RAIPEKOTKAD TÕUSEVAD LENDU!
#1

Äsja avaldas uudisteagentuur pressiteate, mille läbi saab teada, et 16.märtsil alustab EMEX igakevadise autovrakkide kogumise kampaaniaga.........
Nii et lugupeetud vanatehnikahuvilised!
Olge valvsad ja rakendage ka naabrivalvet!

Lugupidamisega
Sm.Tasku

Gaz-21, Gaz-24, Gaz-51
Vasta
#2

Hakkajamad meie seast on varasemate kampaaniate käigus võtnud sisse positsioonid EMEX-i väravas, et siis kiiresti sabas seisvatelt liikuritelt vajalikke ja läikivaid detaile maha kruttida. Mõne pisema kupüüri eest saab ka kampaanialise järjekorrast kõrvale meelitada kui detailide eemaldamine kauem aega võtab. Mis seal salata, olen seda isegi teinud. Saab vähemalt sõpradele kingitusi nõndamoodi koguda.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#3

Kirjutasin kiiruga Postimehe ja Päevalehe vastavale uudisele kommentaariks üleskutse siin foorumis või minu mailiaadressil teada anda, kui Emex mõnda uunikumi moega sõidukit ähvardab. Äkki saame koos midagi päästa? Eriti ei looda selle üleskutse peale aga iga \"natuke\" on midagi.

PS! Meilile tulnud teated edastan foorumisse
Vasta
#4

paistab et tuleb kogu palk sulas välja võtta, süüa osta ning nädalavahetusteks emexi värava taha kolida Rolleyes
Vasta
#5

Teeme emexi värava taga AMF kokkutuleku? Wink
Vasta
#6

pppp Kirjutas:Teeme emexi värava taga AMF kokkutuleku? Wink

Mina tuleks Tartus küll kolmapäeval kohale. Tõsiselt kusjuures.
Vasta
#7

Kuna ma see nädalavahetus Võrumaal, siis Laupäev, 27.märts, Tallinna EMEX.
Kes mulle seltsi tuleb? Big Grin
Vasta
#8

Maailm on eripalgeline. Ja objektiivset tõde ei pidanud ka olema, vaid erinevate inimeste subjektiivsed tõed.

Hüljatud plekkpruut on mõne jaoks hunnik ümbrust risustsvat vanarauda (hea kui lahti saab, sest ise ei jaksa vedada), teise jaoks ideaalne projekti lähtematerjal või detailide kullaauk. Kus asetseb tõde? Tõenäoliselt vahepeal.

Mida annab teha? Minu arvates vaid koostööd \"raua-roobertite\" ja uuniklaste vahel, et oma mehi utiilitsüklisse sokutada. Et enne veskit saaks isendit hinata ning kõik saaks maha kiskuda, mis väärtuslik. Põhimõtteliselt oleks see ehk vahel kasulikki, sest mõne detaili eest saab latadel jms raha, mis peaks katma isendite veski-eelsed lammutustööd.

(Minu jaoks väärtuslike) isendite purukslõikamist olen ma jälginud alates 1970test aastatest ja olen osalt sellega leppinud... kahjuks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

kui need autod kõik korraga tuleksid poleks idee paha.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#10

No vähemalt nädalavahetustel ongi eraisikud korraga järjekorras seisnud.
Vaata ka lahtiolekuaegu http://www.emex.ee/?id=551
Põhimõtteliselt peaks EMEX väljastama ka tellimuste andmeid, juhul kui neil pärast ikka on veel tellimusi, st meite kotkad eemaldavad ainult kergemaid jubinaid, mis ei vähenda asja hinda. EMEX ise müüb ka metalle enne purustamist välja, aga suurest hunnikust otsimiseks peab ikka paras atleet olema ja oma tavapärast töörütmi nad segada ei lase.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#11

wax Kirjutas:Kuna ma see nädalavahetus Võrumaal, siis Laupäev, 27.märts, Tallinna EMEX.

Enne 12. aprilli pole sinna aia taha vast mõtet minna, sest EPL Tallinna andmetel läheb vedamine alles siis lahti; enne seda kogutakse lihtsalt tellimusi.
Vasta
#12

Äsja võis lugeda vapra pressiesindaja teadet Kristiine linnaosast, kus olla ära pildistatud üle saja tänavamaadel! paikneva autovraki.
Ja EMEXisse viiakse need, mis on lagunenud! ja millel puudub numbrimärk! Aga neile, kelle autol on viimane ülevaatus kahe aasta tagune, saavad aadressijärgselt hoiatuse tänavate risustamise kohta. Siinkohal ei meenu mulle, et millises Euroopa riigis on seadus, mille kohaselt kõik liiklusvahendid, mis ei ole viimase x aasta jooksul tüvis käinud, kustutatakse automaatselt registrist. See oli vist Belgias.

Lugupidamisega
Sm.Tasku

Gaz-21, Gaz-24, Gaz-51
Vasta
#13

millal siis oleks mõtekas sinna minna ootama ???
Vasta
#14

Kui keegi luurab seal aia taga ja näeb mônda BedfordBlitzi teed viimset viidavat, andku teada! Märtsikuu jooksul olen vôimeline peale lendama.

55 660 463
Vasta
#15

Sm. Tasku Kirjutas:Siinkohal ei meenu mulle, et millises Euroopa riigis on seadus, mille kohaselt kõik liiklusvahendid, mis ei ole viimase x aasta jooksul tüvis käinud, kustutatakse automaatselt registrist. See oli vist Belgias.

Inglismaal igatahes võidakse täiesti ametlikult selline auto ka vanarauda viia. Kunagi tõlkisin siia foorumisse vastava artikli Practical Classicust Sad
Vasta
#16

Kordaksin üle, et selline romutamise oht puudutab siiski vaid avalikul territooriumil seisvaid sõidukeid. Ja see on ka omast küljest arusaadav - miks peaks riik, omavalitsus vm tee/parkimisplatsi omanik/valdaja olema huvitatud, et seal vedelevad mittesõitvad ja arvelt maas isendid, mis takistavad sõitvate vehiiklite poolt selle ala (teeääre, parkimisplatsi vm) kasutamist.

Kui Sa hoiad oma kola oma era-maaalal, siis seal Su varandust puutuda reeglina ei tohi. Muidugi... kui era-maaala on väike linnakrunt, kus kehtivad igasugused heakorra jm reeglid (mida Sa võid ehitada, hoidam, ladustada vm), siis võivad sanktsioonid ümbruse risustamise pärast siiski rakenduda sedakaudu. Kui aga tegemist on suletud tagahoovi, tööstusala, talukoha vm sellise paigaga, siis on küll vaid maa omaniku/valdaja asi, mida ta seal hoiab.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#17

Sm. Tasku Kirjutas:Äsja võis lugeda vapra pressiesindaja teadet Kristiine linnaosast, kus olla ära pildistatud üle saja tänavamaadel! paikneva autovraki.
Kui seda tegi linnaosavalitus või mõni linnastruktuur, siis tuleb kiiresti teha teabenõue nende piltide nägemiseks.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#18

valdo Kirjutas:Kui Sa hoiad oma kola oma era-maaalal, siis seal Su varandust puutuda reeglina ei tohi. Muidugi... kui era-maaala on väike linnakrunt, kus kehtivad igasugused heakorra jm reeglid (mida Sa võid ehitada, hoidam, ladustada vm), siis võivad sanktsioonid ümbruse risustamise pärast siiski rakenduda sedakaudu. Kui aga tegemist on suletud tagahoovi, tööstusala, talukoha vm sellise paigaga, siis on küll vaid maa omaniku/valdaja asi, mida ta seal hoiab.
Ära ole selles nii kindel. Ka ajakirjanduset on läbi lipsanud mitmeid juhtumid,kus viinalembeline naabrimees on tellinud kõrval asuvalt krundilt \"vanaraua\" äraveo.
Kunagi oli üks juhus kinniselt territooriumilt mingi ralliveoka emexisse vedmisest,mis viimase jaoks täiesti fataalselt lõppes. Mõned sajad tuhanded jahvatai pulbriks.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#19

Sajaprotsendilist garantiid muidugi ei ole ega saa olla. Aga... kui eramaalt teisele (era)omanikule kuuluvat vara ära viia ja teha seda kasu saamise eesmärgil (nt EMEXisse metallina maha müüa), on see kõige tavalisem vargus. Mis teatud piirist (kahjuks ei ole mul kõik seadusesätted peas) on kuritegu, väikeses väärtuses küll väärtegu.

Ehk - kui keegi kodanik X minu eramaa pealt miski Y kroonise turuväärtusega uunikumi omavoliliselt \"emeksisse\" viib, siis saam ma tõendite olemasolul kodaniku X kohtusse kaevata ja nõuda talt Y krooni hüvitamist. Ma ei kujuta ette, et kohus kui erapooletu organ saaks uunikumi väärtust teada mujalt, kui küsida vanasõidukiharrastajate ja -klubide käest, kes oskavad selle turuhinda hinnata. Ehk ma usun, et nad kinnitavad sel juhul kohtule ka Y kroonist summat. Ja seda hoolimata asjaolust, et \"emeks\" maksis kodanikule X summast Y mõnisada korda väiksema summa.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#20

Sm. Tasku Kirjutas:Äsja võis lugeda vapra pressiesindaja teadet Kristiine linnaosast, kus olla ära pildistatud üle saja tänavamaadel! paikneva autovraki.
...
Aga neile, kelle autol on viimane ülevaatus kahe aasta tagune, saavad aadressijärgselt hoiatuse tänavate risustamise kohta.

Linnalehest võs lugeda ka, et eelmisele aastal viidi selle kampaania käigus Emexisse 500 autot/vrakki.
Päris kõva kogus.

aga oleks väga huvitav teada, millise mõõdu või seaduse järgi risustab ülevaatuseta auto tänavat rohkem kui ülevaatusega auto? Kas ülevaatuseta auto on kuidagi suurem või kopsakam? Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne