Uued Youngtimerid tulevad peale

(12-01-2016, 00:10 AM)41Degree Kirjutas:  Minu seisukoht oli see, et 2036. aastal on keskelt pooleks mittekukkuv 1996. aasta datsunalmeera sama kõva jangtaimer kui tänasel hetkel keskelt pooleks mittekukkuv datsunsadaamprit.
Viplalal õigus: datsunalmeerad jms saast ei hakka KUNAGI midagi väärt olema. Küll saab selleks isand Nymmiku müüdav Mazda6 AWD, kui see aastal 2036 VEEL liikumisvõimeline on. Täiesti mõttetute jaapani käulade puhul PEAB neil olema mingi eriline mõte sees (too 6 AWD on tegelikult sigakõva käula), et need kuidagigi väärtuslikena säiluks. Aga näiteks siin teises teemas vihjatud kõige algsem punane 156 Selespeed, kui seda nüüd hoida Martti toodud tingimustel elus aastani 2036, siis see auto on kohe raudselt ihaldusväärne! Tegelikult tuleks veel otsida esimese otsa ehk näolõikuse eelne (mustad peeglid ja stangede triibud)  puurooli, nahksisu ja Alfa märkidega istmetel isend aga just Selespeed, kui maailma esimene masstootmises robotkastiga auto. Sel autol oli otsene seos F1 võitmatu Ferrari ja Shumacheriga. Kui ma nüüd hästi mõtlen, siis Selespeedi puurooliga kahjuks ei tehtud (kõige esimese puhul oli mul au see sadamast Mustakale sõidutada) Teine asi - otseloomulikult 250-jõudu 3,2V6 GTA

Alfa on tegelikult sigahea näide 500-eurosest autost, mida täna tasub osta, hoida, natuke sõita ja siis millalgi... isegi mitu tükki tasub võtta, sest neid jagatakse mõnikord "tasuta" ja panna kokku üks edev versioon. Mõned sellised just sisu poolelt Eestisse müüdi aga ma pole juba aastaid ühtegi müügis näinud. Kas juba hoitakse või on juba romulas, ma ei tea. Kahtlustan pigem viimast. Kui nöökivat robotkasti karta ja GTAst jõud üle ei käi, siis viidatud 2,5V6 manuaaliga, naha ja kliimaseadmega on just see, mis kunagi hinnas on. Ja see saab väga kõva youngtimer olema! Edit: tegelikult võtaks teise ka ligi, punasele punane sisu, mustale must, punasel ka lisavarustuse tiib küljes, musta alt originaalveljed, vaataks üle ka kõik muud vidinad ja kokku saab päris unistuse Alfa! Musta müüks maha ja punane oleks käes ~1000 rahaga. 
Vasta

Hmm...tuleb meelde kohe oma kunagise 156 omanikupõlv. Oli 2.5 Lusso sportpaketiga, mis eelkõige hõlmas sportvedrustust ning küljelaiendeid. Kollakasbeeži nahksisuga ning momo puidust rooliga. Istmete nahk oli väga kvaliteetne, kah momo toodang, salongis tervitas väga tugev ja meeldiv lõhn nende tõttu. 6-käiguline manuaalkast oli maasikas koostöös mootoriga, ehtne maanteepill. Kiidan selle auto küll heaks  Big Grin , krabage kel vähegi huvi, ei pea pettuma.
Vasta

(12-01-2016, 14:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:   aga just Selespeed, kui maailma esimene masstootmises robotkastiga auto. 

Kas mitte Isuzu polnud esimene?

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(12-01-2016, 14:38 PM)DevilDeVille Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:   aga just Selespeed, kui maailma esimene masstootmises robotkastiga auto. 

Kas mitte Isuzu polnud esimene?

Minu teada oli Alfa Selespeed ikkagi esimene manuaal, mida juhiti elektroonikaga. Puhas F1 tehnoloogia. Aga äkki eksin?
Vasta

(12-01-2016, 14:27 PM)karpaadid Kirjutas:  Hmm...tuleb meelde kohe oma kunagise 156 omanikupõlv. Oli 2.5 Lusso sportpaketiga, mis eelkõige hõlmas sportvedrustust ning küljelaiendeid. Kollakasbeeži nahksisuga ning momo puidust rooliga. Istmete nahk oli väga kvaliteetne, kah momo toodang, salongis tervitas väga tugev ja meeldiv lõhn nende tõttu. 6-käiguline manuaalkast oli maasikas koostöös mootoriga, ehtne maanteepill. Kiidan selle auto küll heaks  Big Grin , krabage kel vähegi huvi, ei pea pettuma.
Mis aastal ostsid ja mis välisvärvi? Ma olin Itaalia Autos äkki aastal 1999. 
Alfa peab olema kahte värvi: kas uue aja punane või ajalooline Itaalia sportautovärv helesinine pärlmutter. Aga jah, Alfa 156 V6 sõidab kui unistus. See on nüüd kohe raudselt üks autodest, mille kohta tuleb öelda "uus youngtimer tuleb peale". 
Vasta

(12-01-2016, 14:41 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:38 PM)DevilDeVille Kirjutas:  ...Kas mitte Isuzu polnud esimene?
Minu teada oli Alfa Selespeed ikkagi esimene manuaal, mida juhiti elektroonikaga. Puhas F1 tehnoloogia. Aga äkki eksin?
Tundub küll, et esimene oli Isuzu NAVi5 (1984). Iseasi on see, et see Euroopasse vist ei jõudnud ja Jaapanis ka hirmsat populaarsust ei saavutanud.
Vasta

(12-01-2016, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:41 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:38 PM)DevilDeVille Kirjutas:  ...Kas mitte Isuzu polnud esimene?
Minu teada oli Alfa Selespeed ikkagi esimene manuaal, mida juhiti elektroonikaga. Puhas F1 tehnoloogia. Aga äkki eksin?
Tundub küll, et esimene oli Isuzu NAVi5 (1984). Iseasi on see, et see Euroopasse vist ei jõudnud ja Jaapanis ka hirmsat populaarsust ei saavutanud.

Ma lihtsalt ei suutnud end tagasi hoida, kuna tegemist ikkagi mu kalli Kimääri lähisugulasega Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(12-01-2016, 14:54 PM)olevtoom Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:41 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:38 PM)DevilDeVille Kirjutas:  ...Kas mitte Isuzu polnud esimene?
Minu teada oli Alfa Selespeed ikkagi esimene manuaal, mida juhiti elektroonikaga. Puhas F1 tehnoloogia. Aga äkki eksin?
Tundub küll, et esimene oli Isuzu NAVi5 (1984). Iseasi on see, et see Euroopasse vist ei jõudnud ja Jaapanis ka hirmsat populaarsust ei saavutanud.
Nii vist on tõesti. Samas on kummaline, et seesama asi kohe siis F1'te ei jõudnud? Et Williams alles hakkas arendama ja Ferrari oma 640'ga tuli esimesena rajale...
Aga nüüd on ju KKK'l veel üks unistuste auto, mida taga ajada Big Grin 
Edit: juba reklaam on tagaajamist väärt Big Grin Jaapani keel on ikka üks pull värk.
Vasta

(12-01-2016, 14:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Alfa peab olema kahte värvi: kas uue aja punane või ajalooline Itaalia sportautovärv helesinine pärlmutter.

Kas itaalia mitte ajalooliselt punane polnud?
Vasta

(12-01-2016, 15:44 PM)cesium Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Alfa peab olema kahte värvi: kas uue aja punane või ajalooline Itaalia sportautovärv helesinine pärlmutter.

Kas itaalia mitte ajalooliselt punane polnud?
Itaalia sai omale punase 1920, kui üldse värvid laiali jagati. Kuni sinnani oli ju autoehitajaid maidki vähe ja sinine oli Prantsusmaa, kollane Belgia, punane USA ja valge Saksamaa. Sinine oli ja on küll prantslaste värv aga just Alfa oma esimese mudeliga A.L.F.A. 24HP oli helesinine. Nii oli ka helesinine Alfa esimene GP-auto. Ehk Alfa loeb oma "õigeks" värviks just helesinist ja siis alles "rosso corsat". Itaaliale jäi see värv legendaarsest Italast, mis kogemata oli punaseks värvitud. 
Aga eks ma valesti väljendusin: mitte Itaalia riigina vaid Alfa ajalooline värv on helesinine. Samas olid ka teised sellest ajastust Itaalia autod paljud just helesinised ja see punane/Itaalia vs sinine/Prantsusmaa on selline... suhteline. Lancia, Maserati ja Fiat tegid palju helesiniseid autosid kuni aastani 1920 ja on neid teinud ka hiljem. Puritaanid seejuures loevadki seda värvi "õigeks".
[Pilt: alfa-romeo-24-02.jpg]

Edit: sinine/punane, Itaalia/Prantsusmaa. Näiteks Renault LeMansi auto aastast 1906 oli punane. Värvidesse ja "kastidesse" jagamine käis peale I Ilmasõda, kui niigi Maailm esimest korda põhjalikumalt ära jagati. Ainult Henry Ford oli see, kes ise omale võttis vabatahtlikult ühe värvi - musta. Kuid sportautod oli "sunnitud" punaseks värvima, sest USA oli punane! Ja Fordi esimene sportauto, legendaarne 999 aastast 1902 oli ka punane. 
Renault:
[Pilt: 20061224-120256.jpg]
Ford:
[Pilt: 1902-henry-ford-999-06461.jpg]
Vasta

(12-01-2016, 14:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-01-2016, 14:27 PM)karpaadid Kirjutas:  Hmm...tuleb meelde kohe oma kunagise 156 omanikupõlv. Oli 2.5 Lusso sportpaketiga, mis eelkõige hõlmas sportvedrustust ning küljelaiendeid. Kollakasbeeži nahksisuga ning momo puidust rooliga. Istmete nahk oli väga kvaliteetne, kah momo toodang, salongis tervitas väga tugev ja meeldiv lõhn nende tõttu. 6-käiguline manuaalkast oli maasikas koostöös mootoriga, ehtne maanteepill. Kiidan selle auto küll heaks  Big Grin , krabage kel vähegi huvi, ei pea pettuma.
Mis aastal ostsid ja mis välisvärvi? Ma olin Itaalia Autos äkki aastal 1999. 
Alfa peab olema kahte värvi: kas uue aja punane või ajalooline Itaalia sportautovärv helesinine pärlmutter. Aga jah, Alfa 156 V6 sõidab kui unistus. See on nüüd kohe raudselt üks autodest, mille kohta tuleb öelda "uus youngtimer tuleb peale". 

Minu oma oli 1998 aasta masin, tumesinine teledialitega. Ei ostnud uuena, olin teine omanik, auto oli otse Sveitsist. Lihtsalt huvist Alfa Busso V6 mootor ära proovida. Osalt juba sellepärast, et ilusama hääletämbriga peresedaani on raske leida. Ka dünaamika ning mootori paindlikkus võlus. Kuna auto oli igast vinklist väga heas korras, siis tahtsin seda ka nii säilitada ning kasutasin seda vaid suveautona. Lõpuks selline ekspluateerimine viis paratamatult selleni, et see võttis garaažis palju ruumi ning otsustasin ühel sügisel sellest vabaneda. Minul on sellest 156'st ainult head või väga head mälestused, võib olla ongi parem, et ei jõudnud enne müüki tekkida ühtki negatiivset emotsiooni. Pisut ikkagi kripeldab mõnikord, et müüsin, eriti ilmselt tulevikus kui see tõesti kord youngtimer on! Alfaga sõites teed ühiskonnale teene. 
Vasta

(11-01-2016, 11:24 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja nii on ka Irmscheri agoonia kallim kui tavaline samasugune. Suur katel, eriplastik, erisisu - kokku minu arust välimuselt koledam aga põnevam. Laugsaba SR/E on palju kenam... aga neid pole enam alles. Hinnavahe 3-kordne. 

Kuulutuses kirjutasin Irmscheri kohta vahepeal ka, et viimati nägin selliseid Mobile.de lehel müügis ~ 4000 eur ning mõlemad olid badboy kapottide ja mingite õudsate pärlmuttervärvidega ära rikutud nii seest kui väljast. Ja see oli varsti peaaegu aasta tagasi, päris ausalt sealjuures!

PS. Kaks nädalat juba ihun kodulinnas võimalust ühe tavalise Ascona kõrval võrdleva pildi tegemiseks, kuid no ei satu lihtsalt... Big Grin
Vasta

Sattus silme ette selline järgnev video, Tallinn 1994, iseenesest sobiks erinevatesse teemadesse nagu Tallinn enne ja nüüd,  Mis troll, mis liinil, aga põhirõhk siis Tallinna liiklusel erinevates sõlmedes rõhuastusega ühistranspordil eelmainit aastal ja noid youngtimereid satub ka sekka, kellelegi kindlasti palju nostalgitsemist.  https://www.youtube.com/watch?v=EyRuj6PIjFE&app=desktop


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Ford Granada
Vasta

(21-01-2016, 23:16 PM)marz Kirjutas:  Sattus silme ette selline järgnev video, Tallinn 1994, iseenesest sobiks erinevatesse teemadesse nagu Tallinn enne ja nüüd,  Mis troll, mis liinil, aga põhirõhk siis Tallinna liiklusel erinevates sõlmedes rõhuastusega ühistranspordil eelmainit aastal ja noid youngtimereid satub ka sekka, kellelegi kindlasti palju nostalgitsemist.  https://www.youtube.com/watch?v=EyRuj6PIjFE&app=desktop

Just lõpetasin sama filmi vaatamise.

Vanade Soomest toodud pakettite küllus tuli lapsepõlvest tuttav ette, Talbotid, Sierrad ka. Aga vot seda ma küll ei mäleta, et 300-seid Volvosid nii palju oli, nagu nendest kaadritest paistab. Neid pole praeguseks enam üldse järel.

Ja kui keegi viriseb, et Tallinna tänavad on auklikud, vaadaku seda videot. Eriti lõpupoole, kus on hästi kaadris Linnahalli ja Telliskivi trammitee ülesõidud. Praegu pole vist väga vigagi...
Vasta

(21-01-2016, 23:16 PM)marz Kirjutas:  Sattus silme ette selline järgnev video,  kellelegi kindlasti palju nostalgitsemist.  https://www.youtube.com/watch?v=EyRuj6PIjFE&app=desktop

haa. lausa tore ja hämmastav, et keegi on pidanud vajalikuks tänaval 2 tundi lihtsalt liiklust filmida :-)
aga filmi kohatise skaneerimise ootamatu kõrvalefektina saabus selgus, et mõni auto tõesti ei saa  ei young- ega oldtimeriks. mitte kunagi. olgu ta kuitahes haruldane või vana või hästisäilinud. fiat regata on üks neist.
Vasta

Eesti inimesed olid siis juba rikkad Big Grin  !994aastal Astra F caravanid,sunny-d,primerad jne jne,ei tea kui palud sugulaste metsad ja maad tuli maha müüa,et sellised pillid perse alla saada ja olla naabrist parem?! Smile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Fiat Regatast: klassik on Regata 2000 TC.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Klassikute omandamise võlu ja vaev:

http://elutark.delfi.ee/meelelahutus/kui...d=73478311

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(22-01-2016, 08:32 AM)Aspelund Kirjutas:  Fiat Regatast: klassik on Regata 2000 TC.

Just ja klassikuteks saavad need mudelid, millest on tehtud mistahes spordivahendeid, olgu siis ralli- või ringrajale. Ta ei pruugi olla tavamudelina ihaldusväärne aga homologeeringupõhise spordivahendi toorikuna on nad tahetud ja kallid! Isegi vaid mingid konkreetsed detailid, nagu twincam-mootorid on klassikud ja hinnas. 

Või seesinane Astraalkeha, mida oli ka au aastaid omada, sest me tahtsime vagunit - see meeldis disainilt! Jeesusdiisliga valge vagun võib olla küll nostalgia aga väärtuslik elik hinnaline on ideaalkorras 100% originaal 3-ukseline kõigi lisadega GSi. Ka neid on ülivähe alles jäänud, just täispaugus, rikkumata-tuunimata ja läbi ussitamata isendeid. Ja me räägime siin 90'te autost! Täpselt sama asi on ka Saxo'ga: meite valge SX on romulakaup aga ideaalkorras originaal 16-klapine 118-jõuline VTS oli, on ja jääb ihaldusväärseks ja kalliks. Hetkel pole Mobiles enam ühtegi sellist, kanged on kõik "rikutud" spordivahendid ja tavaautod lahjad aga ikkagi uskumatu hinnaga versioonid! Vähesõitnud, ideaalkorras ja kange hind on kohe korda2. Ja nüüd oleme otsapidi juba selles sajandis...
Vasta

Siiani olen moka maas hoidnud aga rohkem enam vait olla ma ei suuda. See 90.date Youngtimerite teema kisub sinna,et säilutusväärsed on vaid tipp mudelid ja need,millel on miljon elektri lisa ja vidinat? Kas see pole meie tingimustes vähe üle pingutatud? 
Mõelge nüüd ise paljudel oli tegelikult 90datel raha,et osta tipp mudeleid,kui nad polnud ärimehed,riigi ametnikud või muud moodi musta äri ajanud sellid? Reaalselt sõideti ikka suures osas plank keredega ringi või sellega,mida odavalt kusagilt soomest,rootsist või Saksamaalt kätte saadi. Ja ka need autod olid tihti vigadega ehk juba seal second hand kaup.
Tean mitut tuttavat ,kellel oli kogemus elektrilisadega,mis ei töötanud ja millele osasid saada siis oli üpris raske ,rääkimata raha tookordsest väärtusest. Olukord märksa paranes 2000date alguses ,kui lammutustesse hakkas peale rondiks sõidetud Datsunide ja Ladade tulema ka muud huvitavamat kraami. 

Edevus pole paha asi aga siin teemas tundub mulle keeratakse võlli veidi üle,igasugu tippmudelite ja sportautode proageerimisega. Vanatehnikaks saab ükskord kõik nagu nii,mis üle 35.a vana seega pole vahet,kas me praegu peaks eelistama tipp mudeleid või siis paljast toorikut. Küsimus on selles,et kogu sellest massist autodest,mis eestisse on veetud aastatel 1992-2005 jääb reaalselt alles vaid 10-15% tulevikus( võib olla isegi veel vähem). 

Kindlasti satun paljude pahameele alla,tulles sellise väitega lagedaleKkuid olen sellega juba arvestanud.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne