RAIPEKOTKAD TÕUSEVAD LENDU!
#61

smolin Kirjutas:Eile Vitamiini tänava järjekorras: veoauto kastis bussi kere, mille sisse topitud kaks sõiduauto keret, teine neist Pobeda.
Tartu ringteel Viljandi ja Ilmatsalu maanteede vahel vedelesid garaažide ees mõned päevad Tartu tehase leivaauto (vist TA-943) ja vana Bedford-tüüpi veoauto. TA-l puudus mootor, Bedfordil jällegi rattad. Eilseks olid mõlemad kadunud.

Kas see TA : http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&foto=1&ID=74 ??

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#62

Link ei tööta.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#63

Copy-paste abiks.
Vasta
#64

Sama eksemplar ei olnud, kabiin oli ikka küljes ja rattad all. Muidu küll samasugune.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#65

Njahhh... vanade asjade puruksjäramine näib olevat täies hoos Sad

Reedel vuras Jõgeva EMEXi väravast sisse järjekordne pea komplektne GAZ-51 - muide Nuiast/TARist läbikäimata 1958. aastast pärinev vanem variant, kus esikaitseraud ja selletagune plekk veel vana tüüpi ning esimene numbrimärk vasaku porilaua ees servas, mitte kaitseraua küljes. Ning mootori otsas sama aasta originaal-karburaator ja õhupuhasti, mõlemad loomulikult teise (vanema) kujuga, kui me harjunud 51-del kohtama.

Niisugune äärel asuva numbrimärgiga 51 oli tänavapildis juba 1970ndatelgi harv nähtus, viimasel ajal Nuiast läbikäinuna ei ole neid aga peaaegu üldse enam alles.

Õnneks (minu sealolekust tingituna) sai autost väärtuslikumad detailid - esistange, tagune plekk, karburaator, õhupuhasti jne - ära päästetud ja asuvad minu valduses.

Muide - samas olevat hiljuti ka veel vanem, puust ustega 51 puruks järatud Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#66

Kõige depressiivsem teema kogu foorumi kohta. Vahel ei taha lugedagi, kuid siis ikkagi saab uudishimu võitu ja pärast on jälle üsna sant olla. Hea, et Valdol aegajalt miskit päästagi õnnetub...
Vasta
#67

Hullumaja küll. Iga päev näed pensukaid mossedega, haakes zubrjonok lüpsikute ja aiavôrkudega. Kord rongiga sôites paistis kuskil kivihunnikus raudtee kôrval mingi tsinkämber ja vinkelraua jupp. ôhtul tagasi sôites toimetasid keskid kivihunniku ümber pakibussiga, uks taga lahti ja igasugu pliud sealt vastu vaatamas. Kohe näha, et hinnad tôusnud.
Vasta
#68

Juba nagu Poolas kõik müügiks,müün kas või ema maha ,peaasi,et pappi saab.Siis läheb aastaid mööda ,siis võib olla saadakse aru.Ärge võtke toda isiklikult.Mulle meeldib ka raha aga mingi piir peaks ikse olema.See oli minu arvamus vanade asjade kokkuostu viimisest.
Vasta
#69

PETSS Kirjutas:Juba nagu Poolas kõik müügiks,müün kas või ema maha ,peaasi,et pappi saab.Siis läheb aastaid mööda ,siis võib olla saadakse aru.Ärge võtke toda isiklikult.Mulle meeldib ka raha aga mingi piir peaks ikse olema.See oli minu arvamus vanade asjade kokkuostu viimisest.

Nojahh. Ma ei saa aru inimesest, kes viib utiili tsaariaegse malmist kaunite keerukate nikerdustega komplektse ahjuukse, mida oleme harjunud tavaliselt mõisates või tolle aja peenemates majades nägema. Ukse sees kiri \"Zavod MARS. Kovno\" (st kaasaja Kaunas). Just niisuguse asja ma õngitsesin aga eelmisel nädalal EMEXi platsilt hunniku alt välja - komplektse, st alles nii raam, hinged kui ka välisuks/võreuks.

Oli küll kõvasti roostes ja esialgu ei käinud ükski liigend, aga veidi aega ja MoS2 mögi panid ta liikuma... Kui asjale veel roostemuundajat ja terasharja näidata kunagi ja kuumakindlat musta värvi, saab ta nagu uueks... Smile

Stiili järgi pakuksin asja valmistamisajaks 1860ndate aastate lõppu või 70ndate algust.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#70

Et foorumlaste tuju veelgi rikkuda, kirjutan ka oma kogemustest metalliärikatega:
Sai kevadel keldrit koristatud ning hoplaa, \"rossiiskije parni\" platsis, kes kõiksugu metallikraami oma mikrobussi tõstsid. Küsisin siis tüüpidelt, kas vahel ka mootorratta juppe antakse?

Vanad ütlesid, et mõni päev tagasi oli neil 2 BMW raami, mis sentide eest emexisse läksid.

Hirmsasti oleks tahtnud neile mõne raudtoruga üle küüru anda.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#71

Kui need raamid tulid Jõgeva kokkuostu, siis ei ole asi veel nii hull. Nimelt suutsin ühe R-35 oma ära päästa!
Vasta
#72

Jõgeva kandi rahwas sassi kamminud.EMEXIsse viiakse vist kõik.Mulle tulivad täna vasta PKW koos kärudega,mis olid täis kõikewõimalikku rauakola.Kõikse parem oli enne Waimastveret,kaks klemmi tirisid kraavist välja mingit vanniahju moodu asja.Tee äären oli käsikäru ,Waimastverest Jõgevale on oma 10 versta.Klemmid samasugused nagu mina pääle 2 näddalist sõidusolekut reede õdagu.
Vasta
#73

Jõgeval ainus normaalne siisetulek on \"metalliäri\"! Kõik mis rauast tuuakse müüki! Siiski \"Eestimetalli\" mitte \"Emexsisse\" .
Vasta
#74

Eile Vitamiini tänava kokkuostus: poolhaagise kastis tuletõrjeauto ZIL 157.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#75

Tegelikult on see protsess nüüd juba pöördumatu. Aitasin ühel kallil vanatehnikasõbral hiljuti Võru lähedalt Gaz - 66 soetada. Ostuprotsessi käigus tõime kohapeale ka Võru ARK-i onu, et ta saaks numbreid kontrollida ja oma toiminguid läbi viia. Pärast viisime ta tagasi kontorisse ja sõitsime ühtlasi mööda Võru vanametallikokkuostupunktist. Jäi silma, et 4 suht norm korras mosset oli kraanajuht tõstnud rauakolumäe tippu. Vist sellepärast, et keegi ei saaks minna nendega toimetama. Ja mööda sama tänavat, ca 300m edasi oli jälle kasutatud autode müügiplats. Ja seal kohe värava kõrval, seisis kõige eksklusiivsemal müügikohal Pobeda! Nii et ikkagi inimesed......
Vasta
#76

Kell 9.20 neljapäev 09.09.2004 lõpetab oma viimast teekonda Tartus Vitamiini tänava metallikokkuostus Opel Olympia kere.Sad Kas seal autokastis muu kola hulgas veel midagi väärtuslikku oli,ei tea. Tahtsin kallist lahkujast pilti teha , aga nagu alati sai kõige ebasobivamal momendil fotoka aku tühjaks. Olen sealsamas näinud pobisid,mosset(408).Kurb, ehk annab jumal neile andeks sest nemad ei tea mitte mida nemad teevad!
Vasta
#77

See metalli värk on läinud üle mõistuse.Sõbral oli hoovis 3 Mosset 2 412 ja 1 403.Kõik suht romud aga ikkagi,nüüd mõistagi noid autosi enam pole.Viinavõtmise käigus sai ta ise ka vist aru,et kõik ikse müügiks pole aga ,mis tollest enam.
Vasta
#78

isandpauk Kirjutas:Et foorumlaste tuju veelgi rikkuda, kirjutan ka oma kogemustest metalliärikatega:
Sai kevadel keldrit koristatud ning hoplaa, \"rossiiskije parni\" platsis, kes kõiksugu metallikraami oma mikrobussi tõstsid. Küsisin siis tüüpidelt, kas vahel ka mootorratta juppe antakse?

Vanad ütlesid, et mõni päev tagasi oli neil 2 BMW raami, mis sentide eest emexisse läksid.

Hirmsasti oleks tahtnud neile mõne raudtoruga üle küüru anda.



kurat :\'( neid oleks ise ka peksta tahtnud, ja hästi kõvasti :@


ärge pange tähele mu sadismi, aga lihtsalt närvidele käib see kui viiakse kuskile vanarauda, sentide eest asju mis on tegelt kõvasti väärtuslikumad :@ ja mis oleks võibolla kellegile väga olulised, ja ma arvan et kui nad müüksid mingi raha eest selle kellegile kes on asjast huvitatud siis nad oleks ise ka õnnelikumad, kuna saaksid ju rohkem raha Wink



nt enda bmw raami koos kahvi lenksuga ja veel mõne vidinaga müüsin maha ühele mehele kes otsis samasugust bmw-d juba kaheksa aastat.ja mul oli väga hea olla sest olin rõõmus kuna sain kellegile heameelt teha ja , ma vähemalt tean et inimene oskab ja on võimalusi teha midagi head, korralikku ja haruldast.




kui keegi peaks taunus coupe kurkil ribadeks lõikama , siis ma lähen totsna kallale....(ma otsin seda juba/alles 2 aastat )

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#79

Sm. Tasku Kirjutas:Ja mööda sama tänavat, ca 300m edasi oli jälle kasutatud autode müügiplats. Ja seal kohe värava kõrval, seisis kõige eksklusiivsemal müügikohal Pobeda! Nii et ikkagi inimesed......
Sellest tumesinisest Pobedast on mul mõned pildid, mis tegin enne kui ta sinna platsile sattus. Aga oled sa kindel, et see on müügiplats, mitte Svenai lammutuse oma?
Vasta
#80

to: wax

Ei ole kindel! Tol laupäeval üritasime naljaga pooleks äsjaostetud Gaz -66ga tehnoülevaatusele minna. Tüvi angaar asus kvartali sees ja külamehed olid seal päris pika järjekorra \"moodustanud\". Otsustasime tüvi ära jätta ja sooritasime vasakpöörde. Edasi paremat kätt oligi see autoplats ja tumesinine Pobeda torkas värava kõrval kohe silma. Aga kuna viisime kohaliku arki onu kontorisse tagasi ei saanud seisma jätta ja lähemalt uurima minna.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne