Rahekahjud Viljandi ligidal? 12.08 2015
#1

Õhtust!

Meil Viljandi ligidal meeletu rahe.Minu kahjud on sellised,et kasvuhoonel klaasid ühel küljel puru. Klaasid 4 mm. Autodel katused mõlgitud.....+ KIA-l tagatule klaas mõraga. Mossedel katused kõik auklikud.... Taevast tulid pea kanamuna suurused tükid jääd alla. Kui juba plekid ära lõhub siis palja peaga ei oleks tahtnud väljas olla. Maast põrkasid jäätükid vasta maja akent ja oli juba hirm,et lõhub needki...  Eks kuivaga saab kahjud veel üle hinnata.
Eriti kõva sõna on see,et 25cm laiusest 4 mm. klaasist on jäätükk läbi kihutanud nagu haavlipüssiga oleks põrutanud.... Kuidas teistel? Ma ei tea mida tundsid siinkandis autoga sõitjad....

[Pilt: 24243825b60e5a_l.jpg]

[Pilt: 24243839c8fe61_l.jpg]

[Pilt: 242438313e05a2_l.jpg]
Vasta
#2

Kas mosse mõlkidest ka pilte tuleb? Kas liiklus kindlustus üldse katab rahe tehtud kahjusid? 


Vasta
#3

No autost teen ka pilte aga märjaga ei paista välja eriti.... eks valges.
No rahe kahjusid ei maksa vist keegi. Vanajumalat tuleb nüüd kiruda... 
Naabrimees käis just külas ja ütles,et temal veel siiani sõrmeotsa suurused jäätükid muru sees. Kilekasvuhoone olevat ka auklik. Peldiku katus samamoodi sõelapõhi.... Big Grin Õnneks tuli alles maale......muidu oleks auto samamoodi mummuline...
Vasta
#4

(12-08-2015, 20:56 PM)MAZ Kirjutas:  Kas mosse mõlkidest ka pilte tuleb? Kas liiklus kindlustus üldse katab rahe tehtud kahjusid? 

Ei kata, kui just vastavat kaskot peal pole.

See on ju vääramatu loodus jõud.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#5

A tuu om hää, ku munn6 sattas Big Grin.
A järgmisel korral oleks mõistlik autole tekk peale heita.
Kui masinaid suurem kamp hoovil pesitsemas, siis muidugi lood keerulised.
Vasta
#6

(12-08-2015, 21:17 PM)Janka Kirjutas:  A tuu om hää, ku munn6 sattas Big Grin.
A järgmisel korral oleks mõistlik autole tekk peale heita.
Kui masinaid suurem kamp hoovil pesitsemas, siis muidugi lood keerulised.

No kes neid katta jõuab........ Õnneks paremad asjad katuse all.
Vasta
#7

Seda plekki meie elueaks veel jätkub, peaasi et inimesed terved.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

Nõukaaegset kasvuhooneklaasi mul keldris mälu järgi peaks olema. Kui on huvi annan tasuta ära. Mõõdud ja koguse saan homme öelda vajadusel.
Vasta
#9

(12-08-2015, 22:12 PM)mlsluik Kirjutas:  Seda plekki meie elueaks veel jätkub, peaasi et inimesed terved.

Paistab, et varbad on pihta saanu.
Vasta
#10

Külastas mind eile üks soliidne vanahärra Türilt. Oli olnud asja Kärstna kanti ja sealt tulles Holstre juures sai temagi selle rahehoo ohvriks . LADA-SAMARA esiklaasil kaks tabamust ja praod . katus ja kapot üleni mõlgilised.
 Mul Talupojast paar versta eemal oli hull pilt küll, kuid plekk jäi mõlkimata ja kasvuhoone ka püsib endiselt...

  Holstre kant selle tõsisema paugu sai, ei tea, kuidas mujal.

Tervitab Veteran.
Vasta
#11

Aga mina olin siin meossaares nagu vanajumala selja taga. Korra tõmbas tuule üles ja tuli paar piiskagi. Kahel pool üle põllu oli näha, et paduvihma sadas ja äike tagus kohe lähedal maasisse. Katsin oma ehitust kiiruga, et nüüd sajab kohe vihm tuppa muidu ja hommikul vaatan, et pole praktiliselt piiskagi tulnud, eile hommikul sadas rohkem vihma Wink
Tartust sõber saatis ka pilte, et 2-3cm terasid oli tulnud
Vasta
#12

(12-08-2015, 20:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mossedel katused kõik auklikud.... Taevast tulid pea kanamuna suurused tükid jääd alla. 
Kuidas põkal katus vastu pidas? Sa vist tõmbasid alles uue presendi peale? Ja majal oli vist eterniit katusel? See ka puru?
Vanajumal on sulle ikka tõsise sauna andnud. Panid kirikus korjanduskarpi seibe?   Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

Viljandist 30 km Pärnu poole ei olnud midagi. Korraks tõstis tuult ja paar tilka vihma ja oligi kõik
Vasta
#14

(13-08-2015, 08:23 AM)Basilio Kirjutas:  
(12-08-2015, 20:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mossedel katused kõik auklikud.... Taevast tulid pea kanamuna suurused tükid jääd alla. 
Kuidas põkal katus vastu pidas? Sa vist tõmbasid alles uue presendi peale? Ja majal oli vist eterniit katusel? See ka puru?
Vanajumal on sulle ikka tõsise sauna andnud. Panid kirikus korjanduskarpi seibe?   Wink
No põkats oli õnneks külapeal 6.5 km. eemal ja seal polnud suurt vihmagi tulnud. Eterniit on õnneks kõik terve.
Ei ole häda siin midagi. Aknaklaasi on mul ka veel tagavaraks ja pean hakkama kasvuhoonele uusi klaase lõikuma. Kõige suurem töö on nende roheliste klaaside pesemine.... ja katsu sa kasvuhoonele need peale panna.... mul tomatid sees.... vaja ju kuskile ka redel torgata,muidu ei saa ju ligi. No tuleb paras võimlemine.
Õunapuudel on ka osa oksi ära murdnud,õunu kõik muru täis. Niipalju oli siis kasu ka,harvendas kõik kenasti ära,muidu oli asi täitsa hull,kõik nii õunu täis,et sügisel oleks tulnud hakata veel oksi lõikama.

[Pilt: 242440651f0f0c_l.jpg]

[Pilt: 24244063c20040_l.jpg]

[Pilt: 24244069a4b506_l.jpg]

[Pilt: 2424405945e01e_l.jpg]

[Pilt: 2424406184afc9_l.jpg]

[Pilt: 24244067ea97fa_l.jpg]

No aga korjanduskarbi võiks üles küll panna. Mul oleks kohe paar milli vaja.... ma nimelt tean,kuhu see kulutada..... Big Grin
Vasta
#15

Äkki hoopis polükarbonaat? Vähemalt kaupmeestele meeldiks. Big Grin
Vasta
#16

(13-08-2015, 10:34 AM)olli Kirjutas:  Äkki hoopis polükarbonaat? Vähemalt kaupmeestele meeldiks. Big Grin

No ennem ei tasu seda kraami osta,kui viimane klaasitükk seinas.
Vasta
#17

Küll pahtel mõlgid ära silub. Aga KIA katus paistab,kõige kõvema laksu saanud olema.


Vasta
#18

(13-08-2015, 11:29 AM)MAZ Kirjutas:  Küll pahtel mõlgid ära silub. Aga KIA katus paistab,kõige kõvema laksu saanud olema.

Just. No minul kogemus puudub sihukese jamaga...kas nüüd lõi värvi ka alt lahti või võib kohe pahtli selga lüüa.... Big Grin  Minu arvamus on see,et las need mõlgid olla esialgu,eks näeb. Ja ega sihukeste mõlkide jaoks pole vahepeal uut tehnoloogiat leiutatud...?
Vasta
#19

(13-08-2015, 12:53 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Just. No minul kogemus puudub sihukese jamaga...kas nüüd lõi värvi ka alt lahti või võib kohe pahtli selga lüüa.... Big Grin  Minu arvamus on see,et las need mõlgid olla esialgu,eks näeb. Ja ega sihukeste mõlkide jaoks pole vahepeal uut tehnoloogiat leiutatud...?

Saksamaal rahet saandu isendid sõitsid aastaid nende mõlkidega ringi ja ei hakanud vähemalt mõlkide juures roostetama.

Dad.
P.S. Sa ikka si*usid kõigevägevamale hinge vist :d
Vasta
#20

meil on vabariigis mõlgimeistrite tsunft olemas küll. sikutavad seuksed pisikesed asjad nii kenasti välja, et otsides ka aru ei saa, kuskohas enne mõlk oli.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne