalt, vaid mõne edasimüüjalt või maaletoojalt), arvestades seda, et paljud Eestis ise tegelevad oma autodega ning et koguni toodetakse just Eestis turvavöösid.

Olen ostnud oma DSile tagaistmele juba mõne aasta tagasi kolmepunktilisi rulliga uusi turvavöid Taanist, jätsin aga tookord ostmata keskele kahepunktilise. Nii öelda tootja originaali ei ole olemas, kuna omal ajal ei paigaldatud tehases, vaid oli lihtsalt ette valmistatud kinnituspunktidega. Mõnel maal kus oli juba tollal kohustuslik paigaldada turvavööd taga (Rootsis, USAs) paigaldati kohaliku tootja turvavööd kohapeal vastava müügiorganisatsiooni poolt.

  Ehk leiaks ka sobiva lammutusest, aga mulle tundub siiski lihtsam osta uue, välismaa (interneti) poest, nii et see ongi ilmselt lahendus.
Vasta
#7

(21-07-2015, 15:12 PM)DS-Reval Kirjutas:  ... mulle tundub siiski lihtsam osta uue, välismaa (interneti) poest, nii et see ongi ilmselt lahendus.

paar aastat tagasi sai küll veel fixusest turvavöid osta, milline on tänane seis, ei tea.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#8

(21-07-2015, 15:57 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(21-07-2015, 15:12 PM)DS-Reval Kirjutas:  ... mulle tundub siiski lihtsam osta uue, välismaa (interneti) poest, nii et see ongi ilmselt lahendus.

paar aastat tagasi sai küll veel fixusest turvavöid osta, milline on tänane seis, ei tea.

Tänan väga kasuliku info eest! Seda uurin kindlasti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne