Mis mootori magneeto ajam? (poolitatud)
#1

Panen ka siia Talupoja teemasse ühe viguri äraarvamiseks. Sellega on justkui selge - WICO taktmagneeto koos regulaatoriga, aga kus sellist regulaatorit kasutati?

                       
Vasta
#2

Väga kahtlane küsimus... Big Grin Siin on mingi konks....
See magneeto ongi pärit koos kõigega stats mootori küljest.
Vasta
#3

Siin ei ole mingit konksu. Ma olen oma elus mõnda stats mootorit näinud ka ja isegi lähedalt mõnikord. WICO magneeto ei ole mingi haruldus, need olid vanasti ülimasslevinud, nagu klassikud ütlevad. Aga sellist regulaatorit ei ole ma näinud. Tundub , et Toomas teab, kust see vigur pärit on. Aga ta ei ütle.
Vasta
#4

(30-08-2015, 19:12 PM)Raudpats Kirjutas:  Siin ei ole mingit konksu. Ma olen oma elus mõnda stats mootorit näinud ka ja isegi lähedalt mõnikord. WICO magneeto ei ole mingi haruldus, need olid vanasti ülimasslevinud, nagu klassikud ütlevad. Aga sellist regulaatorit ei ole ma näinud. Tundub , et Toomas teab, kust see vigur pärit on. Aga ta ei ütle.

No ütlesin ju.... Big Grin  Statsionaar mootorilt! Milliselt? Ma kahjuks ei tea täpselt aga igal juhul Ameerika mootoritel olen neid näinud peal. Mul siin üks mootor on ka,kus sarnane asi peal. Eks siis paljudel mudelitel laialdaselt kasutuses olnud.
Mina jälle mõtlesin,et Sa tead mis asi see on,see ju nii tavaline asi. Big Grin
Tead,lähen otsin oma magneeto üles ja panen ka pildid.
Vasta
#5

No minu magneeto on selline:

[Pilt: 24279323b11565_l.jpg]

[Pilt: 24279329de3381_l.jpg]

[Pilt: 24279325c973d8_l.jpg]

Üks kobedam peaks veel olema aga ei leia hetkel üles.
Vasta
#6

Paluks edaspidi püsida oma jubinatega oma teemades ja teiste teemasid mitte solkida! Lasteaed ....

Dad.
Vasta
#7

(30-08-2015, 19:32 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No minu magneeto on selline:

[Pilt: 24279323b11565_l.jpg]

[Pilt: 24279329de3381_l.jpg]

[Pilt: 24279325c973d8_l.jpg]

Üks kobedam peaks veel olema aga ei leia hetkel üles.
See ehk pöörderegu aga mitte magneeto
Vasta
#8

Oh,ärge hakake leiutama. See on magneeto koos ajamiga. Käib statsionaarmootori külge. Väntvõlli küljes on mingi nokkvõlli taoline asi mis annab tõuke magneetole... ja sedasi see säde sealt kätte saadakse.
Vasta
#9

Täitsa huvitav,hakkas meenutama lihtlabast välgumihklit,plõks ja säde. Big Grin
Vasta
#10

Umbes nii see süsteem töötab jah, et plõks ja säde. Eesti keeles peaks olema seda tüüpi magneeto nimi taktmagneeto. Küsimus oli rohkem  seademehhanismis, ilmselt saab sellega midagi reguleerida. Kõige tõenäolisem oleks süütenurga reguleerimine. Aga mul on paar mootorit, mis sellist magneetot kasutavad, seal on süsteem nii üles ehitatud, et süütenurka muuta ei saa ja seda vidinat ei ole mõtet paigaldada, ei saa kasutada. Toomas-Talupojal on mingi teise konstruktsiooniga mootor ja seal ilmselt saab süütenurka kuidagi muuta. Võib-olla leiaks internetist mingit materjali selle asja kohta, kui teaks täpset nimetust, aga ei tea. Ma siiski arvan, et väga levinud selline lahendus ei ole olnud, sest tavalisi WICO magneetosid tavalise kinnitusega on internetis paljudel piltidel ja videotel, aga sellist ei ole seni leidnud. Põhjus võib olla tõesti ka selles, et ei oska õiget sõna otsingusse panna.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne